صفحه 124 از 128 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 1280

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای لیسانس و فوق لیسانس (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای لیسانس و فوق لیسانس (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1) تاریخ مصاحبه: 04.02.2015
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 06.03.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of Science- Electrotechnik and Informationstechnik
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Leibniz University Hannover
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 31.03.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع:کمتر از 1 سال
    7) آیا فرم امنيتي را پر کرده بودید؟ خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله هفته چهارم تماس گرفتم به سفارت گفت هنوز جوابی نیامده اما تو هفته 5 زنگ زدن که ویزات امادس
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟بله

چند تا نکته میگم بد نیست من خودم خیلی ادم استرسی هستم در طول مدت انتظار برای ویزا خیلی فکر و خیال میکردم.فکر میکنم این افکار بخاطر جو سازی و صحبت های دیگران باشه به نظر من همه چیز روتین و روی برنامه هست از لحظه ای که مصاجبه میکنی که خیلی ساده است اما انقد استرس ایجاد میکنن که ناخداگاه همه برنامه های ادم به هم میریزه به نظر من تمام این پروسه خیلی ساده و منظم هست تو این مدت تنها راه اینه که ادم مسافرت بره یا اینکه خودشو مشغول خوندن زبان یا دیدن فیلم بکنه چون سخت میگذره و اینم بگم به قول دوستان پروسه ویزا برای هر کس متفاوته و اگر مدارک کامل باشه دلیلی نداره برای ریجکت شدن اینم بگم چون نامه پذیرش من از هانوفر دیر رسید من درخواست ویزام را با دانشگاه بوخوم دادم همون دانشگاهی که خیلی از دوستان میگن ویزا نمیشه یا 50-50 هست به نظرم این صحبت کاملا غلطه امیدوارم همه دوستان این دوران رو بگذرونن و بدونن که بدون توجه به حرف دیگران کار خودتون را انجام بدید

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای لیسانس و فوق لیسانس (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1) تاریخ مصاحبه: 25.01.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 09.03.2016، Accepted

3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of Science- Information Engineering
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Kiel- fachhochschule kiel
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 31.03.2016

6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 9 سال (این بین سابقه کار و بیمه با نامه تامین اجتماعی داشتم)
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟خیر
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟خیر

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 15.02.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 13.03.2016، Accepted

3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of Science- elektrotechnik-informationstechnik
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: bochum
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 6.04.2016

6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 6 ماه
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟خیر
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟خیر

1) تاریخ مصاحبه: 15.02.2016

2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 15.03.2016، Accepted

3) مقطع و رشته تحصیلی :
    Master of Arts/ Design und Kommunikationsstrategie
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Augsburg/ Bavaria
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 15.03.2016

البته با توجه به تاخیر در پروسه ویزا درخواست نامه اکستنشن کردم که تا سی مارچ بهم وقت دادن.
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 15 ماه

8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله
    هفته سوم با سفارت تماس داشتم که گفتن هنوز از آلمان جواب ندادن بهشون و من با اداره مهاجرت مکاتبه کردم و گفتن که در حال بررسی هست. هفته چهارم با سفارت تماس داشتم و گفتن که تا پنجشنبه باهام تماس خواهند گرفت. امروز لیست آپدیت شد و دیدم که کد پرونده ام درج شده. در نهایت به نظرم این پیگیری ها فقط به خودم استرس وارد کرد. این پروسه یه سوال مشخص داره و فقط باید صبر کرد تا چهار هفته کامل بشه
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ بله / روز مصاحبه از خانمی که مسئول بودن پرسیدم که آیا ویزای شنگن تاثیری توی این پروسه داره و ایشون با قاطعیت گفتن که نه در کیس های مهاجرتی و اقامت بلند مدت ویزای شنگن هیچ تاثیری نداره و فقط برای ویزای شنگن موثره.
    مورد بعدی اینکه من برای مستر دوم اقدام کردم و نگران ویزا بودم علی رغم رزومه خوب و سوابق کاری خوب و قابل توجیه. حدود یک سال برای پذیرش دکترا مکاتبه کردم و حتی استاد سوپروایزر هم پیدا کردم اما در هر سه مورد دانشگاه به واحدهای درسی که ایران گذروندم ایراد گرفت و گفت برای مقطع دکترا کافی نیست و نیاز داری که تئوری بگذرونی. بعد از حدود یک سال و بالغ بر سیصد تا ایمیل و در نهایت تصمیم من مستر دوم بود.
    یک مورد مهم دیگه اینکه به هیچ وجه به موسسات اعزام دانشجو اعتماد نکنید چون حتی اگر پول تون رو به شما برگردونن زمان رو نمی تونن به شما پس یدن و فقط و فقط از شما زمان و انرژی می گیرن. خودتون راحت تر به رشته خودتون و شرایط تون اشراف دارید و موفق تر خواهید بود.

1) تاریخ مصاحبه: 02.03.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 03.04.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Maschinenbau, Master
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: RUB , Bochum
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 11.04.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: تقریبا 6 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله هفته سوم تماس گرفتم به سفارت گفت هنوز جوابی نیامده اما چند روز بعد باهام تماس گرفتند و حدود یک ربع سوال میپرسیدند که بیشتر مربوط به وقفه تحصیلی و کار و تغییر رشته ام بود ( چون من لیسانس تکنولوژی هوا و فضا داشتم ) . حدود شش روز بعد دوباره تماس گرفتم کفت جواب استعلامت اومده اما هنوز پروندت باز هست منتظر باشید دقیقا چهار روز بعد سایت آپدیت شد و شماره پروندم خورده بود که خودم تماس گرفتم بهم گفتن جواب ویزات اومده منتظر باشید تا تماس بگیرن بهتون من گفتم توی سایت خورده گفت اگر خورده بیاین ویزا بگیرین . ( یعنی در مواقعی واقعا آدم میمونه !!!! )
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟ خیر

این نکته رو هرکسی که این پست رو خوند در نظر داشته باشه که من خودم به شخصه توی این سایت از خیلی تجربیات بچه ها استفاده کردم مثلا نحوه دسته بندی مدارک یا غیره اما خیلی از صحبت ها با احترام به همه فقط از روی حدس و گمان خود ملت هست. من به دلیل کمبودن وقت با همون پذیرش بخوم تصمیم گرفتم برم برای ویزا چون سریع اومد ولی اگر سری بزنید به پیج این دانشگاه ملت چنان با اطمینان میگن این دانشگاه ریسکش بالاست انگار خودشون توی سفارت توی بخش روادید کار میکنند . اینکه میگن سفارت به کورس زبان ویزا نمیده ربطی به روند این دانشگاه نداره اصلا چون رویه این دانشگاه اینطور هست و اگر حرف دوستان درست میبود اصلا این دانشگا نمیتونه ازایران دانشجو بگیره . من یکی از دوستام از این دانشگاه پذیرش داشت اما ریجکت شد از سفارت اما اصلا دلایل مذکور در مورد ریجکتیش هیچ ربطی به حرفای بچه های اینجا نداشت . یکی گفته بود که سفارت میگرده دنبال دلایل الکی تا ریجکت کنه خوب چرا من رو ریجکت نکرد ؟؟؟ با وقفه 6 ساله و تغییر رشته. اون ها خیلی دلایل هاشون با حدس و گمان برو بچه های اینجا فرق میکنه پس دوستانی که دارید اقدام میکنید با انرژی مثبت بدون توجه به حرف های بی دلیل و بی منطق کارتون رو بکنید و برنامه ریزی کنید . همه چیز بر طبق روال پیش خواهد رقت و به هیچ عنوان اونجا رو با مسایل مملکتی خودمون مقایسه نکنید . امیدوارم حرف هام به درد کسی بخوره . شاد باشید .

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 02.03.2016

2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 29.03.2016، Accepted

3) مقطع و رشته تحصیلی :
    Master of Science- Computer Science
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: University of Stuttgart
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 01.04.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 2 سال

9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟بله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    SUT - Mech

1) تاریخ مصاحبه: 06.03.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:
    02.05.2016،دقیقا هشت هفته بعد از مصاحبه Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of Science - International Automotive Engineering
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Aachen-FH Aachen
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش :
    تاریخ شروع ترم 21.03.2016 ولی تاریخ مجاز واسه ثبت نام 18.04.2016 (چون ویزا دیر اوکی شد این ترم رو از دست دادم و موندم واسه ترم بعد)
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 5 سال (این بین سابقه کار و تدریس داشتم)
    7) آیا فرم امنيتي را پر کرده بودید؟ بله (مستر دوم)
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ با سفارت تماس گرفتم که گفتن باید منتظر باشی، به اداره مهاجرت هم ایمیل زدم ولی جواب ندادن
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟
    خیر

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 23.03.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 26.04.2016Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : communication and information technology - Msc
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: universitat Bremen . Bremen
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 04.04.2016 تا 31 می اجازه ورود به دانشگاه رو تمدید کردن برام.
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 1.5 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟بله اداره امنیت جواب ندادن به ایمیل ها ولی هفته چهارم با سفارت تماس داشتم که گفتن جواب + اومده و رفته دست کنسول و توی سایت میاد که نیومد دوباره تماس گرفتم و با پیگیری تلفنی گفتن روز بعدش برم تحویل بگیرم . اگر تلفنی پیگیری نمیکردم ممکن بود یک هفته دیگه هم طول بکشه تا روی سایت بیاد یا باهام تماس بگیرن در نتیجه به نظرم حتما تلفنی از هفته سوم پیگیر باشید از سفارت.

راستش من کاردانی سراسری و کارشناسی غیرانتفاعی داشتم و سابقه کار مرتبط همزمان با درس و معدل 17 که دانشگاه با توجه به همه اینا بهم پذیرش داد الان هم اومدم آلمان و واقعا دانشگاه برمن دانشگاه فوق العاده ای هست و به خاطر انتخابم و قبولیم خیلی خوشحالم . پیشنهاد میدم برای دانشگاهای خوب آلمان اقدام کنید تا وقتی میاید اینجا تو این همه سختی حداقل فضای آکادمیک توی ذوقتون نزنه و بتونید ازش لذت ببرید . من رشته م انگلیسی هست ولی به نظرم حتما باید آلمانی در حد A2 بلد باشیم تا بتونیم کارارو رو روال جلو ببریم و راحت تر زندگی کنیم.
    انتظار برای ویزا خیلی سخته پس بهتره به جای نگرانی ای که منو داغون کرده بود به جمع کردن وسایلتون و یاد گرفتن زبان و یکمی درس خوندن بگذرونید. امیدوارم همه به هدفشون برسن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Wirtschaftsingenieurwesen - Kassel Uni

1) تاریخ مصاحبه: 06.03.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 13.05.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of science - wirtschaftsingenieurwesen
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Christian Albrechts Universität zu Kiel - Kiel
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 04.04.2016 که به این ترم نرسیدم و با پذیرش جدید برای پاییز 04.10.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 5 سال - 2 سال خدمت و 3 سال کار مرتبط
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر - خود سفارت حدود اواخر آپریل تماس گرفت و گفتند پذیرش جدید برای ترم زمستان بیارم که آوردم. بعد از ارائه پذیرش جدید به سفارت، حدود یک هفته بعد جواب مثبت ویزا داخل سایت اومد.

من به علت معدل لیسانس ام که 13 بود نگران ریجکت شدنم، بودم. اما باارائه مدرک زبان C1 آلمانی فکر کنم کمک زیادی به مثبت بودن درخواستم کرد. - البته پذیرش از کاسل هم دارم ولی ویزا رو برای کیل اقدام کردم.
    ویرایش توسط Milad_Val : May 16th, 2016 در ساعت 11:11 AM

1) تاریخ مصاحبه: 03.05.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 25.05.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of Science- Computational Science and Engineering
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Rostock University Rostock
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 07.10.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 7 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر

بنظر من بچه ها سفارت آلمان رو خیلی بزرگ میبینن در صورتیکه پروسه ویزا کاملا روتین و معمولیه و خیلی ساده است. اصلا نگران نباشین و فکر نکنین که مثلا سفارت یه چیز محرمانه و پیچیده مثه اف بی آی هست!!!!!! اونا اصلا بیکار نیستن بشینن همه مدارک شما رو بررسی کنن و مثلا دروغ های شمارو دربیارن!