صفحه 13 از 54 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

ممنون.من قصد دارم برای پی اچ دی از ایران برم.یعنی اگر در کنکور وزارت علوم شرکت کنم میشه با معافیت اون خارج شد؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    شما میتونی بعد از پایان پزشکی و گذروندن طرح، در کنکور phd وزارت علوم شرکت کنی!!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmmh نمایش پست ها
    ممنون.من قصد دارم برای پی اچ دی از ایران برم.یعنی اگر در کنکور وزارت علوم شرکت کنم میشه با معافیت اون خارج شد؟
    اگه فقط میخوای بری که الانش هم میتونی بلیط بگیری بری!! من متوجه نمیشم. چرا آدم phd قبول شه که بتونه از ایران بره؟؟ اگر میخوای خارج phd بگیری که نیازی به کنکور وزارت علوم یا هر خرابشده ای نیست!!
    دانشجوی پزشکی هستی؟ اگه سربازی که باید سربازیت تموم شه بعد هر کاری خواستی میتونی بکنی. نمیتونی مستقیم کنکور phd بدی.

Junior Member

داروساری میخونم برای تخصص بالینی میخوام برم سربازی نمیخوام برم که بین پایان درس و شروع تخصص فاصله بیفته.ظاهرا وزارت علوم اگر پذیرش داشته باشی بهت معافیت تحصیلی میده ولی ما وزارت بهداشتیم که به این راحتی نمیذاره بری.

erfan1985 آواتار ها

داروساری میخونم برای تخصص بالینی میخوام برم سربازی نمیخوام برم که بین پایان درس و شروع تخصص فاصله بیفته.ظاهرا وزارت علوم اگر پذیرش داشته باشی بهت معافیت تحصیلی میده ولی ما وزارت بهداشتیم که به این راحتی نمیذاره بری.
    متاسفانه همینطوره. اگه سرباز باشی وزارت بهت اجازه نمیده بری (بر خلاف رای دیوان عدالت عداری) و اگه سرباز هم نباشی طرحت سر جاش هست و اونو باید یه کاریش بکنی. ظاهرا کاری نمیتونی بکنی جز اینکه سربازی بری.
    آیا شما این اجازه رو دارین که قبل از سربازی تو کنکور وزارت علوم شرکت کنین؟

Junior Member

حقیقتا نمیدونم.اما ایا میشه بعد از اتمام دوره تحصیلی که 6 ماه فرصت برای معرفی به نظام وظیفه هست با ثبت نام در دانشگاه هایی مثل پیام نور یا فراگیر هایی که نیاز به دادن کنکور ندارن از معافیت اون استفاده کرد یا نه...

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

حقیقتا نمیدونم.اما ایا میشه بعد از اتمام دوره تحصیلی که 6 ماه فرصت برای معرفی به نظام وظیفه هست با ثبت نام در دانشگاه هایی مثل پیام نور یا فراگیر هایی که نیاز به دادن کنکور ندارن از معافیت اون استفاده کرد یا نه...
    سلام
    معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار صادر می شه. شما چون پزشکی بودید برای گرفتن معافیت تحصیلی باید مقطع بالاتر برید. تا اون جایی که من اطلاع دارم، PhD و تخصص هست که مقطع بالاتر برای شما محسوب میشه. پس برای پیام نور فقط در مقطع دکتری می تونید برید و معافیت تحصیلی بگیرید.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Renegade نمایش پست ها
    سلام
    معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک بار صادر می شه. شما چون پزشکی بودید برای گرفتن معافیت تحصیلی باید مقطع بالاتر برید. تا اون جایی که من اطلاع دارم، PhD و تخصص هست که مقطع بالاتر برای شما محسوب میشه. پس برای پیام نور فقط در مقطع دکتری می تونید برید و معافیت تحصیلی بگیرید.
    مگه دکتری پیام نور کنکور نداره؟؟؟؟

Junior Member

خیلی ممنون نمیدونستم اینو. پس در کل راهی به جز رفتن به سربازی نیست. چون ظاهرا قانون جدید شرکت در امتحان تخصص داشتن کارت پایان خدمته...البته نمیدونم برای پیام نور هم همین قانون هست یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من md دارم و 3 سال پزشک خانواده بودم و دو سال هم با یک متخصص قلب همکاری داشتم.الان میخوام برای آمریکا یا سترالیا اقدام کنم.اولین مرحله چیه؟و برای آزمون Gre چه نمرهای لازم دارم؟سایت های دانشگاه های پزشکی چطوری پیدا کنم؟
    مرسی

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazirad66 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من md دارم و 3 سال پزشک خانواده بودم و دو سال هم با یک متخصص قلب همکاری داشتم.الان میخوام برای آمریکا یا سترالیا اقدام کنم.اولین مرحله چیه؟و برای آزمون Gre چه نمرهای لازم دارم؟سایت های دانشگاه های پزشکی چطوری پیدا کنم؟
    مرسی
    دقیقا واسه چه کاری میخواید برید آمریکا؟ رزیدنتی؟ ریسرچ ؟ phd؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)