صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: لیسانس دوباره یا فوق لیسانس؟

Junior Member Elite100sprint آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sports Science and Physical Education

پیش فرض پاسخ : لیسانس دوباره یا فوق لیسانس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamelec نمایش پست ها
    از دوستان کسی هست که از وسط لیسانس بیخیال شده و در خارج دوباره همون رشته یا رشته دیگری رو کشوری دیگر ادامه داده باشه ؟
    سلام،
    من 3سال کارشناسی برق خوندم دانشگاه سراسری اما دیدم به دردم نمی خوره و به خاطر علاقه شدید به رشته تربیت بدنی تغییر رشته دادم (با کلی دردسر) و دارم از اول می خونم. حالا من واقعاً عاشق رشتمم و دارم از دقیقه به دقیقه زندگیم با این رشته لذت می برم!

Junior Member

منم حاضر!!!

من مهندسی نرم افزار دارم. و البته خدا می دونه با چه فلاکتی هم گرفتمش!! و بازهم خدا می دونه که چند بار خواستم تغییر رشته بدم و نتونستم!! بعد از لیسانسم هم یکی دوسال وقتم رو صرف کنکور ارشد کردم البته mba، چون تنها رشته ای بود که کامپیوتر نبود و راهم براش باز بود، ولی واقعیت این بود که اونجوری جلو نمی رفت! ... من من از بک گران تحصیلی خودم متنفر بودم! و هرچی هم که می خواستم برم جلو باید روی همون بک گراند پایه ریزی می کردم! منم دنده عقب گرفتم!! الانم 25سالمه دارم برای لیسانس اقدام می کنم و واقعیتش رو بخوای تا حالا به اینکه دیر شده فکر نکرده بودم!!!!!!!!!!!!!
    موجه بودن کارت رو هم هیچ وقت نمی تونی به کسی ثابت کنی! کما اینکه من هنوز مجبورم برای هرکی که سر از کارم در میاره توضیح بدم که چرا! دست آخر هم به این نتیجه می رسن که من هیچی حالیم نیست دست از سرم بر می دارن!
    ولی اگر می خوای رشته خودت رو از سر بگیری ... اگر واقعا رشتت رو دوست داری و خودت دلت اینقدر راضی نیست که چیزی یاد نگرفتی نگرانش نباش می تونی توی دوره فوق جبران مافات کنی! (نگاه به دانشجو های شریف نکن ، تو ایران کی چی یادگرفته که تو دومیش باشی! )

بستگی داره در چه رشته ای می خواید ادامه بدید. رشته های زیادی هستن در فوق لیسانس، که برای قبول شدن در اون ها هیچ پیش نیازی لازم ندارید به جز داشتن یک مدرک لیسانس.

خیلی از دانشگاه ها الان رشته های interdisciplinary ارائه می دن، و برای qualified شدن براشون کافیه فقط یه مدرک مثلاً computer science یا نرم افزار و یه دانش پایه در این زمینه داشته باشید. مهم اینه که زبانتون و پشت کارتون خوب باشه تا وقتی که رفتید اونجا، بتونید با جدیت اون رشته رو دنبال کنید.

البته دلایلی هم هست که می تونه لیسانس دوباره خوندن رو توجیه کنه، مثل رفتن به یک کشور دیگه مثل آلمان و تحصیل به زبان آلمانی و شاغل شدن در اون کشور بعد از فارغ التحصیلی؛ یا دنبال مستر و phd بودن در رشته های متداول در دانشگاه های خوب دنیا.

سلام
    من مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهران خوندم حالا می خوام اپلای کنم ولی واسه معماری ترجیحا تو مقطع لیسانس،

اصلا نمی دونم باید چه کار کنم؟ و چه کشوری اپلای کنم؟
    یکی کمکم کنه لطفا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)