نقل قول نوشته اصلی توسط hambei نمایش پست ها
سلاممن لیسانس مهندسی مکانیک طراحی جامدات دارم و ارشد مهندسی ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی، با توجه به زاویه ای که بین لیسانس و ارشد دارم برای گرفتن پذیرش برای دکتری در رشته های (ابزار دقیق و کنترل، برق و کنترل) مشکل بوجود خواهد آمد؟ فاند میخوام.من تمام مقالاتی که کار کردم کنترلی است
سلام
اگر به فلسفه به وجود اومدن رشته مکاترونیک دقت بفرمایید، تلفیق الکترونیک و کنترل از برق با مکانیک و کامپیوتر این واقعیت رو به ذهن متبادر می کنه که تغییر field تحقیقی و مطالعاتی بین هرکدوم از این موارد اصلا دور از ذهن نیست...بعضی از دوستان معتقدند که اصولا هذف خیلی از دانشجوبان مکاترونیک این هست که برای دکترا از لیسانس کنترل به مکانیک یا بالعکس تغییر رشته بدن و در این میون مکاترونیک این بستر رو براشون فراهم می کنه...این داستان رو به این منظور عرض کردم که بدونید لیسانس مکانیک شما از دید من مطلقا منافی تلاشتون برای دکترای کنترل نخواهد بود... بالاخص اینکه در دنیای علمی و صنعتی الان، اصولا جامداتی ها در تمام زمینه ها از رباتیک گرفته تا rotary equipment ها لازم هست کنترل رو در حد بسیار خوبی بدونند و توان کنترل سیستم مکانیکی که طراحی کردن رو داشته باشند...
زاویه دید کنونی شما (در صورتی که از عمق کافی برخوردار باشه) به نظر من فوق العاده و برای تحقیقات عملی در زمینه کنترل واقعا مفید فایده خواهد بود. ایرادی که به بعضی از کنترلی ها می گیرن این هست که میگن "کنترلی ها خیلی از مواقع در قبال طراحی که انجام میدن دید فیزیکی و مهندسی ندارند و صرفا کار ریاضی و روند محاسباتی رو طی می کنند... و این می تونه به این معنا باشه که اگر یک مکانیکی به دانش کنترل مسلح بشه کارهای خیلی با ارزشی می تونه انجام بده"...پیش از ادامه بگم که من نه کنترلی هستم نه مکانیکی... من کامپیوتری (3>) هستم و طبیعتا در قبال چنین بحثی بی طرف...
به نظر من پیش زمینه مکانیکی و دانش کنترلی شما می تونه یک دوره بسیار پویا و موفق دکترای کنترل + فاند رو براتون رقم بزنه..

براتون آرزوی موفقیت دارم