صفحه 48 از 54 نخستنخست ... 3839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrafruz نمایش پست ها
    سلام من فارغ التحصیل داروسازی هستم 25 سالمه وطرحم این ماه تموم می شه. می خوام برای پزشکی آمریکا اقدام کنم. آیا باید با وجود مدرکم مجدد یک لیسانس در آمریکا بگیرم؟ می شه راهنماییم کنین.اگر دوره عمومی رو در کانادا بگذرونم باز هم نیاز به لیسانس هست؟
    بارها
    در این مورد توضیح داده شده. شما باید حتما یک لیسانس علوم پایه از دانشگاههای امریکای شمالی داشته باشید. در ضمن دانشگاههای کانادا به غیر کانادایی ها پذیرش رشته پزشکی عمومی نمیده. شما در صورتی که بتونید یک لیسانس علوم پایه از کانادا یا امریکا بگیرید و ازمون MCAT رو هم با موفقیت بگذرونید و همچنین توان مالی خیلی خیلی بالایی داشته باشید میتونید در امریکا پزشکی بخونید.

سلام

من قصد شرکت در ازمون mcat رو دارم اما مطالعه منابع انگلیسی برام بسیار سخته بخصوص فیزیک و شیمی. از دوستان کسی میدونه از کتاب های فارسی موجود کتاب هایی هست که بتونه مطالب ازمون mcat رو پوشش بده؟ مثلا کتاب های کنک.ر در ایران و یا موسسه ای در ایران هست بشه برای تدریس خصوصی کمک گرفت؟

با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ardalan2000 نمایش پست ها
    سلام

من قصد شرکت در ازمون mcat رو دارم اما مطالعه منابع انگلیسی برام بسیار سخته بخصوص فیزیک و شیمی. از دوستان کسی میدونه از کتاب های فارسی موجود کتاب هایی هست که بتونه مطالب ازمون mcat رو پوشش بده؟ مثلا کتاب های کنک.ر در ایران و یا موسسه ای در ایران هست بشه برای تدریس خصوصی کمک گرفت؟

با سپاس
    سلام
    نه چنین منابعی وجود نداره اما اگر حالا با خوندن منابع به زبان انگلیسی مشکل دارین روی زبانتون وقت بزارید چون به احتمال خوبی نمره ی جالبی کسب نمی کنین، امتحان به زبان انگلیسی و خیلی خیلی رقابتیه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ARA5H نمایش پست ها
    سلام

دوستان عذرخواهی می کنم وقتتون رو می گیرم من یک سوال داشتم و خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون میشم اگر کامل راهنماییم کنید چون به جوابش خیلی نیاز دارم:

بنده امسال کنکور دارم و دارم بسیار خوب می خونم که رشته پزشکی دانشگاه تهران قبول بشم.

سوال بنده این است که آیا میشه بعد از یکی دو سال و گرفتن مدرک زبان برای دانشگاه های اروپا یا آمریکا بورسیه کامل شد ؟
    ( مثلا من الان سال 96 کنکور دارم و وقتی به امید خدا با یک رتبه خوب دانشگاه تهران قبول شدم. امکان داره که برای سال 97 یا نهایتا 98 بورسیه و پذیرش رو از یکی از دانشگاه های اوروپا یا آمریکا بگیرم ؟ ( با هر رزومه ای که لازم باشه )

آیا شرایط مطلوب تری برای رتبه برتر ها و نخبگان وجود داره ؟

خیلی خیلی لطف می کنید اگ کمکم کنید.

دوست عزیز،

اروبا و امریکا دوتا قاره هستن و نه دو کشور. با قوانین مختلف.

در امریکای شمالی (امریکا و کانادا) قبل از ورود به مدرسه ی پزشکی باید لیسانس بگیرید و واحدهای پره مد گذرونده باشین. اگر پرمننت رزیدنت یا سیتیزن نیستین در دوره ی لیسانس نمی تونین از وام یا بورس ها استفاده کنین. مدرک زبان هم شما رو هیچوقت از بقیه متمایز نمی کنه چون با مدرک زبان شما فقط به سطح پایه اپلیکنت های نیتیو می رسین. (با هرررر رزومه ای که لازم باشه) هم یه مقدار حرف غیر منطقی هست. رزومه رو نمیشه تقلب کرد و در سن پایین و آندرگرد رزومه اهمیت بالایی نداره چون کسی از بچه ی دبیرستانی انتظار شکاف اتم نداره.

در مورد نخبه ها! هم گزینه ی گرفتن گرین کارد وجود داره که شرایط خاصی داره و می تونید با وکیل صحبت کنید.

در مورد اروپا من اطلاعاتی ندارم.

Junior Member

سلام و وقت بخیر.با توجه به وضعیت موجود در امریکا واقعا نمیدونم باید چیکار کرد .درسته هی گفته میشه موقتیه و....ولی سوالی که واسم پیش اومده اینه که اگر در کشوری غیر از امریکا تخصص رو بگیریم مثلا کانادا یا اروپا و بعد واسه فوق یا کلا کار به عنوان پزشک متخصص به امریکا بخواییم بیایم کلیه مراحل امتحانات ۴مرحله باید تکرار بشه یا تبصره ای هست؟اصلا امریکا تخصص غیر از خودش رو به رسمیت میشناسه و اجازه کار بهش میده؟یا کلیه متخصصین فارغ التحصیل از اروپا و کانادا هم باید دوباره از صفر در امریکا شروع کنن؟

Junior Member

من مدرکم رو تازه ازاد کردم و میخواستم واسه امتحان ثبت نام کنم که همه چی ریخته بهم.واقعا نمیدونم باید چیکار کرد و تا ۴سال اینده علاوه بر دغدغه های درسی دغدغه خروج و ...رو هم باید داشت ی ریسرچ پوزیشنم حتی جور کرده بودم ولی الان همه چی خراب شده.واسه همین میخوام بدونم اگر در کشور دیگه ای تخصص بگیرم شانسی دارم برای اومدن به امریکا یا باز هم همه چی از صفره؟مثلا میشه واسه فوق تخصص اقدام کرد؟گرچه میدونم یکم سیستم تخصص و فوق تخصص در امریکا با ایران فرق داره .ممنون میشم کمکم کنین

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sarraz نمایش پست ها
    من مدرکم رو تازه ازاد کردم و میخواستم واسه امتحان ثبت نام کنم که همه چی ریخته بهم.واقعا نمیدونم باید چیکار کرد و تا ۴سال اینده علاوه بر دغدغه های درسی دغدغه خروج و ...رو هم باید داشت ی ریسرچ پوزیشنم حتی جور کرده بودم ولی الان همه چی خراب شده.واسه همین میخوام بدونم اگر در کشور دیگه ای تخصص بگیرم شانسی دارم برای اومدن به امریکا یا باز هم همه چی از صفره؟مثلا میشه واسه فوق تخصص اقدام کرد؟گرچه میدونم یکم سیستم تخصص و فوق تخصص در امریکا با ایران فرق داره .ممنون میشم کمکم کنین
    همه چیز از صفر.
    آمریکا هیچ تخصصی از هیچ جای دیگری رو قبول نداره

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Apdentist نمایش پست ها
    همه چیز از صفر.
    آمریکا هیچ تخصصی از هیچ جای دیگری رو قبول نداره
    مدرک پزشکی‌ کانادا استثناً در ۴۴ ایالت آمریکا قبوله (به فرض اینکه امتحان جواز پزشکی‌ رو در کانادا بگذرونی، یعنی‌ LMCC), و احتیاجی به USMLE نداری برای گرفتن جواز طبابت در آمریکا

گرفتن اجازه کار ولی‌ خیلی‌ سخته، چون به دلیل قوانین خاصی‌ که هست پزشک‌های کانادا نمی‌تونن از راه معمولی ویزای کار بیان، و روش‌های دیگه آای که وجود داره خیلی‌ سخت

Banned

کسی از دوستان ویدئو های کاپلان استفاده کرده؟ توصیه میکنید؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sarraz نمایش پست ها
    اصلا فکرش رو هم نکنید . آمریکا تخصصص جای دیگرو قبول نمیکنه. دوستان زیادی دارم با تخصص های مختلف مدتهاست مدرک تخصص ایران و ... سان بدردشان نخورده.
    موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)