صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: لیسانس دوباره یا فوق لیسانس؟

Junior Member

Exclamation لیسانس دوباره یا فوق لیسانس؟

با سلام خدمت دوستان
    این تاپبک برای این ایجاد کردم تا مشکلات یه عده از دوستان درباره تحصیل در مقطع لیسانس بررسی کنیم
    سوال اینجاست که با توجه به سیستم آموزشی کشور ما (بخوانید سیستم بیمار آموزشی) لیسانس در ایران بهتره یا خارج؟
    آیا کسی که لیسانس در ایران خونده میتونه دوباره دوره لیسانس در کشور دیگه بگذرونه تا سطحش برای ادامه تحصیل بالاتر بره؟
    اگر میشه آیا عاقلانه است یا اگر برای فوق لیسانس سرمایه گذاری کنه بهتره؟
    متشکرم

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : لیسانس دوباره یا فوق لیسانس؟

سلام،
    شما با هر مدرکی در ایران میتونی بری و اونجا هم ادامه بدی (به شرط مورد قبول بودن مدرکی که از ایران گرفتی و در صورت وجود شرایط ادامه تحصیل در خارج از ایران) یا همون رو از نو بخونی...مسئله مهمی که اینجاست وقتیه که از آدم میره.
    من اگر همچین شرایطی داشتم ترجیح میدادم شانسمو برای فوق لیسانس امتحان کنم نه اینکه دوباره برم سراغ لیسانس چهار ساله.
    شما بسیاری از دروسی که در دوره لیسانس میخونی صرفاً مهارت حل مسئله رو در شما افزایش میده، و در مقابل تعداد معدودی از دروس هستن که برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر لازم میشن.
    موفق باشید
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

Junior Member

حق با شماست ولی واقعا توی دانشگاه های ایران (به جز دانشگاه های مطرح) آدم چیزی یاد نمیگیره- برای ادامه تحصیل در خارج هم با معلومات پر باید بری وگرنه میمونی توش....

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

من با dash_metti85 کاملا موافقم. درس های لیسانس خیلی گستردست و معمولا آخر دوره لیسانس کسی که فوق میخواد بخونه میدونه به کدوم گرایش توی رشتش بیشتر علاقه داره. شما فقط کافیه برید توی همون گرایش، درسهایی که ضعیف هستید رو بخونید. ولی واقعا حق با شماست. سیستم آموزشی خیلی مشکل داره. مثلا یه درس توی رشته مارو استاد توی دو ترم که میشه 6 واحد فقط 7 فصل درس داده با کلی حذف کردن، که اونجا 14 فصل و کامل، پر و پیمون درس میدن. که البته اون موقع ما از خدامون بود که کم درس بدن و کلی سرفصل رو حذف کنن قبل امتحان. با این وضع درسی مسلما ما بریم به مشکل بر میخوریم. یه دلیل که معدل لیسانس براشون مهمه همینه. برای اینکه واقعا پایه کار. که من خودم به شخصه پایه کارو زدم داغون کردم
    من بهترین کاری که به نظرم میشه کرد اینه که درسهای مهم رو که میخوایم توش ادامه بدیم، از روی رفرنس های انگلیسی کامل بخونیم و بعد بریم. مخصوصا اینکه قبل اپلای آدم انگیزه خوبی داره، مثلا خودم الان که میخوام برم انگیزم برای اینکار خیلی زیاده و این کار و انجام میدم. چند ماه پیش یه کتاب انگلیسی خریدم 10 تومن (مفت) که همون رو تو دانشگاه بهمون درس میدادن. اوایل خوندنش سخت بود ولی چون ترجمش رو داشتم، با هم میخوندم. هم زبان تخصصیتون تقویت میشه هم با خیال راحت تری میرید.
    لیسانس خوندن دوبار برای کسی که لیسانس داره سخته. و به نظرم نیاز نیست. لازم نیست همه درسها رو بلد بود. 3 -4 تا درس هستند که معمولا خیلی مهمن و باید بلد بود.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

والا به هزار و يك چيز مربوط ميشه ديگه...يه وقت طرف ليسانس رو زوري گرفته (مي خواسته تغيير رشته بده نشده!)مي خواد دوباره رشته ي مورد علاقشو از ليسانس بخونه!
    حالا چيزي كه هستش مساله ي اينه كه طرف آيا دوست داره 4 سال دوباره ليسانس بخونه؟به عبارت بهتر انقدر عاشق رشته اش هست يا نه؟يه چيز ديگه هم اينكه عمدتا مي گن و درست مي گن كه پولتون رو براي ليسانس دور نريزيد.نمي صرفه...شما بايد وضعيت خودت رو ببيني
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member

با تشکر از sahand11_m27 و nimaK
    خوب درست میفرمایید اما این سوال پیش میاد که چطور خارجی ها به نمره ما اعتماد میکنند! به نظر من نمره توی این سیستم آموزشی ملاک نیست
    یکی میبینی 13 میگیره از 19 یکی دیگه بیشتر بلده!!منظورم اینه که سوادتو چطور میخوای برای اونا ثابت کنی؟با نمره!؟
    درسته وقت گذاشتن برای لیسانس دوباره خیلی سخته ولی بازم .............نمیدونم
    کشورهایی هستند که وقتی ارشد پذیرش بگیری یه سری دروس لیسانس دوباره برامون بزارن یا نه؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

بله بله...در مورد آلمان مي دونم كه اگر بعضي درسهاتون تا حدودي پايين تر باشه كلاس براتون برگزار مي كنن.
    حق كاملا با شماست.الان در مورد مثلا تمايز بين دانشگاه آزاد و سراسري چيزي كه هستش اينه كه مثلا شما خودت رو مي كشي و الكترومغناطيس 12 مي گيري(و البته در يك دانشگاه سراسري به خودتون مي باليد!)اما بنده خدايي در دانشگاه آزاد به راحتي 20 مي گيره!اينگونه هست كه معدل اون دوستمون ميشه 18 و ما تهش 14!
    باز خدا پدر آلمان رو بيامرزه يه فرقي مي ذاره ما بين سراسري آزاد!
    شما اگه مدرك فني حرفه اي هم داشته باشين(در حوزه ي مهندسي عرض مي كنم)مدرك ليسانستون رو بسيار غنا بخشيديد.مثلا نرم افزاري مدرك داشته باشيد كه بلديد...اينها به هر صورت براي يك كشور منظم و ساختارمند و با سطح آموزشي بالا ملاك سواد و كار پربار شما خواهد بود.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

از دوستان کسی هست که از وسط لیسانس بیخیال شده و در خارج دوباره همون رشته یا رشته دیگری رو کشوری دیگر ادامه داده باشه ؟

برای پذیرش لیسانس سن چه قدر مهمه ؟

من در حال حاضر دانشجوی مهندسی برق دانشگاه ازادم و جزو انجمن مخترعین کشور، اما از این وضع تحصیل راضی نیستم ترم ۹ هستم و میخوام درس رو رها کنم و مدرک کاردانی بگیرم و بعدش برم سربازی و بعد برای لیسانس پذیرش بگیرم ، که موقع برگشت از سربازی ۲۴ ساله میشم اون موقع برای پذیرش به سن من گیر نمیدن ؟ دوستان شما چی پیشنهاد میکنین ؟

Junior Member

بچه ها من نمیدونم چه کنم!!! معدل لیسانسم که پایینه.... شانس پذیرش ارشد هم پایینه.... من مشکلی که دارم اینه که میخوام پایه رو قوی کنم..برفرض که بشینم درسایی که ضعیفم رو دوباره بخونم
    اونا که این چیزا حالیشون نیست...میگن نمرت چنده!
    بر فرض پذیرش ارشد هم، اونجا به مشکل میخورم....
    چه کنم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)