صفحه 44 از 54 نخستنخست ... 3435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

سلام تو رو خدا یکی به من کمک کنه اصلا نمیدونم باید چکار کنم
    اول اینو بگم که من هدفم اصلا ایران موندن و کار کردن نیست در نتیجه پزشکی ایران که الان دارم میخونم به هیچ دردی نمیخوره چون من کسی نیستم که بتونم بعدا به یه دلیل دیگه برم
    من دو هقته پیش مصاحبه داشتم ارمنستان برای لیسانس (واقعا میخوام از اول شروع کنم!!! و اتلاف وقتش تو اونجا برام مهم نیست) و ویزا نگرفتم برای زیست با بند 214ب
    فاند خوبیم از دانشگاه دارم گفتم شاید پزشکی خوندن اینجا دردسر درست کرده (آزاد میخونم در ضمن کلی پول دارم میدم)
    الان موندم چه کار کنم انصرافم دادم از دانشگاه! دیفر کردم برای ترم دیگه کسی پیشنهاد چیزی داره؟ دفعه ی دیگه چی بگم؟ نگم که پزشکی میخوام بخونم؟ تو رو خدا کمک کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط epistem نمایش پست ها
    شنیده ها رو باید رها کرد معمولا قابل توجه نیستند
    لیسانس داشته باشی حالا از هر کجا کفایت میکنه فقط معادل سازی و تطبیق داده بشه که معمولا مشکل خاصی نیست.
    خانم اپیستم، شما که باز حرف آنچنانی زدی، از بقال سر کوچه که نقل نکرد ایشون، از تعدادی از کسانی که این کار رو کردن برای شما گفت اینهم لینکش
    "http://www.usnews.com/education/blogs/medical-school-admissions-doctor/2012/07/16/3-tips-for-international-students-applying-to-us-medical-schools"

"2. Consider completing some coursework in the U.S.: The schools that do admit international applicants typically require a bachelor's degree issued by a U.S. institution, or at least one year of U.S.-based coursework. The schools prefer that the coursework at a U.S. school be in the sciences."

Junior Member

سلام.من دانشجوی پزشکی ترم 7 دانشکاه تهران هستم.سوالای من اینه من الان برم بهتره یا بعد از اتمام دوره پزشکی؟ چون می خوام ببینم در کدوم مقطع وقتم کمتر اتلاف داره....بعد من اگر md در کشور دیگه ای بگیرم پذیرش امریکا سریعتر انجام میشه؟...حتی اگر بخوام md اینجا تموم کنم از کی باید اقدام کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kianat نمایش پست ها
    سلام.من دانشجوی پزشکی ترم 7 دانشکاه تهران هستم.سوالای من اینه من الان برم بهتره یا بعد از اتمام دوره پزشکی؟ چون می خوام ببینم در کدوم مقطع وقتم کمتر اتلاف داره....بعد من اگر md در کشور دیگه ای بگیرم پذیرش امریکا سریعتر انجام میشه؟...حتی اگر بخوام md اینجا تموم کنم از کی باید اقدام کنم؟

شما از هر جای دنیا بخواین برید آمریکا همین مسیری رو که همه پزشکان از ایران میرن باید طی کنی. فقط اگر ایران موندی حتما منابع USMLE رو در مدت تحصیل خیلی خوب و عمیق یاد بگیر نه مثل چیزی که در ایران بر اساس جزوه و صرفا نمره در بسیاری از موارد انجام میشه. بعد از اتمام درس مشکل اصلی فقط آزاد کردن مدرک هست که با وجود تعهدات دانشگاه این کار رو انجام نمیده و شما نمی تونید امتحان بدید. نمی دونم آیا قانون جدیدی وضع شده که بچه ها بتونن در دوران تحصیل امتحان بدن یا نه.

اگر از نظر مالی امکان تحصیل در دوره لیسانس و بعد هم پزشکی عمومی رو دارید، این انتخاب بسیار بهتر هست ولی هزینه بسیار بسیار بالاست چون اسکالرشیپ هم داده نمیشه. پس فکر کنم بهتر باشه همینجا بخونید ولی از دوران دانشجویی رزومه رو با مقالات و فعالیتهای فوق برنامه علمی پژوهشی قوی کنید و برای امتحانات آماده بشید.

موفق باشید.

Junior Member

سلام ایا دانشگاه های امریکا در رشته پزشکی بورسیه میکنن؟
    اگر بله شرایط چیه؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aaariaaa نمایش پست ها
    اگر بله شرایط چیه؟؟؟؟
    سلام، نه متاسفانه، خیلی از امریکایی ها هم به علت مخارج بالای مدرسه پزشکی، خارج از امریکا عمومی رو میگیرند و برا تخصص به امریکا برمی گردند.

نقل قول نوشته اصلی توسط aaariaaa نمایش پست ها
    اگر بله شرایط چیه؟؟؟؟
    خیر بورسیه تعلق نمیگیره.

Junior Member

سلام دوستان. من از دانشگاه مازندران -بابلسر کارشناسی زیست شناسی سلولس و مولکولی گرفتم. معدلم پایینه حدود 13 اما سه تا مقاله isi تو Elsevier چاپ کردم . اما علی رغم علاقه زیادم به زیست مولکولی بنا به دلایلی می خوام پزشکی بخونم. می خوام ببینم مقاله هام برای پذیرش تو دانشگاه ها کمکم می کنه؟ اگر می شه حدود شهریه دانشگاه تو امریکا و کانادا رو تو جوابتون بهم بگید ممنونم

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaa922 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از دانشگاه مازندران -بابلسر کارشناسی زیست شناسی سلولس و مولکولی گرفتم. معدلم پایینه حدود 13 اما سه تا مقاله isi تو Elsevier چاپ کردم . اما علی رغم علاقه زیادم به زیست مولکولی بنا به دلایلی می خوام پزشکی بخونم. می خوام ببینم مقاله هام برای پذیرش تو دانشگاه ها کمکم می کنه؟ اگر می شه حدود شهریه دانشگاه تو امریکا و کانادا رو تو جوابتون بهم بگید ممنونم
    دوست عزیز بارها پاسخ سوالات شما تو این انجمن داده شده. خود آمریکاییها به دلیل هزینه بالا دوره عمومی رو خارج از آمریکا میخونن کانادا هم اصلا به دانشجوی غیر کانادایی پذیرش نمیده واسه پزشکی.

Junior Member

سلام دوستان،
    اينطوري كه من فهميدم كوتاهترين زمان ممكن براي يك خانم دانشجوي ترم 5 پزشكي ايران كه بتونن برسن امريكا و مشغول به كار يا ادامه تحصيل بشن در قرن 15 شمسي اتفاق خواهد افتاد كه ظاهرا داشتن گرين كارت هم دردي دوا نميكنه.
    بنظرتون راه ديگه اي مثل انتقال واحدهاي پاس شده يا گرفتن فرصت مطالعاتي و راههاي مشابه هست يا نه؟
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)