صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: پروپوزال پذیرش دکترا

پیش فرض پروپوزال پذیرش دکترا

سلام

من دنبال اطلاعات مربوط به پروپوزال تحقیق پذیرش دکترا هستم.
    ببخشید اگر جاش اینجا نیست چون جاشو تو سایت پیدا نکردم.

ممکنه دوستان تجربیات و نمونه هایی که از این مقوله دارند رو بزارن رو سایت تا همه استفاده کنن؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : پروپوزال پذیرش دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط سولاریس نمایش پست ها
    سلام

ممکنه دوستان تجربیات و نمونه هایی که از این مقوله دارند رو بزارن رو سایت تا همه استفاده کنن؟

این دو تا نمونه. اگر بگردید سایت هایی هستند که راهنمایی دارند برای نوشتن Research Proposal
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    inactive account

بسیار سپاسگزارم سیسکو جان
    اگر دوستان دیگه هم موارد دیگه و لینکهای مفیدی خصوصا تو حوزه بیزینس دارن لطف کنن.

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

اینحا رو هم ببینید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...earch-Proposal

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    خیلی متشکرم

منم خیلی محتاج راهنمایی در مورد پروپزال هستم....تاپیک بسیار مفیدی خواهد بود....

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط سولاریس نمایش پست ها
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط laplap65 نمایش پست ها
    منم خیلی محتاج راهنمایی در مورد پروپزال هستم....تاپیک بسیار مفیدی خواهد بود....
    البته حالا اینکه این پروپوزال ها به زبان انگلیسی هستند چندان مهم نیست.
    یعنی شما از نمونه های فارسی و ساختار اونها هم می تونید استفاده کنید. یک پروپروزال تحقیقی تقریبا دارای ساختار استانداردی است که مثلا شامل موضوغ تحقیق، بیان مسأله، دامنه تحقیق، اهمیت تحقیق، مروری بر ادبیات گذشته، کمکی که تحقیق به ادبیات گذشته می کنه و gap های اون را پر می کنه یا نوآوری ها و contribution هایی که قراره انجام بده،، فرضیه ها، روش تحقیق مثلا نوع روش تحقیق، متغیر های تحقیق و ابزار های سنجش آنها، نحوه عملیاتی کردن متغیر ها، جامعه و نحوه نمونه گیری، روش های تجزیه و تحلیل داده ها و .... قسمت های دیگر در صورت نیاز است.
    می تونید با مراجعه به کتاب های روش تحقیق و یا کمک گرفتن از دانشجویان ارشد و دکترا، نحوه نوشتن و نمونه هایی به زبان فارسی بیابید. اصطلاحات مورد استفاده در این پر.پ.زال ها تقریبا استاندارد است و ترجه یک پروپوزال فارسی به انگلیسی ارزش زیادی در این فرایند نداره.

موفق باشید
    inactive account

ApplyAbroad Hero

اینم راهنمایی دانشگاه موناش استرالیا برای نوشتن Research Proprosal
    راهنمایی هایی برای نوشتن سایر نوشته های دانشگاهی هم داره.
    inactive account

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    البته حالا اینکه این پروپوزال ها به زبان انگلیسی هستند چندان مهم نیست.
    یعنی شما از نمونه های فارسی و ساختار اونها هم می تونید استفاده کنید. یک پروپروزال تحقیقی تقریبا دارای ساختار استانداردی است که مثلا شامل موضوغ تحقیق، بیان مسأله، دامنه تحقیق، اهمیت تحقیق، مروری بر ادبیات گذشته، کمکی که تحقیق به ادبیات گذشته می کنه و gap های اون را پر می کنه یا نوآوری ها و contribution هایی که قراره انجام بده،، فرضیه ها، روش تحقیق مثلا نوع روش تحقیق، متغیر های تحقیق و ابزار های سنجش آنها، نحوه عملیاتی کردن متغیر ها، جامعه و نحوه نمونه گیری، روش های تجزیه و تحلیل داده ها و .... قسمت های دیگر در صورت نیاز است.
    می تونید با مراجعه به کتاب های روش تحقیق و یا کمک گرفتن از دانشجویان ارشد و دکترا، نحوه نوشتن و نمونه هایی به زبان فارسی بیابید. اصطلاحات مورد استفاده در این پر.پ.زال ها تقریبا استاندارد است و ترجه یک پروپوزال فارسی به انگلیسی ارزش زیادی در این فرایند نداره.

موفق باشید
    سلام
    اصلا با حرف شما موافق نیستم در پروپوزال فارسی تاکید بر روش تحقیق است اما در پروپوزال های خارجی تاکید بر بیان مساله statement of problem است. اولین سوالی که از شما می پرسند "why" است چرا می خواهید اینکار را بکنید، به چه دردی می خورد. اما در فارسی همیشه می پرسند " how" چطور می خواهی اینکار را بکنی.

در جریان 3 مصاحبه ای که برای دانشگاه ها داشتم متوجه این موضوع شدم و همچنین چند تن از دوستان که در حال دفاع از پروپوزال خود در کشورهای دیگر هستند برروی این تفاوت تاکید داشتند.یعنی اگر شما بهترین روش تحقیق را بکار گرفته باشبد اما نتوانید مشکلی را که تحقیق شما قرار است رفع کند به چالش بکشید و اهمیت آن را نشان دهید، عملا پروپوزال شما ارزشی ندارد.

سلام

به نظر من اگر بشه برای همین چالش ها و اختلافاتی که بین نظرات دوستان به وجود میاد جواب درخوری پیدا کرد خیلی نکات در نوشتن پروپوزال روشنتر میشه.

من راهنمایی هایی که در سایتهای مختلف در خصوص نوشتن پروپوزال وجود داره رو خوندم ولی اولا خیلی کلی گویی توشون وجود داره و بیشتر به اصول پرداختند که البته برای شروع کار خیلی هم مفیده ولی برای بی تجربه هایی مثل من تا انتهای راه رو نشون نمیده. ثانیا مسائل خاص کسانی که زبان اصلی شون انگلیسی نیست توشون دیده نشده خصوصا اگر در مقاطع قبلی توی دانشگاههایی درس خونده باشن که تجربه زیادی در نوشتن پروپوزال کسب نکرده باشن. بنابر این بحث هایی که آدمهای باتجربه تر تو همین سایت میکنن و نمونه های عینی که ارائه میکنن خیلی میتونه مفید باشه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)