صفحه 15 از 54 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    واسه رزیدنت شده نیازی به امتحان gre نیست. در مورد نمره هم بگم که اکثر کسایی که من دیدم نمره های بسیار بالا داشتن (بالای 95 از 100) . سابقه کار بالینی و غیر بالینی (حتی سابقه عملگی!!) سابقه ریسرچ، شرکت در فعالیتهای هنری و ورزشی و اجتماعی از مواردی هست که در پذیرش بهش اهمیت داده میشه. در زمان مصاحبه سطح زبان شما ، تیپ شخصیتی و نحوه تعاملات اجتماعی شما واسشون مهمه. ریکامندیشن از اساتید امریکا ( نه ایران) هم از مهمترین اجزاست. عملا نمره نقش خیلی بالایی بازی نمیکنه. متاسفانه ایرانی ها اکثر این موارد رو ندارن. دانشجوی پزشکی در ایران تمام عمرش درس خونده ، به دور از اجتماع بوده و سابقه کار حین تحصیل رو نداره. اونا دنبال آدمی که به جز درس خوندن کاری بلد نیس ، نیستن. پزشک ایرانی سطح زبانش در مقایسه با پزشکهای هندی که تعدادشون فوق العاده زیاده، جالب نیس. ریکامندیشن از اساتید آمریکا هم که تا شما اونجا با کسی کار نکنی بدست نمی یاری. اینا همه از دلایلی هستن که پزشکای ایرانی در ورود به دوره رزیدنتی اونجا موفق نیستن و در بهترین حالت داخلی قبول میشن!!
    یکی رو هم میشناختم که متولد و سیتیزن اونجا بود و به علت ریکامندیشن قوی از اساتید اونجا بدون گذروندن امتحان CS وارد دوره رزیدنتی همون جان هاپکینز شد که شما دنبالشی و حتی یک سال انترنی رو که برای پزشکای خارجی میذارن از دورش حذف کردن.( گرچه همون داخلی راش دادن)!!
    معدل دوران پزشکی شما هم زیاد واسشون مهم نیست. اگه بخوان سطح علمی شما رو بدونن به نمره امتحان usmle نگاه میکنن.
    ببخشيد من يه اشتباه انجام دادم.
    فك كردم كه كاربرnazirad66 ميخوان برن جان هاپكينز phd بخونن و بنابراين مطالبي كه عرض شد راجع به phd بود نه تخصص

مرسي
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    درسته.شما usmle نیاز نداری. چه رشته ای میخوای بری؟
    همین دیگه ،میخواستم شما راهنماییم کنید که واسه کدوم دانشگاه اپلای کنم و مراحلش چیه؟چند تا دانشگاه معتبر به من معرفی می کنید که واسه دکترا بتوتنم اقدام کنم.چقدر پروسه اش طول می کشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazirad66 نمایش پست ها
    همین دیگه ،میخواستم شما راهنماییم کنید که واسه کدوم دانشگاه اپلای کنم و مراحلش چیه؟چند تا دانشگاه معتبر به من معرفی می کنید که واسه دکترا بتوتنم اقدام کنم.چقدر پروسه اش طول می کشه؟
    من نمیتونم دانشگاه معرفی کنم. شما اول رشتت رو مشخص کن، بعد تو موتورهای جستجوگر بگرد ببین کدوم دانشگاه رشتت رو داره. شرایط هر دانشگاه رو تو سایتش چک کن و ببین کدوم باهات سازگارتره.
    واسه phd بهتره از یک سال قبل با اساتید دانشگاه مقصد تماس بگیری. وقتی مدارکت آماده شد همیشه توصیه میشه که حداقل 9 ماه قبل از شروع ترم مدارک ارسال بشه.
    در مورد GRE: معمولا اکثر دانشگاههای آمریکا میخوان ولی ممکنه بعضی دانشگاهها شما رو معاف کنن. باید تو سایتشون چک کنی.
    داشتن مدرک زبان هم واسه شما اجباریه
    بالاخره نگفتی چه رشته ای میخوای بری؟
    لطفا این لینک رو هم مطالعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/گرفتن_پذیرش
    ویرایش توسط erfan1985 : August 21st, 2011 در ساعت 09:51 PM

Junior Member

سلام.
    من الان تو دانشگاه علوم پزشکی تبریز پزشکی میخونم و تا موقعی که درسمو تموم کنم حدود 3.5 سال وقت دارم .دوست دارم بعد از اینکه عمومی رو تموم کردم برای رزیدنتی به امریکا برم .ولی اصلا نمیدونم که از الان باید چیکار کنم . رو زبان هم دارم کار میکنم و میتونم تا یکی دو سال دیگه تافل بگیرم .لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید چون میترسم خیلی دیر بشه (یا شایدم شده!!)...

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sali2000 نمایش پست ها
    سلام.
    من الان تو دانشگاه علوم پزشکی تبریز پزشکی میخونم و تا موقعی که درسمو تموم کنم حدود 3.5 سال وقت دارم .دوست دارم بعد از اینکه عمومی رو تموم کردم برای رزیدنتی به امریکا برم .ولی اصلا نمیدونم که از الان باید چیکار کنم . رو زبان هم دارم کار میکنم و میتونم تا یکی دو سال دیگه تافل بگیرم .لطفا اگه میتونید راهنماییم کنید چون میترسم خیلی دیر بشه (یا شایدم شده!!)...
    1- زبان
    2- باید مقاله از خودتون در وکنید!
    3- خوندن کتابهای کاپلان یا سایر انتشارات
    4- برنامه ریزی برای دادن امتحانات:
    از اونجایی که تا طرح نرید بهتون مدرکی نمیدن که باهاش امتحان بدین (اینو بپرسین تا مطمین شید)، لازم هست که طرح رو شروع کنید و وثیقه بذارید تا مدارک آزاد شه و یا طرحتون تموم شه و بعد امتحان بدید. سعی کنید دوره هایی از رزومتون خالی نباشه ( به هر دلیل) .یعنی همیشه مشغول کار و یا تحصیل باشید.
    پروسه usmle بسیار زمانبره و حداقل 2 سال فول رو ازتون میگیره.
    معمولا لازمه که برای دادن مرحله ck وارد خاک امریکا بشید. توصیه من اینه که قبل از ورود واسه یه Research position و یا مستر ( به خصوص MPH که بسیار برای پزشکها توصیه میشه) اپلای کنید و در طول مدتی که اونجا هستید تا وقتی که برای مصاحبه دعوت میشید، بیکار نباشید و بتونید چند تا توصیه نامه از اساتید اونجا جور کنید.
    دی وی دی های کاپلان هم یادتون نره.
    امتحان تافل هم بهتره در مراحل آخر بدین. چون دو سال اعتبار داره.

Junior Member

دوستان با سلام و خسته نباشید.می خواستم بدونم امکان تحصیل در امریکا در رشته های اورتوپدی و جراحی هم وجود داره و ایا رشته ای هست که بشه برای phd رفت که واسه ورود به این رشته ها کمکی بکنه؟واسه research position چه طور میشه اقدام کرد؟و ایا پرداخت حقوق هم داره؟زمینه ی کاری در خارج از مسئله تحصیل وجود داره؟
    با تشکر

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iman_gp نمایش پست ها
    دوستان با سلام و خسته نباشید.می خواستم بدونم امکان تحصیل در امریکا در رشته های اورتوپدی و جراحی هم وجود داره و ایا رشته ای هست که بشه برای phd رفت که واسه ورود به این رشته ها کمکی بکنه؟واسه research position چه طور میشه اقدام کرد؟و ایا پرداخت حقوق هم داره؟زمینه ی کاری در خارج از مسئله تحصیل وجود داره؟
    با تشکر
    میشه ولی رزومه به شدت قوی میخواد و اکثر کسایی که رشته های لوکس تو آمریکا قبول میشن (جراحی لوکس نیس. ارتو رو میگم) چندین سال رو تو امریکا وقت قوی کردن رزومشون کردن. گاه 10 سال!
    بله. امروزه phd های اکثر علوم بالینی در امریکای شمالی وجود داره. گرچه کمه. مثلا phd جراحی هم من تو یکی از دانشگاههای کانادا دیدم. شما میتونی phd های دیگه هم بری (مث اپیدمیولوژی) و تزت رو مرتبط با ارتو کار کنی. داشتن phd در زمینه مربوط بسیار کمک کننده است.
    برای ریسرچ پوزیشن باید لیست استادها و برنامه های تحقیقاتیشونو پیدا کنید. گاه خودشون آگهی میدن که دنبال دستیار میگردن. گاه حقوق هم داره.
    سوال آخرتون رو متوجه نمیشم.
    ویرایش توسط erfan1985 : October 29th, 2011 در ساعت 03:31 PM

Junior Member

سلام؛
    من توارومیه ترم6پزشکی هستم، میانگین معدلم تو علوم پایه هم 15بوده. دوست دارم برای تخصص قلب برم آمریکا،ترجیح می دادم قبل از اتمام پزشکی ایران برم اماگویا بابخشنامه های جدید و خصومت دوکشور تقریبا غیر ممکنه؟
    می خواستم بدونم از چه زمانی می تونم برای امتحانات اونجااقدام کنم؟واقعا احتمال قبولی چقدره؟
    طرح رو میشه خریدوبعدعمومی مدرک رو آزاد کرد؟
    به رزیدنت ها اونجااونقدری پول می دن که نیازی نباشه ازاینجا پول برد؟
    واقعانمی تونم به فکر این باشم که از الان برم؟
    مرسی

Junior Member

من كارشناسي بيولو‍ژي دارم ترم 2 پزشكي ازاد هم هستم ميخواستم ببينم براي پزشكي امريكا بايد چند سال بخونم 8سال يا 4 سال تخصص چند سال هست من ميتونم با پزشكي ازاد انتقال بدم خواهشا جواب بدين ميخوام ببينم اگه ميشه تافل بگيرم ترم بعد برم

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali69ms نمایش پست ها
    من كارشناسي بيولو‍ژي دارم ترم 2 پزشكي ازاد هم هستم ميخواستم ببينم براي پزشكي امريكا بايد چند سال بخونم 8سال يا 4 سال تخصص چند سال هست من ميتونم با پزشكي ازاد انتقال بدم خواهشا جواب بدين ميخوام ببينم اگه ميشه تافل بگيرم ترم بعد برم
    من تا به حال نشنیدم کسی در حین تحصیل پزشکی ایران وارد آمریکا بشه. طبق قوانین ایران که نمیشه. اونجا هم نشنیدم کسی رو بپذیرن اینجوری.
    طول دوره تخصص در امریکا شبیه ایرانه و بسته به رشته متفاوته.
    میدونم که اگر شما کارنامه کنکورت رو به دانشگاههای آلمان نشون میدادی میتونستی پذیرش پزشکی اونجا رو بگیری و از اول شروع کنی. البته به زبان آلمانی. ولی امریکا فرق داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)