صفحه 2 از 54 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط oxydiom
    سلام دوستان
    من صفحات و پست های زیادی از این سایت رو خوندم و اطلاعات زیادی به دست آوردم ولی باز مطمئن نیستم آخه بعضی هاش ضد و نقیض داره...
    چند تا سوال پایه ای داشتم...
    1- من دانشجوی پزشکی ترم 3 اصفهانم... میخوام از الآن اقدام کنم، یعنی با مقالات و اینجور چیزا... مقاله به درد پذیرش میخوره؟
    2- اگه USMLE قبول بشم، فقط پذیرش از دانشگاه میگیرم یا به ویزا هم مربوط میشه؟ کسی که قبول بشه green card میگیره یا ویزای دانشجویی؟
    3- نمرات و رتبه توی USMLE مهمه؟
    4- هزینه تحصیل چقدره؟ هزینه تحصیل دانشگاههای خوب ولی نه آنچنانی چقدره؟
    5- بهترین گزینه چه کشوریه؟ آمریکا؟

فعلا همینا بسه
    ممنون میشم کمکم کنید
    برای پاسخ به سوالات شما باید یک forum درست کرد و جوابها رو داد.
    به نظر من یه گشتی بزنید توی همین forum خصوصا قسمت USMLE (بخش امتحانات) می تونید کم کم جواب هاتون رو پیدا کنید.
    پیشنهاد می کنم قسمت ویکی و همچنین بروشور امتحانات USMLE رو مطالعه کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی / علوم پزشکی اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    برای پاسخ به سوالات شما باید یک forum درست کرد و جوابها رو داد.
    به نظر من یه گشتی بزنید توی همین forum خصوصا قسمت USMLE (بخش امتحانات) می تونید کم کم جواب هاتون رو پیدا کنید.
    پیشنهاد می کنم قسمت ویکی و همچنین بروشور امتحانات USMLE رو مطالعه کنید.

جواب بعضی سوالها رو تا حدودی پیدا کردم ولی 2 و 4 و 5 رو اگه یکم کمک کنید ممنون میشم خصوصا 2 و 4!

Senior Member

2. USMLE قبول بشید می تونید برای ویزا اقدام کنید ولی خیلی دردسر داره. کلا به پزشکها خوب ویزا نمی دن. ضمنا USMLE Step 3 فقط در آمریکا برگزار می شه و گرفتن ویزا هم برای اون مشکله.......
    4. به رزیدنتهای رشته های تخصصی پزشکی حقوق می دن و مشکل مالی نخواهید داشت.
    5. آمریکا برای تحصیل پزشکی بهترین جای دنیاست اما با توجه به مشکلات ویزا من شخصا کانادا رو بیشتر می پسندم برای دوره های تخصصی پزشکی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Bardia08
    سلام!
    1- تا قبل از فارغ التحصیلی نمیتونین USMLE بدین فعلا، چون تو ایران هستین. (داستانش مفصله!)، ولی research و مقاله هم به درد راههای آلترناتیو گرفتن ویزا ( مثل Phd, MPH, research scholar,...) میخوره و هم به درد رزیدنت شدن!
    2- USMLE اصلا ربطی به ویزا یا پذیرش گرفتن نداره (حتی میتونه ویزا گرفتن رو سخت تر کنه) و در ضمن در زمینه graduate medical education (یعنی تخصص گرفتن!) چیزی به اسم پذیرش گرفتن نداریم. امتحانهای USMLE همون جور که از اسمشون برمیاد امتحانهای medical licensing آمریکاست و مقدمه و پیش نیاز ورود به دوره های تخصصی و گرفتن پروانه طبابت در اونجا. بنا بر این نه تضمین کننده گرفتن ویزا و نه ضامن ورود به دوره های تخصص.
    3- نمره های USMLE (رتبه ندارن این امتحانها) مهمترین فاکتور( و نه تنها فاکتور) برای ورود به دوره تخصص برای خارجیها هست.
    4- همون طور که Sysbiosys عزیز گفته، رزیدنتی یک شغله و حقوق بخور نمیر خوبی! میدن.
    مرسی دوست من
    پس از فکر USMLE و گرفتن ویزای US بیام بیرون دیگه :'(

کار نشد نداره...فوقش بگیر نگیر داره... واین که شما از چه کانالی اقدام کنین...

من از آشنا هام کسی بود که در اینجا تخصص اطفال رو در شهید بهشتی تموم کرد...7 سال پیشش usmle امتحان داده بود و نمره خوبی هم داشت..ولی ویزا بهش نمیدادن...وقتی رفت اونجا تخصصش رو هم قبول نکردن و گفتن باید دوباره از اول بخونی...البته بعد از ازدواج با کسی که مقیم اونجا بود تونست ویزا بگیره../...و الان داره اطفال میخونه../.

Junior Member

دوست عزیز، چیزایی که من نوشتم به قصد ناامید کردن شما نبود و اصلا منظورم این نبود که این کار، غیرممکنه. شما بعد از فارغ التحصیلی میتونین اقدام کنین، و در عین مشکل بودن ممکن هم هست!
    هرگز در راه رسیدن به آرزوها محافظه کار نباشید!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Bardia08
    دوست عزیز، چیزایی که من نوشتم به قصد ناامید کردن شما نبود و اصلا منظورم این نبود که این کار، غیرممکنه. شما بعد از فارغ التحصیلی میتونین اقدام کنین، و در عین مشکل بودن ممکن هم هست!
    من با بردیا موافقم. به نظر من کار نشد نداره. اگر هزار باز تلاش کنید و باز نشه بار هزار و یکم باز امید هست. تازه به مرور زمان اوضاع عوض می شه. به نظر من مرگ آرزوها زمانی هست که از رسیدن به اونها نا امید شید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ok دوستان... البته به عقیده من اگه اوباما انتخاب بشه کار راحت تر میشه :-\

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط oxydiom
    ok دوستان... البته به عقیده من اگه اوباما انتخاب بشه کار راحت تر میشه :-\
    البته ساده انگارانه هست که شرایط زود عوض بشه. شاید اگر USMLE در کشور ما هم مثل بقیه کشورها برگزار می شد و اگر دانشجوهای پزشکی بیشتری می رفتند از ایران به آمریکا این مشکلات دیگه وجود نداشت و این همه سخت گیری نمی شد. من دوستان هندی داشتم که بلافاصله پس از اتمام دوره پزشکی عمومی بلافاصله USMLE دادند و با کمک استادای معروفی که در هند داشتند به بهترین بیمارستانهای آموزشی آمریکا رفتند و رزیندتیشون رو شروع کردند. اما ما باید طرح بریم و USMLE هم در دسترس نیست با کمک این استادهای امروزی ما هم ما رو به هیچ جا راه نمی دن تازه اگر استادی بخواد کمک کنه. سیستم آموزشی ایزوله و استادهایی که به فکر منافع شخصی هستند و از جامعه پزشکی دنیا مطرودند ما رو از خیلی چیزها دور کرده. آخه کجای دنیا دیدی یه نفر فوق تخصص داشته باسشه اما انگلیسی بلد نباشه و نتونه با اینترنت کار کنه....... پس دقت کن که مسئله پیچیده تر از این حرفهاست...

متوجه پیچیده تر بودن مسئله من نمیشم...!!!
    کل مسئله رو شما خودت گفتی...هیچ سیستمی حاضر نمیشه از یه شبه سیستم ایزوله...دانشجو قبول کنه...مگر...شما اون چیزی باشی که اونا میخان..یا بهتر بگیم...اون چیزی باشی که باید باشی...که خب مطمئنن با شبه سیستم موجود فعلی...شما نمیتونی اون چیزی باشی که باید ولازمه...چرا ؟...چون اگر هم بخای موقعیت نداری...پزشکی عملی نیست که من و شما با تخیل و تصوراتمون توش پیشرفت کنیم...باید دید و امتحان کرد و اشتباه کرد.. ولی این شبه سیستم حتی ظرفیت اشتباه کردن من و شما رو هم نداره...این ینی آموزش تعطیل...و باید فقط باید از روی دست کسی که عنوان استادی رو یدک میکشه کپی کرد..یه آدم سی و چند ساله...فوق تخصص کلیه اطفال..من باید به این آدم بگم استاد..!!!..اونم کی...کسی که تو بخش وقتی میخاد دانشجو رو صدا کنه...سوت میکشه!!!...انگار سر چهارراه واستاده...
    من باید به همچین کسی بگم سلام استاد...!!!...یا وقتی ملاک پیشرفت علمی...فقط تعداد مقاله هایی که در سال چاپ میشه..این خبر به گوش اون سیستمی هم که من و شما رو میخاد قبول کنه میرسه....وقتی 85 درصد مقاله ای که کسی باهاش دکترا گرفته..مشابه مقاله قبل خودش در میاد....این افتضاح جایی رو برای من و شما باقی نمیذاره... و باید حق بدیم که فرض رو بر این بذارن که همه ناپخته ایم مگه خلافش ثابت بشه/.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)