صفحه 47 از 54 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

سلام.من نمیدونم سوالمو جای درستی مطرح میکنم یا نه ولی اگه اطلاع دارید خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.من امسال رشته زیست شناسی مولکولی واسه کارشناسی قبول شدم الان اگه من ۴ سال بخونم بعدش میتونم واسه پزشکی امریکا اقدام کنم؟چون توی امریکا برای پزشکی باید اول یه لیسانس تو زمینه علوم پایه داشت.حالا اونجا مدرک لیسانس منو قبول میکنن؟که مستقیم وارد دانشکده پزشکی شم؟یا اینکه فقط میتونم توی رشته هایی مثل ژنتیک،بیوشیمی،میکروبیولوژ ی و......اپلای کنم.از نظر مالی هم مشکلی ندارم.ممنون میشم پاسخ بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط khosro23 نمایش پست ها
    سلام..من دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانم...وفارغ التحصیل مهندسی معماری
    الان که دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانم معدلم 19.09 نمره ی آیلتسم 7 نمره ی تافل 110 اما هنوز جی آر ای ندارم.....مقاله هم یه دونه نوشتم 25 سالمه دوره ی علوم پایه رو تموم کردم..من میتونم برای ادامه تحصیل فول فاند بگیرم از آمریکا؟؟؟؟.............سوال دوم باید حتما پزشکی تموم بشه یا نصفه کاره میتونم برم؟؟......سوال سوم راجب دانشگاه UCLA چی اونجا میتونم فاند بگیرم؟؟...فول فاند؟....حالا TA یا RA.....
    بعدش باتوجه به شرایطم کدوم دانشگاه تو آمریکا بهم فول فاند میده؟؟؟.....متشکرم...
    برای خوندن پزشکی تو امریکا فاند بهتون نمیدن. بلکه باید شهریه بدین. چیزی هم به اسم ادامه تحصیل نداره. باید از اول برای premed اقدام کنید و امتحان MCAT رو بدین و وارد پروسه ی سخت ورود به دانشکده پزشکی بشین. مسیری که اصلاً آسون نیست و مهمتر از همه وقت و هزینه ی بالایی داره.
    ولی از طریق ادامه ی تحصیل معماری میتونید بیاین امریکا و اون مسیر راحت تری برای امریکا اومدن ه اگه پزشکی رو نخواین ادامه بدین.
    عملاً باید پزشکی رو تمم کنید و برای تخصص اقدام کنید ولی مسیر طولانی ای ه. چون 4 سال دیگه حداقل از درستون مونده و اگه سربازی/طرح داشته باشید میتونه طولانی تر هم بشه. اگه زودتر میخواین ممکنه بتونید انصراف بدین و پزشکی رو تو کشورهای دیگه زودتر بخونید و بعد برای تخصص امریکا اقدام کنید. البته من از مسیرهای غیر امریکا خبر ندارم که با شرایتون میتونید برین کشورهای دیگه مثل آلمان یا ایتالیا یا جای دیگه یا نه و یا اینکه هزینه هاشون چقدره.
    اگر تصمیم گرفتین ایران بمونید، خیلی این شرایط عالی تون رو ادام بدین، درسها رو بخونید، میتونید فیلمها و کتابهای کاپلان رو همزمان با دروس بایلینی تون بخونید تا آشنا بشین با فرمت درسها. چون انگلیسی تون قوی ه میتونید زبان اسپانیایی یاد بگیرین که تو امریکا دونستنش کمک میکنه و نکته ی مثبتی ه. ریسرچ کنید، مقاله چاپ کنید. با اساتیدی که با امریکا ارتباط دارن یا کار مشترک میکنن در ارتباط باشید. تو کنگره های داخلی و خارجی شرکت کنید و اگه مشمول طرح هستید، یا به وثیقه فکر کنید یا سعی کنید با اختراع و اکتشاف اگه مسیرش هنوز بازه طرحتون رو معاف کنید.
    تا اینجا زحمات زیادی کشیدین و خیلی رزومه ی خوبی دارین. ایشالا موفق تر هم هستین در آینده.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyab22 نمایش پست ها
    سلام.من نمیدونم سوالمو جای درستی مطرح میکنم یا نه ولی اگه اطلاع دارید خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.من امسال رشته زیست شناسی مولکولی واسه کارشناسی قبول شدم الان اگه من ۴ سال بخونم بعدش میتونم واسه پزشکی امریکا اقدام کنم؟چون توی امریکا برای پزشکی باید اول یه لیسانس تو زمینه علوم پایه داشت.حالا اونجا مدرک لیسانس منو قبول میکنن؟که مستقیم وارد دانشکده پزشکی شم؟یا اینکه فقط میتونم توی رشته هایی مثل ژنتیک،بیوشیمی،میکروبیولوژ ی و......اپلای کنم.از نظر مالی هم مشکلی ندارم.ممنون میشم پاسخ بدید.
    کلا اینجا عادت دارند همه چیز را بیخود بیجهت و هالیوودی بزرگ میکنند و به نتیجه ای نمیرسی! برو از افرادی که این مسیر رو موفقیت آمیز طی کردند بپرس. من از شخص دکتر ملک زاده کلی سوال پرسیدم از پزشکان دیگری که که فکر نمیکنم آدمهای کمی باشند! همگی تجربیاتشات 100% متفاوت با مسیرهایی هست که در این فروم و تاپیک نوشته میشه! باز از خانمی که در ورودی خودش فقط یک نفر غیر آمریکایی بود یکی از گرایشهای برتر رزیدنتی میخواند به همراه همسر ایرانی اش! که از همین دانشگاه کرمان! اران فارغ التحصیل شده بود باز اصلا مطالب اینجا تایید نشد! پس خیلی توجهی نکن!
    مثلا همین ریسرچ پوزیشن فقط و فقط و فقط زاییده ذهن برخی دوستان هست که مسیر رو اونطوری استیبل کردند نه مسیر قطعی 100% ای!
    اما
    شما یه لیساسن بگیر و پول جور کن! پول جور کردن هزاران راه داره!!! امتحان داره برای پزشکی امتحانم اینطوری نیست شاخ غول بشکنی! اون آمریکایی های "خنگی" که قبول نمیشن میرن کارائیب یا میان همین کشورای اروپایی باور کنید از یک لیسانس زیست شناسی پیام نور ایران کمتر سرشون میشه! یکی من میشناسم نتونست قبول بشه همه مثالش میزدن حتی یکی دو نفر توی این فروم! یه روز ازش چنتا سوال زیست پرسیدم بخدا بلد نبود!!!! بعد اینو معیار قرار میدن برای اینکه وای آمریکایی ها خودشون!!!!! قبلو نمیشن! پس دیگه هیچکی نمیشه!
    لیسانستم برخی جاها قبول میکنند منتها معادل سازیش باید بکنی یعنی واحدای تکمیلی رو میگذرونی معادل میشه شایدم بگن بشین سال دوم لیسانس دوباره . یکی از دوستای من هند لیسانس گرفت بعد گفتن سال دوم بشین.
    مسیر کاملا قابل انجام و شدنی هست. هیچ ترس و دلهره ساختگی اینجا رو جدی نگیر اینجا خیلی ها از تجربه کلینیکال سالهاست دورن! بعد از طرح بعد از کلی فاصله مشکلات خاصی رو دارند و این مشکلات ابدا گریبانگیر شما نخواهد بود.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط khosro23 نمایش پست ها
    سلام..من دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانم...وفارغ التحصیل مهندسی معماری
    الان که دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانم معدلم 19.09 نمره ی آیلتسم 7 نمره ی تافل 110 اما هنوز جی آر ای ندارم.....مقاله هم یه دونه نوشتم 25 سالمه دوره ی علوم پایه رو تموم کردم..من میتونم برای ادامه تحصیل فول فاند بگیرم از آمریکا؟؟؟؟.............سوال دوم باید حتما پزشکی تموم بشه یا نصفه کاره میتونم برم؟؟......سوال سوم راجب دانشگاه UCLA چی اونجا میتونم فاند بگیرم؟؟...فول فاند؟....حالا TA یا RA.....
    بعدش باتوجه به شرایطم کدوم دانشگاه تو آمریکا بهم فول فاند میده؟؟؟.....متشکرم...
    فول فاند البته بی معنیه! الان دوستان میگن فول فاند بی معنیه بعد نمیگن حقوق میگری بجاش! نمیدونم چه علاقه ای وجود داره در ارایه غلط اطلاعات! شما هیچ نیازی به پول نداری برای دوره رزیدنتی حقوق میگیری بین سالی 40 تا 60 هزار دلار! از هرجا تونستی ول کن برو! چون تا ایران هستی و تا بعد از طرح عملا هیچ امتحانی نمیتونی بدی! هیچ دوره کلینیکالی نمیتونی شرکت کنی حتی یه سفر ساده هم نمیتونی به عنوان دانشجوی پزشکی بری یه بیمارستانی آمریکایی! پس هر لحظه تونستی ول کن ایران بمونی مثل خیلیا میشی مسیرت 100 برابر کسی که ایارن نیست سختتر میشه. هرجا میتونی ترنسفر کن . ما الان داریم استپ یک میدیم! دوستامون منتظرن 7 سال دیگه! با احتساب طرح ! یعنی ما استپ 3 رو هم تموم کردیم اونا هنوز ثبت نامم نمیتونن بکنن توی اون تایم . البته بحث علمی چیز دیگریه و بستگی به فرد داره منظورم کسیه که قبول بشه و ..... بره جلو .
    استاد من ازش در باره دانشگاه پرسیدم برای یک دوره کاراموزی من رو معرفی کرد به اساتاد سابق خودش در سنت لوئیز که گفت جای خوبیه طبق این که این استاد ما برنده خودش کاندیدای پجایزه برترین پزشکان اروپایی هم بوده پس طبیعتا به جایی وقتی میگه خوب یعنی خوبه.

Junior Member

سلام وقتتون بخیر
    من دانشجوی کارشناسی علوم تغذیه ام. میخواستم ببینم برای ادامه تحصیل همراه با دریافت بورس چه کشور و چه دانشگاهی برام مناسبه ؟ درصورت داشتن رزومه خوب.
    و آیا بهتره برای ادامه به گرایش دیگه ای اقدام کنم؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    فول فاند البته بی معنیه! الان دوستان میگن فول فاند بی معنیه بعد نمیگن حقوق میگری بجاش! نمیدونم چه علاقه ای وجود داره در ارایه غلط اطلاعات! شما هیچ نیازی به پول نداری برای دوره رزیدنتی حقوق میگیری بین سالی 40 تا 60 هزار دلار! از هرجا تونستی ول کن برو! چون تا ایران هستی و تا بعد از طرح عملا هیچ امتحانی نمیتونی بدی! هیچ دوره کلینیکالی نمیتونی شرکت کنی حتی یه سفر ساده هم نمیتونی به عنوان دانشجوی پزشکی بری یه بیمارستانی آمریکایی! پس هر لحظه تونستی ول کن ایران بمونی مثل خیلیا میشی مسیرت 100 برابر کسی که ایارن نیست سختتر میشه. هرجا میتونی ترنسفر کن . ما الان داریم استپ یک میدیم! دوستامون منتظرن 7 سال دیگه! با احتساب طرح ! یعنی ما استپ 3 رو هم تموم کردیم اونا هنوز ثبت نامم نمیتونن بکنن توی اون تایم . البته بحث علمی چیز دیگریه و بستگی به فرد داره منظورم کسیه که قبول بشه و ..... بره جلو .
    استاد من ازش در باره دانشگاه پرسیدم برای یک دوره کاراموزی من رو معرفی کرد به اساتاد سابق خودش در سنت لوئیز که گفت جای خوبیه طبق این که این استاد ما برنده خودش کاندیدای پجایزه برترین پزشکان اروپایی هم بوده پس طبیعتا به جایی وقتی میگه خوب یعنی خوبه.
    بعد از علوم پایه از ایران برید مدرسه پزشکی در امریکا به شما حقوق میدن؟علوم پایه ایران رو قبول میکنند و حقوق هم میدن؟در پزشکی فاند داریم؟به جای فاند حقوق میدن؟حقوق البته برای رزیدنسی هست.موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    بعد از علوم پایه از ایران برید مدرسه پزشکی در امریکا به شما حقوق میدن؟علوم پایه ایران رو قبول میکنند و حقوق هم میدن؟در پزشکی فاند داریم؟به جای فاند حقوق میدن؟حقوق البته برای رزیدنسی هست.موفق باشید
    رزیدنتی عزیزم! این بنده خدا هم برای رزیدنتی بیشتر فوکوسش بود.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    رزیدنتی عزیزم! این بنده خدا هم برای رزیدنتی بیشتر فوکوسش بود.
    پست ایشون نشونه ای از فوکوس روی چه مبحثی نداشت.در ضمن همون رزیدنسی درسته http://www.ama-assn.org/ama/pub/abou...irements.page?
    موفق باشید

Junior Member

سلام

دوستان عذرخواهی می کنم وقتتون رو می گیرم من یک سوال داشتم و خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون میشم اگر کامل راهنماییم کنید چون به جوابش خیلی نیاز دارم:

بنده امسال کنکور دارم و دارم بسیار خوب می خونم که رشته پزشکی دانشگاه تهران قبول بشم.

سوال بنده این است که آیا میشه بعد از یکی دو سال و گرفتن مدرک زبان برای دانشگاه های اروپا یا آمریکا بورسیه کامل شد ؟
    ( مثلا من الان سال 96 کنکور دارم و وقتی به امید خدا با یک رتبه خوب دانشگاه تهران قبول شدم. امکان داره که برای سال 97 یا نهایتا 98 بورسیه و پذیرش رو از یکی از دانشگاه های اوروپا یا آمریکا بگیرم ؟ ( با هر رزومه ای که لازم باشه )

آیا شرایط مطلوب تری برای رتبه برتر ها و نخبگان وجود داره ؟

خیلی خیلی لطف می کنید اگ کمکم کنید.

Junior Member

سلام من فارغ التحصیل داروسازی هستم 25 سالمه وطرحم این ماه تموم می شه. می خوام برای پزشکی آمریکا اقدام کنم. آیا باید با وجود مدرکم مجدد یک لیسانس در آمریکا بگیرم؟ می شه راهنماییم کنین.اگر دوره عمومی رو در کانادا بگذرونم باز هم نیاز به لیسانس هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)