صفحه 7 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

سلام دوستان
    من ترم 3 ترم از مقطع لیسانسم مونده،رشته خودم برق قدرت هستش،مدار منطقی و معماری کامپیوتر رو پاس کردم،و خیلی از درسامون با رشته کامپیوتر یکیه مثل مدار1-مدار2-الکترونیک-سیگنال-کنترل خطی و چندین درس دیگه؛میخام ارشد برم کامپیوتر-نرم افزار و بعدم اپلای برای phd در ایالات متحده،دو تا سوال داشتم اول اینکه این تغییر رشته برای من مشکل آفرینه؟با توجه به اینکه من احتمالا در ارشد هم 9 واحد دیگه پیش نیاز بخورم به خاطر تغییر رشته و اونام پاس شده به حساب میان.
    دوم:من میتونم 2 درس از دروس کامپیوتر رو به عنوان دروس اختیاری بردارم،به نظر شما چه درسایی رو بردارم که به قولی پایه محسوب میشه و برای اساتید مهمه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط brusa1994 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ترم 3 ترم از مقطع لیسانسم مونده،رشته خودم برق قدرت هستش،مدار منطقی و معماری کامپیوتر رو پاس کردم،و خیلی از درسامون با رشته کامپیوتر یکیه مثل مدار1-مدار2-الکترونیک-سیگنال-کنترل خطی و چندین درس دیگه؛میخام ارشد برم کامپیوتر-نرم افزار و بعدم اپلای برای phd در ایالات متحده،دو تا سوال داشتم اول اینکه این تغییر رشته برای من مشکل آفرینه؟با توجه به اینکه من احتمالا در ارشد هم 9 واحد دیگه پیش نیاز بخورم به خاطر تغییر رشته و اونام پاس شده به حساب میان.
    دوم:من میتونم 2 درس از دروس کامپیوتر رو به عنوان دروس اختیاری بردارم،به نظر شما چه درسایی رو بردارم که به قولی پایه محسوب میشه و برای اساتید مهمه ؟

در کل اشتراک برق با نرم افزار خیلی زیاد نیست. نهایت به همون 3-4 درسی که گفتید خلاصه میشه که هیچ کدوم هم جزو دروس اصلی نرم افزار نیست بنابراین نسبتا برای رشته نرم افزار کارتون سخته. اما اگه واقعا جدی هستید مهم ترین درسهای نرم افزار ساختمان های گسسته، ساختمان داده و طراحی الگوریتم هست. در کنارش درسهایی مثل پایگاه داده، سیستم عامل و مهندسی نرم افزار هم بسیار مهم اند. اگه جبرانی بخورید به احتمال خیلی زیاد از همین درسهاست. اگه فقط دو درس میتونید بردارید گسسته و ساختمان داده رو بردارید ولی اگه ریاضیتون خوبه و گسسته رو در حد گسسته پیش دانشگاهی (به خصوص ترکیبیات و گراف) مسلطید با توجه به اینکه معماری کامپیوتر هم پاس کردید میتونید سیستم عامل و ساختمان داده رو بردارید. این جوری تعداد جبرانی هاتون کمتر میشه. البته هر دوتا درسهای سختی هستند.

شاید بد نباشه به گرایش معماری کامپیوتر هم فکر کنید. یه رشته دیگه هم هست که برقی ها زیاد بهش وارد میشن. اون هم هوش مصنوعیه که تو زمینه های پردازش تصویر و پردازش گفتار برقی ها هر چند از نظر الگوریتمی از کامپیوتری ها عقیند ولی در پردازش سیگنال قوی ترن.
    ویرایش توسط tornadoz : February 13th, 2015 در ساعت 03:48 PM

Junior Member

سلام
    بنظرتون تغییر رشته از مکانیک به برق کار درستی میتونه باشه؟؟ دوست دارم رشته برق رو هم تجربه کنم.
    بعد اینکه بنظرتون برای کنکور کارشناسی ارشد برق داخل بخونم یا اینکه برا مستر برق اپلای کنم؟؟؟؟ نمیدونم شاید خوندن برای ارشد داخل از این نظر خوب باشه که با دروس این رشته هم آشنا میشم. و خوبی اپلای اینه که خوب اگه آدم یه فاندی هم بگیره هم میتونه خرج خودشو میده هم با محیط دانشگاههای اونجا آشنا میشه. اگه بخوام با مدرک مکانیک برا برق اپلای کنم چه نمراتی باید تو تافل و gre بیارم؟ آیا نیاز به امتحان دیگه ای هم هست؟
    در کل کدوم گرایشهای برق تو آمریکا بیشتر promising هست؟
    ممنونم میشم اگه راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوستان . عید تون مبارک
    من الان ترم دوم ارشد برق - الکترونیک دانشگاه تبریز هستم ( هنوز هم عنوان پایان نامه مو انتخاب نکردم.)می خواستم تو زمینه دیجیتال کار کنم (FPGA . ARM) ولی شنیدم کانادا و امریکا تو این زمینه فاند به ایرانی ها نمی دن به خاطر همین می خواستم عنوان پایان نامه مو بیوالکترونیک انتخاب کنم ولی تو دانشگاه تبریز بیو الکترونیک وجود نداره. بنظر شما این کار را انجام بدم؟؟؟
    من تو بیو هم به مغز و سیستم های عصبی علاق دارم ولی هیچ چی ازشون نمی دونم
    ممنون از راهنماییهاتون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ali3590 نمایش پست ها
    سلام دوستان . عید تون مبارک
    من الان ترم دوم ارشد برق - الکترونیک دانشگاه تبریز هستم ( هنوز هم عنوان پایان نامه مو انتخاب نکردم.)می خواستم تو زمینه دیجیتال کار کنم (FPGA . ARM) ولی شنیدم کانادا و امریکا تو این زمینه فاند به ایرانی ها نمی دن به خاطر همین می خواستم عنوان پایان نامه مو بیوالکترونیک انتخاب کنم ولی تو دانشگاه تبریز بیو الکترونیک وجود نداره. بنظر شما این کار را انجام بدم؟؟؟
    من تو بیو هم به مغز و سیستم های عصبی علاق دارم ولی هیچ چی ازشون نمی دونم
    ممنون از راهنماییهاتون
    سلام

اولا این که سیستم های دیجیتال و تکنولوژی نیمه هادی به صورت نسبی در لیست TAL قرار دارند، ولی افراد زیادی در زمینه hardware design در سال های اخیر clear شده اند و اگر در زمینه های کاربردی حساس مثل radar signal processing و طراحی processor بر مبنای FPGA برای اونها فعالیت نکنید، زیاد دلیلی برای نگرانی وجود نداره...

ثانیا تز و پروژه اساسا براساس back ground فرد تعریف و دنبال میشه و علاقه صرف بدون داشتن دانش پایه و لازم مختوم به چیزی جز شکست نیست... توصیه من این هست که موضوعی رو دنبال بفرمایید که علاوه بر علاقه در اون عقبه مناسبی رو دارید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

لام
    دوستان من ترم آخر برق-قدرت دانشگاه شهید بهشتی هستم
    می خواستم بدونم با معدل 15 می تونم برای mba با فاند اقدام کنم؟
    یه سوال اساسی هم داشتم! اینکه خارج از کشور هم mba یک مدرک مستر به حساب میاد یا یه free course هست؟!!
    با تشکر

Junior Member arash_bd آواتار ها

سلام
    من لیسانس رو توی گرایش الکترونیک گرفتم و الان دارم ارشد کنترل میخونم. بعد از گذشت دو ترم تقریبا مطمئن شدم که به این گرایش خیلی علاقه ندارم. آیا امکانش هست برای Phd الکترونیک پذیرش بگیرم؟ به نظرتون باید چه کارهایی انجام بدم تا بتونم به الکترونیک برگردم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_bd نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس رو توی گرایش الکترونیک گرفتم و الان دارم ارشد کنترل میخونم. بعد از گذشت دو ترم تقریبا مطمئن شدم که به این گرایش خیلی علاقه ندارم. آیا امکانش هست برای Phd الکترونیک پذیرش بگیرم؟ به نظرتون باید چه کارهایی انجام بدم تا بتونم به الکترونیک برگردم؟
    سلام

بله... می تونید...

توصیه می کنم که:

1- در متن تحقیقات رایج و روز در زمینه الکترونیک در آزمایشگاه های الکترونیکی دانشگاهتون حضور فعال داشته باشید تا بتونید از ماحصل اون مقاله معتبر استخراج کنید...
    2- تزتون رو تا جایی که میشه الکترونیکی بردارید... مثلا طرح مدار جدیدی برای فلان سنسور که در ابزار دقیق کاربرد داره... مثلا در مواردی می تونید روی گسترش باند فرکانسی سنسورها یا ... کار کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member Yeamfox آواتار ها

سلام.

من دانشجوی رشته ی ریاضیات کاربردی هستم و قصد شرکت در کنکور ارشد (سال 95 ) رو دارم. (الان ترم 6 هستم و 9 ترمه تموم می کنم... ایشالا! ) میخواستم بدونم خیلی برای مشکل میشه که به رشته ی فناوری اطلاعات تغییر رشته بدم؟ گرایش های مدیریتی اش برام خیلی جالب هستند... درس هایی هم که توی کنکور ارشد می دیدم (مثل ساختمان داده و غیره در دانشکده ی ریاضی و علوم کامپیوتر ارائه میشه و من میتونم به عنوان درس اختیاری برشون دارم. ) از برنامه نویسی هم بدم نمیاد ولی خب بلد نیستم... در حد پاس شدن مبانی اش که با جاوا کار کردم. ولی خب هنوز دو سال وقت هست واسه ی یاد گیری و من باید برنامه نویسی پیشرفته هم پاس کنم... حالا با توجه به این اطلاعاتی که دادم از خودم، شما کدوم گرایش رو به من توصیه می کنید یا اینکه اصلا" این کار رو توصیه می کنید یا خیر؟!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام.

من دانشجوی رشته ی ریاضیات کاربردی هستم و قصد شرکت در کنکور ارشد (سال 95 ) رو دارم. (الان ترم 6 هستم و 9 ترمه تموم می کنم... ایشالا! ) میخواستم بدونم خیلی برای مشکل میشه که به رشته ی فناوری اطلاعات تغییر رشته بدم؟ گرایش های مدیریتی اش برام خیلی جالب هستند... درس هایی هم که توی کنکور ارشد می دیدم (مثل ساختمان داده و غیره در دانشکده ی ریاضی و علوم کامپیوتر ارائه میشه و من میتونم به عنوان درس اختیاری برشون دارم. ) از برنامه نویسی هم بدم نمیاد ولی خب بلد نیستم... در حد پاس شدن مبانی اش که با جاوا کار کردم. ولی خب هنوز دو سال وقت هست واسه ی یاد گیری و من باید برنامه نویسی پیشرفته هم پاس کنم... حالا با توجه به این اطلاعاتی که دادم از خودم، شما کدوم گرایش رو به من توصیه می کنید یا اینکه اصلا" این کار رو توصیه می کنید یا خیر؟!
    سلام

این که بخواید سراغ تغییر رشته برید یا نه، مسئلۀ شخصی شماست و من نظر خاصی نمیدم. اما اگر تصمیم گرفتید خارج ایران ادامه بدید، میتونید سراغ علوم کامپیوتر برید که برای بچه های ریاضی، خیلی هم در دسترس هست و شما میتونید سراغ اون بخشی از علوم کامپیوتر برید که ارتباط بیشتری با پیشینۀ ریاضیاتی شما داره.

اگر بخواید سراغ فناوری اطلاعات و مدیریت برید، ممکنه مباحثی پیش بیاد که لزوماً پایه ای در دانش ریاضیاتی شما نداشته باشند. با این وجود، راه شما بسته نیست و اگر خودتون با اشتیاق و پشتکار، آمادۀ مواجهه با مسائل و مشکلات جدید باشید، کسی نمیتونه مانع پیشرفت شما بشه.

آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.