صفحه 12 از 54 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    سلام
    من در بسیاری از پستها دیدم گفته شده برای ادامه پزشکی در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا لیسانس علوم زیستی لازمه
    می شه بفرمایین دقیقا لیسانس چی؟
    لیسانس زیست؟یا لیسانس فیزیک یا....؟؟
    ممنون
    تا جایی که من میدونم پاس کردن یک سری دروس حتما لازمه (حدود 24 واحد ساینس). البته اکثر دانشگاههای آمریکا واحدهای دانشگاههای خارج از آمریکا رو قبول ندارند. فقط دانشکاههای معتبر داخلی. حتی کامیونیتی کالج هم نه.
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    تا جایی که من میدونم پاس کردن یک سری دروس حتما لازمه (حدود 24 واحد ساینس). البته اکثر دانشگاههای آمریکا واحدهای دانشگاههای خارج از آمریکا رو قبول ندارند. فقط دانشکاههای معتبر داخلی. حتی کامیونیتی کالج هم نه.
    ببخشید دوست عزیز یعنی لازم نیست کل لیسانس رو که 120 واحد است بخونم؟و فقط کافی این دروس را از لیسانس زیست پاس کنم؟؟

ببخشید دوست عزیز یعنی لازم نیست کل لیسانس رو که 120 واحد است بخونم؟و فقط کافی این دروس را از لیسانس زیست پاس کنم؟؟
    چرا. اون درسها الزامیه ولی البته داشتن یک بچلر هم لازمه.
    راه، همان است که تو می‌روی.

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    چرا. اون درسها الزامیه ولی البته داشتن یک بچلر هم لازمه.
    خوب من یک لیسانس دارم در رشته فنی که خوب فکر نمی کنم برای ورود به پزشکی کافی باشه..باید لیسانس دوم در زیست بگیرم یا اینکه می تونم کالج برم و چند تا درس پیش نیاز رو پاس کنم؟درسته؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

خوب من یک لیسانس دارم در رشته فنی که خوب فکر نمی کنم برای ورود به پزشکی کافی باشه..باید لیسانس دوم در زیست بگیرم یا اینکه می تونم کالج برم و چند تا درس پیش نیاز رو پاس کنم؟درسته؟
    نه خیر. معمولا تو سایتشون مینویسن که هر مدل لیسانسی باشه کافیه. حتی بی ربط به پزشکی. فقط معدل لیسانس براشون مهمه که باید خیلی بالا باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    نه خیر. معمولا تو سایتشون مینویسن که هر مدل لیسانسی باشه کافیه. حتی بی ربط به پزشکی. فقط معدل لیسانس براشون مهمه که باید خیلی بالا باشه.
    خوب یکی از مشکلات من هم همین است که معدل بالایی ندارم(گرچه نمی دونم معدل بالا براشون از 20 چند هست) برای جبرانش بهترین راه چی هست؟لیسانس مجدد؟کالج؟یا...؟

Junior Member

سلام،من دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی و مهر ماه میرم ترم 2 .چند تا سوال داشتم که ممنون می شم اگر کسی اطلاع داره بهم بگه.من قصد ادامه ی تحصیل در آمریکا رو دارم.1-اگر قبل از تموم شدن دوره ی MD برم راحتتره یا برای تخصص؟
    2-به نظر شما از همین الان من چه درسایی رو و از رو جه رفرنسایی بخونم که برای آزمون USMLE به دردم بخوره؟
    3-نتیجه ی آزمون USMLE دقیقا چه اثری روی نوع رشته ی Ph.D داره؟اگر اثری داره آماری یا اطلاعی کسی از تناسب ارشته ها با نمره ی آزمون داره؟
    4-ترجمه ی کتاب چقدر برای CV موثره؟
    خیلی ممنونم از همه ی شما عزیزان!

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepehrm91 نمایش پست ها
    سلام،من دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی و مهر ماه میرم ترم 2 .چند تا سوال داشتم که ممنون می شم اگر کسی اطلاع داره بهم بگه.من قصد ادامه ی تحصیل در آمریکا رو دارم.1-اگر قبل از تموم شدن دوره ی MD برم راحتتره یا برای تخصص؟
    2-به نظر شما از همین الان من چه درسایی رو و از رو جه رفرنسایی بخونم که برای آزمون USMLE به دردم بخوره؟
    3-نتیجه ی آزمون USMLE دقیقا چه اثری روی نوع رشته ی Ph.D داره؟اگر اثری داره آماری یا اطلاعی کسی از تناسب ارشته ها با نمره ی آزمون داره؟
    4-ترجمه ی کتاب چقدر برای CV موثره؟
    خیلی ممنونم از همه ی شما عزیزان!
    1- قبل از MD نمیتونی بری. نه اونجا قبولت میکنن، نه اینجا بهت اجازه اینکارو میدن.
    2-کتابهای کاپلان رو بخون. تمام دروس علوم پایه رو داره. هم واسه امتحان علوم پایت که 2 سال دیگه داری خوبه هم USMLE
    3-هیچ اثری نداره. واسه phd آزمون USMLE به کار نمی یاد. بلکه باید امتحان GRE بدی.
    4-چقدرش رو نمیدونم ولی یک نکته مثبته.

Junior Member

با سلام. اگر بی ربط بود سوالم ببخشید.سوالم اینه که بعد از تموم شدن دوره تحصیلی رشته های گروه پزشکی چطور میشه از طریق وزارت علوم اقدام کرد.اصلا میشه؟ منظورم از راه ثبت نام در دانشگاه هایی که نیاز به کنکور ندارن و مربوط به وزارت علومن هست.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmmh نمایش پست ها
    با سلام. اگر بی ربط بود سوالم ببخشید.سوالم اینه که بعد از تموم شدن دوره تحصیلی رشته های گروه پزشکی چطور میشه از طریق وزارت علوم اقدام کرد.اصلا میشه؟ منظورم از راه ثبت نام در دانشگاه هایی که نیاز به کنکور ندارن و مربوط به وزارت علومن هست.
    شما میتونی بعد از پایان پزشکی و گذروندن طرح، در کنکور phd وزارت علوم شرکت کنی!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)