صفحه 1 از 127 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1265

موضوع: سؤالات خود را در ارتباط با مركز سازمان سنجش در این تاپیک مطرح نمایید

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض سؤالات خود را در ارتباط با مركز سازمان سنجش در این تاپیک مطرح نمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط NOET_iBT_Tech
    سلام.
    تجربه برگزاری بیش از 82 آزمون تافل iBT از مهر ماه 85 نشون میده که هیچ ربطی به شماره صندلی زوج یا فرد نداره و برای مثال تعداد Reading ها طبق صحبتی که با مسولین فنی ETS داشتیم بطور Random سه یا 4 یا 5 میتونه باشه که یک یا دوتای آنها به عنوان Pre-Test می باشد که هیچ نمره ای ندارد.

عضو تیم فنی سازمان سنجش

hoseinn ::

لطفا" به عنوان تاپیک وفادار بمانید و در مورد سایر سنتر ها سؤال نفرمایید.

خیلی خوشحالم که یکی از مسئولین سنجش هم اینجا هستند و فکر می کنم بچه ها خیلی راحت تر بتونند مشکلات خودشون رو مطرح کنند و در عین حال اطلاع رسانی بهتری هم بشه.

1- اگرچه این تاپیک توسط خود من ایجاد شد ولی ما قبلا هم به این نتیجه رسیده بودیم که فرمت کوتاه یا بلند قابل پیش گویی نیست اما اونچه که مسلمه اینه که فرمت امتحان به صورت یکی در میان هست برای افراد.
    2- میشه بفرمایید تا حالا چند بار 4 تا reading اتفاق افتاده؟ من که تا حالا نشنیدم! اگه کسی 4 تا reading داشته باشه (فرض مهال که مهال نیست!) اون موقع چند تا listening داره؟

maryamgoli: در ارتباط با اين مطلب دوستان اگر كسي نظري داره، پست مربوطه رو به موضوع ذيل:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,5122.0.html ارسال كنه ولي به نظر من هم طبق روال بايد فرمت امتحان يا ( reading short=3, listening long=9) و يا ( reading long=5 , listening short=6) باشه، لطفا با اطمينان كامل اطلاعات ارسال بفرماييد.

3- از شما خواهش می کنم کمی هم به فکر بچه ها باشید. بطور مثال من پارسال زمستان سنجش امتحان دادم و صبح رسیدم تهران و امتحانم بعد از ظهر بود. شما هیچگونه اتاق انتظاری ساده ای هم برای بچه ها نداشتید و خیلی ها مجبور بودند توی اون هوای سرد توی خیابون بمونند.... در صورتی که مثلا مجتمع فنی اتاق انتظار داره. من حتی از چند تا از مسئولینش هم خواهش کردم که با گذاشتن کارت شناسنایی! به من اجازه بدهند که در نمازخانه استراحت کنم که گفتند نمیشه! (یعنی اوج احترام به داوطلب!!!)
    4- دستشویی توی حیاط درش بسته بود! و اون هم فیلمی بود برای خودش. البته بعدا فهمیدم داخل ساختمان هم دستشویی بوده ولی چه فایده چون فقط چند دقیقه قبل از امتحان اجازه ورود به ساختمان صادر میشه!
    4- قبل از شروع امتحان دست من ناخداگاه روی دکمه کناری ماوس رفت (یعنی اصلا حواسم به اون دکمه نبود و حتی iBT نیازی به چنین موس هایی هم نداره. البته تعداد کمی از موس های سالن این طوری بود. ) و صفحه مونیتور تغییر کرد یکی از مسئولین به من گفت شما نمی تونی امتحان بدی, بلند شو , کارت شناساییت رو بده و .... (اوج احترام به داوطلب و کاهش استرس قبل از امتحان!!!) من هم بهش گفتم من بار اولم نیست که iBT بدم و نمی خواد برام کلاس بذاری!
    5- وقتی امتحان شروع شد هم که ماشاءالله این مراقب ها با اینکه داخل اتاق بودند آنقدر با موبایل یا با همدیگه حرف میزدند که نگو و بچه هایی که نزدیک اتاق مراقب ها بودند اذیت می شدند با توجه به اینکه چراغ های سالن همگی خاموش بود و چراغ اتاق مراقب ها روشن تا حدی که من عکس مراقب ها رو توی مونیتورم می دیدم و ... درصورتی که سالن مجهز به دوربین مدار بسته هست و ضبط میشه و اصولا نیازی به مراقب ها و سروصدای بیش از حد و گپ زدنشون نبود.
    البته امکان داره چنین مشکلاتی در سنترهای دیگه هم باشه ولی حداقل کاری که شما میتونید انجام بدید اینه که با برنامه ریزی مناسب بهترین شرایط برگزاری آزمون را فراهم کنید.

پیشنهاد میکنم یه تاپیک مخصوص سازمان سنجش ایجاد بشه تا بچه ها مشکلات خودشون رو مطرح کنند و به بهترین نحو تبادل اطلاعات صورت بگیره و البته انشاءالله که خواسته های بچه ها نیز ترتیب اثر داده بشه.
    این انتقادهایی رو هم که کردم نمی خواستم ایراد گرفته باشم فقط هدفم این بود که از این طریق پاره ای از مشکلات به گوش مسئولین برسه و برای بچه هایی که امتحان میدن بهترین شرایط فراهم بشه. که البته وقتی شما اشکالات رو بدونید خیلی راحت میتونید برطرف کنید. با اینکه خیلی از مشکلات ساده به نظر میرسند و برطرف کردنشون هم ساده هست ولی تاثیر بسیار بدی رو شرایط امتحان میذارن.
    با تشکر.
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

پیش فرض پاسخ : سؤالات خود را در ارتباط با مركز سازمان سنجش در این تاپیک مطرح نمایید

درود
    بنا به درخواست صدرای عزیز این تاپیک ایجاد شد لطفا" به عنوان تاپیک وفادار بمانید و در مورد سایر سنتر ها سؤال نفرمایید.
    همینجا از کاربر عزیز NOET_iBT_Tech خواهش می کنم درحد توان به سؤالات و مشکلات کاربران رسیدگی کنند که پیشاپیش از لطف ایشان سپاسگزارم.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سؤالات خود را در ارتباط با مركز سازمان سنجش در این تاپیک مطرح نمایید

سلام
    ضمن تشكر از ارائه امكان پاسخگويي شما به سوالات دوستان، با توجه به اينكه در اين اواخر شاهد قطعي برق هستيم، آيا مركز سازمان سنجش راه حلي در ارتباط با اين مشكل احتمالي انديشيده؟ يعني آيا اگه اين مشكل پيش بياد سيستم موقتا disconnect نميشه؟
    با تشكر

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunicatin - George Mason University

سلام.
    ما در بخش اجرایی آزمون آن هم فقط در بخش فنی و کامپیوتریش هستیم بنابراین حداکثر کاری که میتونیم انجام بدیم انتقال مشکلات داوطلبان به مسئولین است و نیز آنکه بهبود شرایط برگزاری آزمون را بر اساس تجربیاتمان و پیشنهادات و انتقادات شما خواستار باشیم. تلاشهای ما در این راستا تاثیرات خیلی زیادی در بهبود وضعیت امتحان داوطلبان داشته است که از ان جمله می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :
    1- دو جداره کردن شیشه حد فاصل بین اتاق Administrator و سالن جهت جلوگیری ورود صدا از بیرون به داخل سالن
    2- تخصیص مهتابی اختصاصی برای هر کابین جهت جلوگیری از انعکاس نور
    3- پیشنهاد ساخت اتاق انتظار که در حال حاضر در حال ساخت می باشد
    4- پذیرش داوطلبان در محوطه ساختمان سازمان یک ساعت و نیم قبل از آزمون و شروع مراحل آغازین امتحان از یک ساعت قبل از ساعت اعلام شده توسط ETS (که البته این مورد مدتهاست که در آزمون رعایت می شود و من تعجب می کنم که چطور شما تنها چند دقیقه قبل از آزمون وارد ساختمان شدید)
    5- همواره تلاش ما این بوده است که حداکثر رفتار محترمانه ، صمیمانه را با داوطلبین داشته باشیم و بدین ترتیب بیشترین تلاش ما در جهت بخشیدن آرامش به داوطلبان بوده است. این موضوع را همواره به دیگر مراقبین تذکر داده ایم و به جز برخی موارد استثنا که ناشی از بی توجهی داوطلبان به تذکرات چند باره ما بوده است هیچ نوع کلمه ، حرکت و یا برخوردی که باعث رنجش کسی شود انجام نشده است. به هر حال من از طرف خودم بابت هر نوع رفتار فردی ، که باعث رنجش خاطر شما و یا دیگر داوطلبان شده است عذر خواهی می کنم.

نمی دونم شما چند بار آزمون iBT دادید و یا در سنجش این آزمونو دادید ولی امیدوارم تغییرات مثبتی را که در آزمونهای بعدی در سالن مشاهده کرده اید نیز برای دوستان بازگو نمایید. بی شک شرایط هر آزمون را از هر لحاظ نسبت به آزمون قبلی بهتر کرده ایم مگر در موارد استثنایی که هیچ نوع پیشنهادی و یا انتقادی در مورد آنها نشده است. به هر حال ما یک سری ایرادات را خودمان می بینیم و برطرف می کنیم و یک سری را هم باید شما دوستان عزیز به ما انعکاس دهید تا جهت رفع مشکل اقدام مقتضی صورت پذیرد (که دقیقا برای همین مورد من اینجام و عضو شدم)

مواردی که من به آنها اشاره کردم هیچ توجیهی مبنی بر بی عیب و نقص بودن کار ما و یا شرایط سالن آزمون و ... نیست ، بلکه اشاره ای است به تلاشهای ما در جهت بهبود شرایط آزمون. ضمنا خوشحالم که دیدگاه شما از طرح انتقادات فقط برای کمک به ما و داطلبان است .

Member
    رشته و دانشگاه

بی شک قطع برق تاثیر منفی در برگزاری آزمون دارد ولی با توجه به تدابیر اندیشیده شده این اطمینان را به تمام کسانی که آزمون تافل را پیش رو دارند می دهم که قطعی برق هیچ خللی در برگزاری آزمون این عزیزان پیش نخواهد آورد چرا که با داشتن UPS ها ، نوسان برق هیچ گونه تاثیر منفی روی سیستم نمی تواند بگذارد و قدرت حفظ برق سالن تا یک ساعت را دارند چه برسد به تنها 10 ثانیه که تا روشن شدن ژنراتور برق اضطراری سازمان نیاز می باشد. بنابراین مطمئن باشید که هیچ کس در سالن از قطع برق شهر مطلع نخواهد شد.

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

ضمن عرض تشکر از شما خواهش می کنم اولا اگه اشکالی هست به راحتی قبول کنید و خدای نکرده توجیه نکنید و در صورتی که اون مشکل برطرف شد و یا شرایط بهتری فراهم گردید به راحتی از این طریق می تونید به اطلاع بچه ها برسونید. درضمن بصورت دقیق جواب بدید مثلا اگه میتونید نمازخونه سازمان رو بطور موقت در اختیار بچه هایی که از شهرستان میان و احتمالا خسته هستند قرار بدید به صراحت بگید بله و اگه هم امکان پذیر نیست به صراحت بگید نه! مثلا من مجتمع فنی هم امتحان دادم اونجا قبل از امتحان هم میشد توی سالن انتظار استراحت کرد هم نمازخونه بدون هیچ گون دردسری. درصورتی که شما حداقل امکانات رفاهی رو برای داوطلبین قبل از امتحان فراهم نکردید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط NOET_iBT_Tech
    1- دو جداره کردن شیشه حد فاصل بین اتاق Administrator و سالن جهت جلوگیری ورود صدا از بیرون به داخل سالن
    اگه شیشه 2 جداره باشه ولی در اتاق Administrator باز باشه اون شیشه دوجداره چه تاثیری داره؟ این مشکل به راحتی قابل حله و اگه در بسته باشه و مراقبین بلند حرف نزنند حتی نیاز به شیشه دو جداره هم نیست.
    2- تخصیص مهتابی اختصاصی برای هر کابین جهت جلوگیری از انعکاس نور
    تخصیص مهتابی برای هر کابین خوبه ولی به شرطی که انعکاس نور چراغ اتاق Administrator اذیت کننده نباشه (برای بچه هایی که نزدیک اتاق نشسته اند). مثلا شما خیلی راحت میتونید جهت کابین ها رو به سمت دیوار بذارید نه به سمت اتاق Administrator که وقتی چراغ کل سالن خاموش هست گپ زدن مراقبها حواس بچه هایی که نزدیک به اتاق Administrator نشستند رو به هم نزنه. یا اینکه از شیشه دودی استفاده کنید. هرچند که به نظر من اصلا نیازی به روشن بودن چراغ اتاق Administrator نیست و نور مونیتورهای اون برای دیدن تصویر دوربین های مداربسته کافیه.
    3- پیشنهاد ساخت اتاق انتظار که در حال حاضر در حال ساخت می باشد.
    یعنی شما خودتون هم قبول دارید که علی رغم برگزاری 82 آزمون هیچ اتاق انتظاری نداشتید! حالا میشه بفرمایید دقیقا چه تاریخی اتاق انتظار ساخته میشه؟ و مثلا اگه برای امتحان بعدی یک نفر از شهرستان بیاید حداقل نمی تواند با ارائه کارت شناسایی از حداقل امکانات رفاهی نمازخانه استفاده کند؟
    4- پذیرش داوطلبان در محوطه ساختمان سازمان یک ساعت و نیم قبل از آزمون و شروع مراحل آغازین امتحان از یک ساعت قبل از ساعت اعلام شده توسط ETS (که البته این مورد مدتهاست که در آزمون رعایت می شود و من تعجب می کنم که چطور شما تنها چند دقیقه قبل از آزمون وارد ساختمان شدید)
    اون روزی که ما امتحان دادیم تقریبا نیم ساعت قبل از امتحان اجازه ورود صادر شد ولی مثلا هر 6-5 نفر باهم وارد میشدند و عملا بچه هایی بودند که نزدیک شروع امتحان میتونستند وارد بشند. و همون طور که گفتم مشکل سرویس های بهداشتی هم بود!
    5- همواره تلاش ما این بوده است که حداکثر رفتار محترمانه ، صمیمانه را با داوطلبین داشته باشیم و بدین ترتیب بیشترین تلاش ما در جهت بخشیدن آرامش به داوطلبان بوده است. این موضوع را همواره به دیگر مراقبین تذکر داده ایم و به جز برخی موارد استثنا که ناشی از بی توجهی داوطلبان به تذکرات چند باره ما بوده است هیچ نوع کلمه ، حرکت و یا برخوردی که باعث رنجش کسی شود انجام نشده است. به هر حال من از طرف خودم بابت هر نوع رفتار فردی ، که باعث رنجش خاطر شما و یا دیگر داوطلبان شده است عذر خواهی می کنم.
    حداقل برای من که این بی احترامی صورت گرفته بود. فقط می تونم این نکته رو بگم که من وقتی وارد سالن شدم و نشستم ناخداگاه دستم روی دکمه کناری ماوس رفت و حتی چند دقیقه هم نشده بود چه برسه به اینکه قبل از اون کسی به من تذکر داده باشه که مثلا دست به ماوس نزنید! در هر صورت خیلی از بچه ها قبل از امتحان به اندازه کافی استرس دارند و شما باید به بچه ها روحیه بدهید و خوش رفتار باشید نه اینکه ....
    نمی دونم شما چند بار آزمون iBT دادید و یا در سنجش این آزمونو دادید ولی امیدوارم تغییرات مثبتی را که در آزمونهای بعدی در سالن مشاهده کرده اید نیز برای دوستان بازگو نمایید. بی شک شرایط هر آزمون را از هر لحاظ نسبت به آزمون قبلی بهتر کرده ایم مگر در موارد استثنایی که هیچ نوع پیشنهادی و یا انتقادی در مورد آنها نشده است. به هر حال ما یک سری ایرادات را خودمان می بینیم و برطرف می کنیم و یک سری را هم باید شما دوستان عزیز به ما انعکاس دهید تا جهت رفع مشکل اقدام مقتضی صورت پذیرد (که دقیقا برای همین مورد من اینجام و عضو شدم)
    من 2 بار سنجش امتحان دادم و تغییر مثبتی مشاهده نکردم. اما تغییر منفی چرا! به طور مثال برخورد مراقبین بار اول بهتر از بار دوم بود. شاید هم تغییر مثبت رو من احساس نکردم. به هر حال شما که میگید هر امتحان بهتر از قبلی بوده می تونید بگید دقیقا اون شرایط مثبت چی بوده؟
    مواردی که من به آنها اشاره کردم هیچ توجیهی مبنی بر بی عیب و نقص بودن کار ما و یا شرایط سالن آزمون و ... نیست ، بلکه اشاره ای است به تلاشهای ما در جهت بهبود شرایط آزمون. ضمنا خوشحالم که دیدگاه شما از طرح انتقادات فقط برای کمک به ما و داطلبان است .
    مجددا عرض می کنم قصد من عیب گرفتن نیست و آرزو می کنم با احترام بیشتر به داوطلبین و رعایت نکات ساده سنجش یکی از بهترین سنترهای ایران بشه.
    قبلا از لطف شما و اینکه پاسخوی سوالات هستید ممنونم.
    موفق باشید.
    سفرنامه عشق آباد

Member
    رشته و دانشگاه

1- خوشبختانه در حال حاضر روی در از این شیفتیلکا نصب شده که خودش درو ببنده
    2- از آزمون آینده (3 آگوست)شیشه اتاق Administrator دودی خواهد شد(ان شا اله ;D)
    3- اگر دقت کرده باشید ، ساختمان در حال بازسازی است و قبل از اینکه روابط عمومی به علت بازسازی به پشت ساختمان منتقل بشن تمام بچه ها از در اصلی وارد سالن جلوی در می شدند و تا شروع آزمون در این سالن مستقر می شدند. همچنین بدلیل اینکه طراحی سوالات کنکور در تمامی رده ها و همچنین سایت در این ساختمونه پس یک مقداری برای رفتن به طبقات بالا باید سخت گیری بشه و تنها داوطلبین از یک ساعت قبل می تونن (باید) وارد سالن iBT بشن.
    4- مشکل سرویس بهداشتی حل شده ست
    5- در تمامی آزمونها بارها چه از طریق بلندگو و چه نفر به نفر چندین بار گفته می شه که تا قبل از اینکه Administrator بالای سر کابین شما جهت زدن Pass نیومده به ماوس و کیبورد دست نزنید که احتمالا شما بدلیل همون استرس بالا که اشاره کردید متوجه نشده اید.در ضمن اون نوع ماوسها در سالن جمع شده
    6- برای مثال همون 5 مورد بالا که اشاره کردم و یا مواردی چون ارتقا سیستمها و ... (برای مثال آزمونی که در روز انتخابات گذشته بود در تمامی موسسات ایران لغو شد الا اینجا ، چون برای جلوگیری از قطع شدن اینترنت داخل کشور بر روی IP های خارجی و Provider خارجی مون سویچ کردیم ) که برخی از این تغییرات مثبت رو داوطلب نمی تونه متوجه بشه و از آن هم با خبر نخواهد شد هر چند که کاملا با اون درگیر بوده
    7- ما هم هدفمون دقیقا همینه که مطمئنا با داشتن دوستان خوبی مانند شما که اشکالات ما رو به ما گوشزد می کنند به ما یاری می رسونن تا به هدفمون نزدیکتر بشیم

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

از حسن توجه شما هم ممنونم.
    یه پیشنهاد:
    شما می تونید برای بهتر شدن کیفیت آزمون از طریق همین فروم نظرسنجی کنید از بچه هایی که هم سازمان سنجش امتحان دادند با کامپیوترهای زیرشیشه ای و هم سنترهای دیگه با کامپیوترهای رومیزی. و اگه بچه ها کارکردن با کامپیوترهای رومیزی رو راحت تر میدونند اون ها رو تغییر بدید.
    ممنون.
    موفق باشید.
    سفرنامه عشق آباد

Member
    رشته و دانشگاه

سلام.
    در نظر داریم از آزمون آینده فرم نظر سنجش طراحی کنیم تا بعد امتحان بچه ها نظراتشونو بیان کنند و اگر هم کسی این فرمو پر نکنه بهش اجازه نمی دیم از سالن بره بیرون
    در مورد میزها هم یک سری برنامه داریم که البته اجراش زمان بر خواهد بود . هر چند این نوع میزها توصیه اکید ETS به ما بوده که تمامی این میزها هم آن زمان از خارج از کشور تهیه شده است.

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

البته به نظر من اگه اینجا هم یه نظرسنجی انجام بدیم نتیجه بهتری بگیریم چون اولا می تونیم فقط محدود کنیم به بچه هایی که تجربه هر دو نوع شرایط امتحان را داشتن و ثانیا بعد از نزدیک 4 ساعت امتحان و خستگی ناشی از اون شاید نظرسنجی دقیقی بدست نیاد. علاوه بر اینکه اگه مثلا یه نفر امتحانش رو خراب کرده باشه دیگه تو اون لحظه اهمیتی به نظرسنجی نمیده. البته شما هم برای بالا بردن کیفیت برگزاری امتحانتون حتما فرم نظرسنجی رو طراحی کنید.
    از مدیر محترم خواهش می کنم نظرسنجی امتحان با مونیتورهای زیرشیشه ای یا رومیزی رو فعال کنند.
    ممنون.
    سفرنامه عشق آباد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)