صفحه 7 از 54 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 536

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

دوستان عزيز باري امتحان دادن usmle قبل از فارق التحصيلي 2 مشكل وجود داره:
    1-گرفتن نامه از دانشگاه كه شما دانشجو پزشكي هستين(كه البته با بند پ مي تونيد بگيريد)
    2- وقتي واسه USMLE ان لاين ثبت نام دارين مي كنيم ازتون آدرس محل زندگيو مي خواد كه ايرانم قبول نمي كنه بعد اگه مثلا بزنين دوبي ازتون مي پرسن كه شما كه هنوز داشجو هستي تو ايران چطوري دوبي زنگي مي كني؟؟؟بايد يه نامه رسمي(از طريقnotary public) براي ما بفرستي كه تاييد كنه محل زندگيت دوبي است. اگه فروم را بگرديد يه دوست ديگه هم كاملا اين قضايا رو شرح داده بود

Exclamation پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط nm9009 نمایش پست ها
    مشکل اونور که هیچی ، اصل مشکل اینجاست !
    فرم رو بردم تو کل دانشگاه چرخوندم ، وزارت بهداشت هم رفتم ، فقط گفتن ما اجازه نداریم به دانشجو چیزی بدیم . حتی همین مهر و امضای ساده که فقط تائید میکنه شما دانشجوی پزشکی هستید رو نمیدیم . گفتن برو هر وقت فارغ التحصیل شدی و طرحت تموم شد بیا! ( حرف زور~x( )
    فقط خانوم مسئول فارغ التحصیلان تو وزارت بهداشت گفت این فرم که هیچی ، هیچ وقت پر نمی کنن برات ، اما من کسایی رو اینجا دیدم که از یه طریق دیگه تو usmle ثبت نام کردن و امتحانارو قبلا" دادن ، حالا فقط واسه گرفتن مدرک و رفتن میان پیش من. گفت برو همونا رو پیدا کن ازشون بپرس چیکار کردن!!!
    از یه نفر شنیدم با ترجمه ی گواهی اشتغال به تحصیل هم میشه ثبت نام کرد ! میشه؟؟!!
    یه میل به ECFMG زدم که دانشگاه ما اصلا" قبول نمیکنه فرم 183 رو پر کنه ،میشه یه استاد یا یه مسئول دیگه اینو پر کنه بفرسته؟ جواب دادن اگه از طرف دانشگاه فرستاده نشه ما قبول نمیکنیم.
    راه دیگه ای هست؟؟....
    دانشگاه بایستی به شما اشتغال به تحصیل بده و برای هر جایی ! مگه بخشنامه رسمی شده باشه که من چیز رسمی تا حالا ندیدم !
    حالا اینکه روشون زیاده دلیلش کوتاه اومدن های زیاد ماهاست !!

حالا غیر این مسله ٬ فعلن مشکل از اونور آب میخوره که از ایران قبول نمی کنه ثبت نام رو ٬ که اون هم من شرط می بندم گاوبندی پشت پردست ٬‌ وگرنه هیج دلیلی برای اینکار نیست !!
    تحریم آموزشی نشدیم که ٬ ودلیلی هم برای اینکار وجود نداره مگر اینکه ازینطرف سفارش شده باشه.

یه راه دیگم اگر مشکل اونطرف حل بشه اینه که کارت دانشجویی بین المللی بگیرن !!!
    این ثابت میکنه شما دانشجویی و چند جا خوندم که کار راه انداز بوده ٬ به امتحانش میارزه ولی مشکل مقیم بودن رو نمیدونم چیکارش میشه کرد..!!
    ویرایش توسط Royal2009 : May 29th, 2010 در ساعت 12:56 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط Astm1834 نمایش پست ها
    دانشگاه بایستی به شما اشتغال به تحصیل بده و برای هر جایی ! مگه بخشنامه رسمی شده باشه که من چیز رسمی تا حالا ندیدم !
    حالا اینکه روشون زیاده دلیلش کوتاه اومدن های زیاد ماهاست !!

حالا غیر این مسله ٬ فعلن مشکل از اونور آب میخوره که از ایران قبول نمی کنه ثبت نام رو ٬ که اون هم من شرط می بندم گاوبندی پشت پردست ٬‌ وگرنه هیج دلیلی برای اینکار نیست !!
    تحریم آموزشی نشدیم که ٬ ودلیلی هم برای اینکار وجود نداره مگر اینکه ازینطرف سفارش شده باشه.

یه راه دیگم اگر مشکل اونطرف حل بشه اینه که کارت دانشجویی بین المللی بگیرن !!!
    این ثابت میکنه شما دانشجویی و چند جا خوندم که کار راه انداز بوده ٬ به امتحانش میارزه ولی مشکل مقیم بودن رو نمیدونم چیکارش میشه کرد..!!
    منم همینو میگم . میگم آخه اگه بخشنامه ی رسمی دارید نشون بدید ، منم میگم ok ، اما آخه اینا تو دانشگاه حتی نمی دونستن usmle چیه ، با تلفن زدن به اینو اون و پرس و جوی الکی میگن نه!
    آخرین حرفشون این بود که یه منبع موثق ( به قول خودشون طرف قانون کامله!) گفته: """ فقط به یه شرط گواهی میکنیم که دانشجوی ما هستی ، { یه تبصره پیدا شد! } ،باید بری انصراف کامل بدی از دانشگاه ، تصفیه حساب بکنی ، بعد بیا ما برات فرم و امضا میکنیم ! """" (مشکلشون تصفیه حساب نبودا ، واقعا" میگفتن انصراف )
    خدایی من موندم ! اینا سواد دارن ؟؟؟؟!!!؟!؟! یا مشکل مغزیه؟!

سلام

اینکه به دانشجویان PHD رشته های علوم پایه ی پزشکی در آمریکا حقوق می دن درسته و آیا برای گرفتن این حقوق باید در موقع پذیرش حتما درخواست fund کرد و یا شرایط خاصی داره یا این حقوق رو به همه می دن؟
    من می خوام برای گرفتن پذیرش از یه سازمان خدمات مهاجرتی در آمریکا (سازمان خدمات مهاجرتی رامین دلاوری ) کمک بگیرم . آیا کسی ایشونو می شناسه؟ این راه مطمئنه ؟
    در ایران با تخصص ایمونولوژی می شه مطب زد , کسی می دونه تو آمریکا هم همین طوره یا نه (با توجه به این که جزء رشته های علوم پایه است و برای ورود به آن نباید USMLE داد و USMLE هم برای داشتن مطب در آمریکا لازمه) ؟

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

سلام
    متخصص ایمونولوژی اگه منظورتون Phd. است در ایران چنین امکانی وجود نداره
    نقل قول نوشته اصلی توسط arezoos نمایش پست ها
    سلام

اینکه به دانشجویان PHD رشته های علوم پایه ی پزشکی در آمریکا حقوق می دن درسته و آیا برای گرفتن این حقوق باید در موقع پذیرش حتما درخواست fund کرد و یا شرایط خاصی داره یا این حقوق رو به همه می دن؟

در ایران با تخصص ایمونولوژی می شه مطب زد , کسی می دونه تو آمریکا هم همین طوره یا نه (با توجه به این که جزء رشته های علوم پایه است و برای ورود به آن نباید USMLE داد و USMLE هم برای داشتن مطب در آمریکا لازمه) ؟

با تشکر
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

فوق تخصص ايمونولوژي و الرژي كودكان داریم ولی خب فوق تخصصه اطفاله !!

از طریق داخلی هم میشه البته.

Junior Member

سلام
    من تقریباً تمام 9 صفحه فرم رو خوندم و جواب بعضی از سوالامو گرفتم.
    ولی یکم هم گیج شدم. من دانشجوی پزشکی سال 4 هستم و فیزیوپاتو این ترم تموم می کنم.
    نمراتم خیلی جالب نیست. چندتا Paper هم دارم هم در Pubmed و هم در داخلی 2-2. به تازگی green card شامل حالم شد. برنامه رفتن دارم. چند موضوع برام شوال شده:
    1.اولا که نمی خوام USMLE بدم بنابراین باید MCAT بدم. یکی از دوستان تو همین فرم گفت از 90 واحد 30 تاشونو قبول می کنن و باید برم 60 واحد ادامه رو در یک رشته ای برای لیسانس بخونم. این درسته؟ یا:
    2.ممکنه با همین واحد ها بهم لیسانسی بدن و بتونم MCAT بدم؟
    3. یا اینکه راه دیگه ای برای MCAT دادن وجود داره؟
    4.یکی رو دورادور دیدم که با recommendation letter و paper رفت و MCAT نداد و یه سر رفت از Medical school شروع کرد آیا این ممکنه؟
    چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirmh نمایش پست ها
    سلام
    من تقریباً تمام 9 صفحه فرم رو خوندم و جواب بعضی از سوالامو گرفتم.
    ولی یکم هم گیج شدم. من دانشجوی پزشکی سال 4 هستم و فیزیوپاتو این ترم تموم می کنم.
    نمراتم خیلی جالب نیست. چندتا Paper هم دارم هم در Pubmed و هم در داخلی 2-2. به تازگی green card شامل حالم شد. برنامه رفتن دارم. چند موضوع برام شوال شده:
    1.اولا که نمی خوام USMLE بدم بنابراین باید MCAT بدم. یکی از دوستان تو همین فرم گفت از 90 واحد 30 تاشونو قبول می کنن و باید برم 60 واحد ادامه رو در یک رشته ای برای لیسانس بخونم. این درسته؟ یا:
    2.ممکنه با همین واحد ها بهم لیسانسی بدن و بتونم MCAT بدم؟
    3. یا اینکه راه دیگه ای برای MCAT دادن وجود داره؟
    4.یکی رو دورادور دیدم که با recommendation letter و paper رفت و MCAT نداد و یه سر رفت از Medical school شروع کرد آیا این ممکنه؟
    چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟؟
    همیشه هر چیزی ممکنه ٬ شما باید ببینی امکاناتت چیه ٬ چه راههایی برات بازه که فعلن مهمترینش برات بازه ٬

من نفهمیدم usmle چه ربطی به mcat داره؟ چون اولی رو کسی که تموم کرده میخاد بره رزیدنتی میده و دومی رو کسی که میخاد تازه پزشکی رو شروع کنه ؟؟ یکی منو توجیه کنه لطفن.

این سبزی رو چجوری گرفتی حالا !!‌اون مهم تره ..!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در آمریکا

سلام دوستان عزیز:
    من تازه وارد هستم لطفا اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه !
    . تازه از رشته پزشکی عمومی فارغ تحصیل شدم . و قصد دارم برای رزیدنتی برم امریکا.
    چه راهی برای ورود به امریکا برای من وجود داره؟
    اگه بخوام usmle step 1 ,step 2 ck va ECFMG رو جور کنم دو سالی زمان میبره.!
    در واقع می خوام این امتحانارو اونجا پاس کنم.و وارد matching رزیدنتی بشم.حالا مشکل راه وارد شدن به امریکاس.چه راهی رو با توجه به شرایط من پیشنهاد می دید؟
    ایا میشه برای pHD(فارما . public health.....) اپلای کنم با ویزا F1 برم و بعد quit کنم و وارد matching بشم؟
    اگه کسی تجربه مشابه من داره لطفا با من هم share کنه.
    با سپاس از توجه تان!
    ویرایش توسط Pearson : July 22nd, 2011 در ساعت 06:29 AM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

کاربران محترم این تاپیک فقط ویژه ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در کانا دا و آمریکا است .ارسال های نامربوط حذف شدند.

از اینکه با رعایت قوانین در هرچه پر بارتر شدن فاروم کمک می کنید بسیار متشکریم
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)