صفحه 9 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

سلام به همگی ، خسته نباشید .
    دانشجوی کارشناسی مهندسی برق دانشگاه بوعلی سینا هستم .
    تا ترم 4 گرایش قدرت خوندم و چند روز دیگه وارد ترم 5 میشم . هدفم اینه که هرجوری شده برای ارشد مخابرات گرایش سیستم برا کانادا اپلای کنم ( 8 ترمه )
    الان به نظر شما تو این چند ترم باقیمونده چه واحد هایی انتخاب کنم که تا حدودی کارم سبک تر شه ؟ لیسانسم رو با عنوان گرایش قدرت میگیرم ولی به مخابرات علاقه دارم و قصد ادامه تحصیل در مخابرات دارم .
    ضمنا دانشگامون تو دوره لیسانس مخابرات نداره که تغییر گرایش بدم .

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط STA74 نمایش پست ها
    سلام به همگی ، خسته نباشید .
    دانشجوی کارشناسی مهندسی برق دانشگاه بوعلی سینا هستم .
    تا ترم 4 گرایش قدرت خوندم و چند روز دیگه وارد ترم 5 میشم . هدفم اینه که هرجوری شده برای ارشد مخابرات گرایش سیستم برا کانادا اپلای کنم ( 8 ترمه )
    الان به نظر شما تو این چند ترم باقیمونده چه واحد هایی انتخاب کنم که تا حدودی کارم سبک تر شه ؟ لیسانسم رو با عنوان گرایش قدرت میگیرم ولی به مخابرات علاقه دارم و قصد ادامه تحصیل در مخابرات دارم .
    ضمنا دانشگامون تو دوره لیسانس مخابرات نداره که تغییر گرایش بدم .
    سلام

تغییری که مد نظر شماست، تغییر گرایش هست که با تغییر رشته فرق داره. شما مشکل خاصی ندارید و در وهلۀ اول توصیه میکنم معدلتون در همین گرایش، تا حد امکان بالا باشه؛ در وهلۀ دوم هم تا جایی که مقدور بود، دروس اختیاری نزدیک تر به مخابرات، انتخاب و پاس بشه. برای پروژۀ پایان دوره هم میتونید سراغ پروژه هایی برید که بین قدرت و مخابرات هستند.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام عزیز خسته نباشید
    ممنون میشم اگه منو با توجه به توضیحاتی که در زیر میدم بیشتر راهنمایی بفرمایین. قبلا زحمت کشیدین و پاسخ های مفیدی دادین اما راستش دوست داشتم با اطلاعات دقیقتری ک از وضعیتم میدم شما هم لطف کنید و نظر کلیتون رو بفرمایید چراکه تنها دلگرمی من تو مسیری ک انتخاب کردم( در ادامه توضیح دادم ک تحت چه شرایط و فرصتهایی ک دارم این راهو انتخاب کردم) نظرات و تجربیات دوستان عزیزی مثل شما توی این فرومه.
    بنده لیسانس ریاضی ام(با معدل بد). سربازیم رفتم. و حالا تنها چیزی ک میدونم اینه که علاقمند به رشته برقم و هدف و مسیرم تو زندگی،محیط و مسیر آکادمیک هستش و میخوام تو این راه به بهترینها برسم(پارسال ارشد ریاضی علم و صنعت قبول شدم اما نرفتم! و الانم شرایط کار و استخدام کاملا برام محیاست اما به خاطر این انتخاب این مسیر علیرغم توصیه اطرافیان اون رو کنار گذاشتم و شاید بیشتر وسواس و دقتی هم ک دارم به خرج میدم به خاطر همین باشه) . اما چیزی ک نمیدونم اینه که با توجه به لیسانس ریاضیم(معدل13) و شرایط سنیم و هدفی ک برای خودم تعیین کردم باید چه راهی رو انتخاب کنم:
    1-وقت و تلاش بیشتر برای ارشد برق و اگه خدا بخواد قبولی تو یه دانشگاه تاپ ایران(سال تحصیلی 96) و بعدش اقدام به پذیرش از USA مقطع دکترا.(یعنی شروع پذیرش حدودا 4 سال دیگه)
    2- همین امسال وارد مقطع لیسانس برق دانشگاه آزاد شم و اگه عمری باشه با توجه به لیسانس دیگم و معادل سازی برخی دروس(ریاضیم ضعیف نیست و پارسال ارشد علم وصنعت قبول شدم اما نرفتم!)، دوره رو 3 ساله با معدل خوب تموم کنم و سعی کنم ارشد برقو از یه دانشگاه تاپ ایران بگیرم و بعدش پذیرش از USA.(حدودا 5 سال دیگه)
    3- امسال رو مثل یه بچه محصل واسه کنکور بخونم و ایشالا سال بعد دانشجوی لیسانس برق یه دانشگاه خوب از ایران باشم و اگه شد برا مستر اقدام کنم اگه ام نه(چون احتمالش پایینه اونم با فاند) که ارشدم همینجا یه یونی خوب بخونم و برای Phd از USA اقدام کنم.(حدودا 7 سال دیگه)
    این سه راهی با توجه به شرایط سنی من از طرفی و علاقه و هدفی ک دارم از طرف دیگه و اینکه علاوه بر رنک یونی های اونور گرفتن فاند هم برام مهمه شرایط بغرنجی رو برام رقم زده که واقعن گیج و سردرگم شدم و خوشحال میشم که با توجه به تجربیاتتون نظرتون رو بفرمایید.
    ضمنا از نظر اساتید برق اینور با توجه به اینکه رشتم برق نیست اما شرکت در ارشد برق و ادامه تحصیل برام مانعی نداره منتها بر فرض قبولی همونطور ک خودتونم اشاره کردین بیشتر کار با جنبه های تئوری خواهم داشت و کاستی و کمبود کارهای عملی وجود خواهد داشت. و در حال حاضر نظر خودم بیشتر روی راه حل دوم هست. چون راه اول علاوه بر بحث کارهای عملی این تردید رو به وجود میاره که نکنه یه جورایی از رشته خودم رونده و از رشته برق مونده شم(هرچی باشه باید با کسانی رقابت کرد ک 4 سال برق خوندن) و راه سوم بخاطر زیادی طولانی بودنش سختیهای خودشو داره.
    پیشاپیش سپاسگزارم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_t89 نمایش پست ها
    سلام عزیز خسته نباشید
    ممنون میشم اگه منو با توجه به توضیحاتی که در زیر میدم بیشتر راهنمایی بفرمایین. قبلا زحمت کشیدین و پاسخ های مفیدی دادین اما راستش دوست داشتم با اطلاعات دقیقتری ک از وضعیتم میدم شما هم لطف کنید و نظر کلیتون رو بفرمایید چراکه تنها دلگرمی من تو مسیری ک انتخاب کردم( در ادامه توضیح دادم ک تحت چه شرایط و فرصتهایی ک دارم این راهو انتخاب کردم) نظرات و تجربیات دوستان عزیزی مثل شما توی این فرومه.
    بنده لیسانس ریاضی ام(با معدل بد). سربازیم رفتم. و حالا تنها چیزی ک میدونم اینه که علاقمند به رشته برقم و هدف و مسیرم تو زندگی،محیط و مسیر آکادمیک هستش و میخوام تو این راه به بهترینها برسم(پارسال ارشد ریاضی علم و صنعت قبول شدم اما نرفتم! و الانم شرایط کار و استخدام کاملا برام محیاست اما به خاطر این انتخاب این مسیر علیرغم توصیه اطرافیان اون رو کنار گذاشتم و شاید بیشتر وسواس و دقتی هم ک دارم به خرج میدم به خاطر همین باشه) . اما چیزی ک نمیدونم اینه که با توجه به لیسانس ریاضیم(معدل13) و شرایط سنیم و هدفی ک برای خودم تعیین کردم باید چه راهی رو انتخاب کنم:
    1-وقت و تلاش بیشتر برای ارشد برق و اگه خدا بخواد قبولی تو یه دانشگاه تاپ ایران(سال تحصیلی 96) و بعدش اقدام به پذیرش از USA مقطع دکترا.(یعنی شروع پذیرش حدودا 4 سال دیگه)
    2- همین امسال وارد مقطع لیسانس برق دانشگاه آزاد شم و اگه عمری باشه با توجه به لیسانس دیگم و معادل سازی برخی دروس(ریاضیم ضعیف نیست و پارسال ارشد علم وصنعت قبول شدم اما نرفتم!)، دوره رو 3 ساله با معدل خوب تموم کنم و سعی کنم ارشد برقو از یه دانشگاه تاپ ایران بگیرم و بعدش پذیرش از USA.(حدودا 5 سال دیگه)
    3- امسال رو مثل یه بچه محصل واسه کنکور بخونم و ایشالا سال بعد دانشجوی لیسانس برق یه دانشگاه خوب از ایران باشم و اگه شد برا مستر اقدام کنم اگه ام نه(چون احتمالش پایینه اونم با فاند) که ارشدم همینجا یه یونی خوب بخونم و برای Phd از USA اقدام کنم.(حدودا 7 سال دیگه)
    این سه راهی با توجه به شرایط سنی من از طرفی و علاقه و هدفی ک دارم از طرف دیگه و اینکه علاوه بر رنک یونی های اونور گرفتن فاند هم برام مهمه شرایط بغرنجی رو برام رقم زده که واقعن گیج و سردرگم شدم و خوشحال میشم که با توجه به تجربیاتتون نظرتون رو بفرمایید.
    ضمنا از نظر اساتید برق اینور با توجه به اینکه رشتم برق نیست اما شرکت در ارشد برق و ادامه تحصیل برام مانعی نداره منتها بر فرض قبولی همونطور ک خودتونم اشاره کردین بیشتر کار با جنبه های تئوری خواهم داشت و کاستی و کمبود کارهای عملی وجود خواهد داشت. و در حال حاضر نظر خودم بیشتر روی راه حل دوم هست. چون راه اول علاوه بر بحث کارهای عملی این تردید رو به وجود میاره که نکنه یه جورایی از رشته خودم رونده و از رشته برق مونده شم(هرچی باشه باید با کسانی رقابت کرد ک 4 سال برق خوندن) و راه سوم بخاطر زیادی طولانی بودنش سختیهای خودشو داره.
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    سلام

اگر واقعاً سرتون به سنگ خورده و ایمان دارید که به رشتۀ برق علاقۀ وافر دارید و براتون در کنار دانش تئوری، سواد تجربی هم ارزشمند هست، در صورتی که حاضر باشید تلاش جانانه ای بکنید، پیشنهاد من به شما یک راه دیگه هست که 3 سال طول میکشه:

همین امسال وارد دانشگاه آزاد بشید برای رشتۀ برق و معادل سازی دروس انجام بشه. فقط دروسی معادل سازی بشه که مینیمم 15 شده باشید تا قید معدل کل دوره هم لحاظ بشه. در ادامه، تلاش کنید این تغییر رشته با دو تصمیم جدی همراه بشه: 1- معدل کل دوره بالای 17 بشه؛ 2- از ترم اول، خواندن زبان شروع بشه تا دو سال دیگه یعنی در انتهای ترم 6 مهندسی برق، آمادۀ آزمون زبان و GRE باشید.

اگر برنامۀ بالا اجرا بشه، شما میتونید با لیسانس برق برای ارشد امریکا اپلای کنید و بین سه تا چهار سال دیگه امریکا باشید. این تغییر رشته از هر روش دیگری معقول تر هست چون هم پایۀ علمی شما سست نمیمونه و هم عمر زیادی از شما تلف نمیشه.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

سلام
    من ارشد برق قدرت امیرکبیر خوندم. تا حالا تو این گرایش هم نسبتا موفق بودم، معدل لیسانس 16.44 و ارشد 17.2، یک ژورنال در IEEE Transaction on industrial electronic با ایمپکت 6.5 و چهار مقاله کنفرانس ieee و یک ترجمه کتاب دارم. این اوخر به کارهای سیگنالی خیلی علاقه مند شدم. میخواستم بدونم اگه بخوام دکترای مخابرات سیستم توی یه دانشگاه top20 USA ادامه بدم، آیا باید یه ارشد مخابرات سیستم هم بخونم؟
    از اونجایی که یه بار ارشد در رشته مهندسی برق (1251) قبول شدم و از امکانات دولتی استفاده کردم آیا میتونم یه بار دیگه ارشد امتحان بدم و توی شریف مخابرات سیستم بخونم؟
    یا اینکه با توجه به اینکه مقاله ژورنال کار سیگنالی زیاد داره، میتونم همین امسال واسه دکترای مخابرات سیستم اپلای کنم؟
    ویرایش توسط Electric_Eng : September 8th, 2015 در ساعت 01:13 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Electric_Eng نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد برق قدرت امیرکبیر خوندم. تا حالا تو این گرایش هم نسبتا موفق بودم، معدل لیسانس 16.44 و ارشد 17.2، یک ژورنال در IEEE Transaction on industrial electronic با ایمپکت 6.5 و چهار مقاله کنفرانس ieee و یک ترجمه کتاب دارم. این اوخر به کارهای سیگنالی خیلی علاقه مند شدم. میخواستم بدونم اگه بخوام دکترای مخابرات سیستم توی یه دانشگاه top20 USA ادامه بدم، آیا باید یه ارشد مخابرات سیستم هم بخونم؟
    از اونجایی که یه بار ارشد در رشته مهندسی برق (1251) قبول شدم و از امکانات دولتی استفاده کردم آیا میتونم یه بار دیگه ارشد امتحان بدم و توی شریف مخابرات سیستم بخونم؟
    سلام

1- اگر بتونید با سوابقتون استاد یا admission committee رو مجاب کنید که background لازم برای یک Ph.D. candiadte موفق در مخابرات سیستم رو دارید، الزاما خیر..
    (که ظاهرا ندارید!)

2- تا جایی می دونم، خیر...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

1- اگر بتونید با سوابقتون استاد یا admission committee رو مجاب کنید که background لازم برای یک Ph.D. candiadte موفق در مخابرات سیستم رو دارید، الزاما خیر..
    (که ظاهرا ندارید!)

2- تا جایی می دونم، خیر...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    مرسی از پاسختون، با توجه به اینکه مقالاتم کار سیگنالی زیاد دارن، آیا میتونم برای ارشد یا دکترای مستقیم (ارشد+ دکترا) اپلای کنم؟ منظورم اینه که شانس دارم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Electric_Eng نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون، با توجه به اینکه مقالاتم کار سیگنالی زیاد دارن، آیا میتونم برای ارشد یا دکترای مستقیم (ارشد+ دکترا) اپلای کنم؟ منظورم اینه که شانس دارم؟
    سلام

در پاسخ قبلیم در بند اول، عبارتی که در پرانتز آوردم جواب همین سوال شماست...
    (شما background نسبتا غیرمرتبط دارید و شاید به این راحتی به شما direct PhD admission ندن...)

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

پیشنهاد شما چیه؟
    1-ارشد مخابرات سیگنال توی دانشگاه آزاد؟ واقعن سختمه برم توی اون فضا درس بخونم
    نمیدونم !!!!!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

در پاسخ قبلیم در بند اول، عبارتی که در پرانتز آوردم جواب همین سوال شماست...
    (شما background نسبتا غیرمرتبط دارید و شاید به این راحتی به شما direct PhD admission ندن...)

براتون آرزوی موفقیت دارم

:::

سلام..

من در حال حاضر در دانشگاه سراسری رشته عمراان می خونم . میخواستم انصراف بدم برم ازاد برق بخونم و زورم و بزنم ارشد سراسری قبول شم . .

سوالم اینه :

واسه بورسیه شدن و رفتن به خارج ایا دانشکاه ها به مدرک لیسانس نکاه میکنن یا ارشد ؟ منظور اگه مدرک لیسانسم ازاد باشه و ارشد سراسری میتونم تو هر شهری بورسیه بگیرم ؟؟؟

نگن که مدرک لیسانست ازاده نمیشه ؟؟