صفحه 10 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط wolf_fox91 نمایش پست ها
    :::

سلام..

من در حال حاضر در دانشگاه سراسری رشته عمراان می خونم . میخواستم انصراف بدم برم ازاد برق بخونم و زورم و بزنم ارشد سراسری قبول شم . .

سوالم اینه :

واسه بورسیه شدن و رفتن به خارج ایا دانشکاه ها به مدرک لیسانس نکاه میکنن یا ارشد ؟ منظور اگه مدرک لیسانسم ازاد باشه و ارشد سراسری میتونم تو هر شهری بورسیه بگیرم ؟؟؟

نگن که مدرک لیسانست ازاده نمیشه ؟؟
    تو لیسانس معدله که خیلی مهمه . به عنوان مثال اگه تو آزاد 18 شی ولی توی اون سراسری زیر 16 شی ، آزاده بهتره .

Junior Member Yeamfox آواتار ها

سلام.

به نظر دوستان از رشته ی ریاضی کاربردی (کارشناسی) به کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (گرایش هنوز معلوم نیست) چقدر سخت خواهد بود؟ اصلا" منطقی هست؟
    I find it kind of funny, I find it kind of sad... the dreams in which I'm dying are the best I've ever had

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام.

به نظر دوستان از رشته ی ریاضی کاربردی (کارشناسی) به کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات (گرایش هنوز معلوم نیست) چقدر سخت خواهد بود؟ اصلا" منطقی هست؟
    سلام

برای گرایش هایی مثل electronic business که قطعا منطقی هست...
    منتها برای زمینه های computer networks یا security قطعا باید تلاش بشه تا پیش نیاز های لازم رو که قبلا meet نشده، پوشش بدید...
    در کل اگر علاقه باشه، همه این مشکلات قابل حل هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط STA74 نمایش پست ها
    تو لیسانس معدله که خیلی مهمه . به عنوان مثال اگه تو آزاد 18 شی ولی توی اون سراسری زیر 16 شی ، آزاده بهتره .
    اگه یکی معدل سراسری 18 شه . و ازاد هم تو لیسانس 18 شه .. الان کدوم اولویت داره ؟؟

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط wolf_fox91 نمایش پست ها
    اگه یکی معدل سراسری 18 شه . و ازاد هم تو لیسانس 18 شه .. الان کدوم اولویت داره ؟؟
    اسم دانشگاهارو باید اول بگی . به عنوان مثال سراسری داریم تو یه شهر دور که هیچ دانشگاش معروف نیس ولی آزاد علوم تحقیقات تهران معروفه در نتیجه بهتره ازش . تا اونجایی که میدونم به جز علوم تحقیقات تهران که اونم فقط در مقایسه با سراسری های لول پایین بهتره ، بقیه آزادا پایین ترن . استاد هم خیلی مهمه که چه استادی ریکامند میکنه

الان تو سراسری شهرستان بناب هستم .. دانشکاه ازاد شهرستان بناب ( یکی از شهرستان های استان اذربایجان شرقی ) مد نظرم بود.. الان کار عاقلانه هست انصراف داد از سراسری برم ازاذ ؟

Junior Member

آیا امکان تغییر رشته از کامپیوتر (لیسانس)به هر رشته ای دیگر در در مقطع فوق لیسانس در امریکا وجود دارد؟؟؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط tyrex نمایش پست ها
    آیا امکان تغییر رشته از کامپیوتر (لیسانس)به هر رشته ای دیگر در در مقطع فوق لیسانس در امریکا وجود دارد؟؟؟؟
    به طور کلی بله؛ البته کمیتۀ تصمیم، به سوابق شما هم توجه میکنه و اگر اختلافات جزئی باشه، با دروس پیش نیاز جبران میشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Senior Member mokhteh آواتار ها

دوستان من همزمان با دوره دکترام تو رشته عمران و در امریکا دارم یه دوره مستر کامپیوتر ساینس البته بدون تز رو هم شروع میکنم. می خواستم ببینم بعد از گرفتن این مدرک، چقدر می تونم روش برای کار آینده و یا حتی ادامه تحصیل تو یکی از گرایشهای کامپیوتر حساب باز کنم؟ ممنون
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Electric_Eng نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد برق قدرت امیرکبیر خوندم. تا حالا تو این گرایش هم نسبتا موفق بودم، معدل لیسانس 16.44 و ارشد 17.2، یک ژورنال در IEEE Transaction on industrial electronic با ایمپکت 6.5 و چهار مقاله کنفرانس ieee و یک ترجمه کتاب دارم. این اوخر به کارهای سیگنالی خیلی علاقه مند شدم. میخواستم بدونم اگه بخوام دکترای مخابرات سیستم توی یه دانشگاه top20 USA ادامه بدم، آیا باید یه ارشد مخابرات سیستم هم بخونم؟
    از اونجایی که یه بار ارشد در رشته مهندسی برق (1251) قبول شدم و از امکانات دولتی استفاده کردم آیا میتونم یه بار دیگه ارشد امتحان بدم و توی شریف مخابرات سیستم بخونم؟
    یا اینکه با توجه به اینکه مقاله ژورنال کار سیگنالی زیاد داره، میتونم همین امسال واسه دکترای مخابرات سیستم اپلای کنم؟
    هر چند دوستان با تجربه تر نظرشون رو گفتن ولی من هم نظرم رو میگم شاید در کنار نظر این دوستان مفید باشه.
    به نظر من شما از نظر background ممکنه ضعف هایی داشته باشید ولی اصلا احتیاجی به خوندن یه فوق دیگه توی ایران ندارید! اصلا این اشتباه رو نکنید. چیزی که مهمه اینه که شما توانایی پژوهش و یادگیری مسائل جدید (و البته علاقه!) زیادی داشته باشید که به نظرم با توجه به رزومتون (دانشگاه خیلی خوب + معدل نسبتا حوب + سابقه پژوهشی خوب یا حتی خیلی خوب اگه مقاله هاتون به غیر از کمیت، کیفیت بالایی هم داشته باشه) همه این ها رو دارید. به خصوص این که شما تغییر رشته هم نمیخواید بدید صرفا میخواید فیلد کاریتون رو تغییر بدید. من جتی فکر میکنم با این اوصاف اگر اپلای برای ارشد به دانشگاه های آمریکا هم بکنید بگن این رشته براتون duplicate محسوب میشه چون تغییر فیلد کاری از برق قدرت به محابرات، تغییر پایه ای نیست (البته من رشته ام برق نیست و تقریبی میگم)
    به هر صورت شما که سابقه پژوهشی خوبی دارید با یه مقاله در حوزه نزدیک به مخابرات خیلی چیزها رو میتونید به کمیته پذیرش اثبات کنید و عملا خیالشون رو راحت کنید.
    به نظرم وقت بذارید چند ماه و یه مقاله خوب بدید هم خیلی به صرفه تر کار کردید و هم موثرتر تا خوندن ارشذ توی شریف یا حتی آمریکا!
    تکرار مقطع خیلی از نظر آکادمیک کار مناسبی حساب نمیشه و خیلی ازش استقبال هم نمیشه. تو کارشناسی و دکتری که افتضاح حساب میشه. میتونید سایت پذیرش دانشگاه های خوب رو چک کنید. حیلی هاش کسی که دکتری تو هر زمینه ای داشته باشه رو کلا برای دکتری حتی توی یه رشته دیگه قبول نمیکنن! و برای ارشد هم فقط در صورتی که رشته عوض بشه و نیاز به پیش نیازهای پایه ای داشته باشه اوکی هست وگرنه ممکنه بگن duplicate ه و رد کنن.
    جو ارشد برق مخابرات شریف هم من تعریف خوبی ازش نشنیدم ضمن اینکه شریف با امیرکبیر از نظر "صرف اسمش" هیچ فرق خاصی با هم نداره پس دو سال از عمرتون اون هم توی این سال های باارزش رو تلف نکنید!
    ضمنا محض اطلاع من کسی رو میشناسم که کارشناسی برق شریف بود، ارشد علوم کامپیوتر شریف و دکتری ریاضی یکی از دانشگاه های top 10 آمریکا، برق به برق که دیگه اوکی باید باشه )

در مورد سوال دوم اگه واقعا اصرار دارید، فکر میکنم اگر فوق دومی شبانه باشه مشکلی نداره چون تا اونجا که من میدونم دوبار "روزانه دولتی" نمیشه خوند. باز هم تحقیق کنید از دفترچه کنکور ارشد
    ویرایش توسط tornadoz : October 25th, 2015 در ساعت 02:09 AM