صفحه 9 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 562

موضوع: طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : سوالات خود درباره طرح خدمت گروههای پزشکی را در اینجا مطرح کنید

شرایط تحصیل در خارج کشور برای فارغ التحصیلان علوم پزشکی دارای تعهد
    به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت دستورالعمل دریافت ریز نمرات و مدارک تحصیلی متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه شخصی را برای افراد مشمول ماده 6 قانون مربوط به خدمت پزشکان و پیراپزشکان اعلام کرد.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت بر اساس این دستورالعمل مجاز است درخواست آن دسته از متقاضیانی را که مشمول ماده 6 بوده و مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه شخصی هستند را بررسی و درصورت بلامانع بودن نسبت به آزاد کردن مدارک تحصیلی آنان اقدام کند.

این دستورالعمل شرایط متقاضیان را نیز اعلام کرده است. بر این اساس افراد باید دارای حداقل مدرک تحصیلی دانشگاهی در یکی از رشته های علوم گروه پزشکی و پیراپزشکی باشند و وضعیت نظام وظیفه برای متقاضیان ذکور از جمله کارت پایان خدمت، معافیت دائم زمان صلح، معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی نخبگان از طریق سازمان نظام وظیفه عمومی مشخص باشد.

افرادی که در استخدام سازمانها و مراکز دولتی هستند باید موافقت بالاترین مقام مسئول آن مرکز یا سازمان مبنی بر ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارا باشند.

متقاضیانی که بیش از یک سال از زمان فارغ‌التحصیلی شان گذشته و طی این مدت برای شروع خدمات قانونی خود اقدام نکرده‌ باشند مجاز به استفاده از آیین‌نامه نیستند.

متقاضیان ملزم هستند پس از سپردن وثیقه در رشته مورد نظر تحصیل کنند و پس از پایان مدت مجاز تعیین شده با اخذ مدرک بالاتر به کشور مراجعت و نسبت به انجام تعهدات معوقه خود اقدام کنند. مدت مجاز تحصیل در خارج از کشور، مطابق با دوره مشابه آن در داخل کشور است و متقاضیان مجاز به ادامه تحصیل در بیش از یک مقطع بالاتر از مقطع قبلی خود و یا رشته های غیر مرتبط با رشته فعلی خود نخواهند بود.
    اخذ وثیقه از متقاضیان بر اساس جدول اعلام شده صورت می گیرد.

مقاطع تحصیلی مبلغ وثیقه دانشگاه دولتی مبلغ وثیقه دانشگاه آزاد و دوره شبانه مبالغی که به ازاء هر سال خدمت طرح از مبلغ وثیقه کسر می‌گردد
    دکتری حرفه ای پزشکی 500 میلیون ریال 400 میلیون ریال 40 میلیون ریال
    دکتری حرفه ای دندانپزشکی 400 میلیون ریال 300 میلیون ریال 30 میلیون ریال
    دکتری حرفه ای داروسازی 400 میلیون ریال 300 میلیون ریال 30 میلیون ریال
    کارشناسی ارشد 200 میلیون ریال 150 میلیون ریال 15 میلیون ریال
    کارشناسی 120 میلیون ریال 100 میلیون ریال 10 میلیون ریال
    کاردانی 80 میلیون ریال 60 میلیون ریال 6 میلیون ریال

وثیقه مورد نظر می‌تواند به صورت ملکی یا نقدی (همراه با تعهد محضری) باشد. پس از سپردن وثیقه و دریافت مدارک تحصیلی در صورت انجام خدمت طرح، مبلغ وثیقه کاهش نخواهد یافت.

متقاضیانی که بعد از دریافت مدارک تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاههای معتبر خارج از کشور تقاضای نامه اعلام نیاز از وزارت متبوع را برای دانشگاه یا موسسه محل داشته باشند باید علاوه بر سپردن وثیقه در خصوص خدمات قانونی مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان لازم است مبلغ یکصد میلیون ریال نیز وثیقه به صورت نقدی یا ملکی بسپارند.

متقاضیان پس از ترجمه مدارک، ملزم به عودت اصل مدارک خود هستند در غیر این صورت عدم ارائه آن به منزله تخلف محسوب و در مورد وثیقه آنان اقدام قانونی لازم به عمل خواهد آمد.

در صورتی که متقاضی ظرف مدت 6 ماه از تاریخ سپردن وثیقه به این وزارتخانه به هر دلیلی موفق به شروع تحصیل نشود، مکلف است بلافاصله به وزارت بهداشت جهت انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و خدمات آموزش رایگان و سایر تعهدات قانونی و قراردادی خود مراجعه و اقدام کنند و وثیقه تودیعی پس از انجام کلیه تعهدات مسترد خواهد شد.

این دستورالعمل در خردادماه 89 تصویب و ابلاغ شده است.

Junior Member

سلام
    من هم وثیقه گذاشتم ادیبهشت ماه 4میلیون .کسی اطلاعی داره اگه تا 6 ماه بعد از سپردن وثیقه نتونیم پذیرش بگیریم .پولی که گذاشتیم می تونیم بگیریم یا نه؟
    موقعی که من وثیقه گذاشتم گفتن در صورت آوردن مدرک بالاتر از دانشگاه خارج می تونید وثیقه رو پس بگیرید! در غیر این صورت حتی اگه طرحتون به اتمام برسونید هم وثیقه رو نمی تونید بگیرید!!!

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط yaldaa نمایش پست ها
    سلام
    من هم وثیقه گذاشتم ادیبهشت ماه 4میلیون .کسی اطلاعی داره اگه تا 6 ماه بعد از سپردن وثیقه نتونیم پذیرش بگیریم .پولی که گذاشتیم می تونیم بگیریم یا نه؟
    موقعی که من وثیقه گذاشتم گفتن در صورت آوردن مدرک بالاتر از دانشگاه خارج می تونید وثیقه رو پس بگیرید! در غیر این صورت حتی اگه طرحتون به اتمام برسونید هم وثیقه رو نمی تونید بگیرید!!!
    سلام
    يك بار براي هميشه تكليف طرح و وثيقه و تعهد و خريد رو روشن كنيم :
    طرح نيروي انساني قابل خريد نيست. شما فقط ميتونين وثيقه بذارين. وقتي دارين پرونده وثيقه رو تشكيل ميدين از شما ميپرسن ميخواي كجا ادامه تحصيل بدي و كي درست رو شروع ميكني. معمولا يه تاريخي شيش ماه بعد از وثيقه به عنوان شروع تحصيل ميزنن. شما اصل مداركت رو ميگيري و دو ماه وقت داري كه ترجمه كني يا هر بلايي دلت ميخواد سرش بياري بعد بايد به وزارت خونه پس بدي. اگه بعدا باز هم نياز داشته باشي با گرو گذاشتن كارت شناسايي براي حداكثر يك ماه ميتوني مداركت رو قرض بگيري. وقتي درستون تموم شد برميگردين ايران و طرح ميگذرونين و وثيقه رو پس ميگيرين اما مداركتون تا پايان تعهد كه براي منطقه يك ، برابر سنوات تحصيل و براي مناطق دو و سه ، دو برابر سنوات تحصيل رايگانه ميمونه دست دانشگاه.
    تعهد خدمت قابل خريده و تعرفه اش در آموزش دانشگاه ها دقت كنيد دانشگاه و نه دانشكده، موجوده. تنها پس از معافي از طرح يا گذروندن طرح ميتونين تعهدتون رو بخرين و با خريد تعهد مداركتون تا ابد مال خودتون ميشه.
    پايان.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط پگاه4 نمایش پست ها
    دوستان سلام من تازه با این سایت خوب اشنا شدم. طرح بدترین چیزیه که در زندگی گروههای پزشکی وجود داره. من دارم با هزار بدبختی طرحم رو میرم تا اصل مدرکم ازاد بشه و بتونم اونور ازش استفاده کنم. ولی بالاخره من نفهمیدم پروانه موقت قابل ترجمه و استناد هست یا نه؟
    سلام
    اگه به پروانه موقتت نگاه کنی می بینی که واترمارک داره که ارزش ترجمه نداره. اگر هم ننوشته باشند، هر مدرکی که مهر دانشگاه های علوم پزشکی رو داشته باشه اگه بره وزارت خارجه پشتش رو نگاه می کنند و اگه مهر وزارت علوم مبنی بر بلامانع بودن ترجمه رو نداشته باشه ، تایید نمی شه. لازم نیست طرح برین تا اصل مدرک آزاد بشه، می تونین وثیقه بذارین و همون مدرکی رو دریافت کنین که بعد از گذروندن طرح و خرید تعهد دریافت می کنید.
    موفق باشید

Junior Member

اقا اینجا کسی بوده وثیقه گذاشته باشه و بعد پس گرفته باشه؟(بعد از گذروندن طرح)

رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra03 نمایش پست ها
    اقا اینجا کسی بوده وثیقه گذاشته باشه و بعد پس گرفته باشه؟(بعد از گذروندن طرح)
    بله. من وثیقه گذاشتم. رفتم و برگشتم. کمی از طرحم که مونده بود رو گذروندم. تعهدم رو از دانشگاه خریدم. وثیقه ام رو پس گرفتم. مدرکم مال خودم شد و از دستشون واسه همیشه خلاص شدم. تا باد چنین بادا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط macula_densa نمایش پست ها
    بله. من وثیقه گذاشتم. رفتم و برگشتم. کمی از طرحم که مونده بود رو گذروندم. تعهدم رو از دانشگاه خریدم. وثیقه ام رو پس گرفتم. مدرکم مال خودم شد و از دستشون واسه همیشه خلاص شدم. تا باد چنین بادا.
    من رفتم تعهدام و دادم یه برگه مجوز تحویل مدارک دادن گفتن ببر تهران وزارت خونه از طرفیم گفت این مجوزو اصلش باید باهت باشه و الا مدرکت و جعلی حساب میکنن!!!حالا من برم تهران این مجوزو ازم میگیرن؟جون این فقط برای خود من جهت اطلاع صادر شده بقیه کپی هاشو خود دانشگاه برداشت.

رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra03 نمایش پست ها
    من رفتم تعهدام و دادم یه برگه مجوز تحویل مدارک دادن گفتن ببر تهران وزارت خونه از طرفیم گفت این مجوزو اصلش باید باهت باشه و الا مدرکت و جعلی حساب میکنن!!!حالا من برم تهران این مجوزو ازم میگیرن؟جون این فقط برای خود من جهت اطلاع صادر شده بقیه کپی هاشو خود دانشگاه برداشت.
    شما اون برگه رو می بری وزارتخونه، اونا مدارکت رو پس می دن.
    دانشنامه و ریز نمرات و گواهی فارغ التحصیلی رو داشته باشی اون برگه رو می خوای چیکار دیگه آخه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط macula_densa نمایش پست ها
    شما اون برگه رو می بری وزارتخونه، اونا مدارکت رو پس می دن.
    دانشنامه و ریز نمرات و گواهی فارغ التحصیلی رو داشته باشی اون برگه رو می خوای چیکار دیگه آخه؟
    خوب وثیقه پیششون دارم میخوام اونو ازاد کنم بعدم دانشنامه و ریزنمراتو فقط 2 ماه بم دادن بعد پس گرفتن!

سلام.منم دانشگاه ازاد پرستاری خوندم.می تونین طرحو بخرین.برای لیسانس 4میلیون.می تونین وثیقه ملکی هم بزارین.اما پول بهتره.این پول تو حسابتون تو بانک ملت زیر ساختمون وزارت خونه هست.سود بانکی هم مییاد .شما می تونین از سودش برداشت کنین.اگه برنگشتین دولت این پولو نوش جان میکنه.اگه برگشتین و رفتین طرح پولو بر می گردونن.اگه الان طرحو شروع کنین به ازای هر 6 ماه طرح 500000 تومان کم میشه.به نظر من پول بزارین بهتره.این اطلاعاتت کامله.دیگه نیاز نیست کسی بره تا وزارت خونه.من برای کسب این اطلاعات کلی عذاب کشیدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)