صفحه 32 از 54 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sadaftop نمایش پست ها
    سلام من مدرک کارشناسی مامایی ازدانشگاه دولتی دارم ومشغول تحصیل درمقطع کارشناسی ارشدهمین رشته ام,آیا من میتونم برای پزشکی درآمریکاپذیرش بگیرم یعنی لیسانسموقبول دارن به عنوان دوره4ساله درآمریکا اگه قبول دارن من چه کارهایی بایدانجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید
    ورود شما به پزشکی عمومی آمریکا کار بسیار سختی است. شما باید نمره های ورودی بسیار خوبی بیارین که برای خود آمریکایی ها که مشکل زبان ندارن هم سخته.من پیشنهاد می کنم فوق پرستاری آمریکا بگیرین و شروع به کار کنین.اینجا پرستار خیلی می خوان. خود آمریکا یی ها می رن پزشکی عمومی رو خارج آمریکا می خونن. اینجا سالی 30000 تا 40 هزار ممکن فقط خرج دانشگاه بشه.ضمنا با لحن ملایمتر هم میشه از دوستان خواست جواب بدن. اینجا کسی به کسی بدهکار نیست و دوستان لطف می کنن در حد اطلا عاتشون جواب می دن.

Junior Member

سلام ببخشیدقصدبدی نداشتم معذرت خواهی میکنم,اگه من بخوام برای مقطع دکترا دررشته بیولوژی تولیدمثل پذیرش بگیرم امکانش وجودداره,ازلحاظ درآمدش خوبه,ممنون که راهنمایی میکنید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

سلام ببخشیدقصدبدی نداشتم معذرت خواهی میکنم,اگه من بخوام برای مقطع دکترا دررشته بیولوژی تولیدمثل پذیرش بگیرم امکانش وجودداره,ازلحاظ درآمدش خوبه,ممنون که راهنمایی میکنید
    اول اینکه میتونید بعد از گرفتن لیسانس پزشکی هم بخونید! سخته ولی شدنیه این همه آدم از همه کشورها من جمله هند دارن توی آمریکا پزشکی میخونن تخصص میگیرن و ..... منتها این فروم چون جامعه آماریش در زمینه علوم پزشکی خیلی پائینه و اکثرا دوستان مهندس هستند اینطور به نظر میرسه کار نشدنی هست و .... بورس هم اینطور نیست که برای پزشکی نباشه ولی خب کمه .
    اما بنا رو بر تامین هزینه ها از طف خودتون بذارید برای پزشکی و یا اینکه این راههای میان بر سیتیزن شدن رو اگر بخواید برید هم میشه loan بگیرد.
    در مورد رشته بیولوژی هم در صورت داشتن دکترا در صورتی که بخواید کار آکادمیک بکنید حدود درآمدی رو بگذارید روی 4-5 هزار در ماه که عرف اکثر رشته های دانشگاهی در مقام استادی دانشگاه برای شروع هست که من دوستانم هستند از این میزان درآمد راضی نیستند. نه اینکه ربطی به بیولوژی داشته باشه نه برای اکثر رشته های دانشگاهی که کار اکادمکی میکنن همینطوره. اما اگر بتونید در کنارش پروژه های تخقیقاتی هم بگیرید که این منوط به توان علمی شماست طبیعتا درآمدتون چند برابر میشه و خب فکر نمیکنم دیگه ناراضی باشید (:

Junior Member

سلام ممنون ازراهنمایی,باتوجه به اینکه داخل این فروم بیشتردوستان مهندس هستند,شمافرومی سراغ داریدکه پزشکان باشند,شمامطرح کردیدکه بورس برای پزشکی هست اماکمه چطورمیشه بورسیه گرفت,آزمون های ورودی پزشکی درآمریکاشامل چه مواردیست واگه بخوام اقدام کنم زمان مناسب کی هست,لیسانس منوقبول دارندیااینکه نه,اگه بخوام برای مقطع دکترادریکی ازدانشگاههای امریکاپذیرش بگیرم بایدچیکارکنم شرایطش چیه؟ خیلی ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

سلام ممنون ازراهنمایی,باتوجه به اینکه داخل این فروم بیشتردوستان مهندس هستند,شمافرومی سراغ داریدکه پزشکان باشند,شمامطرح کردیدکه بورس برای پزشکی هست اماکمه چطورمیشه بورسیه گرفت,آزمون های ورودی پزشکی درآمریکاشامل چه مواردیست واگه بخوام اقدام کنم زمان مناسب کی هست,لیسانس منوقبول دارندیااینکه نه,اگه بخوام برای مقطع دکترادریکی ازدانشگاههای امریکاپذیرش بگیرم بایدچیکارکنم شرایطش چیه؟ خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز
    ببنید شما باید یک لیسانس مرتبط از آمریکا داشته باشید نه ایران.
    بله بورس هست در فرایند تحصیلی داده میشه افرادی که من میشناسم حتی دیدم توی رزومه هاشون اشاره کردند به برنده فلان بورس در فلان دوره و مثل فاند نیست که از اول بدن بهتون. هر دانشگاه هم روال خودشو داره.
    آزمون ها در مرحله اول برای لیسانس برای همه رشته ها البته میشه SAT بعد برای ورود به رشته پزشکی میشه MCAT و بعد ها هم برای رزیدنتی سه مرحله آزمون هست به نام USMLE
    برای مقطع دکترا هم با توجه به رشتتون باید نمره زبان داشته باشید بعد GRE(در رشته بیولوژی اگر اشتباه نکنم به سابجکت هم نیاز دارید) و و در کنارش مقاله و ریکام و ..... و بعد هم سایتهای دانشگاههای مختلف رو بگردید پروگرام مورد علاقه و تخصصیتون رو انتخاب کنید و براش اپلای کنید و ایمیل بزنید به اساتید بعد هم هی میل باکستون رو چک کنید ((: تا ببینید کی بهتون فاند میده کی نمیده و شرایطو بسنجید با توجه به وضعیت خودتون

یک نکته جالب در اینجا وجود داره و اینکه چرا انقدر دوستان مهندس حتی بعد از دوره لیسانس دوست دارن وارد رشته پزشکی بشن؟ اگر واقعا این رشته را دوست داشتید چرا در همان ابتدا وارد رشته تجربی نشدید؟ آیا فکر نمی کنید که تصورات شما از این رشته بیش از حد ایده آلیسیتی و دور از واقعیت هست؟! این حرف رو برای این میزنم که بسیاری از دوستان تنها شناختی که از پزشکی دارن، صرفا محدود به تعدادی پزشکان با درآمد بالا است درحالیکه واقعیت زندگی 70 تا 80 درصد پزشکان فارغ التحصیل حداقل در ایران به اون شکلی نیست که متصور هستید! متاسفانه در جامعه و فرهنگ ایرانی پزشکی تبدیل به یک رشته دهن پرکن شده و هرچقدر هم که از مشکلات بگوییم هیچکس باور نمی کند. امیدوارم هر کس در نهایت به دنبال مسیری برود که با چشم باز و در نظر گرفتن تمام شرایط فردی، اجتماعی و حتی اقتصادی انتخاب کرده باشه و نه صرفا بر اساس احساسات و تصورات غیرواقعی، چرا که بسیاری از افراد از بچگی با این فکر بزرگ میشوند که در نهایت باید دکتر و یا مهندس شوند. موفق باشید.

با سلام خدمت شما و تشكر از راهنماييهاي مفيدتون.
    براي من موقعيتي پيش امده كه برنامه ريزيم را مختل كرده.
    من پزشك عمومي و عضو مركز تحقيقات خون كشور هستم و مشاركت در طرح هاي تحقيقاتي بين المللي و داخلي دارم. همچنين داراي مقالات منتشر شده در pubmed و يك مقاله ISI ميباشم.
    اخيرا موقعيت تحصيلي با عنوان Ph D by research در طب خون برام فراهم شده كه ٧ سال طول ميكشه و ٣ سالش به عنوان محقق در مركز تحقيقاتي در امريكا خواهد بود.
    اما از انجا كه من قصد شركت در امتحانات USMLE و ادامه تحصيل و كار در امريكا رو دارم، احساس ميكنم هدفم مختل شده چون قصد تحصيل رشته هماتولوژي و انكولوژي را هم دارم.
    ميتونيد منو راهنمايي بفرماييد كه در راه رسيدن به هدفم چطور ميتونم از موقعيتم استفاده كنم و ايا راهي هست كه در زماني كه در امريكا هستم به عنوان محقق، در صورت قبولي در USMLE به هدف اصليم كه رشته هماتوانكو و برخورد با بيماران هست برسم؟
    از پرگوييم عذر ميخوام و از توجه شما متشكرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2210 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما و تشكر از راهنماييهاي مفيدتون.
    براي من موقعيتي پيش امده كه برنامه ريزيم را مختل كرده.
    من پزشك عمومي و عضو مركز تحقيقات خون كشور هستم و مشاركت در طرح هاي تحقيقاتي بين المللي و داخلي دارم. همچنين داراي مقالات منتشر شده در pubmed و يك مقاله ISI ميباشم.
    اخيرا موقعيت تحصيلي با عنوان Ph D by research در طب خون برام فراهم شده كه ٧ سال طول ميكشه و ٣ سالش به عنوان محقق در مركز تحقيقاتي در امريكا خواهد بود.
    اما از انجا كه من قصد شركت در امتحانات USMLE و ادامه تحصيل و كار در امريكا رو دارم، احساس ميكنم هدفم مختل شده چون قصد تحصيل رشته هماتولوژي و انكولوژي را هم دارم.
    ميتونيد منو راهنمايي بفرماييد كه در راه رسيدن به هدفم چطور ميتونم از موقعيتم استفاده كنم و ايا راهي هست كه در زماني كه در امريكا هستم به عنوان محقق، در صورت قبولي در USMLE به هدف اصليم كه رشته هماتوانكو و برخورد با بيماران هست برسم؟
    از پرگوييم عذر ميخوام و از توجه شما متشكرم.
    اگر PhD بخونید که 7 سال فاصله میشه و خیلی سخته و فاصله شما رو با فارغ التحصیلی زیاد می کنه، البته بعضی ها میگم خوبه که در اونجا رشته ای رو بگذرونید و این هم مثبت هست اما 7 سال زمان زیادیه. در ضمن شما اول باید USLME ها رو پاس کنید و بعد داخلی بخونید و بعد هماتو ! خودش کلی زمانه. بهتر نیست همین 7 سال رو مفید تر بگذرونید؟ البته این نظر من هست چون خودم هم مقاله زیاد دارم و بهم پیشنهاد PhD by Research در دانشگاه خودمون شد که بهم گفتن مدرکش معتبر نیست و زمینه کاریش در دانشگاه فقط تحقیقاتی هست و من بالینی رو دوست دارم و ترجیح دادم که USMLE بخونم که حداقل زودتر نتیجه بگیرم چون این خودش هم کلی زمان میخواد و شرایط و دردسرهای خودش رو داره. موفق باشید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزيز ،من متخصص اوروژى هستم كه دوران طرحو گذرانده ومدركمو آزاد كردم، step2 usmle را دادم و در خوندن step١ هستم.سوال من اينه كه به نظر دوستان در مورد اقدام جهت research assistant يا fellowship ,كدوم به صلاح هستش؟ ممنون ميشم كه راهنمايى بفرماييد(هدف نهايى من ورود به سيستم اورولوژى اونجا در حداقل زمان)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

سلام، من متخصص گوش و حلق و بینی، فارق التحصیل سال گذشته یک سال از طرح و تعهد 7 سالم میگذره ، برای مهاجرت اولین قدم چیه؟ مدارکم رو چه جوری میتونم آزاد کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)