صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 126

موضوع: همفکری برای گرفتن پذیرش در علوم نانو و نانو تکنولوژی

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض همفکری برای گرفتن پذیرش در علوم نانو و نانو تکنولوژی

همفکری برای گرفتن پذیرش در نانو با توجه به مشکلات موجود

اول از مدیران فروم درخواست دارم یه چند مدت این تاپیک رو نفرستند تو قسمت نانو اونجا کمتر کسی جواب میده.ممنون میشم همه دوستان همفکری کنند.

راهکار برای گرفتن پذیرش وویزا در نانو تکنولوژی در بهترین دانشگاهای آمریکا

دوستان اگه یه نفر بخواد برای دکترا بره بهترین دانشگاه ها مثلا MIT به نظرتون چی کار باید بکنه؟

اگه مقاله در زمینه نانو نداشته باشیم اساتید دقتی به ایمیل ها ودر خواست هامون نمی کنند. من یه ایمیل از یه استاد آمریکایی گرفتم توش من رو به یه استاد دیگه مرفی کرده بود وگفته بود من نمیتونم دانشجوی ایرانی بگیرم؟

اگه هم یه ردی از خودمون نشون بدیم تو نانو ویزا نمیدن وهمه زحماتمون هدر میره؟
    با چند تا از اساتید ودوستان صحبت کردم.چند تا راه حل گفتند.

1_تو ایمیل ها ومخ زدن ها برای گرفتن فاند وRA با استاد ها علاقه مندیمون رو تو موضوعی غیر از نانو نشون بدیم وبعد از پذیرش وویزا تغییر بدیم به سمت نانو.

2_ فوق رو خارج از ایران بخونیم واگه تونستیم با شناسنامه غیر ایرانی اقدام کنیم برای دکترا تو نانو.

3_ جایی غیر از آمریکا بریم نانو بخونیم.البته اونجاهم این مشکلات هست اما نه به اندازه آمریکا.

دوستان حالا چی کار کنیم.

در زمینه نانو رو مقاله کار بکنیم؟

رو GRE و تافل ومقاله خوب کار کنیم ؟آیا .یه رزومه خوب پذیرش رو میگیره وویزا رو کسی که از دانشگاه های خوب پذیرش داره حتی تو نانو ریجکت نمیشه وحتما ویزا رو میگیره .؟

خلاصه خدمتت دوستان عرض کنم دوستان هم بحث بسیار رقابتی پذیرش رو در نظر بگیرید که مستلزم مقاله وسابقه تو نانو هست و هم ندادن ویزا.
    ممنون میشم هر چی به فکرتون میرسه بگید.
    ازهمه دوستان ممنونم
    این کاربر ،غیر فعال است.

پیش فرض پاسخ : همفکری برای گرفتن پذیرش در نانو

سلام
    یه تاپیک توی انجمن ریاضی و فیزیک هست. فکر کنم چیزای مفیدی داشته باشه.

دوست عزیز. ببخشید ولی این حرف ها کدومه.کی گفته ویزا نمی دن. مگه بمب اتم می خای بسازی. تا حالا جلوی چشم خود من توی دانشگاه تهران 10 نفر به بهترین دانشگاه های امریکا رفتند: ,….Arizona, California Berkeley, UCLA, UCI,MIT, Stanford, Colorado State, حالا کانادا و اروپا بماند. اصلا یکی از پر طرفدار ترین زمینه های تحقیقاتی در تمام دنیا همین نانو تکنولوژی هستش. البته در ایران بیشتر به "نان و تکنولوژی" معروف شده.
    در ضمن این رو هم بگم تا اونجا که من فهمیدم به علت تکنولوژی بودن این زمینه کارهای تجربی پر طرفدارتره. قاعدتا کار تجربی قابلیت ارائه ی مقاله ی بیشتری داره. پس انتظار می ره حداقل در یکی دو تا مقاله مشارکت داشته باشید. البته تجربه خیلی خوبه حتی اگر منجر به مقاله نشه. ممکنه استادی بخاد یه کاری رو شروع کنه یا نیاز به یه دانشجو با مثلا تجربه ی کار با یه دستگاه داشته باشه . اون وقت شما شانس بیشتری برای پذیرش خواهید داشت.toefl, GRE هم که جای خود داره.
    The more you get the better.
    توی تاپیک نانو تکنولوژی آ قای احمدی به نکات خوبی اشاره کردن.

نانو یکی از زمینه هایی که همه جا بهش حساسن. من تو انگلیس و فرانسه دو نفررو می شناسم که به این خاطر ویزا نگرفتن. آمریکا و کانادا هم باید همینطور باشه.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Member mohhhamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hadisohrabi
    دوست عزیز. ببخشید ولی این حرف ها کدومه.کی گفته ویزا نمی دن. مگه بمب اتم می خای بسازی. تا حالا جلوی چشم خود من توی دانشگاه تهران 10 نفر به بهترین دانشگاه های امریکا رفتند: ,….Arizona, California Berkeley, UCLA, UCI,MIT, Stanford, Colorado State, حالا کانادا و اروپا بماند. اصلا یکی از پر طرفدار ترین زمینه های تحقیقاتی در تمام دنیا همین نانو تکنولوژی هستش. البته در ایران بیشتر به "نان و تکنولوژی" معروف شده.
    در ضمن این رو هم بگم تا اونجا که من فهمیدم به علت تکنولوژی بودن این زمینه کارهای تجربی پر طرفدارتره. قاعدتا کار تجربی قابلیت ارائه ی مقاله ی بیشتری داره. پس انتظار می ره حداقل در یکی دو تا مقاله مشارکت داشته باشید. البته تجربه خیلی خوبه حتی اگر منجر به مقاله نشه. ممکنه استادی بخاد یه کاری رو شروع کنه یا نیاز به یه دانشجو با مثلا تجربه ی کار با یه دستگاه داشته باشه . اون وقت شما شانس بیشتری برای پذیرش خواهید داشت.toefl, GRE هم که جای خود داره.
    رشتشون چی بوده؟شرایطشون؟
    منم گفتم وسوالم این بود اگه از دانشگاه توپ پذیرش بگیریم ویزا حله حتی اگه تو نانو باشه؟
    این کاربر ،غیر فعال است.

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان

من نیز همین سوال را دارم ولی برای هوافضا

فکر میکنم اگر برای رشته دیگر در مستر پذیرش بگیری مثلا ریاضی و... که غیر مرتبط میباشد بعد از گرفتن مستر از آمریکا خارج نشوی و برای دکترا پذیرش بگیری این مشکل رفع بشود دوستانی که امریکا هستند به این جریان بیشتر اشراف دارند و باید این جریان را تایید نمایند.

در تایید صحبت دوست عزیزمان میتوانی مشخصات همسر دکتر مستشاری را در لینک زیر ببینید
    ایشون در زمینه نانو تکنولوژی پذیرش داشتند هر چند کمی شرایط با زمان ما متفاوت بوده است

http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,6920.30.html

بد نیست یک تایپیک در زمینه پذیرش در رشته های حساس وجود داشته باشد
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

اصولا نانو یک زیر گروه از رشته هایی مثل فیزیک-الکترونیک-مکانیک-مهندسی شیمی-... است. در بعضی موارد هم یک شاخه ی جدا ولی با محتوای بین رشته ای است. البته تا جایی که من دیدم کمتر دانشگاهی به صورت جدا گانه چیزی مربوط به نانو داره. اونهایی هم که دارن اسم رشتشون applied physics یا nanoscience هست. بازم می گم هیچ محدودیتی که وجود نداره خیلی هم این زمینه مشتری داره. لزومی هم به رفتن به دانشگاه توپ نیست. من بعضی ها رو می شناسم سوئد و کاناداو delft و...هم رفتن.
    اگه شما رشتتون و دانشگاهتون رو بگید شاید به صورت خاص تر بتونم راهنمایی کنم.

اصولا نانو یک زیر گروه از رشته هایی مثل فیزیک-الکترونیک-مکانیک-مهندسی شیمی-... است. در بعضی موارد هم یک شاخه ی جدا ولی با محتوای بین رشته ای است. البته تا جایی که من دیدم کمتر دانشگاهی به صورت جدا گانه چیزی مربوط به نانو داره. اونهایی هم که دارن اسم رشتشون applied physics یا nanoscience هست. بازم می گم هیچ محدودیتی که وجود نداره خیلی هم این زمینه مشتری داره. لزومی هم به رفتن به دانشگاه توپ نیست. من بعضی ها رو می شناسم سوئد و کاناداو delft و...هم رفتن.
    اگه شما رشتتون و دانشگاهتون رو بگید شاید به صورت خاص تر بتونم راهنمایی کنم.
    با تشکر از شما اگه میشه کسانی که برای دکترا در اروپا (چون اروپا در مورد فوق سخت گیری نمی کنه) و یا امریکا (چه فوق و چه دکترا) پذیرش و ویزا گرفتند و عنوان پروژشون در اون جا (نه ایران) تولید یکی از نانومواد بوده (حالا رشتشون فیزیک مواد شیمی یا ... میتونه باشه) معرفی کنید تا اونایی که می خوان پزیرش بگیرن خیالشون کمی راحت بشه. من خودم بعد از حدود 115 روز هنوز سفارت انگلیس هیچ جوابی نداده!

در مورد هوافضا هم همین طور اگه دوستان خبر موثقی دارن با ذکر مورد و جزییات بگن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mparsa_1365
    _تو ایمیل ها ومخ زدن ها برای گرفتن فاند وRA با استاد ها علاقه مندیمون رو تو موضوعی غیر از نانو نشون بدیم وبعد از پذیرش وویزا تغییر بدیم به سمت نانو.
    بهترین و بی استرس ترین راهش همینه همونطور که قبلا هم بهت گفته بودم . البته توی ایمیلهات بگو. تازه میتونی اصل مشکل رو هم بگی، فقط توی رزومه حرفی نزن.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

اصلا نیازی به اینکارها نیست عزیزان دل
    شما بهمون استادی که میبینی در فیلدهای نانو کار میکنه چه در شاخه های شیمی- پزشکی-مواد مکانیک و... راحت ایمیل بده و .....ببین چه جوابی میده-
    من کسی رو میشناسم که اصلا رو نانو کارنکرده بود -همین امسال هم تو یه دانشگاه یه نمه خوف تو زمینه نانو پذیرش گرفت

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)