صفحه 2 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 126

موضوع: همفکری برای گرفتن پذیرش در علوم نانو و نانو تکنولوژی

پیش فرض پاسخ : همفکری برای گرفتن پذیرش در نانو

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    اصلا نیازی به اینکارها نیست عزیزان دل
    شما بهمون استادی که میبینی در فیلدهای نانو کار میکنه چه در شاخه های شیمی- پزشکی-مواد مکانیک و... راحت ایمیل بده و .....ببین چه جوابی میده-
    من کسی رو میشناسم که اصلا رو نانو کارنکرده بود -همین امسال هم تو یه دانشگاه یه نمه خوف تو زمینه نانو پذیرش گرفت
    بازم که کلی شد!
    لطفا یه کمی وارد جزئیات شید: کشور در صورت امکان دانشگاه مقطع پزیرش رشته ویزا... وگرنه با کلیات و من کسی رو میشناسم... دردی دوا نمیشه

نقل قول نوشته اصلی توسط danial
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadisohrabi
    اصولا نانو یک زیر گروه از رشته هایی مثل فیزیک-الکترونیک-مکانیک-مهندسی شیمی-... است. در بعضی موارد هم یک شاخه ی جدا ولی با محتوای بین رشته ای است. البته تا جایی که من دیدم کمتر دانشگاهی به صورت جدا گانه چیزی مربوط به نانو داره. اونهایی هم که دارن اسم رشتشون applied physics یا nanoscience هست. بازم می گم هیچ محدودیتی که وجود نداره خیلی هم این زمینه مشتری داره. لزومی هم به رفتن به دانشگاه توپ نیست. من بعضی ها رو می شناسم سوئد و کاناداو delft و...هم رفتن.
    اگه شما رشتتون و دانشگاهتون رو بگید شاید به صورت خاص تر بتونم راهنمایی کنم.
    با تشکر از شما اگه میشه کسانی که برای دکترا در اروپا (چون اروپا در مورد فوق سخت گیری نمی کنه) و یا امریکا (چه فوق و چه دکترا) پذیرش و ویزا گرفتند و عنوان پروژشون در اون جا (نه ایران) تولید یکی از نانومواد بوده (حالا رشتشون فیزیک مواد شیمی یا ... میتونه باشه) معرفی کنید تا اونایی که می خوان پزیرش بگیرن خیالشون کمی راحت بشه. من خودم بعد از حدود 115 روز هنوز سفارت انگلیس هیچ جوابی نداده!

در مورد هوافضا هم همین طور اگه دوستان خبر موثقی دارن با ذکر مورد و جزییات بگن.

UCLA: nanoelectronics(FIBs,..,)-Delft:nanoelectronics(MEMS)-Colorado state(Opto-Electronics)-Michigan(MEMS)-U of C-Berkeley(nano device)-MIT(MEMS,Sensors)-
    3 people to Waterloo(nano electronic device). Though there are more students working in such fields, I can not remember any more at this time.
    Don’t Worry, Be Happy

اصولا نانو یک زیر گروه از رشته هایی مثل فیزیک-الکترونیک-مکانیک-مهندسی شیمی-... است. در بعضی موارد هم یک شاخه ی جدا ولی با محتوای بین رشته ای است. البته تا جایی که من دیدم کمتر دانشگاهی به صورت جدا گانه چیزی مربوط به نانو داره. اونهایی هم که دارن اسم رشتشون applied physics یا nanoscience هست. بازم می گم هیچ محدودیتی که وجود نداره خیلی هم این زمینه مشتری داره. لزومی هم به رفتن به دانشگاه توپ نیست. من بعضی ها رو می شناسم سوئد و کاناداو delft و...هم رفتن.
    اگه شما رشتتون و دانشگاهتون رو بگید شاید به صورت خاص تر بتونم راهنمایی کنم.
    با تشکر از شما اگه میشه کسانی که برای دکترا در اروپا (چون اروپا در مورد فوق سخت گیری نمی کنه) و یا امریکا (چه فوق و چه دکترا) پذیرش و ویزا گرفتند و عنوان پروژشون در اون جا (نه ایران) تولید یکی از نانومواد بوده (حالا رشتشون فیزیک مواد شیمی یا ... میتونه باشه) معرفی کنید تا اونایی که می خوان پزیرش بگیرن خیالشون کمی راحت بشه. من خودم بعد از حدود 115 روز هنوز سفارت انگلیس هیچ جوابی نداده!

در مورد هوافضا هم همین طور اگه دوستان خبر موثقی دارن با ذکر مورد و جزییات بگن.

UCLA: nanoelectronics(FIBs,..,)-Delft:nanoelectronics(MEMS)-Colorado state(Opto-Electronics)-Michigan(MEMS)-U of C-Berkeley(nano device)-MIT(MEMS,Sensors)-
    3 people to Waterloo(nano electronic device). Though there are more students working in such fields, I can not remember any more at this time.
    Don’t Worry, Be Happy

I really appreciate your examples and that makes a sense of relief for related applicants.
    But we should keep in mind that nanoscience is a very very widespread area with many applications in different fields that can’t be judged with one rule. Many specific microelectromechanical systems (MEMS) which are namely in the range of micrometer (not nanometer) in size can have merely pacific applications. That’s the same for Focused ion beam (FIB) with applications in semiconductor devices and microscopy. Nanodevices are too general to talk about.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

شما بهمون استادی که میبینی در فیلدهای نانو کار میکنه چه در شاخه های شیمی- پزشکی-مواد مکانیک و... راحت ایمیل بده و .....ببین چه جوابی میده-
    من کسی رو میشناسم که اصلا رو نانو کارنکرده بود -همین امسال هم تو یه دانشگاه یه نمه خوف تو زمینه نانو پذیرش گرفت
    بازم که کلی شد!
    لطفا یه کمی وارد جزئیات شید: کشور در صورت امکان دانشگاه مقطع پزیرش رشته ویزا... وگرنه با کلیات و من کسی رو میشناسم... دردی دوا نمیشه
    بطور جزیی:
    کشور: آمریکا
    مقطع: دکترا
    دانشگاه: Top 5 based on usnews,2009
    ویزا: کلیرنس چک

بازم که کلی شد!
    بطور جزیی:
    کشور: آمریکا
    مقطع: دکترا
    دانشگاه: Top 5 based on usnews,2009
    ویزا: کلیرنس چک
    معمولا رشته های خاص در کلیرنس چک با مشکل مواجه میشن
    به هر حال منتظر خبرهای خوب کلیر شدن هستیم

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

پیش فرض پاسخ : نانوپزشكي

در مورد رشته نانومديسين (نانوپزشكي ) كسي اطلاعاتي داره؟ چه دانشگاههاي پذيرش مي كنن. چه شرايطي رو بايد داشته باشي. از رشته هاي مهندسي فوق مي شه اقدام كرد يا مثل ايران انحصاريه پزشكهاست! (حتي اگه يه پزشك بتونه مهندسي برق هم دكترا امتحان بده!)
    من يه چندتايي مقاله در مورد نانومتريال ها دارم. همين طور دارم در زمينه بايو پليمرها كار مي كنم.اين موارد اصلا مي تونه براي من شانسي به حساب بياد؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

رشته و دانشگاه

سلام

100% میتونید دانشگاه های زیادی رو تو این زمینه پیدا کنید و شانس زیادی هم دارید

اما در مورد دانشگاه ها اکثر دانشگاه های 1-100 رو که من قبلا سرچ میکردم رو همین زمینه هایی که گفتید کار میکردند
    یک سری به دانشگاه کرنل بزن
    استادی تو اون بمن گفتم بیا تو lab من کار کن (مدیسین) بمدت 6 ماه و اگه دیدی علاقه داشتی رو زمینه بایو مدیسین دانشجوی من بشو
    منم نمیدونستم دیگه این چه حالتی از پذیرش و یا ویزا داره و اصلا اپلای نکردم
    نانو متریال در دانشکده های مکانیک و زمینه های مربوط به اون شدیدا این روزها باب شده و اساتید زیادی میتونید پیدا کنید

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام.رشته شماچيه؟ پزشكي كه نيست؟ ببينيد من پزشكي نمي خوام apply كنم. نانومديسين nanomedicine مي خوام apply كنم. رشته فوق من هم مهندسي پليمره. خيلي ممنونم از جوابهات
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    سلام.رشته شماچيه؟ پزشكي كه نيست؟ ببينيد من پزشكي نمي خوام apply كنم. نانومديسين nanomedicine مي خوام apply كنم. رشته فوق من هم مهندسي پليمره. خيلي ممنونم از جوابهات
    سلام

نه بابا
    من پزشک نشدم

منم مکانیکم-
    من به استاد ها میگفتم مثلا من به زمینه های interdesciplinary علاقه دارم که بین رشته ای مکانیک و پزشکی باشه در ابعاد نانو و یا میکرو (مثلا همون ماشین های کوچک (شاید ربات های ریز) و حرکت در عرووق انسداد یافته واسه رفع انسداد)
    دیگه اینجا باید دید زمینه ها شما و استاده چقدر match میشند
    با این رشته ای که شما داری خیلی راحت میتونید در زمینه های مثلا Drug delivery systems مثلا در حمل انتی ژن ها واسه رسیدن به سلول ها و ...کار کنی با توسعه دانش در Nano particles

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : نانوپزشکی

خیلی از بابت پاسخهات ممنونم. من متاسفانه search که می کنم دانشگاهی رو نتونستم پیدا کنم که راجع به رشته مورد نظرم چیزی داشته باشه( تو 100 تای اول- شایدم درست search نمی کنم). اصولا این سوال عجیب هنوز تو ذهنمه. غیر از پزشکی ، در صورت داشتن رزومه نسبتا خوب می شه برای دکترای هر رشته ای اقدام کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)