صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط advanced نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشتم مکانیک هست و توی یکی از دانشگاه ها یه postgraduate program دیدم که برای رشته های غیر مرتبط هم برای رشته Data science میتونند اپلای کنند البته مثل اینکه باید قبلش یه سری دروس گذروند.میخواستم ببینم دوستان نظرتون در مورد این رشته چیه curriculum رشته رو هم پایین نوشتم. و اینکه بازار کار این رشته و فرصت های کاریش برای کارهای غیرآکادمیک چطوره؟
    -Fundamental of Data Science
    -Statistical Methods for Data Analytics
    -Unstructured Data Analytics
    -Information Modeling and Databases
    -Big Data Analytics and Management
    -Machine Learning for Data Science
    -Decision Support and Business Intelligence
    -Project
    چه دانشگاهی چه جوری در چه سطحی ؟ ظاهرا اینه: http://www.ftsm.ukm.my/mods-course.php
    نمیدونم هدف شما چیه ولی آنلاین از وبسایتای معتبر درسای مشابه پاس کنی که همه دنیا میدونن چی توشه هرچند آبکی باشه به نفعته
    بازار کار هم جناب tornadoz توضیح دادن خوبه ولی باید کار بلد باشی و خودتو نشون بدی. حداقل تسط کامل بر python قدم اوله.

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    چه دانشگاهی چه جوری در چه سطحی ؟ ظاهرا اینه: http://www.ftsm.ukm.my/mods-course.php
    نمیدونم هدف شما چیه ولی آنلاین از وبسایتای معتبر درسای مشابه پاس کنی که همه دنیا میدونن چی توشه هرچند آبکی باشه به نفعته
    بازار کار هم جناب tornadoz توضیح دادن خوبه ولی باید کار بلد باشی و خودتو نشون بدی. حداقل تسط کامل بر python قدم اوله.
    با تشکر از هر دو شما
    بله این curriculum مال این دانشگاهه.البته یک دانشگاه دیگه هم در لهستان(فکر کنم مطمئن نیستم) بود که اون curriculumاش یه خورده متفاوت بود.
    هدف من دوست عزیز اینه که شرایط تغییر رشته رو برام فراهم کنه زیاد روی مدرکش حساب نمیکنم و میدونم دانشگاه زیاد سطح بالایی نیست.من زمینه تحقیقاتیم در رشته خودم(مکانیک) رباتیک هست ولی رباتیک کلا که فرصت های شغلیش زیاد نیست همین فرصت های کمم بیشتر اوقات ورودش برای ما ایرانی ها خیلی سخته.
    جالبه که این رو بهتون بگم من با یکی از اساتید دانشگاه های ژاپن (در زمینه رباتیک) مکاتبه کردم و قرار بود در یک زمینه مرتبط با Aerospace و رباتیک کار کنیم و تحقیقات با JAXAژاپن انجام بشه بعد از دو ماه مکاتبه با استاد و هماهنگ کردن کارهای تحقیقات استاد گفت که از رییس دانشکده توصیه شده که برای این پروژه شما رو نگیریم.از طرف دیگه هم با خود فارغ التحصیل های دکتری رباتیک که صحبت میکردم راضی نبودند بنابراین تصمیم گرفته ام که رشته ام رو عوض کنم.
    به هر حال از بحث خارج نشم چون برای مستر بیشتر دانشگاه های معتبر و خوب رشته مرتبط لیسانس میخواهن بنابراین هدف من اینه که این مستر رو بخونم صرفا جهت فراهم نمودن شرایط تغییر رشته بعد در حالت بدبینانه برای مستر مجدد برای جاهای دیگه و یا دکتری سلف فاند در کشورهایی مثل کانادا و... اقدام کنم.
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم؟؟
    با تشکر

با تشکر از هر دو شما
    بله این curriculum مال این دانشگاهه.البته یک دانشگاه دیگه هم در لهستان(فکر کنم مطمئن نیستم) بود که اون curriculumاش یه خورده متفاوت بود.
    هدف من دوست عزیز اینه که شرایط تغییر رشته رو برام فراهم کنه زیاد روی مدرکش حساب نمیکنم و میدونم دانشگاه زیاد سطح بالایی نیست.من زمینه تحقیقاتیم در رشته خودم(مکانیک) رباتیک هست ولی رباتیک کلا که فرصت های شغلیش زیاد نیست همین فرصت های کمم بیشتر اوقات ورودش برای ما ایرانی ها خیلی سخته.
    جالبه که این رو بهتون بگم من با یکی از اساتید دانشگاه های ژاپن (در زمینه رباتیک) مکاتبه کردم و قرار بود در یک زمینه مرتبط با Aerospace و رباتیک کار کنیم و تحقیقات با JAXAژاپن انجام بشه بعد از دو ماه مکاتبه با استاد و هماهنگ کردن کارهای تحقیقات استاد گفت که از رییس دانشکده توصیه شده که برای این پروژه شما رو نگیریم.از طرف دیگه هم با خود فارغ التحصیل های دکتری رباتیک که صحبت میکردم راضی نبودند بنابراین تصمیم گرفته ام که رشته ام رو عوض کنم.
    به هر حال از بحث خارج نشم چون برای مستر بیشتر دانشگاه های معتبر و خوب رشته مرتبط لیسانس میخواهن بنابراین هدف من اینه که این مستر رو بخونم صرفا جهت فراهم نمودن شرایط تغییر رشته بعد در حالت بدبینانه برای مستر مجدد برای جاهای دیگه و یا دکتری سلف فاند در کشورهایی مثل کانادا و... اقدام کنم.
    ممنون میشم نظرتون رو بدونم؟؟
    با تشکر
    بله کاریش نمیشه کرد، پاس ایرانی تا آخر عمر دردسره.
    اینی که شما دنبالشی آنلاینه یا در محله؟ در هر صورت معلوم نیست چیه و تاثیر خاصی هم به نظر من نداره در پذیرش یا کار حتی اگه خوب باشه که به نظر من نیست.
    منظورم یه چیزایی مثل اینا بود:
    https://www.coursera.org/specializat...u-data-science
    https://www.edx.org/micromasters/data-science
    https://www.udacity.com/course/machi...odegree--nd009
    https://www.udacity.com/course/data-...odegree--nd002
    این آنلاین ها هم سطح بالا نیستند (همچین گلابی هم نیستند، مثلا اون چهارمی که گذاشتم) ولی خب اعتبارشون بیشتر از یه چند تا کورس یه جا تو مالزیه. رایگان هم میشه از خیلیاشون استفاده کرد. ضمنا شما یه سری درسای پایه کامپیوتر مثل الگوریتم و دیتابیس هم شما باید بلد باشی. برای اونام کورس هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    بله کاریش نمیشه کرد، پاس ایرانی تا آخر عمر دردسره.
    اینی که شما دنبالشی آنلاینه یا در محله؟ در هر صورت معلوم نیست چیه و تاثیر خاصی هم به نظر من نداره در پذیرش یا کار حتی اگه خوب باشه که به نظر من نیست.
    منظورم یه چیزایی مثل اینا بود:
    https://www.coursera.org/specializat...u-data-science
    https://www.edx.org/micromasters/data-science
    https://www.udacity.com/course/machi...odegree--nd009
    https://www.udacity.com/course/data-...odegree--nd002
    این آنلاین ها هم سطح بالا نیستند (همچین گلابی هم نیستند، مثلا اون چهارمی که گذاشتم) ولی خب اعتبارشون بیشتر از یه چند تا کورس یه جا تو مالزیه. رایگان هم میشه از خیلیاشون استفاده کرد. ضمنا شما یه سری درسای پایه کامپیوتر مثل الگوریتم و دیتابیس هم شما باید بلد باشی. برای اونام کورس هست.
    سپاس فراوان بابت لینک ها و پاسختون
    در محل(on campus) هست دوره اش
    بله من خودمم میدونم که این مالزی زیاد نمیشه به مدرکش امید داشت ولی دیگه تنها راهش برای من که بتونم تغییر رشته بدم این راهه و بیشتر به عنوان یه دوره ای که مدرک آکادمیک میده نگاه میکنم بهش تا اینکه چیز خاصی بشه یاد گرفت.
    به هر حال هم این دوره هایی که شما لینکشون رو دادید کار میکنم و هم این مستر رو شرکت میکنم تا حداقل شرایط رو برای مستر مجدد سلف فاندد یا با فاند توی یه جای بهتر
    یا در بهترین حالت برای دکتری با فاند یا بدون فاند بعد از این مستر فراهم کنه برام.
    چون الان نمیتونم همین جوری برای مستر این رشته در جاهای بهتر اقدام کنم چون اکثرشون لیسانس مرتبط میخواهن.
    و به نظر من درست نیست که از لیسانس شروع کنم.
    بیشتر برام بازار کار این رشته مهم بود که به نظر خوب میرسه با توجه به گفته شما و سایر دوستان.
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

دوستان
    در ایران اگر بخواهم تو زمینه Data science کار کنم باید چه رشته ای رو در مقطع ارشد بخونم؟؟
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

دوستان
    در ایران اگر بخواهم تو زمینه Data science کار کنم باید چه رشته ای رو در مقطع ارشد بخونم؟؟
    با تشکر
    نزدیک ترین رشته بهش مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعیه (چارت) بعد از اون هم فناوری اطلاعات (بدون گرایش) که فنی و متمرکز بر machine learning اند.
    فناوری اطلاعات (گرایش تجارت الکترونیکی) و فناوری اطلاعات (گرایش سیتستم های اطلاعاتی) هم هستن که این دوتا بیشتر جنبه business یش هستن. (به چارت هاشون مراجعه کنید)
    مهندسی کامپیوتر (گرایش نرم افزار) هم بچه هاش گاهی پایان نامه شون رو روی big data تعریف میکنن و یکی دوتا درس مرتبط باهاش برمیدارن که بیان تو این حوزه اما درساش کلا از data science پرته.

من بین دوتای اول شخصا به کسی که از رشته غیرکامپیوتر میخواد بیاد حتما فناوری اطلاعات رو توصیه میکنم چون تا حد زیادی دروسش مشترک با هوش مصنوعیه اما خیلی راحت تر میگیرند. هوش مصنوعی خیلی سختگیرانه است و سعی میکنه عمیق تر و با حوزه های تخصصی تر وارد machine learning بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    یک سری MSc ها در اروپا هست که معروفند به Conversion Course و مخصوص افرادی هستن که CompSci/Software Eng نخوندن و اونها رو می تونید برید. بهترینشون در دنیا اینجاست:

http://www3.imperial.ac.uk/computing...ions/pg/msc-cs

در بقیه دانشگاه ها مثل UCL یا خیلی از دانشگاه های انگلیس یا اروپا هم دوره های مشابهی هست.
    ببخشید سوال داشتم از خدمتتون
    من لیسانس رو مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی تو ایران خوندم و ارشد رو دوست دارم مهندسی کامپیوتر - شبکه رو تو آلمان بخونم ..حالا با این توصیفات شما آیا امکانش هست همچین دوره ای که گفتید (Conversion Course) رو بگذرونم و بعد بدون مشکلی ارشد شبکه رو بخونم ؟ آیا دانشگاهی هست که اینجور پذیرش بده؟ و اینکه پذیرش گرفتن ازشون سخته؟ و آیا پولی هستن؟ اخه از چند نفر پرسیدم گفتن به تغییر رشته سخت پذیرش میدن و یا باید لیسانس کامپیوتر بگیری یا باید پیش نیاز هارو با مشورت دانشگاه و اساتید اونجا پاس کنی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    ببخشید سوال داشتم از خدمتتون
    من لیسانس رو مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی تو ایران خوندم و ارشد رو دوست دارم مهندسی کامپیوتر - شبکه رو تو آلمان بخونم ..حالا با این توصیفات شما آیا امکانش هست همچین دوره ای که گفتید (Conversion Course) رو بگذرونم و بعد بدون مشکلی ارشد شبکه رو بخونم ؟ آیا دانشگاهی هست که اینجور پذیرش بده؟ و اینکه پذیرش گرفتن ازشون سخته؟ و آیا پولی هستن؟ اخه از چند نفر پرسیدم گفتن به تغییر رشته سخت پذیرش میدن و یا باید لیسانس کامپیوتر بگیری یا باید پیش نیاز هارو با مشورت دانشگاه و اساتید اونجا پاس کنی
    بله مشکلی برای این دوره ها ندارید و اگه معدلتون معقول باشه پذیرش میتونید بگیرید و بله پولی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    بله مشکلی برای این دوره ها ندارید و اگه معدلتون معقول باشه پذیرش میتونید بگیرید و بله پولی است.
    این دوره conversion چند ترم هست و هزینه هر ترمش چقدر هست؟ و بعد از تمام شدن این دوره و شروع شدن ارشد برای دانشگاهش هم (آلمان) باید پول داد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    این دوره conversion چند ترم هست و هزینه هر ترمش چقدر هست؟ و بعد از تمام شدن این دوره و شروع شدن ارشد برای دانشگاهش هم (آلمان) باید پول داد؟
    این دوره ها معمولا خودشون یک مقطع تحصیلی هستند و مدرکشون ممکنه MSc باشه یا چیزی شبیه Postgraduate diploma. برای هزینه و مدت زمان و ... باید در دانشگاه چک کنید چون هر دانشگاه متفاوت است.