نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence - Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    تجربه مستقیم تو این زمینه ندارم ولی واقعا بعید میدونم کوچکترین مشکلی برات پیش بیاد. چون حداقل به نظر من شما اصلا تغییر رشته ندادی و نمیخوای هم بدی. چون تو بقیه کشور ها مثل ایران نیست که مثلا علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر تو همه دانشگاه ها یک چیز باشه. شما ممکنه تو 2 تا دانشگاه که حتی تو یک شهر هستند بعد از بررسی دروس اختصاص داده شده به مثلا رشته "مهندسی کامپیوتر" متوجه بشی که این دو رشته با اینکه اسمشون یکیه از پایه با هم فرق دارند و اشتراکشون حتی در حد 20% باشه. در عین حال ممکنه وقتی 2 تا رشته که اسم هاشون خیلی با هم فرق داره را بررسی کنی ببینی که عملا یه چیزند و اختلافشون فقط 10% ـه!

لپ کلام اینکه چیزی که مهمه اینه که شما اولا پیش زمینه مورد نیاز برای اون رشته را داشته باشی که به نظر میاد داری و دوم اینکه دانشگاه/استاد مورد نظر به این باور برسه که شما توانایی تحصیل و تحقیق در زمینه مورد نظر را داری که بازم به نظر نمیاد مشکلی داشته باشی.
    ممنون، اطلاعاتتون مفید بود ولی فکر کنم بد گفتم! بیشتر تاکیدم روی تغییر رشته دوم بود، فیلدی که الان کار می کنم هم کامپیوتری نیست، استادم هم کامپیوتری نیست ((to soroush007) فشرده سازی ویدئو، اسمش غلط اندازه ولی حتی یک درصد استاداش هم کامپیوتری نیستن). تو رزومه دانشجو دکتراهاشون رو هم که نیگا می کردم کسی رو ندیدم از کامپیوتر اومده باشه (شاید حدود 50 تا دانشجو دکترا!)
    ویرایش توسط mosenabdoli : August 21st, 2012 در ساعت 12:35 PM