صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36

موضوع: یک روش بسیار خوب برای کمتر شدن هزینه پست مدارک

Senior Member

پیش فرض پاسخ : یک روش بسیار خوب برای کمتر شدن هزینه پست مدارک

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    میخواستم تجربمو راجع به کارا پست بهتون بگم.
    امروز مدارکمو فرستادم از مشهد. مسؤول کاراپست تو مشهد که به نظر کم سواد میومد و دفترشونم یک جای خوفناک تو پایین شهر مشهده.من نمیدونم به چه عقلی به اینا اعتماد کردم(بیشتر به خاطر مطالب همین فروم بود که احتمالا افراد همون شرکت به اسم دانشجو اومده بودن تبلیغشونو کرده بودن). خلاصه گفت مجانی میایم در خونتون نیم ساعت دیگه تحویل میگیریم. نیم ساعت که شد دو ساعت و نیم، بعدم یک آقایی با خانومش اومد در خونمون که فکر میکنم سواد خوندن و نوشتن فارسی هم نداشت هر چی هم ازش میپرسیدم فلان چیزو کجا بنویسم کلا هیچ نظری نداشت. دانشگاه 2تا آدرس داده بود ولی فرم اینا مثل TNT جای 2 تا آدرس رو نداشت.خلاصه خدا به خیر کنه. ولی جون هرکی دوست دارین توصیه الکی به دیگران نکنین! این پستی که نمایندش دست چپ و راستشو از هم تشخیص نمیده کجاش مطینه؟!!!!
    سلام. من از خود واحد بین الملل دانشگاه آزاد فرستادم با همین کاراپست و زود هم رسید. http://karapost.com/
    من که راضی بودم. شاید یه جای دیگه رفتین نه کاراپست. یا شاید خدماتشون واسه دانشگاه آزاد خوبه.
    من تی ان تی تا حالا نفرستادم. دی اچ ال فرستادم هم دیر رسید هم خیلی گرون بود. آرامکس هم فرستادم راضی بودم. هم زود رسید و هم ارزان بود.
    موفق باشی.

Junior Member

ی مشکل نادر:
    من مدرک و ریز نمراتمو ترجمه کردم بامهر خارجه و دادگستری بردم دانشگاه ک با چنتا ریکام بزارن داخل پاکت و مهر کنن تا پست کنم اما وقتی اینو ازشون خاستم انگار چه مسئله مهمی پیش اومده همه شونه خالی میکردن و فرستادنم حراست و اونجا رئیسشون گفت همه مدارکتو بده خودمون پست کنیم اما چون من دانشگاهم ی شهر دیگه بوده(ازاد فسا= خراب بشه که هیچ کاریو انجام نمیدن) همه مدارک همرام نبود از طرفیم من عجله داشتم ک زود پست بشه اوناهم..... بعد زنگ زد به معاون اموزشی و .... خلاصه چند ساعت دوندگی کردم اخرم رفتم پیش رئیس اونم گفت در صورتی ک فقط مدارک فارسی باشه میتونن بزارن تو پاکت و مهر کنن و ترجمه شدها رو نمیتونن و هزارتا بهانه دیگه و از من اصرار و از اون انکار که این ی کار غیرقانونیه... خلاصه بگذریم کار من انجام نشد و ممکنه وقتی مدارکمو به این شکل پست کنم ایرارد بگیرن. دوستان چه پیشنهادی دارن ک قطعی باشه یا تجربه کردن؟ با توجه ک زیاد وقت ندارم که از شیراز تا تهران و سازمان مرکزی برم...من میخام بعد از عید هم برای چنتا دانشگاه دیگه بفرستم باید همین پروسه رو انجام بدم و هر دفعه برم تهران؟راه دیگه ای نداره؟ من میخام یه سری مدارک دیگه مثل سابقه کار و .......هم اضافه کنم.فقط باید از طریق دانشگاه پست بشه یا پاکت رو میدن خودمون پست کنیم؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2927 نمایش پست ها
    ی مشکل نادر:
    من مدرک و ریز نمراتمو ترجمه کردم بامهر خارجه و دادگستری بردم دانشگاه ک با چنتا ریکام بزارن داخل پاکت و مهر کنن تا پست کنم اما وقتی اینو ازشون خاستم انگار چه مسئله مهمی پیش اومده همه شونه خالی میکردن و فرستادنم حراست و اونجا رئیسشون گفت همه مدارکتو بده خودمون پست کنیم اما چون من دانشگاهم ی شهر دیگه بوده(ازاد فسا= خراب بشه که هیچ کاریو انجام نمیدن) همه مدارک همرام نبود از طرفیم من عجله داشتم ک زود پست بشه اوناهم..... بعد زنگ زد به معاون اموزشی و .... خلاصه چند ساعت دوندگی کردم اخرم رفتم پیش رئیس اونم گفت در صورتی ک فقط مدارک فارسی باشه میتونن بزارن تو پاکت و مهر کنن و ترجمه شدها رو نمیتونن و هزارتا بهانه دیگه و از من اصرار و از اون انکار که این ی کار غیرقانونیه... خلاصه بگذریم کار من انجام نشد و ممکنه وقتی مدارکمو به این شکل پست کنم ایرارد بگیرن. دوستان چه پیشنهادی دارن ک قطعی باشه یا تجربه کردن؟ با توجه ک زیاد وقت ندارم که از شیراز تا تهران و سازمان مرکزی برم...من میخام بعد از عید هم برای چنتا دانشگاه دیگه بفرستم باید همین پروسه رو انجام بدم و هر دفعه برم تهران؟راه دیگه ای نداره؟ من میخام یه سری مدارک دیگه مثل سابقه کار و .......هم اضافه کنم.فقط باید از طریق دانشگاه پست بشه یا پاکت رو میدن خودمون پست کنیم؟
    دوست من در سازمان مرکزی این همه شما رو این طرف و اون طرف فرستادند؟!
    اگر ترجمه ها مهر رسمی دادگستری رو داشته باشه که سند قانونی مملکت به حساب میاد و مشکل نداره!
    شما میتونستی یک کاری انجام بدی به نظر من؛ اونها مدارک خودشون رو در پاکت مهر و موم شده می گذاشتند و شما در پاکتی جداگانه سپس، پاکت شما + پاکت دانشگاه در یک پاکت و سپس مهر و موم و ارسال...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    دوست من در سازمان مرکزی این همه شما رو این طرف و اون طرف فرستادند؟!
    اگر ترجمه ها مهر رسمی دادگستری رو داشته باشه که سند قانونی مملکت به حساب میاد و مشکل نداره!
    شما میتونستی یک کاری انجام بدی به نظر من؛ اونها مدارک خودشون رو در پاکت مهر و موم شده می گذاشتند و شما در پاکتی جداگانه سپس، پاکت شما + پاکت دانشگاه در یک پاکت و سپس مهر و موم و ارسال...
    این کاری ک شما گفتید رو نمیشه انجام داد اخه هر مدرکی ک من بهشون بدم رو بررسی میکنن و بعد مهروموم میکنن و تازه چون مدرک ترجمه تایید شده با کپی های اصلش باهم پلمپ بود میگفتن اگه جداشون کنی کپی هارو میتونن مهروموم کنن اما ترجمه رو نه
    من دانشگاه ازاد فسا بودم و ساکن شیراز.سازمان مرکزی نرفتم. اخه این کار چندان بزرگی نیست ک مدارک رو بزارن تو پاکت و مهر کنن. رییس دانشگاه فسا میگفت این ی کار شخصی هست و ما انجام نمیدیم باید بری سازمان مرکزی و اگه نامه ای یا درخواستی از سازمان داشته باشی این کارو میکنیم در کل خودشونم گیج بودن و مدام تماس میگرفتن با هم و سوال میپرسیدن ک چکار باید کرد.معاون اداری و دانشجویی و دبیر خونه هر کدوم ی چی میگفتن و خلاصه فیلمی بود . حالا سوال من اینه ک برا هر بار اقدام کردن باید بریم سازمان مرکزی؟اخه ددلاین ها و فرم ریکام ها فرق میکنه نمیشه ی بار رفت و چنتا پاکت مهر کرد که برا جاهای دیگه اماده باشه. در ضمن پاکت را که مهروموم کردن ب خودمون میدن تا مدارک دیگه هم بزاریم کنارش و تو ی پاکت دیگه پستش کنیم و اگه نمیدن پس باید همه مدارک را بدیم ب سازمان مرکزی تا پست کنن؟ این پروسه مسخره ای هست تو دانشگاه ازاد اخه بچه های دولتی هر دانشگاهی ک بودن همون جا براشون مهروموم میکنن

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2927 نمایش پست ها
    این کاری ک شما گفتید رو نمیشه انجام داد اخه هر مدرکی ک من بهشون بدم رو بررسی میکنن و بعد مهروموم میکنن و تازه چون مدرک ترجمه تایید شده با کپی های اصلش باهم پلمپ بود میگفتن اگه جداشون کنی کپی هارو میتونن مهروموم کنن اما ترجمه رو نه
    من دانشگاه ازاد فسا بودم و ساکن شیراز.سازمان مرکزی نرفتم. اخه این کار چندان بزرگی نیست ک مدارک رو بزارن تو پاکت و مهر کنن. رییس دانشگاه فسا میگفت این ی کار شخصی هست و ما انجام نمیدیم باید بری سازمان مرکزی و اگه نامه ای یا درخواستی از سازمان داشته باشی این کارو میکنیم در کل خودشونم گیج بودن و مدام تماس میگرفتن با هم و سوال میپرسیدن ک چکار باید کرد.معاون اداری و دانشجویی و دبیر خونه هر کدوم ی چی میگفتن و خلاصه فیلمی بود . حالا سوال من اینه ک برا هر بار اقدام کردن باید بریم سازمان مرکزی؟اخه ددلاین ها و فرم ریکام ها فرق میکنه نمیشه ی بار رفت و چنتا پاکت مهر کرد که برا جاهای دیگه اماده باشه. در ضمن پاکت را که مهروموم کردن ب خودمون میدن تا مدارک دیگه هم بزاریم کنارش و تو ی پاکت دیگه پستش کنیم و اگه نمیدن پس باید همه مدارک را بدیم ب سازمان مرکزی تا پست کنن؟ این پروسه مسخره ای هست تو دانشگاه ازاد اخه بچه های دولتی هر دانشگاهی ک بودن همون جا براشون مهروموم میکنن
    فکر کنم این بحث نباید اینجا بشه چون تو فروم های مربوط به "مدارک" اطلاعات زیاده در این موارد.
    اولا تعداد کمی از دانشگاه ها ازتون میخوان که مدارک ترجمه شدتونو دانشگاهتون مهر و موم کنه
    دوما حتما باید دانشگاه مرکزی امور بین الملل این کار رو انجام بده، واحدا نه میتونن، نه مهراشو دارن، نه صلاحیت این کار رو دارن، نه انجام میدن.
    سوما تمام مدارکتونو میبرین، اونا تو پاکت خودشون میذارن و مهر و موم میکنن میفرستن. هیچی هم دست شما نمیدن.
    چهارما اگه نخواستین برین اونجا میتونین مدارکتونو پست کنین به امور بین الملل دانشگاه آزاد، اونا هم بدون اینکه نیاز باشه اونجا حضور داشته باشین براتون پست میکنن
    موفق باشین
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

Member schmetter آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی طراحی محیط زیست BOKU University

یه سوال داشتم من گواهی اشتغال به تحصیل ندارم برای کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم آیا بخش بین الملل به من نامه ای میده که تاییدکنه من میتونم ادامه تحصیل بدم؟

هر مدل پستي چه دي اچ ال تي ان تي و ... از دفاتر پستي ارزونتره! مثلا الان دي اچ ال از دفتر خودشون براي اروپا 90 تومنه ولي بري دفتر پست واحد دي اچ ال 45 تومنه!!! هردوش هم سه چار روزه ميرسه رسيدش و سايت پيگيريش هم يكيه!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed29tehran نمایش پست ها
    هر مدل پستي چه دي اچ ال تي ان تي و ... از دفاتر پستي ارزونتره! مثلا الان دي اچ ال از دفتر خودشون براي اروپا 90 تومنه ولي بري دفتر پست واحد دي اچ ال 45 تومنه!!! هردوش هم سه چار روزه ميرسه رسيدش و سايت پيگيريش هم يكيه!!!

سلام خوبین

میشه بگید منظورتون دفتر پست واحد دی اچ ال چیه؟ یعنی مثلا بریم پست ولیعصر یا شهرک غرب و بگیم می خواهیم دی اچ ال استفاده کنیم؟

Junior Member

سلام يه نامه قرار است از كانادا برام بفرستن ايران. ارزون ترين و سريعترين روش رو ميشه به من معرفي كنيد.
    فایل فدرال: اکتبر 2012 ، رشته: ۶ امتیازی، مجرد

نقل قول نوشته اصلی توسط Tamara نمایش پست ها
    سلام يه نامه قرار است از كانادا برام بفرستن ايران. ارزون ترين و سريعترين روش رو ميشه به من معرفي كنيد.
    سریعترین و مطمئن ترین روش استفاده از پست هایی مثل DHL هست ولی گرونه .اگه بتونین چند نفرو پیدا کنین که با هم مدارکو پست کنین ارزونتر در میاد. اگر هم عجله ندارین و نامه مهمی نیست و در صورت گم شدن میشه جایگزین بشه پست معمولی canada post خوبه. من یه بار باهاش فرستادم به قیمت دو دلار! ولی ممکن بود نامه ام نرسه و فکر کنم حدود 4 هفته هم طول کشید!

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)