صفحه 52 از 54 نخستنخست ... 242434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsa_IE نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من تاحدودی پست‌ها را مطالعه کردم ولی چون صفحات و پست‌ها خیلی زیاد بود نتوانستم تمام آن‌ها را بخوانم که امیدوارم پرسشی که طرح می‌کنم تکراری نباشد.
    همسر متخصص Gynecology است. پزشکی عمومی و تخصص را در دانشگاه علوم پزشکی تهران خوانده و به صورت پیوسته (استریت) که اخیرا فارغ التحصیل شده و مشغول گذراندن دوره طرح است.
    می‌خواهیم برای مهاجرت اقدام کنیم و کشور مقصدمان هم امریکا است. با توجه به این‌که خانواده من مقیم امریکا هستند فکر می‌کنم کمی برای گرفتن ویزای غیرمهاجرتی کارمان سخت باشد ولی می‌خواستم بدانم که چه روشی بهترین روش مهاجرت است با این شرایط؟ آیا امکان ادامه تحصیل برای فوق تخصص را دارند؟ یا امکان اخذ گرین کارت پزشکان را؟
    ممنون می‌شوم اگر راهنمایی بفرمایید
    سلام
    سوال اول در بخش امریکا بپرسید بهتر هست و من هم اطلاعات کافی ندارم.
    نمیتونند فوق بخونند باید تخصص هم مجدد بخونند.
    سوال سوم، اگر شرایط دارید اقدام کنید. موفق باشید
    https://www.uscis.gov/greencard/physician-NIW

ApplyAbroad Veteran

دوستان فایل پیوست یک ریسرچ لتر هست چاپ شده در JAMA دسامبر 2018 با عنوان Specialty Board Leave Policies for Resident Physicians Requesting Parental Leave
    جدول مفیدی داره برای دوستانی که ممکن هست چنین سوال و دغدغه داشته باشند. موفق باشید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

سلام با تشکر فراوان از این همه صبر و حوصله در پاسخ گویی شما
    من اینترن شیراز هستم و چند ماه دیگر درسم تمام میشود دو سال سربازی دارم و بعد از آن از طریق ویزای پناهندگی به علت یهودی بودن میتوانم وارد امریکا شوم از نظر درس خواندن و معدل وضعیت خیلی خوبی دارم از نظر مقاله و ریسرچ ضعیف. چند فامبل در usa دارم و چندین دکتر فامیل و اشنا در تخصص های مختلف در ایالت های مختلف
    یک سوال به نظر شما اگه واقعا تلاش کنم حدود چند سال طول میکشد در یکی از شهرهای خوب مثل LA ya newyork رزیدنتی پزشکی خانواده یا داخلی قبول بشم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من هیات علمی رشته تخصصی Sports Medicine توی یکی از دانشگاههای تهرانم. من بعد پزشکی عمومی 4 سال رزیدنتی Sports Medicine خوندم و بعد هیات علمی شدم. تعدادی هم مقاله دارم. الان به دلایلی می خواهم به آمریکا مهاجرت کنم. می خواستم بدانم بهترین مسیری که می شود انتخاب کرد چیست؟ درضمن خیلی هم برایم مهم نیست آنجا طبابت کنم و با تحقیق کردن هم اوکی هستم.
    ممنون می شوم از دوستانی که بتوانند من را راهنمایی نمایند.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط SaraFekri نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هیات علمی رشته تخصصی Sports Medicine توی یکی از دانشگاههای تهرانم. من بعد پزشکی عمومی 4 سال رزیدنتی Sports Medicine خوندم و بعد هیات علمی شدم. تعدادی هم مقاله دارم. الان به دلایلی می خواهم به آمریکا مهاجرت کنم. می خواستم بدانم بهترین مسیری که می شود انتخاب کرد چیست؟ درضمن خیلی هم برایم مهم نیست آنجا طبابت کنم و با تحقیق کردن هم اوکی هستم.
    ممنون می شوم از دوستانی که بتوانند من را راهنمایی نمایند.
    سلام
    به نظر من شما از موقعیت خودتون استفاده کنید چون هیئت علمی هستید برای فرصت مطالعاتی اقدام کنید با ویزا j تشریف بیارید امریکا. پیدا کردن پزیشن خیلی راحت هست یک پوینت مثبت و دانشگاه یا وزارت هزینه شما پرداخت می کنند دو پوینت مثبت. بعد میتونید ویزا اکستند کنید یا به f تبدیل کنید یا h. در این مدت باید رزومه بسازید و بعد برای eb و گرین کارت. یا برای مستر یا دکترا اپلای کنیدو رزومه بسازید و مجدد مسیر eb و کرین کارت.
    شما برای ویزا کاری یا مهاجرتی از ایران اقدام کنید میسر نیست پس بهتر هست با j یا f تشریف بیارید سپس برای مهاجرت اقدام کنید. من هفت نفر هیئت علمی در دانشگاه خودم در زمان تحصیل میدونستم که رفتند کانادا و امریکا با فرصت مطالعاتی و مهاجرت کردند.یک نفر هلند مهاجرت کرد. دو نفر فرانسه. ولی امریکا و کانادا خیلی هم همکاران و هم هیئت علمی بسیار رفتند و مهاجرت به آلمان هم که لازم نیست توضیح بدم در چه حد بالا هست آمار. موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من شما از موقعیت خودتون استفاده کنید چون هیئت علمی هستید برای فرصت مطالعاتی اقدام کنید با ویزا j تشریف بیارید امریکا. پیدا کردن پزیشن خیلی راحت هست یک پوینت مثبت و دانشگاه یا وزارت هزینه شما پرداخت می کنند دو پوینت مثبت. بعد میتونید ویزا اکستند کنید یا به f تبدیل کنید یا h. در این مدت باید رزومه بسازید و بعد برای eb و گرین کارت. یا برای مستر یا دکترا اپلای کنیدو رزومه بسازید و مجدد مسیر eb و کرین کارت.
    شما برای ویزا کاری یا مهاجرتی از ایران اقدام کنید میسر نیست پس بهتر هست با j یا f تشریف بیارید سپس برای مهاجرت اقدام کنید. من هفت نفر هیئت علمی در دانشگاه خودم در زمان تحصیل میدونستم که رفتند کانادا و امریکا با فرصت مطالعاتی و مهاجرت کردند.یک نفر هلند مهاجرت کرد. دو نفر فرانسه. ولی امریکا و کانادا خیلی هم همکاران و هم هیئت علمی بسیار رفتند و مهاجرت به آلمان هم که لازم نیست توضیح بدم در چه حد بالا هست آمار. موفق باشید
    درسته کاملا. روش F یا J یک فایده دیگش هم اینه راه usmle رو هم باز نگه میداره. یکی از دانشجو های تایوانی من همین کار رو کرد با fellowship یک ساله تحقیقات در NYU با ویزای J و چند ماه پیش هم معجزه اسا match شد دور دوم.

دوستان من این سوال رو تو یه تاپیک دیگه پرسیدم ولی ظاهزا جوابی نمیگیره چون کاملا سوالم مربوطه به آمریکا اینجا هم مطرحش میکنم

دوستان خواهش میکنم این سوال منو جواب بدین برام خیلی مهمه و وقت کمی دارم برای یه سری اقدام ها در رابطه باهاش :

اگه کسی زیاد به کار بالینی پزشکی علاقه نداشته باشه میتونه "بعد از علوم پایه " برای پی اچ دی تحقیقاتی مث انکولوژی و‌... درخواست اپلای کنه ؟
    (یا کلا بخواد بعدش به پزشکی تغییر رشته بده ؟؟ این راه وقت تلف کردنه یا میانبر ؟؟)

اصلا امکان " ورود به دوره MD پزشکی با دادن MCAT برای یه دانشجو بعد علوم پایه " با نمره خوب MCAT و وضعیت خوب معدل و زبان و مدارک تکمیل شده چقدره در کل و چقدر هزینه بره ؟؟؟
    ( اگه بشه با رشته دوم داخل خود ایران واحدای بیولوژی و شیمی و.. مورد نیاز رو هم گذروند ؟) میشناسین کسی ک در حال انجام پروسه ش هست یا اینکار رو کرده و نتیجه گرفته؟

و موضوع دوم اینکه امکان "دو رشته ای خوندن" پزشکی با یه رشته هنری (مث فشن دیزاین ) تو خارج از کشور (آمریکا و اروپا) برای یه دانشجوی اینترنشنال چقدره ؟ اصلا اجرایی هس یا قوانین خاصی داره ؟

در کل با شرایط فعلی تحریم ها امکان اپلای و ویزا برای آمریکا حداکثر برای دو سه سال آینده رو چطور ارزیابی می کنید ؟

واقعا ممنون میشم جواب واضحی بدین ک بیهوده امیدوار نشم ^^

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ChocoCREAM نمایش پست ها
    دوستان من این سوال رو تو یه تاپیک دیگه پرسیدم ولی ظاهزا جوابی نمیگیره چون کاملا سوالم مربوطه به آمریکا اینجا هم مطرحش میکنم

دوستان خواهش میکنم این سوال منو جواب بدین برام خیلی مهمه و وقت کمی دارم برای یه سری اقدام ها در رابطه باهاش :

اگه کسی زیاد به کار بالینی پزشکی علاقه نداشته باشه میتونه "بعد از علوم پایه " برای پی اچ دی تحقیقاتی مث انکولوژی و‌... درخواست اپلای کنه ؟
    (یا کلا بخواد بعدش به پزشکی تغییر رشته بده ؟؟ این راه وقت تلف کردنه یا میانبر ؟؟)

اصلا امکان " ورود به دوره MD پزشکی با دادن MCAT برای یه دانشجو بعد علوم پایه " با نمره خوب MCAT و وضعیت خوب معدل و زبان و مدارک تکمیل شده چقدره در کل و چقدر هزینه بره ؟؟؟
    ( اگه بشه با رشته دوم داخل خود ایران واحدای بیولوژی و شیمی و.. مورد نیاز رو هم گذروند ؟) میشناسین کسی ک در حال انجام پروسه ش هست یا اینکار رو کرده و نتیجه گرفته؟

و موضوع دوم اینکه امکان "دو رشته ای خوندن" پزشکی با یه رشته هنری (مث فشن دیزاین ) تو خارج از کشور (آمریکا و اروپا) برای یه دانشجوی اینترنشنال چقدره ؟ اصلا اجرایی هس یا قوانین خاصی داره ؟

در کل با شرایط فعلی تحریم ها امکان اپلای و ویزا برای آمریکا حداکثر برای دو سه سال آینده رو چطور ارزیابی می کنید ؟

واقعا ممنون میشم جواب واضحی بدین ک بیهوده امیدوار نشم ^^
    بعد از علوم پایه در ایران نمیتونند. مجدد باید از لیسانس شروع. جمله داخل پرانتز متوجه نشدم.
    من می شناسم افرادی که از ایران که پزشکی یا دندان میخوندند و بعد رفتند امریکا ولی از ابتدا شروع کردند. این افراد گرین کارت یا سیتیزن بودند. بله نتیجه گرفتند به همین صورت که گفتم. بدون گرین کارت یا سیتیزن هزینه ها خیلی سنگین هست و به نظر من چنین سرمایه گذاری بیهوده هست. هزینه دانشگاه ها و حتی ایالت ها متفاوت هست.شما هزینه زندگی هم در نظر بگیرید.
    امکان دو رشته ای خوندن هست هم در اروپا و هم امریکا ولی پروگرم مخصوص خودش باید اپلای کنید. فشن دیزاین اطلاع ندارم. برخی دانشگاه ها با توجه به عملکرد و رزومه شما مجوز میدهند. روال در دانشگاه ها متفاوت هست و شما باید سایت دانشگاه ها مطالعه کنید و مکاتبه کنید.
    شما با حرف یک نفر نه امیدوار باشید و نه ناامید. خودتون تحقیق کنید.
    موفق باشید

ممنون از پاسخ و توجهتون

منظورم از پرانتز در کل این بود که فرض کنید من بعد علوم پایه اقدام کنم برای MCAT و ... (چون همین مورد تو همین تاپیک مطرح شده بود ولی نتیجه و تجربه مشخصی در کار نبود ) یا اینکه اگه ریز نمرات یا مدارک رو نمیدن اینجا به دانشجو
    اگه بخوام برای پی اچ دی درخواست بدم و همونو بخونم یا اینکه بعدش درخواست تغییر رشته بدم به پزشکی ! خواستم ببینم ممکنه این مورد یا نه
    ضمننا میدونم ک برای لیسانس پری مد فاند و کمک هزینه نمیدن ولی من قصدم این بود که با دو رشته ای خوندن تو ایران واحدای بیولوژی و شیمی و.. لازم رو بگذرونم و بعد مستقیم یه دوره خوندن اختصاص بدم و MCAT بدم تا بتونم به این وسیله بعد علوم پایه پذیرش بگیرم و دیگه نیازی به لیسانس مذکور نباشه
    چون الان سنم هم ۲۲ ساله و یکم دیر رفتم دانشگاه
    و از طرفی نمیخوام با طرح و.. مشکلات مهاجرتی بعد تموم کردن دکتری عمومی رو به رو بشم

در کل سوال اصلیم این بود ک کدومش "شدنیه" برای رفتن تو دوره دانشجویی : "اپلای کردن مستقیم پزشکی بعد از علوم پایه با نمره MCAT و معدل خوب و..." یا " اپلای واسه پی اچ دی تحقیقاتی مث انکولوژی و غیره ک امکان تغییر رشته هم داشته باشه به پزشکی (؟) "
    امیدوارم ایندفعه خوب توضیح داده باشم
    مسئله اینجاست خودم جایی بهتر از این فروم سراغ ندارم برای تحقیق چون اینجا ایرانه خیلی چیزا رو فقط باید پرسید چون موانعی ک سر راهت میندازن خصوصا در حال گذروندن دوره عمومی فراتر از فقط چک کردن سایت دانشگاه ها و غیره ست

فرمودین هزینه ، برای دوره قبل رزیدنتی تو آمریکا یا کشورای دیگه میتونم رو loan یا TA و RA حساب کنم (با زمینه تحقیقاتی و مقاله البته ) ؟
    چه دانشگاه هایی رو با این قابلیت میشناسید ؟

در کل اگه من هدفم باشه بعد علوم پایه برم الان چه کارایی باید انجام بدم ؟ کسی میتونه راهنماییم کنه ؟

و اینکه برای خود آماده سازی چه هزینه هایی باید بکنم و حدودش چقدره چون پشتوانه مالی ندارم آنچنان ..
    حالا بقیش بماند چون رو کمک هزینه ها یا وام حساب کردم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)