صفحه 3 از 54 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

درود
    در این مورد همکار پروژه من توی بیمارستان طالقانی دانشجوی پزشکی هستند (البته مشکل سربازی ندارند چون خانوم هستند) و از هاروارد فول فاند گرفتند.روش کار رو که ازش پرسیدم ایشون به تعدد مقالات پروسه های نانو مدیسین و مدیسین اشاره کردند. دوستان اگر سوالی دارند بپرسند از ایشون بپرسم!!(چقدر پرسش!!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی / علوم پزشکی اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    درود
    در این مورد همکار پروژه من توی بیمارستان طالقانی دانشجوی پزشکی هستند (البته مشکل سربازی ندارند چون خانوم هستند) و از هاروارد فول فاند گرفتند.روش کار رو که ازش پرسیدم ایشون به تعدد مقالات پروسه های نانو مدیسین و مدیسین اشاره کردند. دوستان اگر سوالی دارند بپرسند از ایشون بپرسم!!(چقدر پرسش!!
    یکی از دوستان من که اطلاعات زیادی در این زمینه داره و آشنایان زیادی ازش به آمریکا رفتن، از قول اونها میگه که تجربه کاری (experience) از مقالات خیلی مهم تره. چون پذیرش کننده ها معتقدند که شخصی که میخواد پذیرش بگیره قراره به عنوان یه پزشک کار کنه نه یه researcher... اما مقالات هم بی اهمیت نیستند...
    من شنیدم که اگه مقالاتی مثلا در مورد گوارش داشته باشی و بخواهی برای رزیدنتی چشم پذیرش بگیری نه تنها اثر مثبت نداره، بلکه منفی هم هست! چون از دید پذیرش کنندگان ، شخص به رشته دیگه ای علاقه داشته و توی این رشته موفق نمیشه...
    آیا اینها درسته...؟

درود
    نانو واقعن برش زیادی داره...فک کنم دلیل فول فاند بودنش همینه../.

Senior Member

درود
    دوست شما با استادی در هاروارد در تماس بودند؟ یا اینکه پروسه application معمولی زو طی کردند؟ GPA , GRE , TOEFL چند داشتند؟ چه سالی apply کردند. آخه هنوز جواب fall 2009 که نیومده در هاروارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Senior Member

درود
    شهروز جان من نفهمیدم دوستتون برای PhD رفته آمریکا یا دستیاری تخصصهای بالینی؟ ضمنا کی رفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    شهروز جان من نفهمیدم دوستتون برای PhD رفته آمریکا یا دستیاری تخصصهای بالینی؟ ضمنا کی رفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام ایمان جان
    ایشون دانشجوی سال سوم پزشکی هستند در ایران برای fall 2009 برای دکترای عمومی پذیرش گرفتند. استادشون یک ایرانیه در هاروارد. و با دیدن رزومه ایشون ایشون رو پذیرفتند. تاپیک در مورد ادامه تحصیل در آمریکا برای دانشجوی پزشکی بود من فکر کردم شاید برخی همچین شرایطی رو دارند."یعنی می خوان حین تحصیل برای ادامه پزشکی خارج کشور اپلای کنند.)ایشون هنوز نرفتند و فعلا با هم داریم رو یک پروژه کار می کنیم. تو خونش دارم رگه های مهندسی می بینم کارهای نانو رو خیلی علاقه داره و...معدل دوسال گذشتشون 19.2 (البته علوم پایه است سالهای اول دیگه؟)
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

پیش فرض رفتن به آمريكا با ويزاي F2 و ادامه تحصيل در پزشكي عمومي براي دانشجوي سال چهارم پ

با سلام

بنده تمام تاپيكهاي موجود در اين بخش رو گشتم اما مورد مشابه زير رو پيدا نكردم. لطفا راهنماييم كنين.

دوست من براي دكتراي مهندسي برق تو آمريكا پذيرش گرفته اما خانمش سال چهارم پزشكي عمومي دانشگاه مازندران ميخونه. آيا امكانش هست كه خانمش براي ويزاي F2 اقدام كنه و ادامه تحصيلشو تو امريكا بگذرونه؟ شرايط براي اينكه دانشگاه ايراني اين اجازه رو بده چيه؟ آيا براي همچين موردي گرفتن پذيرش حتي با پول خودش براي ادامه تحصيل تو پزشكي عمومي سخته؟ آيا امتحاني رو بايد بگذرونه؟

با تشكر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفتن به آمريكا با ويزاي F2 و ادامه تحصيل در پزشكي عمومي براي دانشجوي سال چهارم پ

این کار شدنی ولی سخته. ایشون باید پول ترمهایی رو که خونده به دانشگاه بده و ریز نمراتش رو بگیره، بعد ببینه دانشگاهی تو آمریکا برای دوره premed پیدا میکنه که واحدها رو قبول کنن و دوره از 4 سال کمتر بشه (این دوره در حقیقت یک لیسانسه که باید پول شهریه دانشگاه رو بدن)، بعد از اون امتحان MCAT و admission گرفتن از یک medical school که فکر میکنم برای کسی که citizen یا permanant resident نیست هم مشکله هم هزینه بسیار بالایی داره.
    هرگز در راه رسیدن به آرزوها محافظه کار نباشید!

Junior Member

سلام،
    امیدوارم این موضوع رو تا آخر بخونید، مفصل نوشتم که چیزی جا نمونه ولی با اینکه زیاده و نیم ساعتی شاید وقت بگیره، به نظرم ارزششو داره!

قبلا تاپیکی نسبتا مشابه دیدم ولی به نظرم کلا بسیار بحث های پراکنده ای داشت و اطلاعاتش ناقص بود. من دانشجوی پزشکی ترم 5 دانشگاه علوم پزشکی تهران و سیتیزن امریکا هستم و همیشه برنامه داشتم در امریکا پزشکی بخونم ولی به دلیل مشکلات مالی در ایران درسم رو شروع کردم، به هر حال به دلیل علاقه ام به ادامه تحصیل در امریکا همیشه دنبال اطلاعاتش بودم، و نسبتا اطلاعاتم زیادن. امیدوارم کمک کنه و خودمم نیاز به کمک دارم، ممنون میشم جواب سوال هامو بدین! {ترجیح دادم تاپیک رو همین جا مطرح کنم، در بخش مشترک با زیست شناسی کلن خیلی جالب نبود برام، چون هدف ها پریکنده تره!}

همونطور که می دونید تحصیل در رشته ی پزشکی در امریکا به این صورته:
    1- 4سال PREMED: که در اون لازمه در رشته ای مربوط به زیست شناسی مثل میکروبیولوژی(نه چندان دور از پزشکی-مثل گیاه شناسی) مطالعه کرده باشید یا در بعضی دانشگاه ها کافیه یک سری واحد مثل بیولوژی، شیمی، فیزیک و شیمی آلی به همراه Lab گذرونده باشید.
    2- 3 یا 3.5 و به ندرت 4 سال دانشگاه پزشکی: شامل تمام دوره های بالینی و دروس مربوطه که بعد از این دوره شما فارغ التحصیل میشید و میتونید کار کنید یا رزیدنت بشید 8)

اصل بحث من فواید و شیوه ی ****ورود به دوره ی پزشکی(3سال آخر) بعد از گذروندن علوم پایه در ایرانه**** و در مورد می خواستم یک تاپیک مفصل و منظم باز بشه چون بسیار مفید به نظر می رسه، اول دلیل مفید بودن و برتری های بسیار زیاد این کار نسبت به مهاجرت بعد از اتمام MD رو میگم و بعدپیش نیاز ها راه کار ها و امیدوارم توسط بقیه کامل بشه و نظرم اینه که اگه مرتبش کنیم نتیجش میتونه بیشتر بخش پزشکی در ویکی رو تشکیل بده! این رو هم بگم که مسلما می دونم این کار برای همه ممکن نیست و به هر حال بگیر نگیر داره ولی به نظر من عملی تر و به صرفه تر از اینه که پزشکی رو در ایران تموم کنیم و اکثر مشکلاتی که بهش وارده بعد از MD گرفتن در ایران چند برابر میشه!

1- فایده ی اصلی این کار اینه که مدرک پزشکیتون از امریکا خواهد بود که مسلما بسیار معتبر تره، و مشکلات دوباره گذروندن بسیاری از واحد هارو ندارید. خیلی کسانی که بعد از MD گرفتن به امریکا میرن 2-3 سال واحد هاشونو مجددا میگذرونن و تقریبا همه 1 سال اینترنی رو باید دوباره برن!

2- پزشکی در ایران 7-8 ساله که مساوی با کل زمان تحصیلش در امریکاست، ولی در ایران 2سال طرح داریم، که مجموع دوره در ایران میشه 10 سال! با حساب وضعیت اسفبار دوره ی اینترنی و استیجری و خود طرح در ایران که روحیه و انرژی آدم رو نابود می کنه و 2-3 سالی که در مورد قبلی گفتم، در صورت موفقیت در گرفتن پذیرش بعد از علوم پایه کلا بین 3-5 سال در زندگیتون جلو میفتین که حتی اگه پروسه ی پذیرش گرفتن 3 سال هم طول بکشه به صرفه است چون مدرک MD تون از امریکا خواهد بود!

3- من با تعداد زیادی از اساتید خوب و با سواد دانشگاه پزشکی تهران (که میدونید، کمیاب هم هستن) صحبت کردم و حتی یک نفر هم نبود که به من بگه تلاش برای این کار عملی نیست و همگی می گفتن که گرفن پزشکی عمومی در ایران کلا اشتباهه! ضمنا با تعدادی از دانشجویان اینترن و یا MD هایی که برای آزمون رزیدنتی میخوندن صحبت کردم، و همگی میگفتن اگه بعد از علوم پایه این کار به فکرشون می رسید حتما انجامش میدادن و اینکه بعد از علوم پایه بهترین زمان رفتن از ایرانه! ضمنا همه می دونن و همه ی دانشجوهایی که باهاشون صحیت کردم گفتن که دوره ی اینترنی در ایران کابوس بدیه وبعضی ها میگن حتی یک خاطره ی خوش از این دوره در ایران ندارن من 6 ماه مرخصی گرفتم تا حسابی برای MCAT و USMLE Step1 آماده بشم و استقبال اساتید و دانشجو های سال آخر از این کار انقدر زیاد بود که من خودم واقعا جا خوردم در حالی که هم سن هام اکثرا میگن خودمو عقب انداختم(کلا به نظر من 1 ترم در 8 سال با طرح و ... مهم نیست و ارزششو داره!)

4- چون سازمان ملل قانونی داره برای جلوگیری از مهاجرت پزشکان که کشور ها لااقل "تلاش میکنن" بهش عمل کنن و ضمنا از نظر سفارت امریکا احتمال ماندگار شدن یک پزشک عمومی در امریکا بیشتر از یک دانشجوی ترم 6ایه و ضمنا فایدش هم کمتره چون عمر تحقیقاتیش رو گذرونده. کلا پذیرش فارق التحصیلان پزشکی بسیار سخت تره و اکثر دانشگاه ها Undergraduate رو ترجیح میدن و حتی بعضی دانشگاه ها این موضوع رو دقیقا در سایتشون ذکر کردن کردن که پزشک نمی شذیرن. یادتون باشه بعد از MD کسایی که رفتن بعد از گذروندن واحد های پذیرفته نشده، اکثریت PhD میخونن و تعداد کسایی که تخصص ادامه دادن در مقایسه با اون ها خیلی چشمگیر نیست.
    5- ... ;D

*من به شخصه هیچ کسی رو پیدا نکردم که بعد از علوم پایه یا با لیسانس زیست شناسی وارد دانشگاه های پزشکی امریکا شده باشه و با معاون آموزشی دانشکده و مسئول ورودیمون که صحبت کردم میگفت کسیو یادشون نیومد که این کارو بکنه، که احتمالا یک دلیلش این بوده که اگر کسی زود رفته باشه خبر نتیجه ی کارش به آموزش ایران نمی رسه و شایدم این که اکثرا در علوم پایه جدی راجع به اینترنی تحقیق نمی کنن که شرایطش رو بدونن! به هر حال کسی که تجربه ی عینی این کارو داشته باشه ندیدم ولی با توجه به اطلاعات سایت های دانشگاه هایی که بررسی کردم این کار کاملا ممکنه!

ببینید نیاز های ورود به دانشگاه های پزشکی در هر دانشگاه متفاوته ولی اکثر دانشگاه ها در دو دسته قرار میگیرن:
    1- دانشگاه هایی با بودجه ی تحقیقاتی بالا مثل UCLA یا stanford که بیشتر از شما میخوان یک لیسانس داشته باشید و تجربه ی کار های تحقیقاتی(مقاله)!!
    2- دانشگاه هایی که بیشتر روی حرفه ی پزشکی و تربیت پزشک های موفق تاکید دارند نه پزشکان محقق!! که گذروندن تعدادی واحد شامل بیولوژِی،شیمی آلی، شیمی و فیزیک رو کافی میدونن و به جای مدرک و مقاله به کارهایی که با بیمار تماس دارن و یا سابقه ی کار داوطلبانه(مثل شرکت در پروژه ی واکسیناسیون) اهمیت میدن.

در هر صورت به دلیل همپوشانی شدید بسیاری از پیش نیاز های دانشگاه ها و اینکه به هر حال هر کدوم از موارد گفته شده برای هر دو طرف نقطه ی مثبت حساب میشه!اون هارو اینطور مرتب کردم:
    1- GPA یا Grade Point Average بالا(بالای 3.6)
    2-گذروندن واحد های بیولوژی، شیمی آلی، شیمی و فیزیک.
    3- نمره ی MCAT و USMLE Step1 بالا(بالای 34و 240-50)
    4- تسلط به زبان انگلیسی(یا گذروندن درسش در امریکا یا آزمون های TOEFL و IELTS)
    5- سابقه ی کار های داوطلبانه یا مهارت های جانبی پزشکی مثل کمک های اولیه یا پرستاری خصوصی و ...
    6- سابقه ی تحقیقاتی: داشتن مقاله در مجلات معتبر امریکا و اروپا(به خصوص اگر مرتبط با علایق تحقیقاتی دانشگاه مورد نظرتون و اساتیدش باشه)

*** دقت کنید که این موارد می تونن Alternative هم باشن و اگر مثلا سابقه ی تحقیقاتی قوی داشته باشین به موارد 1-2-3 گیر نمیدن و برعکس و غیره

اکثر این موارد ابهامی ندارن و مشکلی توشون نیست که راه حل بقیه رو بخواد، باید درس خونده باشید! فقط برای آزمون های مورد 2 باید برید دوبی یا هند یا ...!!(مشکلاتش مشابه بعد از MD است)

***و اما مشکلات بر سر راه ???***:

1- ویزا: این مشکل بعد از دوره ی MD هم وجود داره و شدید تر هم هست دلایلش رو بالاتر توضیح دادم در مورد روش های ویزا گرفتن به شخصه چون پاسورت امریکا رو دارم اصلا اطلاعات ندارم خواهش میکنم یکی دیگه در یک پست همه ی راه هاشو جمع بندی کنه که خیلی هم شلوغ نشه! مرسی

2- سربازی برای پسر ها: آخر این راه اینه که اگه معاف نشدید و از وزارت علوم اجازه موقت نگرفتید 5 ملیون تومان وثیقه میگذارید و از شر دانشگاه های پزشکی ایران خلاص میشید!(مشابه بعد از MD گرفتن)

3- واحدهای شیمی، فیزیک و بیولوژی: من هنوز نفهمیدم نمره ی MCAT که سر فصل هاش دقیقن همیناست آیا میتونه به عنوان آلترناتیو استفاده بشه یا نه ولی به هر حال موثره و با چیزهایی که از پدرم شنیدم(پدرم امریکا درس خونده و 20 سالی در امریکا محقق شرکت های صنایع پزشکی بوده و در دانشگاه درس میداده) در نهایت اگه نمره قبول نکردن میشه 6 ماه مرخصی میگیرین در یک کالج در مثلا دوبی این واحد هارو می گذرونین. رشته های میکروبیولوژی و بیولوژی از این نظر مشکل ندارن و از رشته ی پزشکی جلو هستن! من از آموزش دانشگاه پرسیدم (به غیر از استفاده از شرایط دو رشته ای کردن) نمی شه در ایران واحد های غیر برنامه ی عادی پزشکی رو حتی به طورت مهمان یا اختیاری گذروند.

4- پذیرش گرفتن: ورود به دانشگاه های پزشکی امریکا خیلی سخته، باید همه ی تلاشتون رو بکنید که معدلتون بالا باشه و حتما سراغ مقاله دادن و کارهای داوطلبانه هم برید که برای دانشگاه های امریکا خیلی مهمه! ضمنا آشنایی با اساتید با زمینه ی تحقیقاتی مشابه شما و گرفتن recommendation ازشون نه تنها پذیرشتون رو قطعی می کنه، بلکه احتمال گرفتن fund رو هم براتون بسیار بالا میبره! (مشابه بعد از MD گرفتن و شاید راحت تر)

5- آزاد کردن نمرات از دانشگاه های سراسری: دانشگاه های سراسری قبل از اتمام طرح نمره هاتونو آزاد نمی کنن! مگر اینکه بعد از MD وثیقه بگذارید! ولییییییییی ;D از اداره ی آموزش دانشگاه پرسیدم، میتونید برای اینکار قبل از اتمام MD مشابه شهریه ی دانشگاه آزاد رو پرداخت کنید و واحداتونو بگیرید! ترمی 500 هزار تومن شهریه ثابت + پول واحد ها، برای 5 ترم علوم پایه میشه حدود 3.5 - 4 میلیون تومن! دانشگاه آزاد هم که کلا مشکلی ندارن!

6- شهریه ی زیاد دانشگاه های امریکا: راه های مختلفی داره، رزیدنت ها که کلا هیچی! ولی برای بقیه هم راه حل هست، اولی اینکه پولدار باشین، که کلا حله! بعدش اینکه یک دانشگاهی برین که به دانشجو های خارجی هم Loan بده(سوال در مورد این داشتید خصوصی بپرسید جواب میدم، لطفا بحث این تاپیک رو منحرف نکنید ) بهتون اطمینان می دم به همون تعداد که دانشگاه هست که Loan به دانشجوی خارجی نمیده، همونقدرم هست که کامل شهریه رو Loan میدن، لیست کمک های مالی دانشگاه ها بسیار متنوع و طولانیه و حتما توش یک گزینه ی مناسب پیدا می کنید)! راه بهتر که برای دانشجوهای درس خونه استفاده از fund هست که باید مقاله داشته باشید، یک استاد پیدا کنید که علاقه ی تحقیقاتیش مثل شما باشه و باید بتونید با اون استاد دوست شید و به این ترتیب اون از بودجه ی تحقیقاتیش شما رو به عنوان RA یا همون research assistant میگیره و خرجتونم میده!

جمع بندی میکنم 8): با توجه به وضعیت بد پزشکان، مشکلات طرح و دوره ی شکنجه ی روحی-جسمی و بی فایده ی اینترنی در ایران، جلوگیری از ورود به این دوره و ادامه ی تحصیل بعد از علوم پایه در امریکا گزینه ایه که ارزش وقت گذاشتو و تلاش زیاد رو داره و تلاشی که میخواد بیشتر از تلاش لازم برای زنده موندن در اینترنی نیست! ضمنا تلاش مفید و سازنده ایه و می تونه روحیه ی شاد و رضایت از خود رو به زندگی دانشجو های پزشکی ایران که خیلی هاشون افسرده میشن بر گردونه! می تونه از هدر رفتن سال های ارزشمندی از زندگی ما ها جلوگیری کنه، و مشکلاتش اصلا بزرگتر از مشکلات رفتن بعد از گرفتن MD نیست، فقط باید یک مدت تجربه توش ایجاد بشه! در زمینه ی ویزا ها کمک کنید لطفا که تاپیک کامل بشه! 8)

Junior Member

سوال خودم اینه: آیا امکانش هست که یکی با نمره ی MCAT و USMLE Step1 بالا، مثلا پذیرش مشروط بگیره که وقتی رفت امریکا واحد های بیولوژی، شیمی و فیزیک رو بگذرونه و بعد وارد دانشگاه بشه؟ یا "باید حتما" نمره هارو هم داشته باشم؟
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)