صفحه 7 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 160

موضوع: الگوی پاسخ به داوری مقالات

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : الگوی پاسخ به داوری مقالات

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataghipo نمایش پست ها
    یچه ها منظور این جمله چیه ؟ Type the whole manuscript with uniform lettering and sizing. (مگه تایتل رو میشه یه سایز با خود نوشته ها زد و یا سر تیتر رو Bold نکرد ؟>؟!! سوال دومم مهمتره طبق معمول الزویر به اتگلیسی من گیر داد در حالی که انگلیسی من کاملا خوب و نیتیوه مثلا ! من با دفتر اون جایی که دادم ادیت تماس گرفتم اینو گفتن " در این حالت با توجه به تجربه چندین ساله ما ، لطف کنید و ضمن تشکر از ، به ژورنال اعلام کنید که متاسفانه به دلایل مختلف همانند تحریم ها، شما قادر به استفاده از خدمات آن موسسات نمی باشید ولی کار ویرایش کامل مقاله شما توسط افراد نیتیو و انگلیسی زبان در موسسه انجام شده و گواهی و فایل ترک چینج را که نشان دهنده تغییرات است هم ارسال کنید. در ادامه نیز بخواهید که اگر هر بخشی از مقاله دارای اشکال ویرایشی است را در صورت مشخص کردن آنها، اصلاح خواهید کرد. تجربه نشان داده در این حالت، بسیاری از ژورنال ها قانع شده و مقاله را برای داوری ارسال می کنند . چنانچه ژورنال قانع نشده و اشکالات را مشخص نکرد، پیشنهاد می کنم که ژورنال دیگری را متناسب با مقاله خود انتخاب کرده و به آن ارسال کنید. انتخاب ژورنال متناسب با سطح مقاله بسیار مهم است." من مخم کار نمیکنه دوسنتم عزیز لطف کنید یه جواب انگلیسی برام بذارید که بفرستم ممنون میشم.
    سلام داداش گلم
    خوبی ؟

در مورد comment اول باید چک کنیم کدوم ژورنال فرستادین. خودتون می تونید یه سر به دو تا مقالات اخیرشون بندازین و ببینید چطوری می نویسن و تمپلیتشون چطوریه و راهنماشون چطوریه و...
    اگه ژورنالتون از الزویر هست بله باید فرق کنه title اینا. احتمالا نظرشون این بوده تو متن چندجا اشتباهی تایپ شده (تو لاتکس این مشکل پیش نمی یاد )

من متوجه نشدم به انگلیسی مقاله شما کِی ایراد گرفتند ؟
    چون فرمودین:
    . تجربه نشان داده در این حالت، بسیاری از ژورنال ها قانع شده و مقاله را برای داوری ارسال می کنند
    اگر قبل از فرستادن به داورها در کمپانی الزویر به مقاله شما ایراد گرفتن پس ایراد زبان شما بسیار واضح و زیاد بوده حتی این مرحله قبل از ارسال به ادیتور هست.
    اما اگه در حین داوری ایراد انگلیسی گرفتند باید در نظر بگیرید در کمپانی الزویر قبل از اینکه مقالتون پذیرش کامل بشه یعنی به فرض شما دوتا ریواز گرفتین در ریواز سوم یا حالا تو همین دوم یک داور فقط کاملا مسئول چک کردن انگلیسی مقاله شماست. این داور هم نه تنها در زمینه تحقیقاتی شما قوی هستن بلکه زبانشون یا نیتیو هست یا بسیار قوی هست. اگه ایراد مقاله شما زیاد باشه داور خواهد گفت:
    English needs to be improved or... برای این منظور شاید مجبور باشید حتی به سه یا چهار نفر از هم رشته ای های خودتون مخصوصا در زمینه تحقیقاتی شما که زبانشون نیتیو هست بدین تا اصلاح بکنند.

اما در مورد انگلیسی که گفتین معمولا چنین تمپلیت هایی که توسط خود الزویر هم پیشنهاد میشه ارسال میشه :
    We have revised the WHOLE manuscript carefully and tried to avoid any grammar error. In addition, we have asked a colleague () who are skilled authors of English language papers to check the English. We believe that the language is now acceptable for the review process.

بهم خبر بدین چی شد حتما

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Semnan University

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    سلام داداش گلم
    خوبی ؟

در مورد comment اول باید چک کنیم کدوم ژورنال فرستادین. خودتون می تونید یه سر به دو تا مقالات اخیرشون بندازین و ببینید چطوری می نویسن و تمپلیتشون چطوریه و راهنماشون چطوریه و...
    اگه ژورنالتون از الزویر هست بله باید فرق کنه title اینا. احتمالا نظرشون این بوده تو متن چندجا اشتباهی تایپ شده (تو لاتکس این مشکل پیش نمی یاد )

من متوجه نشدم به انگلیسی مقاله شما کِی ایراد گرفتند ؟
    چون فرمودین:

اگر قبل از فرستادن به داورها در کمپانی الزویر به مقاله شما ایراد گرفتن پس ایراد زبان شما بسیار واضح و زیاد بوده حتی این مرحله قبل از ارسال به ادیتور هست.
    اما اگه در حین داوری ایراد انگلیسی گرفتند باید در نظر بگیرید در کمپانی الزویر قبل از اینکه مقالتون پذیرش کامل بشه یعنی به فرض شما دوتا ریواز گرفتین در ریواز سوم یا حالا تو همین دوم یک داور فقط کاملا مسئول چک کردن انگلیسی مقاله شماست. این داور هم نه تنها در زمینه تحقیقاتی شما قوی هستن بلکه زبانشون یا نیتیو هست یا بسیار قوی هست. اگه ایراد مقاله شما زیاد باشه داور خواهد گفت:
    English needs to be improved or... برای این منظور شاید مجبور باشید حتی به سه یا چهار نفر از هم رشته ای های خودتون مخصوصا در زمینه تحقیقاتی شما که زبانشون نیتیو هست بدین تا اصلاح بکنند.

اما در مورد انگلیسی که گفتین معمولا چنین تمپلیت هایی که توسط خود الزویر هم پیشنهاد میشه ارسال میشه :
    We have revised the WHOLE manuscript carefully and tried to avoid any grammar error. In addition, we have asked a colleague () who are skilled authors of English language papers to check the English. We believe that the language is now acceptable for the review process.

بهم خبر بدین چی شد حتما
    ممنون از جوابتون
    یله قیل از داوری ایراد گرفتن. مساله اینجاست به هیچ وجه انگلبسیش بد نیست (من حداقل مقاله زیاد خوندم مبفهمم در اون حدی داغون نیست که در همین مرحله اول گیر بکنه !!! بعدشم اگر واضح بوده معمولا اشاره میکنن مثلا میگن گرامر بد بوده و... هیچ اشاره ای به علت نکرده ! فقط گفته
    in its current state, the level of English throughout your manuscript does not meet the journal's desired standard. Please check the manuscript and refine the language carefully.
    در حالی که با یه سرچ ساده تو نت میشه فهمید در موارد مشابه دلیل آورده شده مثلا در یه جا گفته
    In its current state, the level of English throughout your manuscript does not meet the journal's desired standard. There are a number of grammatical errors and instances of badly worded/constructed sentences. Please check the manuscript and refine the language carefully

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Semnan University

بچه ها من به یه شرایط غیر عادی برخوردم خواستم نظرتونو بدونم

مجله ای ه من فرستادم ابمپکنش 3-4 هستش من مقاله رو فرستادم بعد یک هفته یریع تکنیکال ارور دادن.ایراداتو برطرف کردم و خیلی جالبه

در عرض یک روز کاری دو مرحله جلو رفت بعنی اول از technical check به with editor و سپس به under review تغییر کرد در حالی که مرحله دوم میدونم یکم طول میکشه حالا به نظر شما این غیر عادی نیست ؟
    نکنه میخواد ریجکت بشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataghipo نمایش پست ها
    بچه ها من به یه شرایط غیر عادی برخوردم خواستم نظرتونو بدونم

مجله ای ه من فرستادم ابمپکنش 3-4 هستش من مقاله رو فرستادم بعد یک هفته یریع تکنیکال ارور دادن.ایراداتو برطرف کردم و خیلی جالبه

در عرض یک روز کاری دو مرحله جلو رفت بعنی اول از technical check به with editor و سپس به under review تغییر کرد در حالی که مرحله دوم میدونم یکم طول میکشه حالا به نظر شما این غیر عادی نیست ؟
    نکنه میخواد ریجکت بشه ؟
    سلام داداش
    سال نو شما مبارک باشه

از روی روندی که گفتین احتمال زیاد می دم مقاله رو فرستادین الزویر پس خیالتون راحت باشه عادیه عادی هست
    بعضی از ژورنال های الزویر خیلی سریع می رن به حالت under review ولی بعضی هاشون هم می بینید سه چهار ماه تو حالت with editor می مونه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial and Systems Engineering‏

سلام به همه
    زورنالی در ریویژن سوم گفته

Reviewer #1: I have additional comments to the authors regarding minor revisions needed in conclusions of this paper.

Conclusions should include implications, future research,...etc which could strengthen them.
    The authors need to emphasis on the contributions on practically and academically implications.
    Basically, the authors should enhance their limitations in this paper.
    منظورشون از جمله بلد شده چیه؟
    پیشاپیش ممنون

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط goodlouce نمایش پست ها
    سلام به همه

Reviewer #1: I have additional comments to the authors regarding minor revisions needed in conclusions of this paper.

Conclusions should include implications, future research,...etc which could strengthen them.
    The authors need to emphasis on the contributions on practically and academically implications.
    پیشاپیش ممنون
    به نظر من، میگه که محدودیت هایی رو که در این تحقیق با اونها مواجه بودید، بیشتر ذکر کنید.

دانستن نتایج یک تحقیق بدون دانستن شرایط حاکم بر تحقیق و محدودیت های موجود، ممکن هست که برای داور مربوطه، چندان جالب توجه نباشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط goodlouce نمایش پست ها
    سلام به همه

پیشاپیش ممنون
    بنظر من منظور اینه که در بخش future works باید اشاره کنید که محدودیت ها و کاستی های کار فعلی تون چی بوده که درکارهای آینده برطرف خواهد شد.

ریویژن دوتا از مقالات من همزمان به دستم رسیده. چندتا سوال داشتم:

سوال1: کار من در مقاله ام پیدا کردن مقدار بهینه یه پارامتر تو طراحی یه سیستم بوده که این کار رو نه به روش تحلیل بلکه با روش عددی و سعی و خطا بدست اوردم. Reviewer گفته باید مقداری که بدست اوردی رو بصورت تحلیلی هم بررسی کنی ببینی واقعا بهینه است یا نه. این گیر واقعا بنیادیه. چیزی که خواسته کار تحلیلیه ولی من کارم عددی و سعی و خطا بوده. حالا من واقعا موندم چیکار کنم. تو عنوان مقاله ام کلمه Arrangement Optimization هست که فکر می کنم (شاید) به خاطر وجود این کلمه در عنوان مقاله امه که این Reviewer انتظار کار تحلیلی داره. آیا اشکالی داره ما پیشنهاد تغییر عنوان مقاله رو به Reviewer بدیم؟ مثلا به جای عبارت Arrangement Optimization از Configuration Design استفاده کنیم؟ آیا پیشنهاد تغییر عنوان مقاله از طرف نویسنده مرسومه؟ آیا این کار احتمال ریجکت رو بالا میبره؟

سوال2: یکی از Reviewer ها اصلا روند کار من رو نفهمیده. چیکار کنم؟ مثلا گفته تو فلان گراف پارامتر X چی بوده در صورتیکه اون گراف اصلا به روش دیگه ای تولید شده که نیاز به اون پارامتر نیست. میخوام بدونم ایرادی داره اگر یک سری توضیحات رو به طور مفصل منحصرا برای خود Reviewer ارسال کنیم و توی مقاله تغییری ندیم؟ آیا به ازای هر ایراد حتما باید تغییری توی مقاله داده بشه؟

سوال3: اگر یه Reviewer تو یکی از موارد پاسخ، خودش اشتباه کرده باشه و ما این اشتباه رو تو پاسخ بهش بگیم این کار بی احترامی محسوب میشه. قضیه از این قراره:
    کل تعداد شکل های توی مقاله من 14 تاست ولی یکی از Reviewer ها تو یکی از تذکراتش گفته : "Please add ### for ### to compare with fig.18." در صورتیکه من اصلا شکل 18 ندارم تو مقاله. من خودم حدس میزنم منظورش شکل 8 باشه، نه 18! پاسخ بصورت زیر به این اشکال ایرادی داره؟
    ....Total number of figures in manuscript is 14. There is no fig.18 in the paper. Did you mean fig. 8? If so

واقعا سرم خیلی شلوغه! یه موضوع دیگه اینکه یه روز بعد از دریافت نتیجه داوری، Editor ایمیل زده گفته فقط 7 روز واسه ارسال مقاله تصحیح شده وقت دارم!!!! با توجه به اینکه تعداد Issue های این مجله در سال بالاست، این قضیه واسم کمی عجیبه! یعنی مقاله کم اوردن واسه یه Vol؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    ریویژن دوتا از مقالات من همزمان به دستم رسیده. چندتا سوال داشتم:

سوال1: کار من در مقاله ام پیدا کردن مقدار بهینه یه پارامتر تو طراحی یه سیستم بوده که این کار رو نه به روش تحلیل بلکه با روش عددی و سعی و خطا بدست اوردم. Reviewer گفته باید مقداری که بدست اوردی رو بصورت تحلیلی هم بررسی کنی ببینی واقعا بهینه است یا نه. این گیر واقعا بنیادیه. چیزی که خواسته کار تحلیلیه ولی من کارم عددی و سعی و خطا بوده. حالا من واقعا موندم چیکار کنم. تو عنوان مقاله ام کلمه Arrangement Optimization هست که فکر می کنم (شاید) به خاطر وجود این کلمه در عنوان مقاله امه که این Reviewer انتظار کار تحلیلی داره. آیا اشکالی داره ما پیشنهاد تغییر عنوان مقاله رو به Reviewer بدیم؟ مثلا به جای عبارت Arrangement Optimization از Configuration Design استفاده کنیم؟ آیا پیشنهاد تغییر عنوان مقاله از طرف نویسنده مرسومه؟ آیا این کار احتمال ریجکت رو بالا میبره؟

سوال2: یکی از Reviewer ها اصلا روند کار من رو نفهمیده. چیکار کنم؟ مثلا گفته تو فلان گراف پارامتر X چی بوده در صورتیکه اون گراف اصلا به روش دیگه ای تولید شده که نیاز به اون پارامتر نیست. میخوام بدونم ایرادی داره اگر یک سری توضیحات رو به طور مفصل منحصرا برای خود Reviewer ارسال کنیم و توی مقاله تغییری ندیم؟ آیا به ازای هر ایراد حتما باید تغییری توی مقاله داده بشه؟

سوال3: اگر یه Reviewer تو یکی از موارد پاسخ، خودش اشتباه کرده باشه و ما این اشتباه رو تو پاسخ بهش بگیم این کار بی احترامی محسوب میشه. قضیه از این قراره:
    کل تعداد شکل های توی مقاله من 14 تاست ولی یکی از Reviewer ها تو یکی از تذکراتش گفته : "Please add ### for ### to compare with fig.18." در صورتیکه من اصلا شکل 18 ندارم تو مقاله. من خودم حدس میزنم منظورش شکل 8 باشه، نه 18! پاسخ بصورت زیر به این اشکال ایرادی داره؟
    ....Total number of figures in manuscript is 14. There is no fig.18 in the paper. Did you mean fig. 8? If so

واقعا سرم خیلی شلوغه! یه موضوع دیگه اینکه یه روز بعد از دریافت نتیجه داوری، Editor ایمیل زده گفته فقط 7 روز واسه ارسال مقاله تصحیح شده وقت دارم!!!! با توجه به اینکه تعداد Issue های این مجله در سال بالاست، این قضیه واسم کمی عجیبه! یعنی مقاله کم اوردن واسه یه Vol؟
    سلام

دوست دارم در این پستم کمی به شما چرت و پرت بگویم DDD
    1) نه شما باید جواب این داور رو مستقیما بدین و اصلاحیه مربوط به اون رو انجام بدین. در مرحله های آخر می تونین پیشنهاد تغییر عنوان مقاله رو بدین یا تو همین ریوایز می تونین تغییر بدین و تو کاورلتر به ادیتور بگین که نظرات داورها عالی بودن و باعث شد که نتیجه بگیریم عنوان مقاله عوض بشه.
    پیشنهاد می کنم به این روش سعی و خطاتون رفرنس پیدا بکنید و رفرنس بدین تا این سعی خطا گرفتنتون معتبر باشه. یعنی از اول هم باید همین کار رو می کردین نظر داور کاملا درست هست. برای بهتر جواب دادن به این موضوع باید با استاد ریسرچ فیلد خودتون مشورت بکنید.

2) نه پیشنهاد نمی کنم این کار رو. شما باید جواب براش پیدا بکنید و اصلاحیه رو انجام بدین. بعضی از ریوایز ها هست که بدتر از این مورد هستن مثلا به شما گفتن: باید در مقاله تون مقدار بهینه یه پارامتر تو طراحی یه سیستم رو انجام بدین شما دقیقا همین کار رو کردین ولی ریواز اومده باید انجام بدین پیشنهادم اینه روش رو بیشتر توضیح بدین.

3) نه نیازی نیست اینقدر سخت بگیرین. همین طوری که خودتون گفتین بهشون بگین که با توجه به نظرتون ما حدس زدیم که منظورتون فلان شکل هست و اشتباه رو درست کردیم. در مورد انگلیسی جوابیه که پیشنهاد دادین رو مناسب نمی دونم فقط تو چند کلمه بگین که بنابه نظرتون ما حدس زدیم فلان شکل هست و....

4) من 7 روز ندیدم.

یکی از این داورها که من حدس می زنم داور اول هست حتما یکی از قوی ترین استادان در زمینه شما هست پس سعی کنید نظر ایشون رو بیشتر جلب بکنید که در نتیجه مقاله تون امتیاز بیشتری دارن در سهم ریجکت و رد شدنش.

ممنون از پاسختون. نمیدونم چرا نمیتونم بهتون امتیاز بدم. فروم اجازه نمیده.

دوست دارم در این پستم کمی به شما چرت و پرت بگویم DDD
    چرت و پرت چرا؟ خوب بود که! ممنون!

2) نه پیشنهاد نمی کنم این کار رو. شما باید جواب براش پیدا بکنید و اصلاحیه رو انجام بدین. بعضی از ریوایز ها هست که بدتر از این مورد هستن مثلا به شما گفتن: باید در مقاله تون مقدار بهینه یه پارامتر تو طراحی یه سیستم رو انجام بدین شما دقیقا همین کار رو کردین ولی ریواز اومده باید انجام بدین پیشنهادم اینه روش رو بیشتر توضیح بدین.
    نفهمیدم منظورتون رو!

جوابیه که پیشنهاد دادین رو مناسب نمی دونم فقط تو چند کلمه بگین که بنابه نظرتون ما حدس زدیم فلان شکل هست و....
    میشه شما یه جمله در این باره بگید. کدوم قسمتش نامناسبه؟ There is no fig.18 یا Did you mean fig.8 ؟

امروز داشتم دوباره مقالم رو میخوندم دیدم تمام چیزی که این داور اول خواسته عینا هموناییه که من به عنوان Further Works تو Conclusion اوردم. یعنی واقعا این Reviewer نمیدونسته به چی گیر بده! خب اگه قرار بود من این کارایی که میگی رو انجام بدم دیگه تو ّFurther Works نمی اوردم! میخوام ایمیل بزنم به ادیتور بهش این موضوع رو بگم. اصلا Conclusion رو نخونده این! چون عینا من گفتم که این کارا به عنوان پژوهش های بعدی قابل انجامه! شرط میبندم Reviewer از آسیای شرقیه. شانس مارو...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)