صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : از ICT به Computer science

نقل قول نوشته اصلی توسط t1n نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من کارشناسی ناپیوسته ICT دارم
    می خوام برای مستر computer science اپلای کنم
    همچین چیزی رو قبول می کنند ؟
    کسی اطلاع داره ؟
    اگه دروس پایه و اصلی رو پاس کرده باشید و پروژه ای مرتبط انجام داده باشید مشکلی نیست کاری به اسم مدرک شما ندارند.

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

درود برهمه دوستان

من یه پرسش داشتم : من لیسانس رشته فیزیک ( حالت جامد ) هستم ، ولی رشتم اونی نبود که می خواستم علاقه من به برنامه نویسی تحت وب بود ادامشم دادم البته به صورت تجربی اما الان می خوام شما دوستان منو راهنمایی کنید : { زبان برنامه نویسیم php و تکنولوژهای طراحی html 5 css3 jQ javascript و بانک داده MySql - مسلط به اصول معنایی و کاربردی oop و آشنا به pattern }

1 - آیا رشته ای در این زمینه وجودداره مربوط به وب از جمله برنامه نویسیش ، متدهاش و ... ؟ ممنون می شم راهنماییم کنید { معرفیش کنید یا لینکی بهم معرفی کنید }
    2 - در صورت درستی بند اول من کلا چه راه و روندی رو پیش بگیرم ، با این توجه که من مدرک دانشگاهی در این زمینه در ایران ندارم ولی خوب تجربه کاری دارم .
    Truth is what stands the test of experience

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_67 نمایش پست ها
    درود برهمه دوستان

من یه پرسش داشتم : من لیسانس رشته فیزیک ( حالت جامد ) هستم ، ولی رشتم اونی نبود که می خواستم علاقه من به برنامه نویسی تحت وب بود ادامشم دادم البته به صورت تجربی اما الان می خوام شما دوستان منو راهنمایی کنید : { زبان برنامه نویسیم php و تکنولوژهای طراحی html 5 css3 jQ javascript و بانک داده MySql - مسلط به اصول معنایی و کاربردی oop و آشنا به pattern }

1 - آیا رشته ای در این زمینه وجودداره مربوط به وب از جمله برنامه نویسیش ، متدهاش و ... ؟ ممنون می شم راهنماییم کنید { معرفیش کنید یا لینکی بهم معرفی کنید }
    2 - در صورت درستی بند اول من کلا چه راه و روندی رو پیش بگیرم ، با این توجه که من مدرک دانشگاهی در این زمینه در ایران ندارم ولی خوب تجربه کاری دارم .
    یک سری MSc ها در اروپا هست که معروفند به Conversion Course و مخصوص افرادی هستن که CompSci/Software Eng نخوندن و اونها رو می تونید برید. بهترینشون در دنیا اینجاست:

http://www3.imperial.ac.uk/computing...ions/pg/msc-cs

در بقیه دانشگاه ها مثل UCL یا خیلی از دانشگاه های انگلیس یا اروپا هم دوره های مشابهی هست.

Conversion Course یه جورایی مثل طرح تجمیع پیام نور توی ایرانه یعنی یه سری course باید بگذرونم ؟

ApplyAbroad Guru

Conversion Course یه جورایی مثل طرح تجمیع پیام نور توی ایرانه یعنی یه سری course باید بگذرونم ؟
    من این دوره ای که در پیام نور گفتید رو نمی شناسم ولی این دوره های Conversion درس های اصلی دوره لیسانس CompSci/Software Eng رو در یک سال بطور فشرده بهتون آموزش میدن و در نهایت بعد از گذروندن دروستون مشابه همون یک لیسانس تخصصی این دوره ها خواهد بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من این دوره ای که در پیام نور گفتید رو نمی شناسم ولی این دوره های Conversion درس های اصلی دوره لیسانس CompSci/Software Eng رو در یک سال بطور فشرده بهتون آموزش میدن و در نهایت بعد از گذروندن دروستون مشابه همون یک لیسانس تخصصی این دوره ها خواهد بود.
    ممنون از راهنماییت فقط یه پرسش اینکه ، برای این conversion course باید مثل دانشگاه ها مکاتبه کرد ؟ شرایطش مثل ویزای تحصیلی حساب میشه ؟

ApplyAbroad Guru

ممنون از راهنماییت فقط یه پرسش اینکه ، برای این conversion course باید مثل دانشگاه ها مکاتبه کرد ؟ شرایطش مثل ویزای تحصیلی حساب میشه ؟
    دقیقا مثل هر دوره تحصیلی دیگه ای. اپلای می کنید و مدارک رو کامل می کنید و اونها بررسی می کنند و آفر می دن/یا نمی دن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence - Sharif University of Technology

سلام.
    یه سوال دارم، اما مطمئن نیستم که جاش اینجاست که بپرسم یا نه. (تو قسمت شانس پذیرش ندیدم راجع به این موضوع بحث بشه)
    من لیسانس علوم کامپیوتر (دانشگاه تبریز، معدل 14 وخورده ای) دارم، برای ارشد یه تغییر رشته کوچیک دادم و اومدم مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی شریف، احتمالا معدلم بالای 16.5 بشه). فیلدی که الان روش کار می کنم تو همه دانشگاه های دنیا تو دانشکده های برق (البته برق و کامپیوتر، ولی تقریبا هیچ سوپروایزر کامپیوتری تو این زمینه وجود نداره؛ همه برقی ان) کار می شه. بنابراین موقعی که برای پی اچ دی اپلای می کنم دو بار تغییر رشته دادم. میخاستم ازتون بپرسم آیا این دوبار تغییر رشته دادن برام دردسر می شه یا براشون قابل درکه؟ (مقصد اصلی ام کانادا ست، اگه کمکی می کنه.)
    ممنون از راهنمایی تون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط mosenabdoli نمایش پست ها
    سلام.
    یه سوال دارم، اما مطمئن نیستم که جاش اینجاست که بپرسم یا نه. (تو قسمت شانس پذیرش ندیدم راجع به این موضوع بحث بشه)
    من لیسانس علوم کامپیوتر (دانشگاه تبریز، معدل 14 وخورده ای) دارم، برای ارشد یه تغییر رشته کوچیک دادم و اومدم مهندسی کامپیوتر (هوش مصنوعی شریف، احتمالا معدلم بالای 16.5 بشه). فیلدی که الان روش کار می کنم تو همه دانشگاه های دنیا تو دانشکده های برق (البته برق و کامپیوتر، ولی تقریبا هیچ سوپروایزر کامپیوتری تو این زمینه وجود نداره؛ همه برقی ان) کار می شه. بنابراین موقعی که برای پی اچ دی اپلای می کنم دو بار تغییر رشته دادم. میخاستم ازتون بپرسم آیا این دوبار تغییر رشته دادن برام دردسر می شه یا براشون قابل درکه؟ (مقصد اصلی ام کانادا ست، اگه کمکی می کنه.)
    ممنون از راهنمایی تون.
    میشه بگید روی چه فیلدی کار می کنید ؟

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mosenabdoli نمایش پست ها
    سلام.
    ممنون از راهنمایی تون.
    تجربه مستقیم تو این زمینه ندارم ولی واقعا بعید میدونم کوچکترین مشکلی برات پیش بیاد. چون حداقل به نظر من شما اصلا تغییر رشته ندادی و نمیخوای هم بدی. چون تو بقیه کشور ها مثل ایران نیست که مثلا علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر تو همه دانشگاه ها یک چیز باشه. شما ممکنه تو 2 تا دانشگاه که حتی تو یک شهر هستند بعد از بررسی دروس اختصاص داده شده به مثلا رشته "مهندسی کامپیوتر" متوجه بشی که این دو رشته با اینکه اسمشون یکیه از پایه با هم فرق دارند و اشتراکشون حتی در حد 20% باشه. در عین حال ممکنه وقتی 2 تا رشته که اسم هاشون خیلی با هم فرق داره را بررسی کنی ببینی که عملا یه چیزند و اختلافشون فقط 10% ـه!

لپ کلام اینکه چیزی که مهمه اینه که شما اولا پیش زمینه مورد نیاز برای اون رشته را داشته باشی که به نظر میاد داری و دوم اینکه دانشگاه/استاد مورد نظر به این باور برسه که شما توانایی تحصیل و تحقیق در زمینه مورد نظر را داری که بازم به نظر نمیاد مشکلی داشته باشی.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"