صفحه 17 از 26 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

دوستان وقتتون بخیر
    سه تا سوال داشتم
    من لیسانس مهندسی شیمی تو یه دانشگاه صنعتی میخونم به این رشته علاقه ای ندارم و بعد هفت ترم 81 واحد پاس کردم ..شرایط اپلای واسه تغییر رشته تو ارشد به مهندسی کامپیوتر رو چک کردم دیدم شانس کمی دارم و خیلی سخته از آلمان بتونم پذیرش بگیرم. حالا اگه بیخیال لیسانس مهندسی شیمی شم و انصراف بدم و بخوام لیسانس آی تی(computer science) تو آلمان بخونم، شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان در چه حدیه در مقایسه با اینکه ارشد رشته غیر مرتبط بخوام اونجا بخونم؟ آیا سخت تره یا راحت تر
    پذیرش تو مقطع لیسانسش به چه عواملی بستگی داره(چون دیگه نمره لیسانسی در کار نیست)
    نمره هام هم:
    متوسطه غیرانتفاعی سما بودم و پیش دانشگاهی هم نمونه دولتی
    معدل سوم متوسطه: 16.46
    معدل کتبی نهایی سوم متوسطه: 13.7
    معدل کل متوسطه: 17.84
    معدل کل پیش دانشگاهی: 16.05

سوال دوم آیا یادگیری زبان آلمانی اجباریه واسه لیسانس؟

و سوال آخر اینکه لیسانس یا B.Sc تو آلمان چقدر طول میکشه؟ من که سه سال از لیسانسو اینجا خوندم(حائز فوق دیپلم) باید دوره یک ساله کالجشو برم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.سپاس

Junior Member

سلام
    من هم از زمان دبیرستان علاقه شدید به برنامه نویسی داشتم . در طراحی الگوریتم هم استعداد خوبی داشتم و درس طراحی الگوریتم و ساختمان داده کامپیوتر رو خودم خوندم
    اما ارشد مخابرات دارم و الان برای اپلای دکترا باز دچار تردید شدم با اینکه معدل خوب و مقاله دارم . و راحت ترین راه رفتن است.
    اما میگم خوب مثلا برم دکترا مخابرات بخونم با این سنم تو کانادا یا اروپا کی به من کار می دهد. من الان 38 سال دارم. احساس می کنم مسلط هم به طراحی نیستم در زمینه مخابرات.
    دوست دارم برم آلمان یا سوید ارشد علوم کامپیوتر بخونم ولی خوب احتمال ویزا گرفتن مخصوصا برای المان برای مستر تو سن من سخته. اما برای دکترا راحته.
    سابقه کاری هام هم مخلوطه . هم سابقه طراحی آنتن و........ اینا دارم هم سه چهار سال سابقه کار در شبکه و به شبکه مسلطم. .. یه چند سال هم به دلایل یه سری مشکلات کار نکردم.

از طرفی علاقه واقعیم برنامه نویسی و امنیت است . از بیست سال پیش دلم می خواست به کامپیوتر تغییر رشته بدم ولی همیشه ترسیدم گفتم من دیگه مخابرات خوندم. دوباره از اول شروع نکنم .
    الان این گزینه ها رو دارم :

- برای دکترای مخابرات پذیرش بگیرم

- تلاشم رو برای ارشد کامپیوتر انجام بدم هرچند امیدی به گرفتن ویزا ندارم.

- برای مهاجرت استرالیا یا کانادا اقدام کنم و تا زمان گرفتن ویزا کامپیوتر بخونم . (حدود چهار پنج سال)
    ویرایش توسط atena3 : August 15th, 2017 در ساعت 01:44 PM

Junior Member

دوستان ایا میشه از رشته علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر به مهندسی برق مخابرات برا ارشد تغییر رشته داد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق کنترل غیرانتفاعی پیام گلپایگان

سلام من كارشناسي سخت افزار خونده بودم و ارشد برق كنترل خوندم
    من به طرزی معجزه آسا به بزرگترین آرزوهایم میرسم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    دوستان وقتتون بخیر
    سه تا سوال داشتم
    من لیسانس مهندسی شیمی تو یه دانشگاه صنعتی میخونم به این رشته علاقه ای ندارم و بعد هفت ترم 81 واحد پاس کردم ..شرایط اپلای واسه تغییر رشته تو ارشد به مهندسی کامپیوتر رو چک کردم دیدم شانس کمی دارم و خیلی سخته از آلمان بتونم پذیرش بگیرم. حالا اگه بیخیال لیسانس مهندسی شیمی شم و انصراف بدم و بخوام لیسانس آی تی(computer science) تو آلمان بخونم، شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان در چه حدیه در مقایسه با اینکه ارشد رشته غیر مرتبط بخوام اونجا بخونم؟ آیا سخت تره یا راحت تر
    پذیرش تو مقطع لیسانسش به چه عواملی بستگی داره(چون دیگه نمره لیسانسی در کار نیست)
    نمره هام هم:
    متوسطه غیرانتفاعی سما بودم و پیش دانشگاهی هم نمونه دولتی
    معدل سوم متوسطه: 16.46
    معدل کتبی نهایی سوم متوسطه: 13.7
    معدل کل متوسطه: 17.84
    معدل کل پیش دانشگاهی: 16.05

سوال دوم آیا یادگیری زبان آلمانی اجباریه واسه لیسانس؟

و سوال آخر اینکه لیسانس یا B.Sc تو آلمان چقدر طول میکشه؟ من که سه سال از لیسانسو اینجا خوندم(حائز فوق دیپلم) باید دوره یک ساله کالجشو برم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.سپاس
    حداقل شرط سفارت المان برای دادن ویزا تحصیلی مدرک ب یک زبان المانی هست منتها برای دانشگاه شما باید ب دو هم خوانده باشین که بشه از پسش بر بیاین
    اگر چهار ترم در دانشگاه بخونید نیازی به رفتن به کالج نیست منتها اینکه از رشته ای به شیمی بخواین به ای تی برا لیسانس برین شک دارم باید از یه وکیل خوب یا یکی از اعضای مطلع سایت بپرسین
    برا لیسانس هم معدل پیش دانشگاهی و دیپلم علی الخصوص دروس تخصصی
    برا ارشد این شکلی نیست شما لیسانس شیمی بخونین یه دفعه بپرین برین ای تی بخونین باید یه رشته مرتبط باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضیات و کاربردها

با عرض سلام
    من به برنامه نویسی ، الگوریتم و نرم افزار علاقه دارم و دوست دارم شغل آیندم مرتبط با این موضوعات باشه ، دوست داشتم نرم افزار بخونم اما نشد. و وارد رشته ریاضی کاربردی شدم.
    میخواستم بدونم من باید چیکار کنم! اینطور که فهمیدم اگر بخوام در آینده از خارج از کشور پذیرش بگیرم با توجه به علاقم باید در مقاطع بالاتر برای کامپیوتر ساینس درخواست بدم.
    به نظرتون من که در حال حاضر سال اول کارشناسی هستم و در نهایت مدرک ریاضی میگیرم ، از الآن آماده بشم که بعد از کارشناسی سریع اپلای کنم یا ارشد همینجا مهندسی نرم افزار یا علوم کامپیوتر بخونم و بعد درخواست پذیرش بدم؟
    به نظرتون کدوم بهتره چرا؟
    در حال حاضر دانشجوی دانشگاه فردوسی هستم

سلام
    به نظر من اگه میخواید با فاند برید، ارشد رو اینجا بخونید رشته کامپیوتر نرم افزار و برای phd اپلای کنید
    موقع ارشد هم به فکر تقویت رزومه تون باشید
    رشته پردازش تصویر یا پردازش سیگنال هم خیلی رو بورسه و هم مرتبط با رشته شما. و خیلیا از رشته کامپیوتر تو این زمینه کار میکنن. کاربردهاش هم زیاده که رایج ترینش تصاویر یا سیگنال های پزشکی هست.
    اگه بتونید چند تا مقاله خوب تو این زمینه بنویسید راحت پذیرش میگیرید

موفق باشید

Junior Member

You are able to apply for PhD positions in computer science and engineering. I know a lot of students in US with electrical engineering MS/BS degree, perusing their PhD in computer fields.

نقل قول نوشته اصلی توسط atena3 نمایش پست ها
    سلام
    من هم از زمان دبیرستان علاقه شدید به برنامه نویسی داشتم . در طراحی الگوریتم هم استعداد خوبی داشتم و درس طراحی الگوریتم و ساختمان داده کامپیوتر رو خودم خوندم
    اما ارشد مخابرات دارم و الان برای اپلای دکترا باز دچار تردید شدم با اینکه معدل خوب و مقاله دارم . و راحت ترین راه رفتن است.
    اما میگم خوب مثلا برم دکترا مخابرات بخونم با این سنم تو کانادا یا اروپا کی به من کار می دهد. من الان 38 سال دارم. احساس می کنم مسلط هم به طراحی نیستم در زمینه مخابرات.
    دوست دارم برم آلمان یا سوید ارشد علوم کامپیوتر بخونم ولی خوب احتمال ویزا گرفتن مخصوصا برای المان برای مستر تو سن من سخته. اما برای دکترا راحته.
    سابقه کاری هام هم مخلوطه . هم سابقه طراحی آنتن و........ اینا دارم هم سه چهار سال سابقه کار در شبکه و به شبکه مسلطم. .. یه چند سال هم به دلایل یه سری مشکلات کار نکردم.

از طرفی علاقه واقعیم برنامه نویسی و امنیت است . از بیست سال پیش دلم می خواست به کامپیوتر تغییر رشته بدم ولی همیشه ترسیدم گفتم من دیگه مخابرات خوندم. دوباره از اول شروع نکنم .
    الان این گزینه ها رو دارم :

- برای دکترای مخابرات پذیرش بگیرم

- تلاشم رو برای ارشد کامپیوتر انجام بدم هرچند امیدی به گرفتن ویزا ندارم.

- برای مهاجرت استرالیا یا کانادا اقدام کنم و تا زمان گرفتن ویزا کامپیوتر بخونم . (حدود چهار پنج سال)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضیات و کاربردها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Amir نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من اگه میخواید با فاند برید، ارشد رو اینجا بخونید رشته کامپیوتر نرم افزار و برای phd اپلای کنید
    موقع ارشد هم به فکر تقویت رزومه تون باشید
    رشته پردازش تصویر یا پردازش سیگنال هم خیلی رو بورسه و هم مرتبط با رشته شما. و خیلیا از رشته کامپیوتر تو این زمینه کار میکنن. کاربردهاش هم زیاده که رایج ترینش تصاویر یا سیگنال های پزشکی هست.
    اگه بتونید چند تا مقاله خوب تو این زمینه بنویسید راحت پذیرش میگیرید

موفق باشید
    سلام
    ممنون از راهنمایی
    یعنی برای ارشد نرم افزار رو به علوم کامپیوتر ترجیح بدم و برای کنکور ارشد نرم افزار آماده بشم؟ اگر علوم کامپیوتر بخونم شانس پذیرش با فاند کم میشه؟ یه خرده بیشتر موضوع رو باز کنید لطفا
    اینکه در علوم کامپیوتر و نرم افزار در چه زمینه هایی میشه کار کرد و در مورد آینده کاری اینها بیشتر توضیح بدین. راستش من هنوز چون ابتدای راه هستم سخته برام تشخیص بدم کدوم یکی به علایق من نزدیک تره مخصوصا که فیلد های کاری هم بسیار گوناگونه....
    هر نکته ای که فکر میکنید به من میتونه کمک کنه ذکر کنید . باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط M_ELECTRONIC نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنمایی
    یعنی برای ارشد نرم افزار رو به علوم کامپیوتر ترجیح بدم و برای کنکور ارشد نرم افزار آماده بشم؟ اگر علوم کامپیوتر بخونم شانس پذیرش با فاند کم میشه؟ یه خرده بیشتر موضوع رو باز کنید لطفا
    اینکه در علوم کامپیوتر و نرم افزار در چه زمینه هایی میشه کار کرد و در مورد آینده کاری اینها بیشتر توضیح بدین. راستش من هنوز چون ابتدای راه هستم سخته برام تشخیص بدم کدوم یکی به علایق من نزدیک تره مخصوصا که فیلد های کاری هم بسیار گوناگونه....
    هر نکته ای که فکر میکنید به من میتونه کمک کنه ذکر کنید . باتشکر
    ببینید علوم کامپیوتر به رشته ریاضی ارتباط بیشتری داره، اما شما گفتید که به برنامه نویسی علاقه دارید و من هم به همین خاطر گفتم یک راه اینه که برای ارشد نرم افزار بخونید و در ادامه علوم کامپیوتر. اما اینطوری ممکنه فیلد کاریتون یه مقدار پراکنده بشه. اگر مطمئن هستید که میخواین پذیرش بگیرید اونم در رشته علوم کامپیوتر، خب بهتره که ارشد هم علوم کامپیوتر بخونید (که به رشته ریاضی هم نزدیک تره). اگر نمیخواید پذیرش بگیرید و میخواید در ایران دنبال کار بگردین، رشته نرم افزار به نظر من گزینه بهتریه. اگر هم میخواید در رشته نرم افزار پذیرش بگیرید، سعی کنید در دوران کارشناسی دروس مرتبط با رشته نرم افزار رو هم پاس کنید و در ادامه برای ارشد و دکتری نرم افزار بخونید. البته مسلما نمیشه از الان همه چیز رو پیشبینی کرد. وقتی تجربه تون بیشتر میشه، ممکنه در وسط راه نظرتون هم تغییر کنه. پس چیزی که بیشتر از همه مهمه علاقه شخصی خودتونه.
    رشته من الکترونیک هست و اطلاعاتم راجع به نرم افزار و علوم کامپیوتر در همین حده. پس بهتره از افرادی که این رشته ها رو خوندن مشورت بگیرید و در مورد زمینه های کاری و آینده کاری این دو رشته ازشون کمک بگیرید تا بتونید علاقه تون رو پیدا کنید.
    موفق باشید