صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط wcwcwc نمایش پست ها
    درود به شما سروران عزیز
    احسان هستم لیسانس و فوق لیسانس مدیریت دولتی دارم اما به شدت به رشته مهندسی کامپیوتر گرایش شبکه و یا نرم افزار علاقه دارم و ضمناً داری مدارک شبکه (دوره های سیسکو و مایکروسافت) هستم و همچنین چندین دوره برنامه ریزی رو گذروندم و مدرک مربی گری کامپیوتر دارم. مدت 2 سال هم در زمینه شبکه سابقه کار دارم. هدف اصلیم گرفتن دکترای مهندسی کامپیوتره
    در ضمن من سال 98 توی آزمون سراسری ارشد مجازی مهندسی IT (گرایش سیستم های اطلاعاتی) دانشگاه شیراز قبول شدم و ثبت نام کردم اما بعد از گذروندن 2 ترم در کمال تأسف چون تقریباً همه درسها در ارتباط با مدیریت بود تا کامپیوتر از تحصیل انصراف دادم.
    منت بذارید و بفرمایید برای من امکانش هست که ارشد مهندسی کامپیوتر بخونم بدون اینکه بخوام دوباره 4 سال لیسانس (مهندسی کامپیوتر) طی کنم؟

غیرممکن نیست ولی هر دانشگاهی شرایط شما را قبول نمیکنه. وقت بگذارید با مدیران تحصیلات تکمیلی (Graduate Program Director) دانشکده کامپیوتر در دانشگاه های مورد نظرتان تماس بگیرید و از آنها نظر بخواهید ببینید جایی شرایط شما را می پذیرند بعد اقدام کنید.

Junior Member

سلام به همه
    من لیسانس و فوق رو توی رشته نفت گرفتم. توی دوره ارشد 3 واحد کاربرد هوش مصنوعی ارائه شد و واقعا خوشم اومد. یه مدت بعد تونستم یه مقاله isi با موضوع نفتی با استفاده از شبکه عصبی و pso بدم. زبان هم روی تافل بالای 100 حساب میکنم. سوالم این هست آیا با این پیش زمینه و این رزومه، شانس ادامه تحصیل در خارج از کشور برای ارشد هوش مصنوعی وجود داره؟ و اگر هست با توجه به رزومه کدوم دانشگاه هارو پیشنهاد میکنید؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

آیا با این پیش زمینه و این رزومه، شانس ادامه تحصیل در خارج از کشور برای ارشد هوش مصنوعی وجود داره؟

از دید من در کلیت سوال شما جواب حتما مثبت است. خارج از کشور خوب صحبت از چند صد تا دانشگاه است که به شکلی آی ای ارایه میدهند برای همین باید خیلی دقیق تر فکر کنید که واقعا چه میخواهید و برنامه های بعدی شما چیست.

با توجه به رزومه کدوم دانشگاه هارو پیشنهاد میکنید؟

اینهم سوال مشکلی است و به خیلی مسایل برمیگردد . حالا در انگلستان که من هستم دانشگاههای متعددی ارشد آی ای ارایه میکنند. از بهترینهایشان امپریال هست.

https://www.imperial.ac.uk/study/pg/...-intelligence/

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط navidnrz نمایش پست ها
    سلام به همه
    من لیسانس و فوق رو توی رشته نفت گرفتم. توی دوره ارشد 3 واحد کاربرد هوش مصنوعی ارائه شد و واقعا خوشم اومد. یه مدت بعد تونستم یه مقاله isi با موضوع نفتی با استفاده از شبکه عصبی و pso بدم. زبان هم روی تافل بالای 100 حساب میکنم. سوالم این هست آیا با این پیش زمینه و این رزومه، شانس ادامه تحصیل در خارج از کشور برای ارشد هوش مصنوعی وجود داره؟ و اگر هست با توجه به رزومه کدوم دانشگاه هارو پیشنهاد میکنید؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

درود به دوستان عزیز
    من در ایران رشته ای خاص خوندم و کارشناسی اویونیک دارم که مخفف الکترونیک هوانوردی هست ( Aviation Electronic )
    قصد ادامه تحصیل در مقطع مستر رو دارم . ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید که چطور اساتیدی که در زمینه کار میکنند رو میشه پیدا کرد

Junior Member

سلام یه سوال داشتم واقعا ذهنمو در گیر کرده.
    الان مقطع لیسانس تو سوئد محصلم و علوم کامپیوتر میخونم. و تصمیمم اینه در اینده تو هوش مصنوعی وارد بشم. یه اقایی که تو kth دکتری شو میگذرونه و اتفاقی باهم اشنا شدیم، میگفت اگه هوش مصنوعیی میخوایی ادامه بدی رشته ی ریاضی بهتره. و اینکه نصف سرفصلهای علوم کامپیوتر اصلا به کارت نمیاد. توصیه های خوبی کرد چون تو شرکتای تاپی کار میکرد و میکنه. مثلا میگفت الان همه چی به طرف هوش مصنوعی میره. حتی برنامه نویسی حول و حوش همینه و همه چی داره شیفت میشه به طرف هوش مصنوعی و این چیزایی که الان میخونم یا قراره بخونم تا چند سال اینده اصلا بدرد نمیخوره.
    ایا این حرف درسته؟
    چون ۳۴ سالمه و قبلا بیزینسی داشتم که به خاطر کرونا ورشکست شد و بعدم پذیرش این رشته فعلی رو گرفتم و پذیرش رشته ی ریاضی رو هم گرفته بودم. و سال دیگه میتونم دوباره پذیرش بگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط farinwest نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم واقعا ذهنمو در گیر کرده.
    الان مقطع لیسانس تو سوئد محصلم و علوم کامپیوتر میخونم. و تصمیمم اینه در اینده تو هوش مصنوعی وارد بشم. یه اقایی که تو kth دکتری شو میگذرونه و اتفاقی باهم اشنا شدیم، میگفت اگه هوش مصنوعیی میخوایی ادامه بدی رشته ی ریاضی بهتره. و اینکه نصف سرفصلهای علوم کامپیوتر اصلا به کارت نمیاد. توصیه های خوبی کرد چون تو شرکتای تاپی کار میکرد و میکنه. مثلا میگفت الان همه چی به طرف هوش مصنوعی میره. حتی برنامه نویسی حول و حوش همینه و همه چی داره شیفت میشه به طرف هوش مصنوعی و این چیزایی که الان میخونم یا قراره بخونم تا چند سال اینده اصلا بدرد نمیخوره.
    ایا این حرف درسته؟
    چون ۳۴ سالمه و قبلا بیزینسی داشتم که به خاطر کرونا ورشکست شد و بعدم پذیرش این رشته فعلی رو گرفتم و پذیرش رشته ی ریاضی رو هم گرفته بودم. و سال دیگه میتونم دوباره پذیرش بگیرم.

تغییر رشته ندید و هرچه سریعتر مدرک لیسانس را بگیرید. بدون از دست واحدها و زمان. هر دو برای هوش مصنوعی مناسب هستند
    نمی خواد سال دیگه پذیرش بگیرید، زحمت بکشید سال دیگه لیسانس بگیرید خیلی مفیدتر هست برای آینده
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    تغییر رشته ندید و هرچه سریعتر مدرک لیسانس را بگیرید. بدون از دست واحدها و زمان. هر دو برای هوش مصنوعی مناسب هستند
    نمی خواد سال دیگه پذیرش بگیرید، زحمت بکشید سال دیگه لیسانس بگیرید خیلی مفیدتر هست برای آینده
    سرفصلهایی که ما تو این علوم کامپیوتر میخونیم نهایتا برنامه نویس میشیم و چطور اپ بسازیم و اینا. چون ایران هم لیسانس گرفته بودم قبل مهاجرت، فکر میکنم الان ریاضی خیلی نمیخونیم . تنها ریاضی که تو سه سال میخونیم ریاضیات گسسته هست و جبر خطی. جبر خطی هم اختیاری هست نه اجباری. یه ریاضی دیگه داریم که دقیقا همون دروس دبیرستانه. شاید یاداوریه .
    حالا نمیدونم تو فوق لیسانس کم میارم یا نه. چون میگن هوش مصنوعی بیشتر ریاضیه .
    این شخصی که تو kth دکتری شو داره میگذرونه و با اریکسون هم کار میکنه میگفت لیسانس امار و یا ریاضی بهتره برای ادامه ی تحصیل تو فوق و دکترا تو زمینه هوش مصنوعی. طبق حرف ایشون این رشته ی علوم کامپیوتر که الان میخونم بیشتر امادگی برا بازار کار هست که دانشگاه ها و دولت سوئد برای کمبود متخصصین چندساله ایجاد کردن، تا تحقیقات و اکادمیک.

نقل قول نوشته اصلی توسط farinwest نمایش پست ها
    سرفصلهایی که ما تو این علوم کامپیوتر میخونیم نهایتا برنامه نویس میشیم و چطور اپ بسازیم و اینا. چون ایران هم لیسانس گرفته بودم قبل مهاجرت، فکر میکنم الان ریاضی خیلی نمیخونیم . تنها ریاضی که تو سه سال میخونیم ریاضیات گسسته هست و جبر خطی. جبر خطی هم اختیاری هست نه اجباری. یه ریاضی دیگه داریم که دقیقا همون دروس دبیرستانه. شاید یاداوریه .
    حالا نمیدونم تو فوق لیسانس کم میارم یا نه. چون میگن هوش مصنوعی بیشتر ریاضیه .
    این شخصی که تو kth دکتری شو داره میگذرونه و با اریکسون هم کار میکنه میگفت لیسانس امار و یا ریاضی بهتره برای ادامه ی تحصیل تو فوق و دکترا تو زمینه هوش مصنوعی. طبق حرف ایشون این رشته ی علوم کامپیوتر که الان میخونم بیشتر امادگی برا بازار کار هست که دانشگاه ها و دولت سوئد برای کمبود متخصصین چندساله ایجاد کردن، تا تحقیقات و اکادمیک.

من دکترای هوش مصنوعی می خونم. شما فوق بنایی هم داشته باشی، آخرش با یوتوب یاد می گیری. دکترا هم سالی صد تا مقاله می خونی بالاخره متوجه میشی چی به چیه.
    منظورم اینه که گذشته ات نباید جلوی انتخاب آینده ات را بگیره و لازم هم نیست واحد هات را بندازی دور دوباره ریاضی بخونی.
    مگه با لیسانس علوم کامپیوتر نمی شه فوق ریاضی اپلی کرد؟ (البته من تایید نمی کنم که برای دکترای هوش مصنوعی باید حتمن فوق ریاضی خوند و مثلن فوق مهندسی کامپیوتر بی فایده هست)

دکترا که شروع کردی، استاد می پرسه: بچه ها، این رو که بلدید، خوندید؟ همه میگن: نه یادمون نیست آقا....

بنابراین شما هرچی دوست داری بخون و لفتش نده. هر چی داری می خونی زود کلکش را بکن و مدرک بگیر برو خونه بدی. فقط بنایی نخون، چون دانشگاه قبول نمی کنه باهاش دکترا هوش مصنوعی اپلی کنی. ولی علوم کامپیوتر هیچ مشکلی نداره.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    من دکترای هوش مصنوعی می خونم. شما فوق بنایی هم داشته باشی، آخرش با یوتوب یاد می گیری. دکترا هم سالی صد تا مقاله می خونی بالاخره متوجه میشی چی به چیه.
    منظورم اینه که گذشته ات نباید جلوی انتخاب آینده ات را بگیره و لازم هم نیست واحد هات را بندازی دور دوباره ریاضی بخونی.
    مگه با لیسانس علوم کامپیوتر نمی شه فوق ریاضی اپلی کرد؟ (البته من تایید نمی کنم که برای دکترای هوش مصنوعی باید حتمن فوق ریاضی خوند و مثلن فوق مهندسی کامپیوتر بی فایده هست)

دکترا که شروع کردی، استاد می پرسه: بچه ها، این رو که بلدید، خوندید؟ همه میگن: نه یادمون نیست آقا....

بنابراین شما هرچی دوست داری بخون و لفتش نده. هر چی داری می خونی زود کلکش را بکن و مدرک بگیر برو خونه بدی. فقط بنایی نخون، چون دانشگاه قبول نمی کنه باهاش دکترا هوش مصنوعی اپلی کنی. ولی علوم کامپیوتر هیچ مشکلی نداره.
    ممنونم برا راهنمایی

Junior Member

تصمیم گرفتم سال دیگه شروع کنم.
    اگه سوئد هستین میدونین اینجا خوابگاه و کلا اجاره خونه سیستم جمع کردن امتیاز داره. یعنی شما وقتی ثبت نام میکنین به ازای هر روز یه امتیاز جمع میشه. منم دیر اقدام کردم و باید یک سالی صبر کنم تا یه اپارتمان گیر بیارم و برم شهری که دانشگاه قبول شدم. و کوچ کردن تو خارج خیلی سخته همه چی رو جمع و جور کنی و بری یه شهر جدید زندگی رو شروع کنی. تا الان ۴ بار با قطار رفتم دانشگاه که خیلی سخته این رویه رو یکسال ادامه بدم.