صفحه 45 از 54 نخستنخست ... 3536373839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoorce نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    اينطوري كه من فهميدم كوتاهترين زمان ممكن براي يك خانم دانشجوي ترم 5 پزشكي ايران كه بتونن برسن امريكا و مشغول به كار يا ادامه تحصيل بشن در قرن 15 شمسي اتفاق خواهد افتاد كه ظاهرا داشتن گرين كارت هم دردي دوا نميكنه.
    بنظرتون راه ديگه اي مثل انتقال واحدهاي پاس شده يا گرفتن فرصت مطالعاتي و راههاي مشابه هست يا نه؟
    سپاس
    سلام

انتقال واحدهای پاس شده که اصلا معنی نداره. برای دانشجوی پزشکی فرصت مطالعاتی وجود نداره. فوقش بتونید دوره کلرکشیپ که معادل اکسترنی هست یک بخشی رو در یک دانشگاه بگذرونید که اون هم در وهله برمیگرده به ارتباطاته بین دانشگاهی که تا جایی که من اطلاع دارم، در ایران نداریم ولی در مورد کشورهای دیگه وجود داره. در نهایت تنها کار اینه که شما درستون رو تموم کنید و مشکل تعهدات هم حل کنید و بعد یا امتحانات USMLE رو بدید و همزمان بتونید برای دوره مستر (فوق لیسانس) از یک دانشگاه پذیرش بگیرید یا پوزیشن تحقیقاتی پیدا کنید که ویزای ورود به آمریکا بگیرید. تاکید می کنم با دادن امتحانات، مشکل ویزا حل نمیشه، باید به فکر راهی برای ویزا گرفتن باشید از همون راه هایی که گفتم.

موفق باشید.

Junior Member

با سلام..
    من دانشجوی ترم2 پزشکی هستم.تا الان شرایط تحصیلی خوبی داشتم.معدل دیپلم19.90 و معدل ترم1 بالای17..
    میخواستم بدونم چطور میتونم برای پذیرش اقدام کنم؟آیا شرایط من تا الان مناسب هست یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine .Esfahan

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1999 نمایش پست ها
    با سلام..
    من دانشجوی ترم2 پزشکی هستم.تا الان شرایط تحصیلی خوبی داشتم.معدل دیپلم19.90 و معدل ترم1 بالای17..
    میخواستم بدونم چطور میتونم برای پذیرش اقدام کنم؟آیا شرایط من تا الان مناسب هست یا نه؟
    سلام دوست عزیز.من البته مدیر انجمن نیستم ولی خوب شنیده های خودمو بیان میکنم.برای ما که ایرانیم هیچ امکانی برای تبدیل واحدها وجود نداره یعنی شما یا باید ۷ سال پزشکیتو اینجابگذرونی وقتی مدرکتو ازاد کردی ،برای پذیرش اقدام کنی یا اینکه این دو ترم رو بیخیال شی و از اول بری دوباره اونجا برای پذیرش پزشکی اقدام کنی یعنی بری دوره دوساله رو بگذرونی که در اون یک لیسانس مرتبط با پرشکی رو باید انتخاب کنی و بخونی دقیقا مثل خود بچه های امریکا .بعد از دوره ۲ ساله لیسانس هم امتحان MCAT میدی اگه نمره بیاری پذیرش میگیری واسه مدارس پزشکی و وارد پزشکی میشی.این راه دوم که گفتم (همین لیسانس و ...)فقط در صورتی امکانپذیره که permenant citizen امریکا باشی و به علاوه توانایی تامین مالی هم داشته باشی .پس با این اوصاف !!نتیجه میگیریم الان فعلا باید فقط زبانمونو خوب تقویت کنیم و در کارهای تحقیقاتی شرکت کنیم تا رزومه مون قویتر بشه و کلیه دروس رو از کتابهای text زبان اصل بخونیم.همین!!موفق باشی.تو همین انجمن بگرد کلی مطلب پیدا میکنی که به دردت میخوره

Junior Member

کسی که اینجا دیپلم فنی داشته بوده بعد فوق دیپلم گرفته اینو میشه تو ایران معادلسازی کرد برابر پیش دانشگاهی همون 12ساله
    بعدش میتونه با همون مدرک معادلسازی فوق دیپلم به پیش دانشگاهیی تو امریکا پزشکی خوند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1999 نمایش پست ها
    با سلام..

سلام
    دوست عزیز شما با دو ترم خوندن نمی تونید برای ادامه تحصیل برید آمریکا. یا باید از اول برید یک لیسانس در آمریکا بخونید و بعد برید دانشگاه پزشکی و امتحانات مربوطه رو بدید یا در ایران پزشکی رو تموم کنید و بعد از طرح و سربازی امتحانات USMLE رو بدید و وارد تخصص در آمریکا بشید. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوست عزیز برای پزشکی عمومی هیچ فاندی وجود نداره. وقتت و هزینت رو هدر نده همون ایران پزشکیت رو بخون.
    برای بعد از عمومی چی؟ فاندی هست؟چه کشور هایی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan1985 نمایش پست ها
    بهتره لیسانس بخونه از یه دانشگاه خوب و با رزومه و معدل بالا و زبان قوی!
    البته دارو سازی هم بد نیست. اما پزشکی و دندون واسه پلی برای خارج رفتن توصیه نمیشه.
    سلام داداش
    بعد از اتمام دکتری دارو ایران چه راهکاری پیشنهاد میکنی که بتونم بیام امریکا البته با فاند؟
    ویرایش توسط maxi1 : August 30th, 2017 در ساعت 01:17 AM

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

سلام دوستان
    من دانشجوی داروسازی در ایران هستم..
    بعد از اتمام تحصیلم ب واسطه نامزدم ک گرین کارت داره ب امریکا میرم...
    اما نمیخوام اونجا در رشته ی خودم تخصص بگیرم، میخوام پزشکی بخونم و در ادامه تخصص پوست و مو..
    میخواستم بدونم کسی تابحال اینکارو کرده و آیا اصلا امکانپذیر هست؟ و اگه آره چطوری؟
    آیا باید از اول شروع کنم و دوره ی 4ساله premed رو اونجا سپری کنم یا اینکه همین مدرک داروسازیم منو اون4سال جلو میندازه و لازم نیست؟ یا اگه آره اول باید 2سالو صرف معادلسازی مدرک داروسازیم اونجا کنم ک بتونم اون4سالو جلو بیفتم یا نه لازم نیست؟
    آیا سایت مفیدی دراین زمینه وجود داره ک مطالعه کنم؟
    آیا یکسری از واحدهای رشته خودم برای پزشکی عمومی اونجا معادلسازی میشه ک زودتر فارق التحصیل شم؟
    گذشته از اون4سال premed، طول دوره پزشکی عمومی اونجا چندساله؟ وتخصص حدودا چندساله؟
    چطور میتونم توی این زمینه اطلاعاتی کسب کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین..

نقل قول نوشته اصلی توسط bardia08 نمایش پست ها
    سلام. فکر کنم چیزایی رو که میدونستم، به e-mailتون! فرستادم.
    سیستم undergraduate امریکا کاملا با ایران فرق داره و اونجا برای شروع پزشکی باید قبلش لیسانس داشته باشین که بهش میگن premed.
    احتمالا برای premed از اینجا میشه apply کرد. ولی کار آسونی نیست و به جز برای کسی که citizen یا permanent resident نیست توصیه نمیکنم ;D
    برای دندان پزشکی هم باید لیسانس داشته باشیم؟
    باید توی زمینه ی زیست حتما لیسانس بگیریم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghoghnous1991 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی داروسازی در ایران هستم..
    بعد از اتمام تحصیلم ب واسطه نامزدم ک گرین کارت داره ب امریکا میرم...
    اما نمیخوام اونجا در رشته ی خودم تخصص بگیرم، میخوام پزشکی بخونم و در ادامه تخصص پوست و مو..
    میخواستم بدونم کسی تابحال اینکارو کرده و آیا اصلا امکانپذیر هست؟ و اگه آره چطوری؟
    آیا باید از اول شروع کنم و دوره ی 4ساله premed رو اونجا سپری کنم یا اینکه همین مدرک داروسازیم منو اون4سال جلو میندازه و لازم نیست؟ یا اگه آره اول باید 2سالو صرف معادلسازی مدرک داروسازیم اونجا کنم ک بتونم اون4سالو جلو بیفتم یا نه لازم نیست؟
    آیا سایت مفیدی دراین زمینه وجود داره ک مطالعه کنم؟
    آیا یکسری از واحدهای رشته خودم برای پزشکی عمومی اونجا معادلسازی میشه ک زودتر فارق التحصیل شم؟
    گذشته از اون4سال premed، طول دوره پزشکی عمومی اونجا چندساله؟ وتخصص حدودا چندساله؟
    چطور میتونم توی این زمینه اطلاعاتی کسب کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین..
    پوست یکی از سنگین ترین گرایشهای پزشکی و یکی از لوکس ترین هاست. شما رشتتون هم نیست و اطلاع ندارید چه رقابتی برای پوست هست وشانس چقدره و سنگینی چطور! احتملا در یک مطب متخصص پوست دیدی بیماران زیادند یا چند مقاله در این زمینه خوندید ولی مباحث تخصصی پزشکی در زمینه درماتولوژی بسیار سخت هستند و حتی ممکنه با روحیاتتون نسازه.

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخير
    من تازه كنكور دادم و ميتونم پرستاري دانشگاه هاي خوب مثل ايران يا شيراز رو قبول بشم. ميخواستم ببينم اگه اين رشته رو ادامه بدم با معدل بالا اونوقت ميتونم با مدركش+مدرك زبان بورسيه پزشكي از يه دانشگاه در كانادا يا امريكا رو بگيرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)