صفحه 36 از 54 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

باسلام و احترام مجدد
    یک دنیا ممنون از صبر و حوصله شما و پاسخ کامل ارائه شده.

یک سوال جزیی تر: آیا Shadowing که در خارج از آمریکا (مثل ایران) صورت گرفته، برای دانشگاههای امریکا میتونه موثر و معنی دار باشه؟

سلام

میشه پزشکانانی که تجربه دارند، راهنمایی کنند. آیا در آمریکا بیمارستانی هست که با هزینه کمتر و یا احتمالا خیلی کمتر رایگان بشه در اونجا یک IMG بتونه US clinical experience داشته باشه؟ مثلا چه بیمارستانهایی؟ ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya2012 نمایش پست ها
    باسلام و احترام مجدد
    یک دنیا ممنون از صبر و حوصله شما و پاسخ کامل ارائه شده.

یک سوال جزیی تر: آیا Shadowing که در خارج از آمریکا (مثل ایران) صورت گرفته، برای دانشگاههای امریکا میتونه موثر و معنی دار باشه؟
    سلام
    دوست عزیز این موضوع رو خودتون بیشتر تحقیق کنید 1- فکر نکنم بشه ازش استفاده چندان و معنی داری کرد. 2-اینقدر رقابت پذیرش MD اینجا سنگین هست که اصلا به ریسکش نمی ارزه که جای حرف و حدیث توی اپلیکیشن پکیج بذارید. وقتی میخواهید اینجا MD بخونید کلا همه چیه ایرانو فراموش کنید و مثه امریکایی ها پکیجتونو آماده کنید. تنها چیز ایران که بدرد اینجا میخوره داشتن مدرک پزشکی عمومی ایران از هر دانشگاه ایران هست که بهتون اجازه بدن USMLE بدین و پروسه مچ شدن رو در پیش بگیرید (اونم تازه نمیذارند وارد رزیدنسی های خیلی رقابتی مثه نوروسرجری، اورتوپدی، پوست، افتالمو و ... بشید، مگه USMLE Step 1 بیایید ace کنید!!!)، بقیه چیزهای ایران زیاد به درد اپلای برای MD نمیخوره. ازش میتونید به عنوان اینکه نشون بدین چقدر serious هستین و از داخل کشورتون و خیلی وقتها پیش دنبال این قضیه بودین استفاده کنید، اما نه اینکه تاثیری که شدواینگ اینجا داره رو داشته باشه. چون بعد شدو دکتری که براتون نامه میده شماره لایسنس خودشو در نامه میزنه که اصلا این آقا واقعا یه پزشک در امریکا هست. و شماره تماسش رو میزاره که حتی اگه اوایل ریویو اپلیکیشن ها باهاش تماس نگرفتند اما هر چه به مرحله نهایی شدن پذیرشتون نزدیک میشید و جزو باقیمونده ها میشید با دکتر تماس میگیرند و مطمئن میشند شما شدو کردین.

ببینید بزارید اینجوری بگیم که اصلا فلسفه شدو چیه؟ و چه چیزی رو با شدو کردن میخواهید به کمیته پذیرش نشون بدین؟ در واقع با شدو شما نمیخواهید هیچ چیزی رو به کمیته پذیرش نشون بدین، بلکه میخواهید یه چیزی رو به خودتون ثابت کنید که فلسفه شدو هم همینه. یعنی بعد شدو به این نتیجه برسین که این همون کاری هست که من براش ساخته شدم و ازش لذت میبرم و میخوام زندگیمو وقفش کنم. چیزی که در ایران اصلا وجود نداره. یعنی دانشجو در سال سوم چهارم رشتش هست (حالا هر رشته ای) ولی هیچ idea نداره که کار آیندش چیه و در طول ساعات کاری در محل کارش چه اتفاقاتی میفته و اصلا این اتفاقاتی که میفته آیا برام جذابه و میخوام اون کار آیندم باشه یا نه. جواب این سوالات رو با شدو کردن یک دکتر در محل کارش قبل از رفتن توی مدیکال سکول بدست میارید و در پرسنال اسی بولدش میکنید که آره شدو ای که کردم مهر تایید به تصمیمی که گرفتم زد که این دقیقا همون جابی هست که من همیشه دنبالش بودم و براش ساخته شدم. به این دلیل هست که اونها روی شدو اینقدر حساسند، میخوان بفهمند که طرف قبل اپلای رفته توی محیط کار و با کاری که قرار آینده شغلش بشه درگیر شده و با دید باز داره اپلای میکنه یا نه.

یه چیزیو اون بالا در مورد تعداد ساعات و رفیق شدن با دکتر نوشتم که بزارید اونم بازش کنم. اصلا منظورم یه وایت امریکایی نبود. ببینید وایتهای امریکایی 99 درصدشون همچین کاری رو نمیکنند. هر چند ساعتی که شدو کردین رو مینویسند. منظورم پزشکها یا دندانپزشکهای ایرانی که معمولا توی شهرهای بزرگ زیادند بوده. نمیخوام این عزیزان offend بشند، این عزیزان نه پول زیر میزی میگرند و نه آدمهای شارلاتانی هستند، فقط بعد یه مدتی وقتی میبینند که یه هموطنش میخواد این مسیر و بره، میخوان یه جوری به خاطر حس هموطن بودن کمکش کنند. همین. نه اینکه رشوه یا چیزی بابتش بگیرند. ضمن اینکه 90 درصد همین ایرانیها هم همچین کاری رو نمیکنند و اونهایی هم که میکنند بسیار ادمهای با شخصیتی هستند.

یه فایده دیگه شدو در اینجا اینه که دکتر میتونه براتون ریکام بده. گرفتن ریکام از یه پزشک مخصوصا کسی که شدو کردین خیلی ارزش داره. و مخصوصا اینکه اون بیاد بگه که passion قوی ای که داوطلب برای این کار داره رو در طول این دوره در چشاش میدیدم. و چقدر انرجتیک بوده و چقدر با ملاطفت و غمخوارانه با مریضانی که مراجعه میکردند communicate میکرد.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

با سلام
    من یک سال قبل تخصص داخلی از دانشگاه تهران گرفتم با نمره ی بورد خوب
    عمومی هم تهران بودم
    برای دوره ی دکترای همسرم قصد اقدام برای ویزای تحصیلی برای امریکا داریم
    الان دوره ی طرح تخصص هستم
    میخواستم بدونم تخصص ها رو امریکا قبول نمیکنه؟
    باید باز USMLE داد ؟با این امتحان فقط عمومی رو قبول میکنن یا تخصص رو هم؟
    کلا برای شروع به کار به عنوان متخصص وحتی ادامه تحصیل درمقطع فوق تخصص چه باید کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab3960 نمایش پست ها
    با سلام
    من یک سال قبل تخصص داخلی از دانشگاه تهران گرفتم با نمره ی بورد خوب
    عمومی هم تهران بودم
    برای دوره ی دکترای همسرم قصد اقدام برای ویزای تحصیلی برای امریکا داریم
    الان دوره ی طرح تخصص هستم
    میخواستم بدونم تخصص ها رو امریکا قبول نمیکنه؟
    باید باز USMLE داد ؟با این امتحان فقط عمومی رو قبول میکنن یا تخصص رو هم؟
    کلا برای شروع به کار به عنوان متخصص وحتی ادامه تحصیل درمقطع فوق تخصص چه باید کرد؟

سلام
    نه آمریکا مدرک شما رو قبول نمی کنه و باید امتحانات USMLE رو بدید و بعد برای تخصص در رشته مورد نظر اپلای کنید. گاهی اوقات برای اونهایی که در همون رشته تخصص قبلی خودشون match میشن، این اجازه داده میشه که سال دو بشینن ولی نه برای همه. مر مورد فوق تخصص از ایران این رو دیدم ولی متخصص رو مطمئن نیستم. اگر عضو هیات علمی در ایران هستید، برای فرصت مطالعاتی در یک دانشگاه درخواست بدید.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه حیطه کاری ماستر پاتولوژی کلینیکال چیه؟ با تخصص پاتولوژی خودمون فرق می کنه ؟ اصلا تو امریکا پاتولوژی جز تخصص پزشکی است مثل ایران یا ماستری و بعد phd
    منتظر جوابتون هستم پیشاپیش تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من ساکن کانادا هستم، با ویزا دانشجویی اومدم و مستر گرفتم، ایران پزشکی خوندم، در امریکا یه ریسرچ جاب آفر دارم، با ویزای H1b. برای PR کانادا اقدام کردم و 3-4 ماه دیگه میگیرم، یک بار با ویزای توریستی اومدم امریکا و برگشتم، به نظر شما اقدام برای ویزای H1b ، ریسکی خواهد بود؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی/دانشگاه شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط saraciel نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ساکن کانادا هستم، با ویزا دانشجویی اومدم و مستر گرفتم، ایران پزشکی خوندم، در امریکا یه ریسرچ جاب آفر دارم، با ویزای H1b. برای PR کانادا اقدام کردم و 3-4 ماه دیگه میگیرم، یک بار با ویزای توریستی اومدم امریکا و برگشتم، به نظر شما اقدام برای ویزای H1b ، ریسکی خواهد بود؟
    سلام، میبخشید من هم ایران پزشکی رو تموم کردم و امسال برای مستر apply کردم (MPH and Master of pathology and genetic) کانادا و منتظرم جوابا بیاد ، ولی گویا به این راحتی ادمیشن نمیدن ، میتونم بپرسم ازتون شما پزشکی کجا خوندید و رزومتون از نظر کار تحقیقاتی چطور بود و چه مستری گرفتید؟ ممنون میشم اگه بتونم ازتون اطلاعات بگیرم کمی. مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط omidshokoh نمایش پست ها
    سلام
    مرسی بابت این همه تلاشو پاسخگویی
    من پزشکم
    سوالم اینه که میشه وقتی مدرکم هنوز ازاد نشده و تعهد بخدمت دارم ولی طرحو رفتم usmle step1&2 را بگذرونم؟
    ممنون از همگی
    تمام تعهداتتون باید تموم شده باشه تا بتونید در امتحانات شرکت کنید. البته مشکل تنها در رابطه با تایید مدارک از طرف دانشگاه هست که تا تمام تعهدات انجام نشده باشه، این کار صورت نمیگیره و مسلما ECFMG به شما اجازه امتحان بدون تایید دانشگاه محل تحصیلتون نمی ده.

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ببنید شما باید یک لیسانس مرتبط از آمریکا داشته باشید نه ایران.
    بله بورس هست در فرایند تحصیلی داده میشه افرادی که من میشناسم حتی دیدم توی رزومه هاشون اشاره کردند به برنده فلان بورس در فلان دوره و مثل فاند نیست که از اول بدن بهتون. هر دانشگاه هم روال خودشو داره.
    آزمون ها در مرحله اول برای لیسانس برای همه رشته ها البته میشه SAT بعد برای ورود به رشته پزشکی میشه MCAT و بعد ها هم برای رزیدنتی سه مرحله آزمون هست به نام USMLE
    برای مقطع دکترا هم با توجه به رشتتون باید نمره زبان داشته باشید بعد GRE(در رشته بیولوژی اگر اشتباه نکنم به سابجکت هم نیاز دارید) و و در کنارش مقاله و ریکام و ..... و بعد هم سایتهای دانشگاههای مختلف رو بگردید پروگرام مورد علاقه و تخصصیتون رو انتخاب کنید و براش اپلای کنید و ایمیل بزنید به اساتید بعد هم هی میل باکستون رو چک کنید ((: تا ببینید کی بهتون فاند میده کی نمیده و شرایطو بسنجید با توجه به وضعیت خودتون
    برام جالب بود که یکی هم از اس ای تی صحبت کرده..میخواستم در رابطه با اس ای تی سوالی داشته باشم خیلی ممنون میشم اگر جواب بدین.
    من سه ماه دیگه اس ای تی 1+ اس ای تی سابجکت میدم و با دادن این اس ای تی و ایشالا گرفتن نمره خوب دو مسیر جدید برام باز میشه که دوس دارم شماهایی که با تجربه هستین بنده رو راهنمایی کنید..
    مسیر 1.پذیرش از دانشگاه حاجت تپه (رشته ی پزشکی) و تحصیل به مدت 3 سال تا اتمام علوم پایه و سپس دادن ازمون mcat و پذیرش در رشته پزشکی امریکا.
    مسیر 2.پذیرش در یک رشته مرتبط با پزشکی (مثلا زیست شناسی) از یک دانشگاه امریکایی و گذراندن 3-4 سال تا اتمام ان رشته و سپس دادن ازمون mcat و پذیرش در رشته پزشکی امریکا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)