صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: " منابع آزمون TOLIMO "

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power System Engineering

پیش فرض پاسخ : منابع آزمون tolimo

سلام.
    من آزمون 72 دادم.
    دقیقا مثل تافل اما به نظر من سخت تره.
    با اینکه رایتینگ خوب نوشته بودم اما 5 شدم میشه دوستان بگن این نمره چه معنایی داره؟؟!
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط 400969 نمایش پست ها
    سلام.
    من آزمون 72 دادم.
    دقیقا مثل تافل اما به نظر من سخت تره.
    با اینکه رایتینگ خوب نوشته بودم اما 5 شدم میشه دوستان بگن این نمره چه معنایی داره؟؟!
    ممنون
    سلام میشه لطف کنید بفرمایید موضوع رایتینگ چی بود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط asale نمایش پست ها
    سلام میشه لطف کنید بفرمایید موضوع رایتینگ چی بود؟
    من تولیمو 95 رو دادم. 593 شدم و رایتینگ 4.5 موضوع رایتینگ این بود که اگه از طرف یه شرکت ساپورت مالی وجود داشته باشه شما ترجیح میدید این پول خرج بشه برای حمایت از محیط زیست یا حمایت از هنر.

Junior Member

تاپیک مربوط به تولیمو خیلی غیر فعال هست و کسی اصولا اطلاعات خاصی راجع به آزمون نداره در حالی که شاید خیلیا خیلی سوال داشته باشند. من خودم قبل آزمون خیلی سرچ کردم اما اطلاعات خیلی کم بود. بنابراین تصمیم گرفتم تجربیاتمو با دوستان در میان بذارم شاید به درد کسی بخوره!!از ثبت نام شروع میکنم!ثبت نام از طریق سایت سنجش انجام میشه و هزینش 31500تومنبود ولی الان 44000 تومن شده! تا 17 روز قبل از آزمون امکان ثبت نام هست. بعد از ثبت نام تا قبل از آزمون یک کارت ورود به جلسه صادر میشه که اونو میگیرید. شروع فرآیند آزمون از ساعت 8.30 صبحه و آزمون حدودا ساعت 9 شروع میشه. اول رایتینگ هست که یه برگه است که سوال روی اون نوشته شده و 30 دقیقه زمان دارید متن رو بنویسید. بعد ازون دفترچه سوالات رو میدن. قسمت اول سوالات گرامر و استراکچر هست سطح سوالات زیاد بالا نیست به نظر من سخت نمیومد اما به سطح زبان هرکس بستگی داره قسمت بعدب ریدینگ هستش که ریدینگهای فوق العاده بلند و گاها خیلی تخصصی هست که یه ذره زمانبر هستش ومفاهیم تخصصی توش مطرح میشه مثلا توی آزمون من راجع به دوره های زمین شناسی و مزوزوییک سنوزوییک اینا بود که یه ذره غیر ملموسه و طول میکشه آدم بخواد متنو متوجه بشه در مورد لیسنینگ هم باید بگم که به نظرم به شدت به محل آزمون بستگی داره من محل آزمونم دانشگاه تبریز بود و کیفیت صدا به شدت افتضاح!! لیسنینگ ها به صورت شورت و لانگ بود. شورت ها مثلا دو نفر مکالمه میکردن و در انتها یه سوالی مطرح میشد راجع به مکالمه. لانگ ها هم که یک لکچر یا لانگ کانورسیشن بین دو نفر بود که از بلند گو پخش میشد و بعد ازش سوال میپرسید. کیفیت صدا خیلی بد و نامفهوم بود به طوری که حتی اگه به فارسی هم بود متوجه شدنش سخت بود چه برسه به انگلیسی!!!من به شخصه اصلا برای آزمون نخوندم و بدون آمادگی رفتم سر جلسه و فقط گرامر کتاب انگلیسی آزمون دکتری رضا خیر آبادی انتشارات خانه فرهنگ رو یه مرور کردم ولی برای ریدینگ یا لیسنینگ هیچ مطالعه یا تمرینی نداشتم.ولی با توجه به مقایسه ای که انجام دادم بین آزمونی که من دادم و سایر آزمونهای که دوستانم دادن مثه msrtوmcheتولیمو از همه نظر به صرفه تره هم اینکه ارزونتره هم اینکه تعداد سوالات بیشتره و امتیاز گرفتن به نظرم راحتتره. یه نکته دیگه این که امتیاز منفی نداره سوالا پس سعی کنید همه رو جواب بدید!! من آزمون رو 30 بهمن دادم ونتایج دقیقا 20 اسفند روس سایت اومد. زمان ثبت نام هم سعی کنید آدرس دقیق بدید چون گواهی مدرک به آدرسون پست میشه! گواهی مدرک هم 20 فرودین به دستم رسید.امیدوارم این تجربیات به دردتون بخوره!

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    تاپیک مربوط به تولیمو خیلی غیر فعال هست و کسی اصولا اطلاعات خاصی راجع به آزمون نداره در حالی که شاید خیلیا خیلی سوال داشته باشند. من خودم قبل آزمون خیلی سرچ کردم اما اطلاعات خیلی کم بود. بنابراین تصمیم گرفتم تجربیاتمو با دوستان در میان بذارم شاید به درد کسی بخوره!!از ثبت نام شروع میکنم!ثبت نام از طریق سایت سنجش انجام میشه و هزینش 31500تومنبود ولی الان 44000 تومن شده! تا 17 روز قبل از آزمون امکان ثبت نام هست. بعد از ثبت نام تا قبل از آزمون یک کارت ورود به جلسه صادر میشه که اونو میگیرید. شروع فرآیند آزمون از ساعت 8.30 صبحه و آزمون حدودا ساعت 9 شروع میشه. اول رایتینگ هست که یه برگه است که سوال روی اون نوشته شده و 30 دقیقه زمان دارید متن رو بنویسید. بعد ازون دفترچه سوالات رو میدن. قسمت اول سوالات گرامر و استراکچر هست سطح سوالات زیاد بالا نیست به نظر من سخت نمیومد اما به سطح زبان هرکس بستگی داره قسمت بعدب ریدینگ هستش که ریدینگهای فوق العاده بلند و گاها خیلی تخصصی هست که یه ذره زمانبر هستش ومفاهیم تخصصی توش مطرح میشه مثلا توی آزمون من راجع به دوره های زمین شناسی و مزوزوییک سنوزوییک اینا بود که یه ذره غیر ملموسه و طول میکشه آدم بخواد متنو متوجه بشه در مورد لیسنینگ هم باید بگم که به نظرم به شدت به محل آزمون بستگی داره من محل آزمونم دانشگاه تبریز بود و کیفیت صدا به شدت افتضاح!! لیسنینگ ها به صورت شورت و لانگ بود. شورت ها مثلا دو نفر مکالمه میکردن و در انتها یه سوالی مطرح میشد راجع به مکالمه. لانگ ها هم که یک لکچر یا لانگ کانورسیشن بین دو نفر بود که از بلند گو پخش میشد و بعد ازش سوال میپرسید. کیفیت صدا خیلی بد و نامفهوم بود به طوری که حتی اگه به فارسی هم بود متوجه شدنش سخت بود چه برسه به انگلیسی!!!من به شخصه اصلا برای آزمون نخوندم و بدون آمادگی رفتم سر جلسه و فقط گرامر کتاب انگلیسی آزمون دکتری رضا خیر آبادی انتشارات خانه فرهنگ رو یه مرور کردم ولی برای ریدینگ یا لیسنینگ هیچ مطالعه یا تمرینی نداشتم.ولی با توجه به مقایسه ای که انجام دادم بین آزمونی که من دادم و سایر آزمونهای که دوستانم دادن مثه msrtوmcheتولیمو از همه نظر به صرفه تره هم اینکه ارزونتره هم اینکه تعداد سوالات بیشتره و امتیاز گرفتن به نظرم راحتتره. یه نکته دیگه این که امتیاز منفی نداره سوالا پس سعی کنید همه رو جواب بدید!! من آزمون رو 30 بهمن دادم ونتایج دقیقا 20 اسفند روس سایت اومد. زمان ثبت نام هم سعی کنید آدرس دقیق بدید چون گواهی مدرک به آدرسون پست میشه! گواهی مدرک هم 20 فرودین به دستم رسید.امیدوارم این تجربیات به دردتون بخوره!
    سلام
    مرسی که وقت گذاشتید و تجربه هاتون رو در اختیار من و سایرین گذاشتید
    دوتا سوال دارم
    اول اینکه منابع آزمون چیه ؟خودتون فرمودید بدون آمادگی رفتید ولی اگه منبع خاصی میشناسید معرفی کنید
    در مورد قسمتی که با قرمز مشخص کردم یک مقدار بیشتر توضیح میدید؟چطوری هست این بخش؟
    رایتینگ رو مسلط بودید؟من میدونم که رایتینگم ضعیفه برای تقویتش چه راهی پیشنهاد میکنید؟
    با سپاس

پیش فرض پاسخ : " منابع آزمون TOLIMO "

سلام
    در مورد دو سوال شما در موزد آزمون تولیمو
    سوال 1 ) برای این آزمون شما باید در سه تا مهارت گرامر ، درک مطلب و شنیداری مسلط بشید از این منظر کتاب هایی که بیشترین کتاب رو میکنن
    کتاب لانگمن در فسمت گرامر و درک مطلب هست
    کتاب کیت در قسمت شنبداری و درک مطلب آزمون تولیمو بسیار مفید هست
    کتاب های 504 و لغات ضروری تافل برای درک بیشتر مطالب مربوط به قسمت درک مطلب بسیار کمکتون میکنه
    همچنین کتاب تافل رهنما هم برای تسلط کامل بر روی قسمت گرامر آزمون کمکتون میکنه

سوال 2 ) در قسمت سوالات شنیداری آزمون
    دو نفر پیرامون یک موضوع با یکدیگر صحبت می کنند و از مکالمه این دو سوال طرح می شود
    ویرایش توسط adrian : June 26th, 2015 در ساعت 01:54 AM دلیل: لینک ارائه شده حالت تبلیغاتی دارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid19395 نمایش پست ها
    سلام
    مرسی که وقت گذاشتید و تجربه هاتون رو در اختیار من و سایرین گذاشتید
    دوتا سوال دارم
    اول اینکه منابع آزمون چیه ؟خودتون فرمودید بدون آمادگی رفتید ولی اگه منبع خاصی میشناسید معرفی کنید
    در مورد قسمتی که با قرمز مشخص کردم یک مقدار بیشتر توضیح میدید؟چطوری هست این بخش؟
    رایتینگ رو مسلط بودید؟من میدونم که رایتینگم ضعیفه برای تقویتش چه راهی پیشنهاد میکنید؟
    با سپاس
    خواهش میکنم.اول از همه امیدوارم که تا الان آزمون رو با موفقیت طی کرده باشید چون خیلی طول کشید تا من دوباره بیام اینجا و سوالتونو ببینم. به نظرم گرامر خیلی نقش مهمی داره سعی کنید حتما یه کتاب گرامر تافل مطالعه کنید چون سوالات اکثرا یک روند خاص رو طی میکنه. در مورد لیسنینگ به این صورت بود که مثلا دو نفر راجع به انواع گونه های پروانه صحبت میکردن حدودا شاید 5/6 دقیقه و بعد چند سوال در باره محتوای مکالمه پرسید میشد. مثلا تفاوت گونه الف با گونه ب در چیه. چون مدت زمان مکالمه طولانی و کیفیت صدا پایینه تمرکز خیلی زیادی لازمه. به نظر من برای بخش ریدینگ مطالعه قبل از آزمون اونقدرا مهم نیست چون موضوعات خیلی متنوع هست فقط باید سعی کنید زمان بندی کنید که روی متنهای طولانی خیلی وقت نذارید. و اما در مورد رایتینگ تکنیکهای مختلفی هست که توی کتابهای مختلف بهشون اشاره شده. اگه دانشجوی دکتری هستید و نمره آزمون رو برای دانشگاه میخواید که رایتینگ اصلا تاثیر نداره و در حد متوسط یه چیزی بنویسید. ولی اگه مطالعه بیشتری میخواید داشته باشید کتاب speaking and writing strategies for toefl ibt کتاب مفیدی هست.

سلام
    من تعدادی از سوالات آزمون تولیمو رو برای آشنایی با نحوه سوالات بدون تغییر در این تاپیک قرار می دم اگر کسی تمایل داشت بگه بقیش رو براشون ایمیل کنم یا همین جا قرار بدم

1. The rock-fill dam, essentially an embankment like the earth -fill dam, uses rock instead of earth-----~,
    (A) and providing stability
    (B) to provide stability
    C) stability is provided
    (D) provides stability

2. The telegraph, invented in the mid-nineteenth century, remained even into the 1970's-------of telecommunication.
    (A) a principal system
    (B) a system was principal
    (C) that was a principal system
    (D) a principal system when

3. Royal jelly, a secretion produced by worker bees, is fed to------- destined to become queen bees.
    (A) those that
    (B) be those
    (C) those of
    (D) those

4. -------is necessarily limited to areas of productive soils, tillable topography, and adequate moisture, where the growing season is long enough for plant germination and maturation.
    (A) Farm
    (B) Farming
    (C) When farming
    (D) To farm

5 - Among the most famous products of the Aesthetic Movement were the Tiffany lamps, first-------in 1899.
    (A) had been producing
    (B) had been produced
    (C) produced
    (D) were producing

6. Refrigerating meats-------the spread of bacteria.
    (A) retards
    (B) retarding
    (C) to retard
    (D) is retarded

7. The islands of the Florida Keys are joined to the mainland by an overseas highway-------a railroad destroyed in the hurricane of 1935
    (A) replaces
    (B) and replaces
    (C) hat replaces
    (D) that it replaces

8. The------east of the Mississippi River is made up of the Lumbee people.
    (A) Native American nation largest
    (B) largest Native American nation
    (C) largest nation Native American
    (D) Native American largest nation

9. Kim Campbell was the nineteenth Prime Minister of Canada,--------.
    (A) heid the office the first woman
    (B) was the first woman to hold the office
    (C) the first woman to hold the office
    (D) and for holding the office the first woman

10.Type metal used in the printing industry varies in its components -------is generally a combination of lead, tin and antimony.
    (A) as
    (B) if
    (C) why
    (D) but

منبع : ######
    ویرایش توسط adrian : October 18th, 2015 در ساعت 12:16 AM دلیل: درج وب سایت حالت تبلیغاتی دارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samanbahri68 نمایش پست ها
    سلام
    من تعدادی از سوالات آزمون تولیمو رو برای آشنایی با نحوه سوالات بدون تغییر در این تاپیک قرار می دم اگر کسی تمایل داشت بگه بقیش رو براشون ایمیل کنم یا همین جا قرار بدم

1. The rock-fill dam, essentially an embankment like the earth -fill dam, uses rock instead of earth-----~,
    (A) and providing stability
    (B) to provide stability
    C) stability is provided
    (D) provides stability

2. The telegraph, invented in the mid-nineteenth century, remained even into the 1970's-------of telecommunication.
    (A) a principal system
    (B) a system was principal
    (C) that was a principal system
    (D) a principal system when

3. Royal jelly, a secretion produced by worker bees, is fed to------- destined to become queen bees.
    (A) those that
    (B) be those
    (C) those of
    (D) those

4. -------is necessarily limited to areas of productive soils, tillable topography, and adequate moisture, where the growing season is long enough for plant germination and maturation.
    (A) Farm
    (B) Farming
    (C) When farming
    (D) To farm

5 - Among the most famous products of the Aesthetic Movement were the Tiffany lamps, first-------in 1899.
    (A) had been producing
    (B) had been produced
    (C) produced
    (D) were producing

6. Refrigerating meats-------the spread of bacteria.
    (A) retards
    (B) retarding
    (C) to retard
    (D) is retarded

7. The islands of the Florida Keys are joined to the mainland by an overseas highway-------a railroad destroyed in the hurricane of 1935
    (A) replaces
    (B) and replaces
    (C) hat replaces
    (D) that it replaces

8. The------east of the Mississippi River is made up of the Lumbee people.
    (A) Native American nation largest
    (B) largest Native American nation
    (C) largest nation Native American
    (D) Native American largest nation

9. Kim Campbell was the nineteenth Prime Minister of Canada,--------.
    (A) heid the office the first woman
    (B) was the first woman to hold the office
    (C) the first woman to hold the office
    (D) and for holding the office the first woman

10.Type metal used in the printing industry varies in its components -------is generally a combination of lead, tin and antimony.
    (A) as
    (B) if
    (C) why
    (D) but

منبع : ######

سلام
    ممنون که این نمونه سوالات رو اینجا قرار دادید. اگر امکانش هست فایل کامل رو هم قرار بدهید یا لینک دانلود رو بفرستید.
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Hydraulic Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    سلام. ببخشید میشه نمونه سوالات تولیمو را برای من بفرستید؟ برای گرامر چه کتابی خوندید؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123