صفحه 19 از 26 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

سلام دوستان من ليسانس معماري از دانشگاه ازاد اصفهان(واحد خراسگان) با معدل ١٧.١١ دارم ولى هميشه عاشق كامپيوتر بودم حالا قصد تغيير رشته به يكى از شاخه هاى computer science رو دارم ميشه يه راهنمايى در مورد شاخه هاي اين رشته و اينكه كجا كانورسيشن كورسش رو بگذرونم بكنيد؟

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    من تا جچند ماه دیگه قراره ک از ارشد برق الکترونیک فارغ التحصیل بشم

میخوام واسه دکتری اروپارو انتخاب کنم (ب دلبل ساپورت مالی از دانشگاه و فراهم نبودن تافل و جی ار ای)
    زمینه من پردازش دیتا هست با یادگیری ماشین. ئلی متاسفانه چند مدتی هست ک کشورهای هلند و دانمارک رو چک میکنم ولی نمیتونم پوزیشنی پیدا کنم. از طرفی ب پردازش تصویر هم علاثه مند هستم.
    در دپارتمان های مهندسی پزشکی نسبتا با موضاعاتی ک اشاره کردم پوزیشن هست.
    جالا نمیدونم اگه دکتری رو پزشکی بخونم چطور میشه. برق خوندن بنظرم بهتره وسیع تر از مهندسی پزشکی هست.
    از دوستان گسی هست ک شرایط من رو داشته باشه

سلام وقت بخیر، ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
    بنده لیسانسم غیر مرتبط (مهندسی عمران) از دانشگاه ازاد با معدل نچندان خوب (14). می خواستم تغییر رشته بدم (دلیلم مهاجرت به کانادا یا امریکاست) به حوزه ی کامپیوتر و بعد از کلی تحقیق و پرس و جو فهمیدم که علوم کامپیوتر برای من بهتر است (بهتر و راحتر پذیرش میدن و میشه بعد از دکتری هم کار غیر اکادمیک کرد درصورتیکه در رشته ی خودم بسیار سخته و لیسانس مجدد در کشور مقصد توصیه میشه)، حال با این اوصاف می خواستم ارشد علوم کامپیوتر بخونم حالا در این تردید دارم چون که بعضی از دوستان میگن علوم کامپیوتر در ایران خیلی تعریفی نداره (حتی دانشگاه هی خوب دولتی) حالا باید چی کار کنم؟ ارشد اگه بتونم هزینه اش رو جور کنم یکی از دانشگاه های کانادا؟ یا همین ایران کنکور ارشد رو بدم و بعد اقدام کنم؟ کدوم راه رو توصیه میکنید و اینکه چون لیسانسم غیر مرتبطه می تونم صرفا با گرفتن ایلتس و تکیه بر نمره ایلتس بتونم پذیرش بگیرم در مقطع ارشد یکی از دانشگاه های کانادا (بدون فاند) ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شهرسازی - دانشگاه ارومیه

سلام دوستان
    من لیسانس شهرسازی دارم و میخوام شروع کنم به تغییر رشته و یادگیری برنامه نویسی
    سوالم اینه که اگر رشته ام رو تغییر بدم و تحقیقاتی در این زمینه داشته باشم و کارهایی تو این حوزه انجام بدم آیا امکان اپلای در مقطع ارشد تو دانشگاه های اروپایی دارم یا نه؟!

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

نقل قول نوشته اصلی توسط ahad_montazeri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس شهرسازی دارم و میخوام شروع کنم به تغییر رشته و یادگیری برنامه نویسی
    سوالم اینه که اگر رشته ام رو تغییر بدم و تحقیقاتی در این زمینه داشته باشم و کارهایی تو این حوزه انجام بدم آیا امکان اپلای در مقطع ارشد تو دانشگاه های اروپایی دارم یا نه؟!
    دوست عزیز معلومه شما بدنبال اینده کاری هستی ولی ارشد رو بی خیال باید بشی اونم تو یه رشته نا مرتبط 100% ببین ارشد اسمش 2 ساله ولی مطمئن باش تا 3 سال طول میکشه.حالا چه کاریه ارشد بخونی.مجدد لیسانس بخون جونم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شهرسازی - دانشگاه ارومیه

ببین آینده کاری که همه نیم نگاهی بهش دارن ولی نه هدف من فقط آینده کاری نیست
    من کلا دیونه فضاهای کارهای تیمی و استارت آپی و تکنولوژی و نوآوری هستم و زمان تحصیل هم تو رشته خودم فعالیت های فوق برنامه تحصیلی خیلی انجام میدادم!
    تو رشته شهرسازی خیلی دنبال استارت آپ بودم و چند جایی هم ایده دادم یا ثبت نام کردم ولی چون تیم نبود و یا تو این حوزه ها فعالیت نداشتن رد کردن! پس واسه شغل نیست که به این فیلد میام
    مساله دسگه اینکه زمان برای من مهمه سنم نه زیاده و نه کم ولی زمان برای خوندن یه لیسانس دیگه فکر کنم گذشته! اگر با به صورت تجربیو با گذروندن بعضی کورس ها بتونم اون کمبود رو برطرف کنم ترجیحم اینکه تو مستر و پی ایچ دی ادامه بدم!!
    حالا پیشنهادت در این خصوص چی میتونه باشه!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

سلام دوستان من دانشجوی علوم کامپیوتر هستم در حال حاضر خارج از ایران تحصیل می کنم از اون جایی که تازه ترم اول رو تموم کردم میخواستم بدونم آیا با کارشناسی برق راحتتر میشه پذیرش با فاند گرفت یا علوم کامپیوتر ؟

Junior Member

من ترم 4 کارشناسی مهندسی برق رو تو یکی از دانشگاه های دولتی تموم کردم اما چون قصد دارم برای ارشد اپلای کنم باید معدلم بالا باشه که تو رشته برق خیلی سخته و تو این دوسال حدودا 14ه معدلم.به نظرتون اگه برای بالا بردن معدل به آی تی تغییر رشته بدم شانس پذیرشم کم ترمیشه؟اولویت با رشته س یا معدل؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک، مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان

فاند در کدوم کشور؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان و پیشکسوتان خصوصا ghlobe , so3 عزیز

یه سوالی داشتم ممنون میشم یه راهنمایی کنین.من رشته ام عمران هست و به اون خیلی علاقه ای ندارم بی علاقه نیستم ولی اونجوری نیست که بتونم با ذوق تو این عرصه کار کنم.ولی تو رشته خودم قسمتهایی که کد نویسی داره یا شبکه عصبی مصنوعی و الگوریتم ژنتیک و مباحث مربوط به محاسبات نرم و ... یا جاهایی که ریاضی بیشتر داره (البته به غیر قسمتهای آماری ریاضیات که پایه ضعیفی دارم) رو بیشتر علاقه دارم.یا قسمتهای برنامه نویسی دبیرستان:برنامه نویسی سی و پاسکال و ... .از مدتها پیش به فکر این بودم که یا رشته ام رو تغییر بدم یا اینکه شانسمو تو کامپیوتر کنار رشته خودم امتحان کنم.ولی نه فرصت شده و نه اینکه کسی بوده راهنمایی کنه.ممنون میشم کمکم کنین

۱.من برنامه ام این هست که اگر امکانش باشه برای دکتری رشته خودم بیام آمریکا یا کانادا (کاری که دارم مقدماتشو میچینم)میخواستم بدونم تا حدود ۲ تا ۴ سال دیگه اونجاها چه حوزه هایی از کامپیوتر تو بورس هست که من از الان استارتشو بزنم ببینم تو این رشته ها از نزدیک هم علاقه ای دارم و قابلیت هام تو این حوزه ها در چه حدی هست.اگر لازم باشه کلاس هم میرم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم.راهماییم کنین لطفا.

۲.آیا امکان هست بعد از پذیرش در کانادا یا آمریکا رشته رو تغییر داد؟شدنیه؟در ضمن اگر نشد با فرض کار کردن تو این مدت (۲ تا ۴ سال )در یه حوزه محدود میشه تسلطی بدست آورد که تو آمریکای شمالی بدون مدرک آکادمیک کار پیدا کرد؟

۳. تو عمران با فرض تلاش و داشتن شبکه اجتماعی مناسب تقریبا بین ۷ ۸ سال طول میکشه که رشته ات نتیجه مناسب بده و به آینده امیدوار بود .نه اینکه فقط تو اون رشته شاغل بود .توی کانادا یا آمریکا و با فرض نداشتن مدرک آکادمیک در رشته کامپیوتر این مدت چقدر هست ؟(میدونم قطعیتی در کار نیست ولی یه متوسط و نورمی وجود داره حتما)

ضمنا هر جا تصوراتم غلط هست یا رویایی هست و اشتباه میکنم لطفا راهنمایی کنین که وقتمو هدر ندم.

ببخشبد طولانی شد.

با تشکر از کمک شما