صفحه 4 از 54 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

مرسی واقعا اطلاعات خوبی بود
    کاش در مورد کانادا هم اطلاعات داشتید

سوال من اینکه داشتن usmle 1 کافی نیست؟ باید حتما mcat هم داد؟ و اینکه واحدهای ما رو قبول میکنن؟

Junior Member

ببینید MCAT در حال حاضر در سایت اکثر دانشگاه ها به عنوان تنها آزمون مورد نیاز مطرح شده، ولی اکثریت هر دو تا رو شرکت می کنند که Qualification های بیشتری داشته باشند. به هر حال به نظر MCAT واجب می آد و نمی شه ازش گذشت. ضمنا مباحث بیولوژی بسیار ساده هستند و شیمی و فیزیکش هم در حد پیش دانشگاهی خیلی بیشتر نیست. MCAT یک آزمونه که فن داره، مثل کنکور خودمونه، سرعت و زمان و این چیزا توش مهمه! تنها مبحثیش که فکر می کنم باید زیاد بخونیم شیمی آلیش هست!
    در مورد واحد ها! بستگی به دانشگاه داره، ولی به هر حال در مورد دانشگاه های گروه اولی که گفتم که تحقیقاتی هستند، واحد هاشون کلا با پزشکی ایران متفاوته و سر فصل هاش مثل MCAT، شامل بیولوژی، شیمی، شیمی آلی، فیزیک و شیمی، verbal reasoning و دو تا انشا!!!! بنابراین واحد هامون خیلی به درد نمی خوره، باید یا MCAT خیلی خوب داشته باشیم، یا بعد از رفتن در امریکا یا در جایی مثل دبی اون واحد هارو بگذرونیم! فکر کنم 14 تا بیولوژی، 8 تا شیمی آلی، 8 تا شیمی، 6 تا فیزیک بود، یا همچین چیزی، که باید 2 تا از هرکدومش عملی باشه!!! در مورد نحوه ی گذروندن این واحد ها به هر حال سوال خودمم یود!!

Junior Member

اطلاتی‌ که دادین جالب و مفید بود، ولی‌ چند چیز رو که اشتباه گفتین رو توضیح میدم. یکی‌ اینکه کسی‌ که MDداره اینجا واحدی نمیگزرون، یعنی اصلا جایی‌ نیست که واحدی بگذرونین و اگر دانشکدتون تو لیست GFMCEباشه، کفایت می‌کنه. و اون قضیه اینترنی، اینجا سال اول رزیدنتی رو میگن اینترنی و همه باید بگزرونن این دوره رو. و med school اینجا ۴ ساله نه ۲.۵-۳ سال
    هرگز در راه رسیدن به آرزوها محافظه کار نباشید!

Junior Member

من نمیدونم چند تا از دانشگاه های پرشکی ایران در اون لیست هستند، نگاه نکردم، ولی خیلی هارو میشناسم و خیلی هارم شنیدم که وفتی از اینجا رفتن و usmle هارو شرکت کردن، پذیرش گرفتن ولی 2- 3 سال دوباره درس خوندن تا تازه پزشکیشونو قبول کنن! منم نگفتم پزشکی اونجا 2.5-3 ساله!! گفتم 3 - 3.5 تا جداکثر 4 ساله! به هر حال خیلی ها 13 semester هستند که میشه 3 سال و 1 فصل!

حالا کسی راجع به اون چند تا واحد اطلاعات نداره؟ اگه یکی بخواد همشو امریکا بگذرونه چند سمستر وقت می بره؟

• Verbal Reasoning
    The test consists of seven passages, each of which is about
    600 words long, taken from the humanities, social sciences, and natural sciences
    منابع اینها از کجاست؟

نمونه سوال ندزاه..!!! 8)

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834
    منابع اینها از کجاست؟

نمونه سوال ندزاه..!!! 8)
    دوتا کتاب داره : http://bit.ly/RsZdI http://bit.ly/kFx9A

که هر دوتا میشه 47 تا خرید : http://bit.ly/RsZdI

Junior Member

من ebook شونو دارم! کلا هر سال عوض میشن! تا قصد شرکت ندارین نباید بخرین! به هر حال MCAT رو میخوان دیگه! واحدارم باید گذرونده باشیم!! آیا واحدای دبیرستانمونو برای شیمی فیزیکش قبول میکنن؟ خیلی شیمی فیزیک دبیرستان های ما خوبه! کسی خوب بلد باشه مسکلی در MCAT نداره!!

Junior Member

سلام به همه
    والا من هرچی به این دانشگاهها میل دادم و تو سایتشون گشتم دانشگاهی نبود که این شرط رو نداشته باشه:
    1-2 سال تحصیل در کالج و یا دانشگاهی در کانادا یا آمریکا قبل از apply کردن!!

حالا اون واحدها بماند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی / علوم پزشکی اصفهان

کسی تا حالا به صورت undergraduate رفته؟
    من هرجا رو میبینم میگن باید واحدهایی مثل شیمی و زیست و اینا رو گذرونده باشیم!

In general, most medical schools will expect applicants to have taken the Medical College Admission Test (MCAT), and to have completed the following types of courses:

* One year of Biology
    * One year of Physics
    * One year of English
    * Two years of Chemistry (through Organic Chemistry)

میشه بعد از اینکه admission گرفتیم اونجا اینا رو پاس کرد؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine

سلام. 1)میخواستم بدونم سیستم آموزش پزشکی تو آمریکا چه جوریه؟یعنی basic medical science ،clinical clerkship،internship،هرکدوم چند سالن؟
    2)آیا میشه با گذروندن USMLE step 1 از بعد از علوم پایه تو دانشگاه های آمریکا(ترجیحا تگزاس) ادامه تحصیل داد؟یعنی از clerkship یا همون استاژری خودمون؟(البته برای کسی که green card داره).
    ممنون میشم راهنماییم کنین.اگه با جزییات باشه که خیلی بهتره.من خودم bookletهای USMLEرو خوندم، یه سری هم به قسمت USMLEهمین سایت هم زدم ولی به جوابی که میخواستم نرسیدم.بازم ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)