صفحه 123 از 128 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1280

موضوع: اعلام نتیجه درخواست ویزای لیسانس و فوق لیسانس (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع است)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای لیسانس و فوق لیسانس (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1) تاریخ مصاحبه: 21.09.2015
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 29.10.2015 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of Electrical and Information
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: OVGU - Magdeburg
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 12.10.2015 آخرین مهلت ثبت نام 23.10.2015
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 7 سال
    7) آیا فرم امنيتي را پر کرده بودید؟ خیر
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟خیر
    توضیح: متأسفانه نتیجه ویزا کمی دیر اومد و نتونستم برای ثبت نام خودم رو برسونم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزای لیسانس و فوق لیسانس (پرسیدن سوال در این موضوع ممنوع

1) تاریخ مصاحبه : 1.10.2015
    2)تاریخ اعلام نتیجه ویزا : 11/11/2015 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of sociology
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه : Bielefeld university, Bielefeld
    5) تاریخ تبت نام بر اساس نامه پذیرش : 15.11.2015 ( اکستنشن لتر)
    6) فاصله بین دو مقطع: 5 سال
    7) آیا فرم امنیتی پر کرده بودید ؟ خیر ( خانم هستم)
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با داره مهاجرت/اداره امنیت /سفارت داشتید ؟ بله ، 5 روز قبل از دریافت جواب متبت ویزا به ایمیل خانم هاشمی که در همین فروم بود ایمیل دادم اما جوابی نگرفتم. دو روز بعد به اداره امور خارجی شهر بیلفیلد ایمیل دادم و روز بعد جواب دادند که ویزام باید بعد 23 روز صادر بشه اما به دلیل نزدیکی به ددلاین ثبت نام دانشگاه 6 روز زودتر پرونده منو تایید کردند و من باید بزودی جواب متبت را دریافت کنم. دقیقا دو روز بعد از سفارت تماس گرفتند و گفتند ویزا حاضر است.

9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید ؟ خیر

توضیح : با وجودی که این روزها خیلی سرم شلوغه برای سفر به آلمان اما خواستم دوستان منتظر و یا اپلیکنت های بعدی تجربیات منو هم شنیده باشند تا بتونند از صفر تا صد این پروسه را با ارامش نسبی طی کنند.

من از جمله متقاضیان ویزا بودم که از ماه آگوست به بعد به مشکل تعیین ترمین به صورت معمول برخودم. اول آگوست که پذیرشم اومد ، پانزده روز زودتر از زمان اعلامی دانشگاه ، من بلافاصله برای ترمین اقدام کردم. اما دقیقا یک ماه گذشت و نتونستم ترمین بگیرم در حالی که تبت نام دانشگاه 8 اکتبر بود. خلاصه بعد از یک ماه و نیم با مشقت زیاد وقت گرفتم. در روز مصاحبه نقص مدرک خوردم و بعد 14 روز تونستم نقص را برطرف کنم ( پروسه اداری نفس گیر). و درست در تاریخ 18 اکتبر پرونده من کامل شد. طبق معمول مسیول باجه یک گفت ویزات 5 تا 10 هفته دیگه آماده می شه. شوک اساسی دوم بعد از مشکل گرفتن ترمین ، که ترم دانشگاه را از دست خواهم داد. و تا سه هفته شرایط روحی بدی داشتم. اما از هفته سوم با اداره امور خارجی ها تماس گرفتم و وقتی گفتند مدارکت شش روز زودتر از معمول اکی شده خیالم راحت شد. نتیجه اخلاقی اینکه به حرفهای کارمندهای سفارت توجه نکنید. پیگیری از اذاره ها تو المان خیلی بهتر از ایران جواب میدهد. با اداره بین الملل دانشگاهتون بلافاصله بعد از اقدام برای ویزا در تماس مستمر باشید ( دانشگاه سه بار برای من به سفارت ایمیل و نامه داد که زودتر پرونده را اکی کنید). و در آخر اینکه امید را از دست ندهید. تنها مسکن این مرحله امید و خوش بینی است .

با آرزوی موفقیت برای تمامی آیندگان

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - موسسه آموزش عالی صنعتی فولاد

1) تاریخ مصاحبه: 03.11.2015
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 02.12.2015 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Master of Sales Engineering (رشته به زبان آلمانی - پذیرش کلاس زبان)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Ruhr Universität Bochum
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 07.01.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 3 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ هفته سوم به سفارت زنگ زدم که بعد از کلی غر زدن که چرا زود زنگ زدی گفت پروندت رفته آلمان اما جوابی نیومده، بعدش به International Office ایمیل دادم، سه شنبه بهم گفتن که جواب از طرف بوخوم مثبت بوده و سفارت نتیجه رو میده که امروز لیست آپدیت شد و خداروشکر بارکد من داخلش بود.

مختصر توضیحی برای دوستان : من روزی که تصمیم گرفتم برای آلمان اقدام کنم پذیرش پلی تکنیک میلان رو داشتم و هدفم هم اقدام برای رشته های انگلیسی زبان بود. اما خب یه درخواستم انقدر غیرعادی طول کشید که من عملا میلانو از دست دادن و اون دانشگاهم رجکتم کرد و ترم زمستون رو هم به کل در آلمان از دست دادم.
    برای همین تصمیم گرفتم با ب1 اقدام کنم و در اولین فرصت آلمان باشم، وقتی بوخوم رو ک کلاس زبانش زودتر از بقیه جاها بود انتخاب کردن خیلیا بهم گفتم چون پذیرش بوخوم پذیرش کلاس زبانِ برای ویزا به مشکل می خوره اما خب من دیدم دوستانی بودن که با شرایط مشابه من اقدام کرده بودند و منم اقدام کردم. روز مصاحبه هم واقعا استرس داشتم و واقعا راضی نبودم و نتونستم درست حرف بزنم، اما نمره ب1 خوب بود و خب خداروشکر مشکلی هم پیش نیومد.
    دو تا نکته هست : یکی اینکه آلمان کشور واقعا سخت گیری هست، حساب شده انتخاب کنید و حساب همه جاشو بکنید
    دوم هم زیاد روی شنیده ها حساب نکنید، به نظر قسمت اعلام نتایج این فورم یه منبع موثق هست

با آرزوی موفقیت واسه همه دوستان

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 03.01.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 27.01.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Energiesystemtechnik - Master
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Technische Universität Clausthal
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 08.02.2016 ( شروع کلاس زبان )
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: هیچی
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ در تاریخ 25 ژانویه با اداره اتباع خارجی و سفارت تماس گرفتم

توضیح : کلاستهال سکوی پرش من هستش به آلمان .. من میخوام در یک جای دیگر ثبت نام کنم (برای شروع درس) ، ولی با توجه به اینکه پذیرش من از کلاستهال از بقیه جاها زودتر اومد برای ویزام ازش استفاده کردم .. اصلا ناامید نشین .. زبان آلمانی رو تا اونجایی که میتونید بخونید و امتحان بدید ..

موفق باشید دوستان

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

1) تاریخ مصاحبه: 30.12.2015
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 1.02.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Konstruktiver Ingenieurbau - Master
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Leibniz Universität Hannover
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 14.03.2016 ( شروع کلاس DSH-Vorbereitungskurs که یک دوره ی یک ماهه هستش و بعد درسم رو شروع میکنم )
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: هیچی
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ همین امروز که اول فوریه هستش به اداره اتباع خارجی هانوفر ایمیل زدم و گفتن که به یک ایمیل دیگه ایمیل بزنم و به اونیکی هم ایمیل زدم جوابی ندادند و دوباره همون اولی یک ایمیل دیگه بهم زد و گفت که تو هانوفر دو تا اداره اتباع خارجی هست،دقیقاً کدوم آدرس رو داده بودی که همین که اومدم جواب ایمیلشونو تایپ کنم از سفارت بهم زنگ زدن و گفتن که ویزام اومده و میتونم برم بگیرم.(نمیدونم تاثیر ایمیلم بود یا اینکه شانسی این دو تا با هم اتفاق افتاد.)

توضیح : توضیح خاصی نداره،فقط ممنونم از همه ی بچه های این فروم و مخصوصاً کسی که این فروم رو تاسیس کرد.خیلی ها مثل خود من با کمک این فروم از میلیون ها تومن پول بی زبون که الکی باید به این شرکت های اعزام دانشجو میدادیم جلو افتادیم.

با آرزوی موفقیت برای همه

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 21.12.2015
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا:
    15.02.2016 ( 8 هفته) Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : رشته مکانیک برای کالج لایپزیگ و رشته مهندسی کامپیوتر برای کالج هانوفر ( به سفارت نامه ی لایپزیگ رو دادم )
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Leibniz Universität Hannover و TU Dresden
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 25.02.2016 امتحان ورودی کالج هانوفر و 26م هم امتحان کالج لایپزیگ
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: بعد از سال سوم دبیرستان یکسال وقفه تحصیلی داشتم و الان هم یکسال از زمان کنکورم میگذره
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ بله خیلی زیاد. 2 هفته بعد از مصاحبم به اداره خارجی های شهر لایپزیگ ایمیل زدم و ازشون پرسیدم که وضعیت درخواستم چطور هست و گفتن که هنوز هیچ مدارکی به دستشون نرسیده و فقط فرم درخواست ویزا براشون اینترنتی از سفارت تهران فرستاده شده.
    من تقریبا هر هفته ایمیل میزدم و یکی از دوستانم در آلمان هم با اداره تماس تلفنی می گرفت.
    مدارک من 24 روز بعد از مصاحبه به دست اداره خارجی ها رسید و 27 دی (17 ژانویه ) جواب ویزا اومد به سفارت در تهران. از اون موقع تا 15 فوریه که تلفن زدن و گفتن که ویزا آمادست ، من تقریبا 1 روز در میون با سفارت تماس گرفتم .
    توضیح :
    سفارت آلمان فوق العاده بی نظم و بی خیال هست. خیلی از افرادی که بعد از من رفتن مصاحبه قبل از من ویزاشون رو گرفتن ، درحالی که قانونا باید به کسی که زودتر میره مصاحبه زودتر رسیدگی بشه.
    فقط میتونم بگم که امیدتون رو از دست ندید و مرتب پیگیری کنید. من بعضی روزا 2-3 بار زنگ میزدم و خواهش التماس میکردم که به پروندم رسیدگی کنن.

از همه کسانی که کمک کردن در این مدت ممنونم. خصوصا بچه های فروم.
    پیشنهاد میکنم به هیچ وجه به این شرکت های اعزام دانشجو اعتماد نکنید و پولتون رو هدر ندید. من خودم سال پیش این بلا سرم اومد. خودتون کارتون رو انجام بدید و پله ب پله بپرسید از کسانی که تجربه این مسیر رو دارند .

به امید گرفتن هرچه زودتر ویزاهاتون

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه: 28.01.2015
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 29.02.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : CMM (Control, Microsystems, Micro Electronics) - Master
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Bremen University - Bremen
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 01.04.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 8 سال (دارای سابقه کار مرتبط با رشته)
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ خیر

توضیح : از نظر من، سخت ترین و مسخره ترین مرحله گرفتن ویزای دانشجویی آلمان، وقت گرفت از سفارت هست. خداییش هر جا این رو گفتم به من خندیدن!!! ولی می دونم که همه دوستانی که این مراحل رو طی کردن کم و بیش با من هم عقیده باشن.

تشکر از همه دوستان که تجربیات مفیدشون را در این فروم به اشتراک میگذارن. من برای اطمینان از صحت روند انجام کارها یک سال پیش، یکبار به یکی از شرکت های اعزام دانشجو مراجعه کردم و با کمال تعجب دیدم اطلاعات من که از این فروم بدست آوردم خیلی خیلی خیلی کامل تر از اطلاعات اونهاست. تازه به فکر افتاده بودم خودم مؤسسه اعزام دانشجو تأسیس کنم!!!

Junior Member

1) تاریخ مصاحبه : 01.02.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 29.02.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Diplom Architekture (رشته به زبان آلمانی - پذیرش کلاس زبان)
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Tu Dresden
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 30.03.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 2 سال
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ هفته سوم به اداره مهاجرت درسدن میل دادم ولی هیچ جوابی نگرفتم .
    من با وجود لیسانس معماری و اراعه مدرکم به سفارت با پذیرش دیپلما که کارشناسی ارشد پیوسته محسوب می شه رفتم سفارت و بدون هیچ مشکلی ویزام اومد . به شنیده ها اعتماد نکنین .سخت ترین مرحله بعد سفارت و انتظاره . امیدوارم ویزای همتون خیلی زود بیاد .
    مرسی از بچه های فروم و اطلاعاتی که در اختیار همه گذاشتن

زیاد روی شنیده ها حساب نکنید، به نظر قسمت اعلام نتایج این فورم یه منبع موثق هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology Management SRBIAU

1) تاریخ مصاحبه : 17.01.2016
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 02.03.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Computer science رشته به زبان انگلیسی
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: paderborn
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 01.04.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 3 سال
    7) آیا فرم امنيتي را پر کرده بودید؟ بله(فوق لیسانس مجدد)
    8) آیا در طول انتظار برای ویزا مکاتبه ای با اداره مهاجرت/ اداره امنیت/ سفارت داشته اید؟ هفته چهارم به اداره مهاجرت wesel که از اونجا برام ضمانت مالی فرستاده شده بود میل دادم و فرداش جواب دادند که امروز نتیجه را به سفارت ارسال کردند.
    دوستان من در ابتدا برای دکتری اقدام کردم در رشته business information system و از اونجایی که فقط آلمان رو میخواستم تقریبا به تمام موقعیت های ممکن ایمیل دادم با اینکه شاگرد اول فوق بودم و 7 ترم سابقه تدریس داشتم ولی فقط جواب منفی میشنیدم که یا جامون پر هست یا اینکه پروپوزال شما در حیطه تخصص ما نیست و از این چیزها
    دیگه داشتم تقریبا نا امید میشدم که به فکر مستر مجدد افتادم با اینکه میدونستم ریسکش خیلی بالاس که ویزا ندن به من با وجود اینکه متاهل هستم ولی 8 جا اقدام کردم و 6 جا پذیرش گرفتم و خدا رو شکر ویزا رو هم گرفتم حالا بریم اونجا ببینیم کدوم رو بخونیم بهتر هست برای دکتری بعدش
    حرف آخر اینکه اگه میخواهید کاری انجام بدید به حرفهای منفی توجه نکنید و فقط تمام توانتون رو بزارید که ایشالا بشه

مرسی از بچه های فروم و اطلاعاتی که در اختیار همه گذاشتن

1) تاریخ مصاحبه: 06.01.2015
    2) تاریخ اعلام نتیجه ویزا: 02.03.2016 Accepted
    3) مقطع و رشته تحصیلی : Master- Computer Science
    4) نام دانشگاه و شهر مربوطه: Kaiserslautern University -
    5)تاریخ ثبت نام/شروع برنامه بر اساس نامه پذیرش : 31.03.2016
    6) فاصله تحصیلی بین دو مقطع: 1 سال (دارای سابقه کار مرتبط با رشته)
    7) آیا فرم امنيتي را پر کرده بودید؟ بله (فوق مجدد)
    9) آیا تا بحال به کشورهای اتحادیه اروپا یا حوزه شنگن سفر داشته اید؟بله

من چندین تا PhD Position اپلای کردم اما هر بار ریجکت شدم بهم می گفتن تو مرتبط با ما کار نکردی یا مقاله هات کمه و ... . اخر سر تصمیم گرفتم برای فوق مجدد اقدام کنم و همه بهم گفتن بهت ویزا نمیدن . اما برای من کارا خدارو شکر خوب پیش رفت.