صفحه 8 از 26 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

Junior Member Yeamfox آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

سلام.

ممنون از پاسختون، میتونم یک کمک دیگه از شما بگیرم؟ ببینید، من صد در صد به دنبال تغییر رشته هستم. از رشته ی فناوری اطلاعات به خصوص گرایش های مدیریتی و شبکه هم به نسبت سایر مهندسی ها بدم نمیاد. با توجه به اینکه در کنکور ارشد این رشته برای من که ریاضی هستم یک رشته ی شناور حساب میشه ولی MBA اصلی هست (شاید هم دارم برعکس می گم!) من میتونم توی هر دو کنکور شرکت کنم. الان دانشجوی ترم 6 هستم و وقت دارم برای هر دو وقت بذارم، به خصوص که MBA اونقدر ها هم برای من سخت نیست. (سطح زبانم خیلی خوبه و ریاضی ام هم به نسبت بچه های مدیریت خب خیلی بهتره! ) تنها مسئله ای که من باهاش مواجه هستم برای رشته ی فناوری اطلاعات در مقطع ارشد این هست که آیا من باید از 32 واحد تعیین شده بیشتر پاس کنم چون پیشینه ی فناوری اطلاعات ندارم؟ منظورم این هست، از کسانی که توی رشته هستند، آیا به من پیش نیاز می خوره؟!

چون اگر اینطوری باشه، من می تونم از الان شروع کنم در کنار لیسانس خودم، واحدهایی که احتمالا" به عنوان پیش نیاز در ارشد بهم بدن رو پاس کنم که کارم اونقدر سخت نشه. میشه کمی اطلاعات در این مورد بهم بدید... و قصدم ارشد در ایران هست. متاسفانه معدل کارشناسی ام تا اینجا خیلی پایین هست و نمی تونم برای خارج از ایران Apply کنم، حتی اگر هم بتونم مسئله ی Fund دارم... بنابراین، یه جورایی سوالم در مورد تغییر رشته برای ارشد به فناوری اطلاعات در ایران هست و خب، بعد از اون هم به احتمال زیاد یا همون فناوری اطلاعات یا مدیریت رو برای PhD خارج از ایران ادامه بدم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeamfox نمایش پست ها
    سلام.

ممنون از پاسختون، میتونم یک کمک دیگه از شما بگیرم؟ ببینید، من صد در صد به دنبال تغییر رشته هستم. از رشته ی فناوری اطلاعات به خصوص گرایش های مدیریتی و شبکه هم به نسبت سایر مهندسی ها بدم نمیاد. با توجه به اینکه در کنکور ارشد این رشته برای من که ریاضی هستم یک رشته ی شناور حساب میشه ولی MBA اصلی هست (شاید هم دارم برعکس می گم!) من میتونم توی هر دو کنکور شرکت کنم. الان دانشجوی ترم 6 هستم و وقت دارم برای هر دو وقت بذارم، به خصوص که MBA اونقدر ها هم برای من سخت نیست. (سطح زبانم خیلی خوبه و ریاضی ام هم به نسبت بچه های مدیریت خب خیلی بهتره! ) تنها مسئله ای که من باهاش مواجه هستم برای رشته ی فناوری اطلاعات در مقطع ارشد این هست که آیا من باید از 32 واحد تعیین شده بیشتر پاس کنم چون پیشینه ی فناوری اطلاعات ندارم؟ منظورم این هست، از کسانی که توی رشته هستند، آیا به من پیش نیاز می خوره؟!

چون اگر اینطوری باشه، من می تونم از الان شروع کنم در کنار لیسانس خودم، واحدهایی که احتمالا" به عنوان پیش نیاز در ارشد بهم بدن رو پاس کنم که کارم اونقدر سخت نشه. میشه کمی اطلاعات در این مورد بهم بدید... و قصدم ارشد در ایران هست. متاسفانه معدل کارشناسی ام تا اینجا خیلی پایین هست و نمی تونم برای خارج از ایران Apply کنم، حتی اگر هم بتونم مسئله ی Fund دارم... بنابراین، یه جورایی سوالم در مورد تغییر رشته برای ارشد به فناوری اطلاعات در ایران هست و خب، بعد از اون هم به احتمال زیاد یا همون فناوری اطلاعات یا مدیریت رو برای PhD خارج از ایران ادامه بدم.

سلام

چون رشتۀ لیسانس شما مرتبط با فناوری اطلاعات نیست، مطمئن باشید که بنا بر صلاحدید گروه آموزشی و مدیر گروه، یک سری دروس پایه باید به عنوان پیش نیاز گذرانده بشه. این که چند واحد و کدام درس ها باید گذرانده بشه، نسخۀ واحدی برای اون نمیتونم بدم و شما باید با چند مورد از دانشگاه های مورد نظرتون تماس بگیرید و جویا بشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام دوستان
    بنده الان ترم ۳ مکانیک کارشناسی پیوسته روزانه میخونم. قصدم اینه که اپلای کنم و فاند کاملم بگیرم ولی چون مهارت و شناخت کافی از رشته م ندارم نمیدونم چطور میتونم رزومه درست حسابی اوکی کنم.. برا همین به فکر تغییر رشته م.. همیشه به کامپیوتر علاقه داشتم و تو این زمینه همیشه فعال بودم فک میکنم اگه برم کامپیوتر خیلی بهتر بتونم رزومه اعم از مقاله و ... اوکی کنم... (ناگفته نماند که به اصرار خونواده اومدم مکانیک وگرنه میخواستم موقع انتخاب رشته فقط کامپیوتر بزنم)

میخوام بدونم اگه پشتکار داشته باشم تا چ اندازه میتونم تو رشته مکانیک موفق باشم زمینه های تحقیقاتیش چی میتونه باشه؟
    آینده کدوم تو خارج کشور میتونه بهتر باشه؟ و با کدوم راحت تر میشه فاند گرفت اپلای کرد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط h3disam نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده الان ترم ۳ مکانیک کارشناسی پیوسته روزانه میخونم. قصدم اینه که اپلای کنم و فاند کاملم بگیرم ولی چون مهارت و شناخت کافی از رشته م ندارم نمیدونم چطور میتونم رزومه درست حسابی اوکی کنم.. برا همین به فکر تغییر رشته م.. همیشه به کامپیوتر علاقه داشتم و تو این زمینه همیشه فعال بودم فک میکنم اگه برم کامپیوتر خیلی بهتر بتونم رزومه اعم از مقاله و ... اوکی کنم... (ناگفته نماند که به اصرار خونواده اومدم مکانیک وگرنه میخواستم موقع انتخاب رشته فقط کامپیوتر بزنم)

میخوام بدونم اگه پشتکار داشته باشم تا چ اندازه میتونم تو رشته مکانیک موفق باشم زمینه های تحقیقاتیش چی میتونه باشه؟
    آینده کدوم تو خارج کشور میتونه بهتر باشه؟ و با کدوم راحت تر میشه فاند گرفت اپلای کرد؟
    برای تغییر رشته با توجه به اینکه در آغاز راه و گذراندن دروس پایه که تقریبا مشترک هستند می باشید، توصیه من اینستکه اگر علاقه مندی شما به رشته کامپیوتر بوده و هست حتما اینکار را در اسرع وقت انجام دهید. ادامه تحصیل در رشته ای که اجبارا صورت گرفته هرچند ممکن است زمینه های مناسبی رابرای کار و تحقیق در آینده داشته باشد اما همیشه این نکته منفی را در ذهن و فکر شما نقش خواهد داد که علاقه ای به زمینه مربوطه ندارید. در رشنه های مرتبط با علوم کامپیوتر در حال حاضر هم به لحاظ بازار کار و هم پذیرش زمینه های مناسبی در امریکای شمالی وجود دارد که به تدریج با آنها آشنا و کسب اطلاع خواهید نمود. البته این صرفا یک توصیه برمبنای علاقه شخصی شما و نه به مفهوم مقایسه فنی دو رشته است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

دوستان سلام. من در حال حاضر آلمان دانشجو هستم و قصد دارم توی همین کشور هم بمونم. همیشه به رشته های فنی و کامپیوتر علاقمند بودم و هستم ولی به دلیل انتخاب رشته اشتباه مسیر دیگه ای رو رفتم.
    قضد دارم تغییر رشته بدم و دوباره از لیسانس یه رشته فنی بخونم. عاشق برنامه نویسی و همچنین الکترونیک هستم؛ ولی خیلی مردد هستم که کدوم رشته رو انتخاب کنم. جدیداً مکاترونیک که یک رشته بینابینی هست و ترکیبی از مکانیک و الکترونیک و کامپیوتر رو داره هم به انتخابهام اضافه شده ولی نمیدونم سمت اون رشته برم یا اینکه نرم افزار بخونم.
    واقعاً موندم که کدوم رشته رو انتخاب کنم. ممنون میشم اگر کمک کنید.
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

Junior Member

با سلام و تشکر به خاطر وقتی ک در اختیار ما میذارید
    من لیسانس ریاضی کاربردی ام و میخوام برا Phd امریکا در رشته برق اپلای کنم و حالا سر دوراهی قرار گرفتم اینکه آیا در ایران واس کنکور ارشد برق شرکت کنم و اگه خدا بخواد یه دانشگاه تاپ قبول شم؟ یا اینکه از اول کنکور بدم و لیسانس و فوق رو در رشته برق بگیرم؟
    سوالم اینه ک با هدف قرار دادن پذیرش در امریکا رشته برق اونم دکترا در صورت انتخاب راه اول(تغییر رشته در ارشد از ریاضی به برق) تا چه حد میتونه از نظر دانشگاههای اونجا نقطه ضعف محسوب بشه نسبت به کسی ک تغییر رشته نداده؟(با توجه به اینکه فاکتورهای دیگه ای هم مثل TOEFL و GRE در گرفتن پدیرش تاثیر گذاره) در ضمن معدل لیسانس ریاضیم هم اصلن خوب نیست(13) و اینکه آیا این تغییر رشته در گرفتن فاند تاثیر گذاره؟ و اینکه آیا رزومه قوی در ارشد همراه با معدل خوب تایید کننده صلاحیت علمی در رشته برق میتونه باشه؟ (با توجه به اینکه لیسانسم یه رشته دیگه بوده؟)
    ضمنن ممنون میشم اگه نظر کلیتون رو بفرمایید در خصوص اینکه با همین لیسانس ریاضی تغییر رشته بدم یا اینکه از اول لیسانس و فوق رو برق بگیرم؟(با هدف اپلای Phd برق امریکا)

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

سلام
    دانشجوی کارشناسی مهندسی برق گرایش قدرت دانشگاه بوعلی سینا هستم . تا یک ماه دیگه ترم 5 رو شروع میکنم . معدلم هم 17.7 هستش .
    به صورت کاملا جدی قصد اپلای دارم ( بیشتر برای کانادا ) و حتی کنکور ارشد هم نمیخوام بدم .
    ولی مشکل اینه که به مخابرات - سیستم علاقه مند شدم . و میخوام برای مخابرات - سیستم اپلای کنم . چون گرایشم قدرت بوده امکانش هست ؟ هنوز درسای اختیاری رو پاس نکردم و میتونم مثلا DSP رو پاس کنم . ولی چون دانشگاه بوعلی گرایش مخابرات نداره ، درسایی مثل مخابرات 2 رو نمیتونم بردارم .
    تو درسایی که به سیستم مربوط میشن و تا الان پاس کردم مثل : آمار احتمال - سیگنال سیستم - ریاضی مهندسی نمرم +A شده ( بالای 18.5 )
    الان هم دارم رو مقاله در زمینه سیستم کار میکنم .
    به نظرتون چی کار کنم ؟
    امکان پذیرش برام هست ؟ اگه هست واسه دانشگاهایی با چه رنج رنکی ؟ ( آیلتس 7 )
    چه درسایی تو این 4 ترم باقیموندم میتونم بردارم ؟ ( 8 ترمه میخوام تموم کنم )

خیلی ممنون میشم سریع پاسخ بدید . خیلی مهمه برام

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_t89 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر به خاطر وقتی ک در اختیار ما میذارید
    من لیسانس ریاضی کاربردی ام و میخوام برا Phd امریکا در رشته برق اپلای کنم و حالا سر دوراهی قرار گرفتم اینکه آیا در ایران واس کنکور ارشد برق شرکت کنم و اگه خدا بخواد یه دانشگاه تاپ قبول شم؟ یا اینکه از اول کنکور بدم و لیسانس و فوق رو در رشته برق بگیرم؟
    سوالم اینه ک با هدف قرار دادن پذیرش در امریکا رشته برق اونم دکترا در صورت انتخاب راه اول(تغییر رشته در ارشد از ریاضی به برق) تا چه حد میتونه از نظر دانشگاههای اونجا نقطه ضعف محسوب بشه نسبت به کسی ک تغییر رشته نداده؟(با توجه به اینکه فاکتورهای دیگه ای هم مثل TOEFL و GRE در گرفتن پدیرش تاثیر گذاره) در ضمن معدل لیسانس ریاضیم هم اصلن خوب نیست(13) و اینکه آیا این تغییر رشته در گرفتن فاند تاثیر گذاره؟ و اینکه آیا رزومه قوی در ارشد همراه با معدل خوب تایید کننده صلاحیت علمی در رشته برق میتونه باشه؟ (با توجه به اینکه لیسانسم یه رشته دیگه بوده؟)
    ضمنن ممنون میشم اگه نظر کلیتون رو بفرمایید در خصوص اینکه با همین لیسانس ریاضی تغییر رشته بدم یا اینکه از اول لیسانس و فوق رو برق بگیرم؟(با هدف اپلای Phd برق امریکا)
    سلام

از ریاضی به برق، اتفاق عجیبی نیست و بخصوص در دکترای مهندسی برق گرایش کنترل، این تغییر رشته کاملاً منطقی هست. به علاوه، تعداد قابل توجهی از موفق های تئوری کنترل دنیا، افرادی هستند که از لیسانس ریاضی به برق تغییر رشته داده بودند.

با این وجود، با توجه به پایین بودن معدل لیسانس شما، میشه پیش بینی کرد که راه دشواری پیش روی شما باشه. اگر معدل لیسانس پایینی نداشتید، این تغییر رشته اصلا غیرمنطقی نبود اما با شرایط فعلی، مشکلاتی هم در پذیرش هم در فاند سر راه شما ظاهر میشه.

در مورد ادامه دادن در ایران، پیشنهاد من اینه که اگر می خواید در حوزه های تئوریک مهندسی برق مثلاً در تئوری کنترل یا تئوری مخابرات ادامۀ حیات علمی بدید، تغییر رشته در مقطع ارشد داخل ایران میتونه راه کم هزینه ای باشه. اما اگر جدای از بحث تئوری محض، بخواید وارد مباحث عملی مهندسی برق بشید، راه منطقی تر اینه که وارد رشتۀ مهندسی برق در مقطع لیسانس ایران بشید و از حالا با اطمینان خاطر ادامه بدید. به موازات این تصمیم، میتونید برای دروسی که در لیسانس ریاضی خودتون نمرۀ بالایی گرفتید و در مهندسی برق هم حضور دارند، درخواست معادل سازی کنید تا این تغییر رشته، در زمان کمتری به سرانجام برسه.

موفق باشید.

Junior Member

بسیار ممنونم از راهنماییتون مکاترونیک عزیز.
    راستش تمام دغدغه من اینه که آیا میشه بدون صرف هزینه 4 سال عمر به پذیرش از USA رسید؟ و به همین خاطر تبدیل به یه دوراهی مشکل شده برام. از طرفی بحث 4 سال از عمر جوانیه و از طرف دیگه علاقه ای ک به برق و محیط آکادمیک دارم. راستش تا قبل از نظر شما با توجه به نظرات دوستان دیگه تا حدودی مجاب شده بودم(نظر اولیه خودم ورود از مقطع لیسانس بود) ک وقت و تلاش بیشتری برای کنکور ارشد بزارم و اگه خدا بخواد بتونم با قبولی در یه دانشگاه تاپ ایران و ادامه مسیر با سعی در ارائه رزومه قوی تا حدودی کاستی ناشی از مدرک لیسانس رو جبران کنم و صد البته روی مباحث عملی برق هم از هر راه ممکن کار کنم. ولی نظر شما باز این تردید رو برام زنده میکنه که نکنه با این کار به نوعی از رشته خودم رونده و از رشته ی برق مونده شم.( اگه هدف دانشگاههای USA باشه). مجددن از راهنمایی و وقتی ک گذاشتید سپاسگزارم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_t89 نمایش پست ها
    بسیار ممنونم از راهنماییتون مکاترونیک عزیز.
    راستش تمام دغدغه من اینه که آیا میشه بدون صرف هزینه 4 سال عمر به پذیرش از USA رسید؟ و به همین خاطر تبدیل به یه دوراهی مشکل شده برام. از طرفی بحث 4 سال از عمر جوانیه و از طرف دیگه علاقه ای ک به برق و محیط آکادمیک دارم. راستش تا قبل از نظر شما با توجه به نظرات دوستان دیگه تا حدودی مجاب شده بودم(نظر اولیه خودم ورود از مقطع لیسانس بود) ک وقت و تلاش بیشتری برای کنکور ارشد بزارم و اگه خدا بخواد بتونم با قبولی در یه دانشگاه تاپ ایران و ادامه مسیر با سعی در ارائه رزومه قوی تا حدودی کاستی ناشی از مدرک لیسانس رو جبران کنم و صد البته روی مباحث عملی برق هم از هر راه ممکن کار کنم. ولی نظر شما باز این تردید رو برام زنده میکنه که نکنه با این کار به نوعی از رشته خودم رونده و از رشته ی برق مونده شم.( اگه هدف دانشگاههای USA باشه). مجددن از راهنمایی و وقتی ک گذاشتید سپاسگزارم.
    واقعیت اینه که به نظر من هم تکرار دورۀ لیسانس چندان منطقی نیست اما از طرفی، اگر بخواید در فاز عملی مهندسی برق به تخصص برسید، در مقطع کارشناسی ارشد فرصت چندانی وجود نداره. دلیل هم اینه که در دورۀ لیسانس تعداد قابل توجهی درس عملی وجود داره که دانشجو در مدت 4 سال نسبت به اونها اشراف پیدا میکنه در حالی که در دورۀ ارشد اصلاً درس عملی وجود نداره و شما باید به سمت تحقیق و سمینار و کار پژوهشی برید و فرصت چندان برای تجربیات عملی وجود نداره.

با این توضیحات، دیگه تصمیم با شماست که تغییر رشته با مقطع ارشد همراه بشه یا با مقطع لیسانس. اگر دغدغۀ شما این هست که حتماً بتونید بعد از این تغییر رشته، برای دکترای برق به امریکا برید، به نظر نمیاد تغییر در مقطع ارشد باعث بن بست بشه ولی باید در دو سال ارشد، چنان تلاش کنید که معدل پایین لیسانس شما به مینیمم حالت اثرگذاری برسه. این تاپیک محل مناسبی برای راهکارهای این اقدام نیست و بیش از این نمیتونم صحبت کنم.

موفق باشید.