صفحه 6 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    با مستر باي ريسرچ و راضي كردن استاد، شانس خواهيد داشت.

موفق باشيد.
    مرسی بابت راهنمایی ، غیر از پذیرش منظور سوالم پذیرش همراه با فاند بود که فراموش کردم بگم. چون خودم نتونستم یه قانون کلی درباره شرایط تعلق گرفتن کمک هزینه پیدا کنم.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa7272 نمایش پست ها
    مرسی بابت راهنمایی ، غیر از پذیرش منظور سوالم پذیرش همراه با فاند بود که فراموش کردم بگم. چون خودم نتونستم یه قانون کلی درباره شرایط تعلق گرفتن کمک هزینه پیدا کنم.
    اخه كلا قانون خاصي نداره ولي بايد خيلي شانس داشته باشيد كه هم رشته رو عوض وً هم در بدو ورود فاند بگيريد...
    ولي به امتحان كردنش ميارزه(البته من بنوعي اينكارو كردم!!)

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    (Electrical Engineering (Control Systems

سلام
    من لیسانس مهندسی مکانیک طراحی جامدات دارم و ارشد مهندسی ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی، با توجه به زاویه ای که بین لیسانس و ارشد دارم برای گرفتن پذیرش برای دکتری در رشته های (ابزار دقیق و کنترل، برق و کنترل) مشکل بوجود خواهد آمد؟ فاند میخوام.
    من تمام مقالاتی که کار کردم کنترلی است

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hambei نمایش پست ها
    سلاممن لیسانس مهندسی مکانیک طراحی جامدات دارم و ارشد مهندسی ابزاردقیق و اتوماسیون صنعتی، با توجه به زاویه ای که بین لیسانس و ارشد دارم برای گرفتن پذیرش برای دکتری در رشته های (ابزار دقیق و کنترل، برق و کنترل) مشکل بوجود خواهد آمد؟ فاند میخوام.من تمام مقالاتی که کار کردم کنترلی است
    سلام
    اگر به فلسفه به وجود اومدن رشته مکاترونیک دقت بفرمایید، تلفیق الکترونیک و کنترل از برق با مکانیک و کامپیوتر این واقعیت رو به ذهن متبادر می کنه که تغییر field تحقیقی و مطالعاتی بین هرکدوم از این موارد اصلا دور از ذهن نیست...بعضی از دوستان معتقدند که اصولا هذف خیلی از دانشجوبان مکاترونیک این هست که برای دکترا از لیسانس کنترل به مکانیک یا بالعکس تغییر رشته بدن و در این میون مکاترونیک این بستر رو براشون فراهم می کنه...این داستان رو به این منظور عرض کردم که بدونید لیسانس مکانیک شما از دید من مطلقا منافی تلاشتون برای دکترای کنترل نخواهد بود... بالاخص اینکه در دنیای علمی و صنعتی الان، اصولا جامداتی ها در تمام زمینه ها از رباتیک گرفته تا rotary equipment ها لازم هست کنترل رو در حد بسیار خوبی بدونند و توان کنترل سیستم مکانیکی که طراحی کردن رو داشته باشند...
    زاویه دید کنونی شما (در صورتی که از عمق کافی برخوردار باشه) به نظر من فوق العاده و برای تحقیقات عملی در زمینه کنترل واقعا مفید فایده خواهد بود. ایرادی که به بعضی از کنترلی ها می گیرن این هست که میگن "کنترلی ها خیلی از مواقع در قبال طراحی که انجام میدن دید فیزیکی و مهندسی ندارند و صرفا کار ریاضی و روند محاسباتی رو طی می کنند... و این می تونه به این معنا باشه که اگر یک مکانیکی به دانش کنترل مسلح بشه کارهای خیلی با ارزشی می تونه انجام بده"...پیش از ادامه بگم که من نه کنترلی هستم نه مکانیکی... من کامپیوتری (3>) هستم و طبیعتا در قبال چنین بحثی بی طرف...
    به نظر من پیش زمینه مکانیکی و دانش کنترلی شما می تونه یک دوره بسیار پویا و موفق دکترای کنترل + فاند رو براتون رقم بزنه..

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان گلم ، من یکی از دوستانم کارشناسی برق کنترل خونده ، حالا میخواد برای ارشد رشته آی تی و یا MBA بخونه با هر گرایشی فرق نداره .
    میخواد از دانشگاههای آمریکا ، کانادا ، آلمان ، فنلاند ، سوئد ، پذیرش بگیره کشورش فرقی نداره ، ممنون میشم کمک کنید :
    1- اصلا میتونه این کار رو بکنه و یا باید در رشته خودش بخونه؟؟
    2- اگه پذیرش بگیره بهش میگن دوباره باید این واحد ها رو اضافه پاس کنی؟؟
    اگه واحد ها رو تطبیق میزنن معمولا چند درصد تطبیق میخوره؟

Junior Member

سلام میشه یکی به من جواب بده
    من می خوام کادانی به کارشناسی رشته ام رو تغییر بدم به مشکل بر می خورم؟ اگر کارشناسی ارشد رو هم در همون رشته بخونم چطور؟ یعنی برای دکترا باید کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد همه تو یه رشته باشن؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mznn نمایش پست ها
    سلام میشه یکی به من جواب بده
    من می خوام کادانی به کارشناسی رشته ام رو تغییر بدم به مشکل بر می خورم؟ اگر کارشناسی ارشد رو هم در همون رشته بخونم چطور؟ یعنی برای دکترا باید کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد همه تو یه رشته باشن؟
    سلام

تغییر رشته اصولا بلامانع هست دوست عزیز...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط GHSF نمایش پست ها
    سلام دوستان گلم ، من یکی از دوستانم کارشناسی برق کنترل خونده ، حالا میخواد برای ارشد رشته آی تی و یا MBA بخونه با هر گرایشی فرق نداره .
    میخواد از دانشگاههای آمریکا ، کانادا ، آلمان ، فنلاند ، سوئد ، پذیرش بگیره کشورش فرقی نداره ، ممنون میشم کمک کنید :
    1- اصلا میتونه این کار رو بکنه و یا باید در رشته خودش بخونه؟؟
    2- اگه پذیرش بگیره بهش میگن دوباره باید این واحد ها رو اضافه پاس کنی؟؟
    اگه واحد ها رو تطبیق میزنن معمولا چند درصد تطبیق میخوره؟
    سلام

1- اصولا تغییر رشته ممکن و اتفاقا در بعضی موارد معمول هم هست...
    2- به احتمال بسیار زیاد اگر prerequisite های اون برنامه meet نشن باید واحد اضافی پاس بشه...
    3- به عوامل زیادی بستگی داره: دانشگاه + سطح علمی داوطلب و پیشینه اون + درصد آموزش یا پژوهش محور بودن program + ...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member viona20 آواتار ها

سلام
    من لیسانس مهندسی نرم‌افزار هستم برای فوق میخوام برم امریکا طی بررسی که کردم برای ادامه در این رشته برای فوق یکی مهندسی کامپیوتر هست یکی علوم کامپیوتر. حالا اگه من بخوام فوقمو چیزی غیر از این دو تا بخونم ولی مرتبط با کامپیوتر باشه آیا رشته ای تو مستر براش هست غیر از اینا . مثلا تو حوزه طراحی وب باشه یا چیزه دیگه ای اگه وجود داره باشه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط samah نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس مهندسی نرم‌افزار هستم برای فوق میخوام برم امریکا طی بررسی که کردم برای ادامه در این رشته برای فوق یکی مهندسی کامپیوتر هست یکی علوم کامپیوتر. حالا اگه من بخوام فوقمو چیزی غیر از این دو تا بخونم ولی مرتبط با کامپیوتر باشه آیا رشته ای تو مستر براش هست غیر از اینا . مثلا تو حوزه طراحی وب باشه یا چیزه دیگه ای اگه وجود داره باشه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام

رشته information technology هم کم و بیش وجود داره که البته کثرت اون با computer science یا computer engineering قابل مقایسه نیست...
    برای نمونه لینک های زیر رو بررسی بفرمایید:
    University of Massachesetts Boston
    Northwestern University
    Rutgers
    California State University Fullerton
    در ضمن web design عمدتا تحت لوای computer science مطرح هست... هرچند ارائه اون در IT هم دور از ذهن نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم