صفحه 53 از 54 نخستنخست ... 3434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط ChocoCREAM نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ و توجهتون

منظورم از پرانتز در کل این بود که فرض کنید من بعد علوم پایه اقدام کنم برای MCAT و ... (چون همین مورد تو همین تاپیک مطرح شده بود ولی نتیجه و تجربه مشخصی در کار نبود ) یا اینکه اگه ریز نمرات یا مدارک رو نمیدن اینجا به دانشجو
    اگه بخوام برای پی اچ دی درخواست بدم و همونو بخونم یا اینکه بعدش درخواست تغییر رشته بدم به پزشکی ! خواستم ببینم ممکنه این مورد یا نه
    ضمننا میدونم ک برای لیسانس پری مد فاند و کمک هزینه نمیدن ولی من قصدم این بود که با دو رشته ای خوندن تو ایران واحدای بیولوژی و شیمی و.. لازم رو بگذرونم و بعد مستقیم یه دوره خوندن اختصاص بدم و MCAT بدم تا بتونم به این وسیله بعد علوم پایه پذیرش بگیرم و دیگه نیازی به لیسانس مذکور نباشه
    چون الان سنم هم ۲۲ ساله و یکم دیر رفتم دانشگاه
    و از طرفی نمیخوام با طرح و.. مشکلات مهاجرتی بعد تموم کردن دکتری عمومی رو به رو بشم

در کل سوال اصلیم این بود ک کدومش "شدنیه" برای رفتن تو دوره دانشجویی : "اپلای کردن مستقیم پزشکی بعد از علوم پایه با نمره MCAT و معدل خوب و..." یا " اپلای واسه پی اچ دی تحقیقاتی مث انکولوژی و غیره ک امکان تغییر رشته هم داشته باشه به پزشکی (؟) "
    امیدوارم ایندفعه خوب توضیح داده باشم
    مسئله اینجاست خودم جایی بهتر از این فروم سراغ ندارم برای تحقیق چون اینجا ایرانه خیلی چیزا رو فقط باید پرسید چون موانعی ک سر راهت میندازن خصوصا در حال گذروندن دوره عمومی فراتر از فقط چک کردن سایت دانشگاه ها و غیره ست

فرمودین هزینه ، برای دوره قبل رزیدنتی تو آمریکا یا کشورای دیگه میتونم رو loan یا TA و RA حساب کنم (با زمینه تحقیقاتی و مقاله البته ) ؟
    چه دانشگاه هایی رو با این قابلیت میشناسید ؟

در کل اگه من هدفم باشه بعد علوم پایه برم الان چه کارایی باید انجام بدم ؟ کسی میتونه راهنماییم کنه ؟
    بعد از علوم پایه به شما مدرکی داده نمیشه و شما دیپلم فرض خواهید شد. اگر هزینه بپردازید فقط چند سری ریزنمرات دارید ولی مدرکی دال بر فارغ تحصیلی از یک مقطع ندارید در نتیجه تنها میتونید امیدوار باشید شاید واحدهای شما قبول کنند.
    برای اطلاع از اینکه آیا اگر در کشور دیگر لیسانس بگیرید و در امریکا معادل پرمد ارزیابی کنند و شما مستقیم MCAT بدهید لطفا به سایت دانشگاه مراجعه کنید یا مکاتبه کنید. مثال در دانشگاه پرینستون:
    https://hpa.princeton.edu/faqs/acade...q/study-abroad
    پزشکی ra یا ta ندارند. فقط میتونید روی وام حساب کنید. البته به بازپرداخت هم دقت کنید. سکالرشیپ هایی هست ولی اطلاع ندارم شامل شما هم هست یا خیر اگر فول راید بگیرید اکی هست. شما با دیپلم نمیتونید پی چ د اپلای کنید. نمیتونید از پ چ د انکو تغییر رشته به پزشکی داشته باشید.
    اگر پشتوانه مالی ندارید به هیچ وجه از ایران خارج نشوید و در کنار خانواده به تحصیل بپردازید. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    بعد از علوم پایه به شما مدرکی داده نمیشه و شما دیپلم فرض خواهید شد. اگر هزینه بپردازید فقط چند سری ریزنمرات دارید ولی مدرکی دال بر فارغ تحصیلی از یک مقطع ندارید در نتیجه تنها میتونید امیدوار باشید شاید واحدهای شما قبول کنند.
    برای اطلاع از اینکه آیا اگر در کشور دیگر لیسانس بگیرید و در امریکا معادل پرمد ارزیابی کنند و شما مستقیم MCAT بدهید لطفا به سایت دانشگاه مراجعه کنید یا مکاتبه کنید. مثال در دانشگاه پرینستون:
    https://hpa.princeton.edu/faqs/acade...q/study-abroad
    پزشکی ra یا ta ندارند. فقط میتونید روی وام حساب کنید. البته به بازپرداخت هم دقت کنید. سکالرشیپ هایی هست ولی اطلاع ندارم شامل شما هم هست یا خیر اگر فول راید بگیرید اکی هست. شما با دیپلم نمیتونید پی چ د اپلای کنید. نمیتونید از پ چ د انکو تغییر رشته به پزشکی داشته باشید.
    اگر پشتوانه مالی ندارید به هیچ وجه از ایران خارج نشوید و در کنار خانواده به تحصیل بپردازید. موفق باشید
    بله متوجهم که مدرکی ندارم و نگرانی اصلیم هم در پس زمینه ذهنم همین بود اما چون دیدم اینجا مطرح شده و یه شخصی گفته بودن " اگه واحدایی ک تو لیسانس پری مد میگذرونن رو گذرونده باشید اینجا شاید تطبیق واحد بدن به جای اون لیسانس " برای همین "امکانش" رو سوال میکردم و اینکه " اگه با مقاله و‌ زمینه تحقیقاتی مشترک استادی رو پیدا کنید میتونید بعنوان RA یا TA هزینه هاتونو بپردازید " !
    اما راستش خودم یه جای همین فروم خوندم ک لیسانس تو آمریکا فقط مورد قبوله ولی درمورد تطبیق واحد هاش با اینجا مطمئن نبودم
    یا اینکه خودم فک میکردم موضوع ریسرچ و کمک هزینه اش مربوط به دوره رزیدنتی یا دوره آمادگی برای امتحان قبلش امکانش باشه بیشتر ولی گفتم باز بپرسم

پس اینطور ک بنظر میاد برای منی ک نمیخوام هفت سال عمومی + دو سال طرح رو تو ایران باشم امید به بعد علوم پایه اتلاف وقته
    بنظر شما اگه من علاقم مطب و کار های بالینی نباشه( همیشه دوست داشتم یه پزشک محقق باشم در کل ) و هدف قطعی بعدیم اپلای ترجیحا تو آمریکا (یا نشد کشورای اروپایی) اگه الان یه لیسانس علوم پایه یا پیراپزشکی میخوندم شانس بهتری برای اقدام برای اخذ پی اچ دی تحقیقاتی داشتم با اقدام از دوره مستر ؟ یا اونو هم بعد دکتری عمومی باید اقدام کرد ؟ فاند یا فول فاند برای اونا میسر هست ؟؟ کلا اطلاعاتی اگه دارین بگین درموردش ممنون میشم

راستش اگ من سالای قبل رو هدر نکرده بودم و شرایط مملکت این نبود و دلم واسه دهه بیست باقی موندم نمیسوخت شاید با مدت تحصیل هفت ساله و طرح و سختیاشم کنار می اومدم چون علاقم به خود رشته تحصیلیش بالاست ولی هم مملکت گل و بلبله هم منی ک از قافله عقب موندم نمیخوام تا اوایل دهه ۳۰ :/ تو ایران موندگار شم

کاملا درک میکنم چرا توصیه کردین بدون پشتوانه مالی بمونم کنار خانواده و درسمو بخونم ! اما میبینید ک نه میخوام و نه میتونم برای همین سعیمو میکنم در حین اینکه علایقمو از دست ندم راه های رفتنو بسنجم همه رو

سلام دوستان اگه کسی از دوستان به تازگی ویزا گرفته ممنون میشم یه توضیحاتی لطف کنه، برا دوره فلوشیپ پزشکی میخوام اقدام کنم ، منتها نمیدونم الان شرایط ویزا چه جوریاس

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidsepidsepi نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه کسی از دوستان به تازگی ویزا گرفته ممنون میشم یه توضیحاتی لطف کنه، برا دوره فلوشیپ پزشکی میخوام اقدام کنم ، منتها نمیدونم الان شرایط ویزا چه جوریاس
    شرایط ویزا J اکی هست.

Junior Member

سلام من دانشجوي زيست شناسي سلولي مولكولي دانشگاه ازاد هستم ميخواستم بپرسم چطور ميتونم بعد از ليسانس گرفتن براي پزشكي امريكا اقدام كنم؟
    ممنون ميشم پاسخ بديد خيلي مهمه!!

سلام .
    بسیار ممنونم از دوستانی که اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار میدن.
    صفحات و خیلی بالا و پایین کردم و متوجه شدم انگار کسی که پزشکی تموم کرده و میخاد برای مستر و یا پی اچ دی امریکا اقدام کنه، حتما باید پشتوانه ی مالی داشته باشه و هیچ فاندی تعلق نمیگیره.
    میخواستم بپرسم من که پشتوانه مالی ندارم، هیچ راهی نیس بتونم برای مستر برم؟
    در ضمن برای مستر و دکترا بقیه رشته ها، مثلا کسی که زیست خونده می تونه فاند بگیره، چرا برای پزشکیا نیست؟
    امیدوارم سوالم تکراری نیست.
    پیشاپیش بسیار ممنون از کمکاتون

Junior Member

سلام
    من تخصص پزشكيم رو گرفتم . براي پذيرش دوره هاي فلوشيپي كه حالت research دارند ميتونم اقدام كنم ؟ چه مداركي لازم دارم؟ مدرك زبان يا امتحانات USMLE لازم هست يا نه؟ بدون اينها شانسي دارم؟ من قصدم بيشتر ورود به آمريكاست . هزينه ها و رتبه دانشگاه اهميتي ندارن برام
    ممنون
    ویرایش توسط Farimosi : August 29th, 2019 در ساعت 03:08 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط melz نمایش پست ها
    سلام من دانشجوي زيست شناسي سلولي مولكولي دانشگاه ازاد هستم ميخواستم بپرسم چطور ميتونم بعد از ليسانس گرفتن براي پزشكي امريكا اقدام كنم؟
    ممنون ميشم پاسخ بديد خيلي مهمه!!
    سلام شما برای ورود به رشته پزشکی در آمریکا باید حتما مدرک لیسانس داشته باشید از آمریکا یا کانادا. آزمون MCAT بدین و رزومه خوب به همراه پول زیاد داشته باشین مخصوصا اگر گرین کارت ندارید.
    بازهم سایت دانشگاه هارو چک کنین ممکنه بعضی واحدهاتون رو قبول کنن یا حتی لیسانس.

نقل قول نوشته اصلی توسط goodengineer نمایش پست ها
    سلام .
    بسیار ممنونم از دوستانی که اطلاعاتشون رو در اختیار ما قرار میدن.
    صفحات و خیلی بالا و پایین کردم و متوجه شدم انگار کسی که پزشکی تموم کرده و میخاد برای مستر و یا پی اچ دی امریکا اقدام کنه، حتما باید پشتوانه ی مالی داشته باشه و هیچ فاندی تعلق نمیگیره.
    میخواستم بپرسم من که پشتوانه مالی ندارم، هیچ راهی نیس بتونم برای مستر برم؟
    در ضمن برای مستر و دکترا بقیه رشته ها، مثلا کسی که زیست خونده می تونه فاند بگیره، چرا برای پزشکیا نیست؟
    امیدوارم سوالم تکراری نیست.
    پیشاپیش بسیار ممنون از کمکاتون
    اتفاقا بیشتر پذیرش های پی اچ دی همراه با فاند هست اما در مستر، فاند به نسبت کمتر مطرح میشه. در همه رشته ها همینطور هست چه پزشکی چه مهندسی!
    اما علت اینکه اکثر پزشکان این مسیر رو انتخاب نمیکنند طولانی بودن اون هست (مثلا پنج سال برای پی اچ دی و...) و اکثرا از راه گرفتن ریسرچ پوزیشن میرن.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Farimosi نمایش پست ها
    سلام
    من تخصص پزشكيم رو گرفتم . براي پذيرش دوره هاي فلوشيپي كه حالت research دارند ميتونم اقدام كنم ؟ چه مداركي لازم دارم؟ مدرك زبان يا امتحانات USMLE لازم هست يا نه؟ بدون اينها شانسي دارم؟ من قصدم بيشتر ورود به آمريكاست . هزينه ها و رتبه دانشگاه اهميتي ندارن برام
    ممنون
    البته که میتونید.
    USMLE لازم نیست. یک ایمیل به دانشگاه یا استاد یا پیگیری آگهی ها به شما خیلی کمک میکنه. بله شانس دارید من که خیلی بی رزومه دیدم که فقط با ریکام اومدند. اگر هزینه و ایالت مهم نیست حتی ریکام مهمی هم لازم ندارید.

Junior Member

با سلام
    من به کمک شما نیاز دارم خواهشا راهنماییم کنید
    من فارغ تحصیل پزشکی سال ۹۰ در ایران هستم و به تازگی مقیم امریکا شده ام . حدودا ۹ سال از درس فاصله داشتم . ایا دانشگاهی در امریکا هست که مدرک یا واحد های گذارنده شده ی من در ایران قبول کنه البته میدونم همه ان قبول نمیکنند ، و من بتونم معادل پزشکی امریکا دریافت کنم وتا شانش قبولی بیشتری امتحان usmle و مچ داشته باشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)