صفحه 12 از 26 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

Junior Member

Question اپلای از کارشناسی برق مخابرات به حوزه های مرتبط با علوم کامپیوتر

.. من برق مخابرات را از یکی از دانشگاه های دولتی تهران گرفتم. به جز برنامه نویسی های مربوط به متلب و C، تجربه دیگری در حوزه علوم کامپیوتر ندارم.
    الان که به اپلای فکر میکنم، خیلی مشتاقم به موضوعاتی مثل Big Data, Data Science, Social Media Networks و ...
    با کمی تحقیق، متوجه شدم که اینها بیشتر مختص رشته کامپیوتر میباشند.

فکر میکنم سوال اصلی اینه که آیا برای یک لیسانس مخابرات که دروسی مثل مخابرات دیجیتال و جبرخطی را پاس کرده (که مرتبط به دروس علوم کامپیوتر هستند) این امکان وجود داره که این تغییر رشته را هنگام اپلای انجام دهد؟ لطفا صرفا نگویید که "باید استاد را متقاعد کنی!"، همه این را میدانیم، ولی نمیدانیم چطور؟
    ویرایش توسط hatefrad : December 18th, 2015 در ساعت 01:07 AM

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اپلای از کارشناسی برق مخابرات به حوزه های مرتبط با علوم کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط igrooved نمایش پست ها
    .. من برق مخابرات را از یکی از دانشگاه های دولتی تهران گرفتم. به جز برنامه نویسی های مربوط به متلب و C، تجربه دیگری در حوزه علوم کامپیوتر ندارم.
    الان که به اپلای فکر میکنم، خیلی مشتاقم به موضوعاتی مثل Big Data, Data Science, Social Media Networks و ...
    با کمی تحقیق، متوجه شدم که اینها بیشتر مختص رشته کامپیوتر میباشند.

فکر میکنم سوال اصلی اینه که آیا برای یک لیسانس مخابرات که دروسی مثل مخابرات دیجیتال و جبرخطی را پاس کرده (که مرتبط به دروس علوم کامپیوتر هستند) این امکان وجود داره که این تغییر رشته را هنگام اپلای انجام دهد؟ لطفا صرفا نگویید که "باید استاد را متقاعد کنی!"، همه این را میدانیم، ولی نمیدانیم چطور؟
    شما میتوانید در زمینه های نزدیک تر به مخابرات مثل networking اقدام کنید. در دانشکده های برق هم بعضا هستند استادهایی که در زمینه big data کار کنند ولی باید بگردید. این زمینه لزوما علوم کامپیوتر نیست و بیشتر به فن آوری اطلاعات مربوط میشه.

در ضمن محض اطلاع مخابرات دیجیتال درس کامپیوتری نیست و دانشجویان رشته علوم کامپیوتر معمولا چنین درسی نمیگذرانند.
    ویرایش توسط hatefrad : December 18th, 2015 در ساعت 01:08 AM

Junior Member

ممنون از پاسختون. منظورم از مخابرات دیجیتال، قسمت های مربوط به information theory و ... بود که در هوش مصنوعی، تئوری شبکه، و... کاربرد دارند.
    یعنی به نظر شما، مستقیماً نمیشود به خود دانشکده کامپیوتر اپلای کرد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط igrooved نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. منظورم از مخابرات دیجیتال، قسمت های مربوط به information theory و ... بود که در هوش مصنوعی، تئوری شبکه، و... کاربرد دارند.
    یعنی به نظر شما، مستقیماً نمیشود به خود دانشکده کامپیوتر اپلای کرد؟
    کمیته های پذیرش دانشگاههای مختلف سیاست های متفاوتی دارند. ممکن است شدنی باشد ولی بهر حال در شرایط مساوی دانشجویی که بک گراند علوم کامپیوتر را دارد طبعا ارجحیت خواهد داشت.

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

سلام شرایط منم بهم بگید.
    لیسانس حسابداری هستم ولی برای ارشد مارکتینگ آمریکا میخوام اقدام کنم.
    به تازگی آیلتس دادم 7.5 شدم و ا مقاله isi در زمینه ی مارکتینگ هم دارم و یدونه دیگه هم داره چاپ میشه.
    3تا توصیه نامه ی توپ هم میتونم ردیف کنم از اساتید برجسته. آیا امکانش هست بشه پذیرش گرفت ازشد مارکتینگ رو با
    این رزومه ام؟؟؟
    ممنون و متشکر از لطفتون. در خصوص فاند هم بهم گوشزد کنین که چیزی تعلق میگیره؟!؟

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

سلام. این سوالو واسه دوستم می خواستم بپرسم. من یه دوستی دارم که خودش لیسانس کشاورزیه. خانمش برقیه و دکترا پیوسته از آمریکا پذیرش گرفته. دوستم هم می خواد بره تو حوزه برق اما چیزی ازش نمی دونه. فقط علاقه داره. حالا به نظرش اومد که می تونه مثلا یکی دو سال توی همون آزمایشگاهی که خانمش داره کار ریسرچ انجام میده همکاری مجانی کنه واسه استاد و دروسی را استاد مثلا بهش اجازه بده که کلاس بره و مثلا یکی دو سال توی آزمایشگاه همکاری کنه و خودش درس بخونه و بعد همون استاد یا همون دانشگاه یا هر جایی برق را ادامه بده، یعنی یه راست بره فوق لیسانس برق آخه طرف پول اینو نداره که بخواد لیسانس برق بخونه و واسه گرفتن فاند هم حاضره یه سال مجانی همکاری کنه، البته چیزی بلد نیست که . به نظرتون شدنیه؟ من که فکر نمی کنم بشه. آخه کشاورزی کجا و برق کجا

سلام. رزومه م:
    "کارشناسی دو رشته ای(مواد و مکانیک، هر دو از امیرکبیر، معدل هر دو 16، ممتاز تو هر دو) ---ارشد مواد، امیرکبیر، بدون کنکور، 16.6---تافل 92: (R:30 , L:25 , S:18 , W:19) که واسه پارساله و مجدد شرکت می کنم و جی آر ای 328: وربال162 و کوانت166 و رایتینگ3.5"
    میخوام واسه اپلای سال بعد دانشکده علوم کامپیوتر یا برق اپلای کنم. دلیلشم اینه که با درسهای ریاضی راحتترم. و سوالم:
    نمره درسهای پایه م خوبه (میانگین بالای 18). حالا جی آر ای سابجکت ریاضی شرکت کنم و به نمره خوب بگیرم میتونه راه رو واسه تغییر رشته هموارتر کنه یا تعدادی(فقط حدود 4 تا چون هزینه ش بالاس) درس به عنوان دانشجوی آزاد از همون امیرکبیر پاس کنم(مستقیم تو کارنامه نمیاد و جدا یه گواهی قابل ترجمه میدن)؟
    اگه زودتر جواب بدید ممنون میشم چون اگه بخوام این ترم واحد بردارم چند روزی بیشتر فرصت ندارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : از ICT به Computer science

سلام دوستان. من رشته لیسانسم برق الکترونیک هست و ارشد را نمی دانم mba بخوانم یا همان برق.
    ایا برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری رشته برق راحت تر می توان پذیرش گرفت یا مدیریت؟؟؟ در کل
    پذیرش کدام با فاند اسان تر است؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : از ICT به Computer science

نقل قول نوشته اصلی توسط alinasehi نمایش پست ها
    سلام دوستان. من رشته لیسانسم برق الکترونیک هست و ارشد را نمی دانم mba بخوانم یا همان برق.
    ایا برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری رشته برق راحت تر می توان پذیرش گرفت یا مدیریت؟؟؟ در کل
    پذیرش کدام با فاند اسان تر است؟
    برق بمراتب آسانتر است. منتهی علاقه خودتان چی هست؟ مدیریت یا برق؟ یا صرفا پذیرش؟

Junior Member itmmit آواتار ها

دوستان برای تعییر رشنه background ای که بعضی رشته ها می خوان واسه پذیرش بیشتر درس هایی که پاس کردیم مهمه یا Background تحقیقی مون؟