صفحه 33 از 54 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz_sh نمایش پست ها
    سلام، من متخصص گوش و حلق و بینی، فارق التحصیل سال گذشته یک سال از طرح و تعهد 7 سالم میگذره ، برای مهاجرت اولین قدم چیه؟ مدارکم رو چه جوری میتونم آزاد کنم؟
    ظاهرا استریت هستین.سهمیه زنان داشتین؟ 7 سال زیاده لطفا بیشتر توضیح بدین و ضریب کا منطقه و چند پنجمش (5/5؟) مشخص کنین

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin1979 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز ،من متخصص اوروژى هستم كه دوران طرحو گذرانده ومدركمو آزاد كردم، step2 usmle را دادم و در خوندن step١ هستم.سوال من اينه كه به نظر دوستان در مورد اقدام جهت research assistant يا fellowship ,كدوم به صلاح هستش؟ ممنون ميشم كه راهنمايى بفرماييد(هدف نهايى من ورود به سيستم اورولوژى اونجا در حداقل زمان)
    nrmp رو مطالعه کنین بینید شانس خارجی ها در رشته شما چقدره؟ رشته های جراحی یک کم مشکله برای خارجی ها

اگه کسی لیسانس معماری، عمران، کامپیوتر و ... از ایران داشته باشه، این مدرک به عنوان پریمد حساب میشه؟
    در واقع دو تا موضوع هست:
    1. لیسانس غیرمرتبط با پزشکی
    2. لیسانس از ایران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مغزو اعصاب(نرولوژی)_دانشگاه شهید بهشتی

سلام دوستان.اولین باره که اینجا میام .نمیدونم جای درستی سوالمو تایپ کردم یا نه ولی به هر حال اگه ممکنه جواب بدین .من سه ساله بورد نرولوژی گرفتم تو ایران.میخوام برا یه دوره فلوشیپ تشنج applyکنم.میشه راهنمایی بفرمایین کجا از نظر پذیرش و هزینه راحت تره.ممنونم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezazzt نمایش پست ها
    اگه کسی لیسانس معماری، عمران، کامپیوتر و ... از ایران داشته باشه، این مدرک به عنوان پریمد حساب میشه؟
    در واقع دو تا موضوع هست:
    1. لیسانس غیرمرتبط با پزشکی
    2. لیسانس از ایران
    شما خودتون مسئول ادمیشن
    ربط معماری به پزشکی دقیقا چیه؟
    من فقط یک جا دیدم نوشته بود هر لیسانسی اونم فکر میکنم توی یکی از دانشگاههای جنوب بود دقیق یادم نیست الان ولی رجا دیدم دانشجوهاشون همگی یا کلا یه مدرک پزشکی از کشور خودشون داشتند یا از کشورهای اروپایی شرقی و یا اینکه یه لیسانس مرتبط با پزشکی و نهایتا علوم پایه . بازم اکثرا از همون آمریکا بوده ولی دوستان ظاهرا شواهدی پیدا کردند که لیسانس بقیه جاها هم قبول میکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical

سلام

دوستان پست هارو تا جايي كه تونسم مطالعه كردم ، اما ي سوالي ذهنم رو مشغول كرده ، در طول دوران تحصيل رزيدنتي در آمريكا به خودي خود به ما حقوق تعلق مي گيره يا نه ؟؟

1. اگه اين قضيه درست باشه مقدارش چقدره ؟؟ در ماه يا در سال
    2. اگه تعلق نمي گيره ، مثل رشته هاي مهندسي چيزي به شكل Research Assistant داريم كه بشه با تحقيقات پاره وقت پولي دريافت كرد؟؟

البته تو يكي از پستا خوندم كه حقوق رزيدنتا بين 60000دلار تا 70000 دلاره، كه اگه اشتباه نكنم اين بايد براي دوران كاري(( 40 ساعت كار در هفته )) باشه نه دانشجويي

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط marria1 نمایش پست ها
    سلام

دوستان پست هارو تا جايي كه تونسم مطالعه كردم ، اما ي سوالي ذهنم رو مشغول كرده ، در طول دوران تحصيل رزيدنتي در آمريكا به خودي خود به ما حقوق تعلق مي گيره يا نه ؟؟

1. اگه اين قضيه درست باشه مقدارش چقدره ؟؟ در ماه يا در سال
    2. اگه تعلق نمي گيره ، مثل رشته هاي مهندسي چيزي به شكل Research Assistant داريم كه بشه با تحقيقات پاره وقت پولي دريافت كرد؟؟

البته تو يكي از پستا خوندم كه حقوق رزيدنتا بين 60000دلار تا 70000 دلاره، كه اگه اشتباه نكنم اين بايد براي دوران كاري(( 40 ساعت كار در هفته )) باشه نه دانشجويي
    بله حقوق تعلق میگیره
    حدودا 50 هزار دلار در سال تا همون 60-70 در سال.
    نخیر کلا وقت کار دیگری نیست

دوستان چنتا سوال درمورد آزمون های USMLE داشتم:
    1-کلا سالی چندبار میشه در هر استپ شرکت کرد؟
    2-آیا فقط در آمریکا برگزار میشه؟یعنی باید برای شرکت آمریکا باشیم؟
    3-ترتیب فاصله زمانی بین استپ ها به چه صورت هست؟یعنی مثلا بعد از قبولی در استپ1 چه مدت بعد میتونیم در استپ2 شرکت کنیم؟
    4-آیا محدودیت داره؟مثلا فقط یک یا دوبار بشه در هر استپ شرکت کرد و بعد کلا اجازه شرکت نداشت؟!
    دوستان واقعا بی نهایت ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی کنید!

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    دوستان چنتا سوال درمورد آزمون های USMLE داشتم:
    1-کلا سالی چندبار میشه در هر استپ شرکت کرد؟
    2-آیا فقط در آمریکا برگزار میشه؟یعنی باید برای شرکت آمریکا باشیم؟
    3-ترتیب فاصله زمانی بین استپ ها به چه صورت هست؟یعنی مثلا بعد از قبولی در استپ1 چه مدت بعد میتونیم در استپ2 شرکت کنیم؟
    4-آیا محدودیت داره؟مثلا فقط یک یا دوبار بشه در هر استپ شرکت کرد و بعد کلا اجازه شرکت نداشت؟!
    دوستان واقعا بی نهایت ممنون میشم اگه بتونید راهنمایی کنید!
    دوست عزیز کمی مطالعه بد نیست. سایت زیر همه سولات رو جواب داده www.usmle.org .شما اول تصمیم بگیری پزشکی عمومی رو کجا می خوای بخونی.این مال سال ها بعده.
    کلا خیلی محدویتی نداره و تا هفت سال باید همه مراحل رو پاس کنی ولی اگه یک امتحان رو بیافتی عملا بعیده دیگه بعنوان خارجی بتونی وارد رزیدنتی بشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    دوست عزیز کمی مطالعه بد نیست. سایت زیر همه سولات رو جواب داده www.usmle.org .شما اول تصمیم بگیری پزشکی عمومی رو کجا می خوای بخونی.این مال سال ها بعده.
    کلا خیلی محدویتی نداره و تا هفت سال باید همه مراحل رو پاس کنی ولی اگه یک امتحان رو بیافتی عملا بعیده دیگه بعنوان خارجی بتونی وارد رزیدنتی بشی.
    دوست عزیز شما اگه یه سری به پست های من بزنی متوجه میشی که اتفاقا مطالعه داشتم و هیچ کجا هم نبوده جواب یک شخص رو حتی ساده ترین سوالات رو با صحه صدر نداده باشم (سوالاتی که به دفعات پاسخ داده شدن)تنها زمینه ای که گفتم بهتره از دوستانی که وارد هستن و تجربه داشتن بپرسم همین مقوله USMLE بود!در ضمن اینم خیلی خوب میدونم اول باید دوره عمومی طی بشه و بهمین خاطرم پرسیدم آیا در نحوه برخورد با مدرک پزشکی در آمریکا تفاوتی داره نوع مدرک MBBS باشه یا M.D؟!(چون جواب این سواله که مشخص میکنه بهتر هست چه جایی برای دوره عمومی انتخاب بشه)!
    الان اکثر کشورهای اروپایی و شرق آسیا پایه مدارکشون MBBS هست و سوال اینجاس که اگر حتما باید نوع مدرک M.D باشه پس چرا اسم این دانشگاه هارو مورد تایید قرار داده؟!
    https://imed.faimer.org/
    برای مثال من دانشگاه های کشور چین رو انتخاب کردم که مدارکشون بر مبنای MBBS هست:
    https://imed.faimer.org/results.asp?...ame=&psize=100

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)