صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 63

موضوع: هند پلی برای آمریکا و کانادا؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : هند پلی برای آمریکا و کانادا؟

سلام من 4 سال لیسانس خودم رو هند خوندم دانشگاه JNTUH حیدر آباد رشته برق و مخابرات بعد اونجا کلاسهای گوته آلمانی رو شرکت میکردم دوره های A1 A2 B1 بعدشم که درسم تموم شد برگشتم ایران از اونجا اقدام کردم برای گرفتن پذیرش برای کارشناسی ارشد در آلمان بعد که پذیرش گرفتم رفتم سفارت آلمان در تهران ویزا گرفتم اومدم آلمان اینکه بری هند گیر میوفتید و این حرفها همش بی پایه و اساسه این کاملا بستگی به خود فرد داره هر کشوری روند اخذ ویزای خودشو داره اگه شما مراحل اخذ ویزای هر کشوری رو طی کنید میتونید ویزا بگیرید.
    خیلی از همکلاسیها و هم دوره ایهای ایرانی من تو هند که من میشناختمشون اکثرا یا تحصیلی یا مهاجرتی رفتند کشورهای دیگه آمریکا کانادا استرالیا اروپا یا همون آسیا بعضیهعشون هند موندند بعضی هاشونم برگشتن ایران یا دارند کارهای اخذ پذیرششون یا گرفتن ویزا رو انجام میدهند که بروند کشور دیگه ای و یا قصد دارند بمونند ایران زندگی کنند .
    بیشتر سفارتها به شما خدمات میدهند اگر نشون بدید که جایی برای مدت معلومی مثلا بیشتر از 6 ماه اقامت داشتید من خودم از ایران برای گرفتن ویزای آلمان اقدام کردم چون وقتی که هند بودم هنوز موفق به گرفتن پذیرش نشده بودم . ولی چند نفر از دوستهای ایرانیم از همون هند ویزای آلمان یا کشور های دیگه رو گرفتند .
    در مورد تائیید مدارک برای اخذ پذیرش سفارت آلمان هر کشور مدارک صادره از همون کشور رو تائیید میکنه و شما میتونید برای این منظور مدارک صادره از ایرانتون رو بدید کسی ببره سفارت آلمان در ایران تائیید کنه بعد برای اخذ پذیرش یا اقدام برای گرفتن ویزا اقدام کنید مثلا من لیسانسم که صادره از هند بود رو سفارت آلمان در ایران برای ارائه به کسی تائید نمیکرد ولی چون مهر وزارت امور خارجه کشور هند رو داشت خودش قبول میکرد . اگه شما برید توی سایت آنابین مختص به آلمان و دانشگاهتون مورد تائیید این وبسایت باشه باداشتن علامت H+ برای تحصیل در آلمان مشکلی نخواهید داشت و قبولی کنکور ایران و هند و هیج کشوری لازم نیست فقط کافیه که دانشجوی یا فارق التحصیل دانشگاه مورد تادییدشون شده باشید .
    من الان خیلی خوشحالم که 4 سال توی هند زندگی میکردم و تونستم فرهنگشون جاهای دیدنیشون و مردمشون را ببینم و بشناسم و کلی بهم خوش گذشت و کلی تجربه مفید جمع کردم و از اونجا پلی ساختم برای رفتن به جایی دیگه
    ویرایش توسط satell : January 25th, 2016 در ساعت 07:47 PM

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط zzed نمایش پست ها
    من کل این 4صفحه را خوندم بعلاوه یک سری پست های دیگه در بخش هندوستان دوستان گفته بودند که پذیرش ازهند برای آمریکا وکانادا راحت تره اما راجع به آلمان نمیدونم. میشه لطفا منظورتونو از گیر میفتین واضح تر بفرمایین؟ ممنون

سلام دوست عزیز شما اشتباه متوجه شدید ، اگر به سایت DAAD برید و صفحات مربوط به پذیرش رو بخونید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در ترم یک یا باید کالج برید یا اینکه مدرک قبولی در رشته ی مورد نظر * در کشور خودتون * رو داشته باشید دقیقا اینجوری نوشتن :
    qualification for higher education from country of origin
    یعنی مدرک قبولی که نشون بده شما مجاز شدید در کشور خودتون مثلا پزشکی بخونید
    بنابراین شما فقط با قبولی در کنکور ایران میتونید مستقیما در المان پزشکی بخونید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز شما اشتباه متوجه شدید ، اگر به سایت DAAD برید و صفحات مربوط به پذیرش رو بخونید برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در ترم یک یا باید کالج برید یا اینکه مدرک قبولی در رشته ی مورد نظر * در کشور خودتون * رو داشته باشید دقیقا اینجوری نوشتن :
    qualification for higher education from country of origin
    یعنی مدرک قبولی که نشون بده شما مجاز شدید در کشور خودتون مثلا پزشکی بخونید
    بنابراین شما فقط با قبولی در کنکور ایران میتونید مستقیما در المان پزشکی بخونید
    سلام با اینکه اینجا مربوط به مطالب هندوستان هست نمیدونم که صحیح هست که در باره آلمان صحبت کنیم یا نه ، ولی اینی که شما میفرمایید نه درسته نه منطقی . اگه یه نفر ایران دبیرستان رفته باشه بعد بره هر کشور دیگه ای دانشگاه یعنی اون مدرک دانشگاهیش بدرد نمیخوره برای اقدام برای پذیرش برای یک کشور دیگه ؟
    اولا که DAAD مرجع دادن پذیرش نیست هر دانشگاه قوانین خودش رو داره و هر دانشگاه به صورت خود مختار تصمیم میگیره
    دوما هم که اون چیزی که شما میفرمایید برای کسانی هست که تو ایران درس میخونند و از ایران خارج نشده اند یعنی دانشگاه خارج از ایران تحصیل نمیکنند .اگه دانشگاه مورد تائیدشون که تو کشور دیگه کسی رو به عنوان دانشجو بپذیره معادل قبولی در کنکور ایران بحساب میاد .
    وقتی که از یه چیزی مطمئن نیستید بصورت قاطع جواب ندید لطفا چون به خود من هم همین حرفها رو میزدند ولی من با اینکه کنکور تو ایران قبول نشده بودم الان دارم آلمان درس میخونم تازه جزو مدارک حتی دانشگاه خودمون هم که الان درس میخونم برای دانشجوی ایرانی مدرک قبولی در کنکور سراسری خواسته بود ولی منطقا از کسی که تو ایران دانشجو باشه یا فارق تحصیل شده باشنه نه کسی که توی یه کشور دیگه دانشجو هست یا فارق التحصیل شده و در این صورت معدلات و شرایطشون فرق میکنه .

Member fgh1372 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dentistry,Debrecen

نقل قول نوشته اصلی توسط satell نمایش پست ها
    سلام با اینکه اینجا مربوط به مطالب هندوستان هست نمیدونم که صحیح هست که در باره آلمان صحبت کنیم یا نه ، ولی اینی که شما میفرمایید نه درسته نه منطقی . اگه یه نفر ایران دبیرستان رفته باشه بعد بره هر کشور دیگه ای دانشگاه یعنی اون مدرک دانشگاهیش بدرد نمیخوره برای اقدام برای پذیرش برای یک کشور دیگه ؟
    اولا که DAAD مرجع دادن پذیرش نیست هر دانشگاه قوانین خودش رو داره و هر دانشگاه به صورت خود مختار تصمیم میگیره
    دوما هم که اون چیزی که شما میفرمایید برای کسانی هست که تو ایران درس میخونند و از ایران خارج نشده اند یعنی دانشگاه خارج از ایران تحصیل نمیکنند .اگه دانشگاه مورد تائیدشون که تو کشور دیگه کسی رو به عنوان دانشجو بپذیره معادل قبولی در کنکور ایران بحساب میاد .
    وقتی که از یه چیزی مطمئن نیستید بصورت قاطع جواب ندید لطفا چون به خود من هم همین حرفها رو میزدند ولی من با اینکه کنکور تو ایران قبول نشده بودم الان دارم آلمان درس میخونم تازه جزو مدارک حتی دانشگاه خودمون هم که الان درس میخونم برای دانشجوی ایرانی مدرک قبولی در کنکور سراسری خواسته بود ولی منطقا از کسی که تو ایران دانشجو باشه یا فارق تحصیل شده باشنه نه کسی که توی یه کشور دیگه دانشجو هست یا فارق التحصیل شده و در این صورت معدلات و شرایطشون فرق میکنه .

ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز ، من صرفا شرایط پذیرش مستقیم رو نوشتم وگرنه در صورتی که شخصی خارج قبول شه بله صحبت شما کاملا متین و درسته و می تونه بره المان بدون گواهی قبولی کنکور ولی در عمل غیر ممکنه ، مثلا برای دندان پزشکی من خودم نزدیک به ده تا دانشگاه المانی ایمیل زدم و گفتن فقط امکان ادامه و پذیرش در ترم های بالاتر برای شما وجود داره که اون هم در صورتیه که شخصی در دانشگاه نتونه بره ترم بالاتر در ضمن تقاضا هم خیلی زیاده تازه وقتی هم میخوایید درترم های بالاتر انتقالی بگیرید باید واحد ها تطبیق داده بشه که اینم خودش مشکل بزرگیه. اگر هم بخوایید برای ترم اول اپلای کنید که بازهم میشه پروسه ی کالج و غیره ( این صحبت ها رو هر ده دانشگاه بهم گفتن ) شاید در رشته های دیگه امکانش هست و برای پزشکی ها انقدر سخته .....در هر صورت شما خودتون میگید بدون گواهی کنکور رفتید شما چه رشته ای میخونید؟ اگر گروه پزشکی هستید ممنون میشم راهنمایی هم بکنید شاید ما هم موفق به انتقالی شدیم ممنون

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fgh1372 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز ، من صرفا شرایط پذیرش مستقیم رو نوشتم وگرنه در صورتی که شخصی خارج قبول شه بله صحبت شما کاملا متین و درسته و می تونه بره المان بدون گواهی قبولی کنکور ولی در عمل غیر ممکنه ، مثلا برای دندان پزشکی من خودم نزدیک به ده تا دانشگاه المانی ایمیل زدم و گفتن فقط امکان ادامه و پذیرش در ترم های بالاتر برای شما وجود داره که اون هم در صورتیه که شخصی در دانشگاه نتونه بره ترم بالاتر در ضمن تقاضا هم خیلی زیاده تازه وقتی هم میخوایید درترم های بالاتر انتقالی بگیرید باید واحد ها تطبیق داده بشه که اینم خودش مشکل بزرگیه. اگر هم بخوایید برای ترم اول اپلای کنید که بازهم میشه پروسه ی کالج و غیره ( این صحبت ها رو هر ده دانشگاه بهم گفتن ) شاید در رشته های دیگه امکانش هست و برای پزشکی ها انقدر سخته .....در هر صورت شما خودتون میگید بدون گواهی کنکور رفتید شما چه رشته ای میخونید؟ اگر گروه پزشکی هستید ممنون میشم راهنمایی هم بکنید شاید ما هم موفق به انتقالی شدیم ممنون
    من رشتم مستر مهندسی پزشکی هست البته من فنی مهندسی هستم ، ولی بازم تو شرایط دانشگاه ما قبولی دانشگاه ایران رو میخواست که برا دانشجوهای اینترنشنال فرمولشون فرق میکنه کسی که تجربه اینترنشنال درس خوندن رو داره شاید یه مزیت بحساب بیاد براشون ولی چون اینج صفحه مطالب هند هست بازم من میگم که دانشگاهای هند که توی سایت آنابین علامت H+ دارند دانشجو بودن یا فارقالتحصیل بودن توشون معادل قبولی تو کنکور سراسری ایران هست من یکی از دوستهام که بنگلور دندانپزشکی میخوند ترم دوم اومد آلمان بدون کالج دانشجو دندان پزشکی شد ولی اونجا امتحان تست آف تو هند قبول شد .
    در کل که آدم بهتره از اول بره همونجایی که میخواد بمونه که وقت و انرژی که میزاره در یک راستا باشه ولی من به شخصه که رفتم هند حیدرآباد لیسانسم رو خوندم با اینکه از لحاظ هزینه اصلا به صرفه نیست ولی تجربه ای که آدم بدست میاره زندگی اینترنشنال و تحصیل به زبان انگلیسی و پیدا کردن یه عالمه دوست از همه کشورها که توی هند درس میخونند یا کارآموز هستند توی شرکتهای معروف دنیا و همین دیدن فرهنگ و جاهای دیدنی هند که 10 سالم برای دیدن همه جای هند کمه با کشورهای آسیای جنوبی تجربه ای فوق العاده هست که حتی اروپایی ها هم دلشون میخواهد که این تجربه رو داشته باشند .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nutrition , science & research university

سلام دوستان من یک راهنمایی دوستانه میخوام واقعا نمی دونم چی کار کنم و چی درسته
    من 27.8 سالمه کارشناس تغذیه هستم از دانشگاه علوم تحقیقات تهران- معدل 17.07-
    متاهلم
    4 سال سابقه کار دارم مرتبط با رشتم
    زبانم در حد 6- 6.5 آیلتس هست البته آیلتس ندادم (از روی آیلتس آزمایشی میگم)
    8ماه برای کنکور ایران برای ارشد رشته خودم خوندم که قبول نمیشم چون تعداد کم میگیره و کنکور سختیه
    میخوام برای ارشد تغذیه دانشگاه مانیپال یا دکتر ام جی آر اقدام کنم ، هدف اصلیم اینکه بتونم برای پی اچ دی استرالیا یا جای دیگه پذیرش با فاند بگیرم یا بتونم با افزایش امتیاز برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم.
    و اگر نشد نهایتا پی اچ دی رو هم هند بخونم(هزینه اش چقدره؟؟)
    رفتن به هند رو بهم پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟واقعا نمیخوام زمان رو از دست بدم...
    واقعا نظرهاتون ارزشمنده ..کمکم کنید

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید
    دخترم برای داروسازی میخواد اقدام کنه برای هند
    برای هند چه دانشگاهی بره بهتره ؟ خودش پنچاب مد نظرش هست
    آیا این دانشگاه مورد تأیید کشورهای دیگه هست ؟؟
    و اینکه چون قصدش اینه که بعد از هند به کشورهای اروپایی یا آمریکا و... اقدام کنه به نظرتون پذیرش داروسازی رو تو چه مقطعی در هند بگیره کارشناسی یا دکترا؟؟

تو این شک دارم آخه بعد اینکه دکترا داروسازیشو تموم کرد در هند چجوری میتونه به کشور دیگه بره هر جا هم بخواد بره رزومه کاری میخوان که تو هند حق کار کردن نداره تو این مدت

ممنون میشم راهنماییم کنین

من فکر کنم بستگی به رشته هم داره. مثلا رشته های حوزه کامپیوتر در هند بسیار قوی هستند و دانشگاه های معتبری در هند وجود داره که سطح علمی اونها خیلی بالاست مثل دانشگاه دهلی و یا موسسات تکنولوژی هند که دارای شعب مختلفی در شهر های مختلف هستند و تازه این موسسات برای ورود استانداردهایی مانند دانشگاه های آمریکا در نظر گرفته اند و حتی بعضی بیشتر اساتید به عنوان مهمان در آمریکا مشغول تدریس هستند. با توجه به آشنایی که من بدست آوردم باتوجه به رشتم، بله هند پلی برای آمریکا و کانادا هست البته به شرط تحصیل در دانشگاه معتبر

دوستان خوندن دکتری تاریخ هنر در هند رو توصیه میکنید؟من میتونم از دانشگاه کانادا پذیرش بگیرم اما از لحاظ مالی فقط در هند میتونم ادامه تحصیل بدم،اگه دکتری در هند بخونم مهاجرتم به کانادا راحت میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Smartgirl21 نمایش پست ها
    دوستان خوندن دکتری تاریخ هنر در هند رو توصیه میکنید؟من میتونم از دانشگاه کانادا پذیرش بگیرم اما از لحاظ مالی فقط در هند میتونم ادامه تحصیل بدم،اگه دکتری در هند بخونم مهاجرتم به کانادا راحت میشه؟

من بودم می رفتم. یه جای جدید می بینی، نمیشه که چون پول نداریم بشینیم تو ایران.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)