صفحه 14 از 54 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine - Mashhad University Of Medical Science

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

سلام. من دانشجوی پزشکی مقطع علوم پایه دانشگاه مشهد هستم. تصمیم دارم بعد از گرفتن MD در ایران برای گرفتن تخصص برم امریکا . دانشگاه مورد نظر من john hopkins هستش. اما میخواستم از حالا بدونم برای ورود به این دانشگاه باید چه امتحاناتی رو بدم؟ حد اقل نمره قبولی برای این دانشگاه چند هستش؟ کلا میشه منو راهنمایی کنید در این زمینه ؟ ممنون میشم.

Junior Member

من برای phd میخوام برم فکر کنم باید gre امتحان بدم و usmle نیاز ندارم درسته؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazirad66 نمایش پست ها
    من برای phd میخوام برم فکر کنم باید gre امتحان بدم و usmle نیاز ندارم درسته؟
    درسته.شما usmle نیاز نداری. چه رشته ای میخوای بری؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

این دانشگاه خیلی خفنه و ورود بهش به این راحتی نیست چون بسیار رقابتیه
    معدل،نمره زبان و جی ار ی عالی و همچنین مقالات با کیفیت بالا میتونه شما را وارد کورس رقابت بکنه
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    دقیقا واسه چه کاری میخواید برید آمریکا؟ رزیدنتی؟ ریسرچ ؟ phd؟
    برای گرفتن پذیرش تخصصی باید یه نفرتو امریکا باشه که مصاحبه بشه . بهترین راه برای گرفتن ویزا چیه؟ چون احنمال ندادن .ویزا برای usmle کلینیکی هست دیگه
    من شنیدم بعضی ها برای ریسزچ اقدام میکنند اما خوب ویزاشون j میشه نمیدونم بعدا به مشکل برنمیخورن تو عوض کردنش بهf یا نه؟
    کلا بهترین راه و ساده ترین چیه و چطور میشه ریسرچ پازیشن مثلا برای یک سال گرفت؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    برای گرفتن پذیرش تخصصی باید یه نفرتو امریکا باشه که مصاحبه بشه . بهترین راه برای گرفتن ویزا چیه؟ چون احنمال ندادن .ویزا برای usmle کلینیکی هست دیگه
    من شنیدم بعضی ها برای ریسزچ اقدام میکنند اما خوب ویزاشون j میشه نمیدونم بعدا به مشکل برنمیخورن تو عوض کردنش بهf یا نه؟
    کلا بهترین راه و ساده ترین چیه و چطور میشه ریسرچ پازیشن مثلا برای یک سال گرفت؟
    قبل از ورود به دوره رزیدنتی آمریکا لازمه که دو بار وارد خاک آمریکا بشید. اولیش وقتیه که قسمت دوم از مرحله دوم امتحان usmle یا Step 2- CS یا همون clinical skill رو باید بگذرونید. مرحله دوم هم وقتیه که همه نتایج آمادس و برای دانشگاههای مختلف اپلای کردی و حالا واسه مصاحبه دعوت شدی. معمولا به خیلی ها همون بار اولهم ویزا نمیدن که امتحان بدن. این مرحله امتحان فقط داخل آمریکاست. معمولا کسایی که بهشون ویزای این مرحله داده میشه همون جا میمونن تا به مصاحبه دعوت بشن. من ادمهایی رو میشناسم که تو مصاحبه پذیرفته شدن ولی ویزا برا دوره رزیدنتی نگرفتن. ورود به دوره رزیدنتی آمریکا آسون نیست. ولی ویزاش از خودش سخت تره. و با ویزای دانشجویی متفاوته. چون رزیدنتی در آمریکا جزو مشاغل محسوب میشه و ویزایی براش باید بگیری که اجازه کار در امریکا رو بهت بده. ( اونم در شرایطی که ویزای توریستی به کسی نمیدن!!)
    از اونجایی که گذروندن چندین مرحله امتحان و پروسه اپلای بسیار طولانیه و در بهترین حالت 2-3 سال طول میکشه، و بیکار بودن در طی این مدت یک نکته منفی در رزومه پزشک محسوب میشه، خیلی از پزشکها برا research position اپلای میکنن و یا حتی پذیرش Msc و Phd میگیرن تا در طی گذروندن امتحانات usmle بیکار نبوده باشن. اما پس از قبول شدن در رزیدنتی دچار مشکل در تبدیل ویزای دانشجویی به کار میشن.
    عملا من بهترین راه واسه گرفتن ویزا رو نمیدونم!!! ولی میدونم که کسی که دنبالش باشه بالاخره بدست میاره.
    توصیه میشه کتاب first aid موسسه کاپلان رو بخونید. توش راهنمایی کرده. ولی خوب، همه چی واسه ایرانیها فرق داره.

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    این دانشگاه خیلی خفنه و ورود بهش به این راحتی نیست چون بسیار رقابتیه
    معدل،نمره زبان و جی ار ی عالی و همچنین مقالات با کیفیت بالا میتونه شما را وارد کورس رقابت بکنه
    واسه رزیدنت شده نیازی به امتحان gre نیست. در مورد نمره هم بگم که اکثر کسایی که من دیدم نمره های بسیار بالا داشتن (بالای 95 از 100) . سابقه کار بالینی و غیر بالینی (حتی سابقه عملگی!!) سابقه ریسرچ، شرکت در فعالیتهای هنری و ورزشی و اجتماعی از مواردی هست که در پذیرش بهش اهمیت داده میشه. در زمان مصاحبه سطح زبان شما ، تیپ شخصیتی و نحوه تعاملات اجتماعی شما واسشون مهمه. ریکامندیشن از اساتید امریکا ( نه ایران) هم از مهمترین اجزاست. عملا نمره نقش خیلی بالایی بازی نمیکنه. متاسفانه ایرانی ها اکثر این موارد رو ندارن. دانشجوی پزشکی در ایران تمام عمرش درس خونده ، به دور از اجتماع بوده و سابقه کار حین تحصیل رو نداره. اونا دنبال آدمی که به جز درس خوندن کاری بلد نیس ، نیستن. پزشک ایرانی سطح زبانش در مقایسه با پزشکهای هندی که تعدادشون فوق العاده زیاده، جالب نیس. ریکامندیشن از اساتید آمریکا هم که تا شما اونجا با کسی کار نکنی بدست نمی یاری. اینا همه از دلایلی هستن که پزشکای ایرانی در ورود به دوره رزیدنتی اونجا موفق نیستن و در بهترین حالت داخلی قبول میشن!!
    یکی رو هم میشناختم که متولد و سیتیزن اونجا بود و به علت ریکامندیشن قوی از اساتید اونجا بدون گذروندن امتحان CS وارد دوره رزیدنتی همون جان هاپکینز شد که شما دنبالشی و حتی یک سال انترنی رو که برای پزشکای خارجی میذارن از دورش حذف کردن.( گرچه همون داخلی راش دادن)!!
    معدل دوران پزشکی شما هم زیاد واسشون مهم نیست. اگه بخوان سطح علمی شما رو بدونن به نمره امتحان usmle نگاه میکنن.
    ویرایش توسط erfan1985 : August 19th, 2011 در ساعت 09:32 PM

erfan1985 آواتار ها

نکاتی در مورد امتحان USMLE
    این امتحان سالهای ساله که در اکثر نقاط دنیا برگزار میشه. قبل از انقلاب این امکان برای شما بود که در همین تهران در امتحان شرکت کنی. اون موقع ها این امتحان خیلی آسون بود . در سطح پره انترنی خودمون بود. هرکی امتحان میداد قبول میشد و محدودیتی در انتخاب رشته نبود. امتحان فقط در یک مرحله در تهران برگزار میشد و فاقد اجزای دیگه مث مصاحبه بود. اون وقتها بهش میگفتن ecfmg !! گرچه این اسم هنوز مصطلحه. در واقع امروزه فقط واسه پزشکای اینترنشنال این اسم به کار برده میشه. اون موقع خیلی ها از همین طریق رفتن آمریکا تخصص گرفتن و اونجا موندن. عده ای هم برگشتن و هنوز تو ایران مشغول طبابتن. بعضی ها هم بازنشست شدن.
    شاید خیلی ها ارزو کنن به اون دوران برگردن و برن امریکا تخصص بگیرن...............

من تونستم برای امتحان معادل usmle برای دندانپزشکی (که اسمش هست nbde) ویزا بگیرم اما خوب به کسی توصیه نمیکنم چون شانسیه برای گرفتن پذیرش تخصصی به نظرتون چقدر مقاله مهمه؟
    من فکر میکنم به علت اینکه کسی که میخواد برای تخصص اقدام کنه مثل phd ریسرچ بیس نیست که خیلی تاثیر بگذاره
    دکتر عرفان یه توضیحی راجع به گرفتن پذیرش برای phd هم میدین؟ ایا ما هم باید مثل بچه های دیگه با استادها تماس بگیریم؟بدون مقاله و gre چقدر امکان گرفتن فاند هست؟ مثلا تو استرالیا یا کانادا
    با gre در امریکا چطور؟

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من تونستم برای امتحان معادل usmle برای دندانپزشکی (که اسمش هست nbde) ویزا بگیرم اما خوب به کسی توصیه نمیکنم چون شانسیه برای گرفتن پذیرش تخصصی به نظرتون چقدر مقاله مهمه؟
    من فکر میکنم به علت اینکه کسی که میخواد برای تخصص اقدام کنه مثل phd ریسرچ بیس نیست که خیلی تاثیر بگذاره
    دکتر عرفان یه توضیحی راجع به گرفتن پذیرش برای phd هم میدین؟ ایا ما هم باید مثل بچه های دیگه با استادها تماس بگیریم؟بدون مقاله و gre چقدر امکان گرفتن فاند هست؟ مثلا تو استرالیا یا کانادا
    با gre در امریکا چطور؟
    مقاله قطعا مهمه. شما قراره با امثال خودت رقابت کنی و داشتن مقاله میتونه شما رو از اونها جلو بندازه. یادمه کسایی که داشتن تو دانشگاه ما واسه usmle میخوندن، در به در دنبال مقاله میگشتن!! اگه مقالات شما در رابطه با اون رشته ای که میخوایید برید باشه این نشونگر اینه که شما حداقل مدتی بوده
    که به اون رشته علاقه داشتی و روش کار کردی. یه اقای دکتری با مدرک پزشک عمومی رفت کانادا phd نوروساینس گرفت . تو اون مدت 30 تا مقاله واسه خودش جور کرده بود. الان داره کانادا رزیدنتی نورولوژی میخونه. رشته ای که تقریبا واسه غیر کانادایی ها قبول شدنش محاله.
    در مورد phd هم شما مث بقیه باید تماس بگیری با استاد. در آمریکا Msc و Phd به هم پیوستس و به شما پذیرش دکتری داده میشه. اما دورش طولانیه و بین 6-10 سال طول میکشه. Gre تقریبا برا اکثر دانشگاههای آمریکا و بعضی از دانشگاههای کانادا اجباریه. ولی معمولا جاهای دیگه دنیا لازم نیس. تو استرالیا فاند کمتر پیدا میشه. ولی کانادا بهتره. بیشتر بستگی به دانشگاه و نوع رشته داره. من تو لیست نتایج پذیرش همین سایت دیدم یه نفر با مدرک دندون از همون دانشگاه شما با معدل 17 و 7-8 تا مقاله و .... تونسته بود واسه Phd of Molecular Pathology تو آمریکا پذیرش با فاند بگیره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)