صفحه 13 از 26 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

سلام دوستان
    من ارشد ریاضی خوندم و میخوام کامپیوتر ادامه بدم
    لطفا راهنماییم کنین که چقدر شانس پذیرش تو ارشد یا دکتری رو دارم
    توصیه میکنین دوباره تو ایران ارشد کامپیوتر بگیرم و بعد واسه دکتری اقدام کنم یا از همین الان میتونم واسه ارشد یا دکتری اپلای کنم

Junior Member itmmit آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsaaaa1394 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    توصیه میکنین دوباره تو ایران ارشد کامپیوتر بگیرم و بعد واسه دکتری اقدام کنم یا از همین الان میتونم واسه ارشد یا دکتری اپلای کنم
    سلام.
    نظر من اینه خیلی بستگی داره تو چه فیلدی از CS می خواید کار کنید. فیلدهایی که به ریاضیات و آمار نزدیک تره به نظرم برای دکترا شانس دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط itmmit نمایش پست ها
    سلام.
    نظر من اینه خیلی بستگی داره تو چه فیلدی از CS می خواید کار کنید. فیلدهایی که به ریاضیات و آمار نزدیک تره به نظرم برای دکترا شانس دارید.
    سلام
    خیلی ممنون از جوابتون
    میشه بیشتر راهنمایی کنین چه گرایش هایی؟

Junior Member itmmit آواتار ها

سلام
    خیلی ممنون از جوابتون
    میشه بیشتر راهنمایی کنین چه گرایش هایی؟
    فیلدهای نزدیک به هوش مصنوعی و Data Science
    کلا به قسمت پذیرش دانشگاه ها سر بزنید به صورت واضح نوشته چه رشته هایی رو قبول می کنن.

Junior Member Reza_sn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی تکنولوژی عمران _ QIAU

سلام و ممنون بابت وقتی که میگذارید:
    من لیسانس عمران (تکنولوژی عمران_کاردانی به کارشناسی ) با معدل بالای 13 هستم ، سابقه کاری در شرکتی مهندسی به مدت 1 سال مربوط به رشته خودم دارم و مشغول به کار میباشم (ولی نه به صورت تخصصی ) ، متسفانه اکثر انتخاب رشته ها در ایران به بازار کار و جو حال حاظر دوره پیش دانشگاهی معطوف میشود زمان من عمران بود (از هر 100 نفر 95 نفر عمران انتخاب اولشون بود ) در حال حاظر به صورت جدی قصد ترک ایران رو دارم (برای کار و زندگی در مرحله اخر دکترا )
    1-بنده به علت فراوانی بازار کار IT در کشورهای دیگر ( و علاقه همیشگی به برنامه نویسی کامپیوتر و شبکه و مطالعه ازاد و کار در این ضمینه )قصد دارم کارشناسی ارشد رو در یکی از ضمینه های IT ادامه بدهم ایا به نظر شما اساتید کار معقولانه ای است از عمران به IT تغییر رشته دادن در فوق ؟؟؟!؟؟
    2-قانون تغییر رشته در کارشناسی ارشد در کشورهای دیگر نیز اجرا میشود و در اینده برای مهاجرت و یا کاریابی مشکل به علت لیسانس عمرا و فوق IT پیش نخواهد امد ؟؟؟
    ممنون و سپاس

Junior Member

سلام دوستان
    شانس پذیرش ارشد در اروپا دارید بویژه اینکه تحصیلتون بدون فاند باشه. دنبال رشته هایی مثل Applied Mathematics / Applied Sciences / Computer Science
    یک موضوع مورد دلخواه زیر مجموعه رشته های فوق پیدا کنید و به یک زبان برنامه نویسی مسلط شوید کار دکتراتون رو راحت تر میکنه.

Junior Member

با سلام و خسته نباشید به همه دوستان.

می خواستم شرایط خودم رو برای پذیرش گرفتن بدونم.

من لیسانس مکانیک جامدات از دانشگاه آزاد اسلامی با معدل 14.29 هستم. می تونم به جرات بگم که این رشته رو به اصرار برادرم و آشناهام انتخاب کردم و بعد از یک سال متوجه شدم که هیچ علاقه ای به این رشته ندارم ولی با توجه به اینکه نمی تونستم انصراف بدم (چون باید می رفتم خدمت)، مجبور شدم که درسم رو تموم کنم ولی در طول دوره لیسانس اکثر زبان های برنامه نویسی رو کار کردم، تا جایی که برای چندین شرکت برنامه های کاربردی و یا وب سایت طراحی و می نوشتم و حتی اکثر کتب رشته نرم افزار رو هم خوندم و بعد از اون تصمیم گرفتم که ارشدم رو در رشته نرم افزار کامپیوتر ادامه بدم و خدا رو شکر توانستم امسال ارشدم رو با معدل 18.23 تمام کنم.

آیلتس اورال 7 دارم.

3 مقاله خارجی (ژورنال) و 1 مقاله داخلی هم دارم.

GRE هنوز امتحان ندادم.

به نظر شما میشه برای دکترا برای دانشگاه های خوب خارج از کشور امیدوار بود؟ فرق نمیکنه اروپا یا آمریکای شمالی.

آیا با یک SOP (انگیزش نامه) خوب و منطقی میشه علت تغییر رشته رو بیان کنم و برای پذیرش گرفتن متقاعدشون کنم؟ (بسیار اهل تحقیقات و مطالعه هستم.)

بیشترین نگرانی من در مورد رشته لیسانسم هست.

دوستان لطفاً راهنمایی کنید. Please!

Junior Member

سلام وقتتون بخير
    اگر راهنماييم کنيد لطف بزرگي کرديد راهنمايي شما ممکنه مسير زندگيمو عوض کنه ..

من دانشجوي رشته فناوري اطلاعاتم ترم دومم ميرم 3 تو يک دانشگاهي که مطرح نيست معدلم تا الان حدود 19.5 بوده

اين حرفي که ميخوام بزنم شايد بچه گونه بنظر بياد من به رياضيات بسيار علاقه دارم و به خاطر اين علاقه رشته ي مهندسي برق رو نزديک تر به خودم ميبينم تا کامپيوتر

يجورايي ميشه گفت من تو کامپيوتر گمم راهم معلوم نيست اما به برق يک ديد کلي و البته سطحي دارم رشته ي برق تا اونجايي که من ميدونم کلا سرو کارش با رياضياته و پيشرفتش محدود به دانشگاه طوري که درس

مقاله و پژوهشم در محيط دانشگاهه و يا حداقل از دانشگاه سرچشمه ميگيره و مثل کامپيوتر نيست که فردي در خارج از دانشگاه با ياد گرفتن دو سه زبون برنامه نويسي بتونه کار پيدا کنه و مني که توي دانشگاه داشتم

واحد پاس ميکردم با نمره بالا هيچ... و اگه من ميخواسته باشم مثل اون بنده خدا عمل کنم به چند مشکل برميخورم اول مجبورم از خوندن عمقي دروس بکاهم مجبورم از اماده شدن براي ازمونايي که براي اپلاي واجبه

بکاهم و وقت کثيري رو به ياد گرفتن زبون برنامه نويسي بزارم اونم از صفر شروع کنم با اين سن که خيلي جالب نيست (براي من فاند گرفتن بسيا مهمه-زبون برنامه نويسي هم يکي بلدم نيستم گرچه فکر کنم کامپيوتر همش برنامه نويسي نيست)

از طرفي ميشه گفت ميترسم برم مهندسي برق تا اونجايي که من ديدم فاند گرفتن در مهندسي برق سخت تر از کامپيوتره(نتايج پذيرش همين سايت) و اگرم بخوام توي ايران باشم بازارکارش جالب نيست

نميدوم چيکار کنم برم دنبال علاقم علاقه اي که میشه گفت بیشتر بخاطر رياضياته يا بمونم و برنامه نويسي رو از صفر شروع کنم در کنارش دروس دانشگاهو. پاس کنم و ... که کارو سخت ميکنه با توجه به وسعت برنامه نويسي...

شما که رشتتون برقه يا کامپيوتر يا هر رشته اي ديگه اگه راهنماييم کنيد همونطوري که گفتم ممکنه مسير زندگيمو عوض کنيد و لطف بزرگي کرديد

Junior Member

سلام.
    دوستان من ب اشتباه در زندگیم کردم باعث میشه ک ترم بعد کاردانی برق رو بگیرم و برم سربازی.ولی برگشتم میخوام مهندسی شینی بخونم.مدرک کاردانیم نزدیک30.35وا
    واحد رو تطبیق میده یعنی دروس ریاضی فیزیک ازمایشگاع معادلات محاسبات و چند درس دیگه.خلاصه من28سالگی مدرک لیسانس شیمی خودم رو میگیرم.
    فرض کنید 30سالگی یا شایدم زودتر29سالگی برم دانشگاع دولتی ارشد بخونم.

ایا شانس پذیرش رو دارم در کانادا یا امریکا واسه دکترا؟
    یا اصلا پیشنهاد میکنین لیساسن برق رو بگیرم بعدش واسه ارشد برم مهندسی شیمی ولی خیلی سخت میشه دولتی قبول شم اینطوری.اگر هم ینکارو کنم
    مشکلی پیش نمیاد؟
    من بیشتر بحثم سر اینه ک سنم بالا نیست؟
    بعدشم میخوام اقامت بگیرم.از همین میترسم ک شلید سنم بالا بره و بهم اقامت ندن.
    اصلا تا چندسالگی اقا مت میدن؟اتریش رو هم دوستت دارم.خداییض خیلی میترسم سنم بره بالا.ولی انگیزه زیادی دارم واسه گرفتن پذیرش و اقامت.
    میشه ی راهنملیی کنید.نمیخوام بمونم.لیساسن رو هم دانشگاه ازاد میگیرم.راهنمایی کنید منو

منظورم شیمی نیود.مهندسی شیمی بود

با فوق لیسانس دولتی میشه کار گیر اورد اونجا؟

سلام دوستان
    من فارغ التحصیل ارشد الکترونیک هستم
    پروژه کارشناسی م ساخت دستگاه ECG (سیگنال قلب) بود
    اما برای ارشد به دلایلی مجبور شدم در حوزه پردازش تصویر کار کنم
    خودم به فیلد پردازش تصویر یا سیگنال علاقه ای ندارم و اطلاعات خیلی کمی هم دارم
    اگر بخوام برای PhD اپلای کنم، به نظرتون میشه در حوزه سخت افزار کار کنم؟ (مثلا تجهیزات مهندسی پزشکی یا bioelectric)
    خودم بیشتر به سخت افزار علاقه دارم که بیشتر تو صنعت استفاده میشه و جنبه تحقیقاتی نداره؛ مثل میکروکنترلرها و FPGA و ...
    آیا میشه با وجود اینکه ارشد پردازش تصویر کار کردم، PhD تغییر گرایش بدم؟ اگه میشه چه رشته و گرایشی بهتره به نظرتون؟
    لطفا کسایی که تجربه دارن کمک کنن