صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 102

موضوع: برخورد با تقاضای بیجای UAF فنلاند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    (Biotechnology- University of Oulu ( Finland

پیش فرض پاسخ : برخورد با تقاضای بیجای UAF فنلاند

من امروز مدارکم را بردم همین شعبه ی وزارت امور خارجه ی اصفهان
    مسئول محترم نسخه ی ترجمه ی انگلیسی را که مهر دادگستری داشت مهر کردند ولی در پی اصرارهای اینجانب مبنی بر مهر کردن کپی فارسی مدرکم که مهر کپی برابر با اصل دارالترجمه را هم داشت فرمودند که ما فقط مدارک فارسی اتباع افغانی را مهر میکنیم.....شما که ایرانی هستی !!!!( کلا من سکوت اختیار میکنم !!!)
    challenger عزیز ممنون از راهنماییتون منم صبح زنگیدم سفارت فنلاند گفتن اگه 9 بیاری تا ظهر بهت تحویل میدیم....فقط قضیه همینه که من بابت 4 تا داکیومنت باید 180تومن پول بدم و وقتی اعتراض کردم فرمودن خانوم فنلانده دیگه !!!!!!
    (فکر کنم این جواب یعنی همون که "هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد" !!!) (کلا من باز هم بوق..سکوت اختیار میکنم فعلا یه جورایی کار ما به اونها گیره متاسفانه!!!!)

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید نمایش پست ها
    مسئول محترم نسخه ی ترجمه ی انگلیسی را که مهر دادگستری داشت مهر کردند ولی در پی اصرارهای اینجانب مبنی بر مهر کردن کپی فارسی مدرکم که مهر کپی برابر با اصل دارالترجمه را هم داشت فرمودند که ما فقط مدارک فارسی اتباع افغانی را مهر میکنیم.....شما که ایرانی هستی !!!!( کلا من سکوت اختیار میکنم !!!)
    challenger عزیز ممنون از راهنماییتون منم صبح زنگیدم سفارت فنلاند گفتن اگه 9 بیاری تا ظهر بهت تحویل میدیم....فقط قضیه همینه که من بابت 4 تا داکیومنت باید 180تومن پول بدم و وقتی اعتراض کردم فرمودن خانوم فنلانده دیگه !!!!!!
    (فکر کنم این جواب یعنی همون که "هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد" !!!) (کلا من باز هم بوق..سکوت اختیار میکنم فعلا یه جورایی کار ما به اونها گیره متاسفانه!!!!)
    خیلی جواب مسخره ای دادن! نمیدونم وقتی وزارت ایران این کار رو نمیکنه فنلاندی ها چطور همچین چیزی رو میخوان! شاید اشتباه کردن!
    به نظرم هرکه طاووس خواهد نیست. قضیه ی ایرانی جماعت خوب سواری میده پس خوب بتازونه! یعنی چی که اخه 180 تومن بدی واسه مهر؟ من سکوت ...
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    خیلی جواب مسخره ای دادن! نمیدونم وقتی وزارت ایران این کار رو نمیکنه فنلاندی ها چطور همچین چیزی رو میخوان! شاید اشتباه کردن!
    به نظرم هرکه طاووس خواهد نیست. قضیه ی ایرانی جماعت خوب سواری میده پس خوب بتازونه! یعنی چی که اخه 180 تومن بدی واسه مهر؟ من سکوت ...
    تازه این تاپیک و این بحث ها رو دیده ام. هر چقدر توی uaf نگاه می کنم نمی بینم کسی خواسته باشه به مدارک فارسی مهر بزنید. کجاش نوشته؟ فقط گفته ترجمه های رسمی رو مهر سفارت هم بزنید. شما وقتی مدرکی رو می دید برای ترجمه رسمی کامل (یعنی ترجمه به اضافه مهر دادگستری و هم چنین مهر وزارت خارجه) یک کپی از مدرک فارسی رو هم ته اش اضافه می کنند و همون می شه یک ترجمه کامل و بی نقص که همه مهرهای لازم رو داره. بعدش کافیه ببرید سفارت فنلاند هم مهر بزنه. دیگه کسی کاری با مدارک فارسی تون نداره که، اصلا منطقی نیست مدارک فارسی رو مهر امور خارجه بزنید و کسی چنین چیزی نمی خواهد.
    تنها یک کار می شه کرد اینکه به سفارت فنلاند توی ایران زنگ بزنید و بگید که ارزون تر حساب کنه. نه اینکه با کارمندها حرف بزنید، چون اونها کاره ای نیستند و کاری هم نمی کنند. مثلا بتونید با یک دیپلمات شون حرف بزنید یا ایمیل بزنید و مثلا درخواست کنید که برای دانشجوها ارزن تر حساب کنند، که این کار هم بکنید باز به اپلای امسال نمی رسه، مگر اینکه باعث بشه شاید برای سال های بعد این کار رو بکنند.

من که برداشتم یه ایمیل نوشتم..توشم بهشون حرف کارمند وزارت امور خارجه رو نقل قول کردم که اصلا امکان نداره مدارک فارسی رو مهر کنن...
    براشون هم نوشتم که سرو کار خود من با قانون و دادگستریه و درخواست شما مطابق با قوانین ایران نیست و ازین حرفها....
    بهشون هم گفتم اگر شک دارید خودتون تماس بگیرید با وزارت امور خارجه تا مطمئن شید.....

یعنی واقعا آی کیو اینها نمیرسه که مسلما وقتی وزارت امور خارجه و دادگستری تایید میکنن الکی که اینکارو نمیکنن حتما اول( و احتمالا تنها) مدارک فارسی رو چک میکنن و بعد یه تایید میزنن رو نسخ ترجمه....

بچه ها به نظر شما خوبه با سفارت فنلاند تو ایران تماس بگیریم و با (یه خانم فنلاندی من اونجا دیدمش بهش میومد که کاره ای باشه) فنلاندیا در میون بذاریم این قضیه رو که خودشون خودشونو مجاب کنن؟!!
    خورشید عزیز انشاالله که موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید نمایش پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    تازه این تاپیک و این بحث ها رو دیده ام. هر چقدر توی uaf نگاه می کنم نمی بینم کسی خواسته باشه به مدارک فارسی مهر بزنید. کجاش نوشته؟ فقط گفته ترجمه های رسمی رو مهر سفارت هم بزنید. شما وقتی مدرکی رو می دید برای ترجمه رسمی کامل (یعنی ترجمه به اضافه مهر دادگستری و هم چنین مهر وزارت خارجه) یک کپی از مدرک فارسی رو هم ته اش اضافه می کنند و همون می شه یک ترجمه کامل و بی نقص که همه مهرهای لازم رو داره. بعدش کافیه ببرید سفارت فنلاند هم مهر بزنه. دیگه کسی کاری با مدارک فارسی تون نداره که، اصلا منطقی نیست مدارک فارسی رو مهر امور خارجه بزنید و کسی چنین چیزی نمی خواهد.
    تنها یک کار می شه کرد اینکه به سفارت فنلاند توی ایران زنگ بزنید و بگید که ارزون تر حساب کنه. نه اینکه با کارمندها حرف بزنید، چون اونها کاره ای نیستند و کاری هم نمی کنند. مثلا بتونید با یک دیپلمات شون حرف بزنید یا ایمیل بزنید و مثلا درخواست کنید که برای دانشجوها ارزن تر حساب کنند، که این کار هم بکنید باز به اپلای امسال نمی رسه، مگر اینکه باعث بشه شاید برای سال های بعد این کار رو بکنند.
    شما واقعا فکر میکنی ماها واسه چی داریم این همه حرف میزنیم! واسه اینکهمن و شما که تو ایرانیم میگیم همون مدارک فارسی پلمپ شده به ترجمه رسمی و تایید شده هستن اما فنلاند میگه ترجمه ها مهر دادگستری کافیه و باید یه نسخه جدا مدارک فارسی بفرستیم که مهر وزارت خارجه و سفارت رو داشته باشه که کلا غیرمنطقی و حرف زور!!
    به هر حال این اخرین جوابیه که من بعد از چندین بار ایمیل زدن ارشون گرفتم:
    Thank you for your message,

Please note that if your degree is awarded in Iran, copies of the educational documents must be legalized by the Iranian Ministry of Foreign Affairs and the Finnish Embassy in Tehran. Official translations of educational documents must be certified by the Ministry of Justice. Copies of copies will not be accepted. All the copies must have the original stamp given by the Iranian Ministry of Foreign Affairs and the Finnish Embassy in Tehran.

As we process thousands of applications, it is crucial that we adhere to the rules the universities have given us. As such, UAF does not make exceptions to these rules. After processing is completed, we send the applications to the universities and the universities will carry out the student selections.

If you have any questions about admission requirements or study related issues, please check the website of the university which you are applying to.

Kind Regards,

University Admissions Finland
    Yliopistonkatu 2
    FI-00170 Helsinki
    Finland
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

تا حالا پیش اومده کسی بدون مهر مدارک فارسی، اونارو بفرسته و ردش کنند؟!
    همونطور که
    Simplex عزیز گفت، اگر مدرک فارسی رسمی نباشه که اونو به نسخه ی ترجمه شده و معتبرش پلمپ نمی کنن.

این قانون شامل بچه های کارشناسی هم میشه؟

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    تا حالا پیش اومده کسی بدون مهر مدارک فارسی، اونارو بفرسته و ردش کنند؟!
    همونطور که
    Simplex عزیز گفت، اگر مدرک فارسی رسمی نباشه که اونو به نسخه ی ترجمه شده و معتبرش پلمپ نمی کنن.

این قانون شامل بچه های کارشناسی هم میشه؟
    این قانون رو امسال گذاشتن. همونطور که همه تو ایران میدونن اگر مدارک رسمی نباشن پلمپ نمیشن به ترجمه ولی فنلاندی ها مثل اینکه نمیخوان قبول کنن.
    تو سایتشون بخونید ببینید برای تایید مدارک دبیرستان چی خواستن. احتمالا مهر سفارت رو بخوان تو این اوضاع. جوابش رو پیدا کردین اینجا بگین برای بچه های دیگه.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

بعید میدونم همچین چیزی باشه،من فقط همینو دیدم:

if the certificate is not written in one of these languages. The translation must include the translator signature and stamp.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Senior Member pafj آواتار ها

جواب میل من رو دادن :

We have received officially certified educational documents from Iran, it is possible to get the documents officially certified by the Iranian Ministry of Foreign Affairs and the Finnish Embassy in Tehran.

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    بعید میدونم همچین چیزی باشه،من فقط همینو دیدم:
    اگر متنش همینقدر اشاره کرده که خیلی راحته کارت!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)