صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 63

موضوع: مزایا و معایب درس خواندن و زندگی کردن در شهرهای کوچک آمریکا (زیر 100 هزار نفر)

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض مزایا و معایب درس خواندن و زندگی کردن در شهرهای کوچک آمریکا (زیر 100 هزار نفر)

همون طور که می دونید خیلی از دانشگاهای خوب آمریکا تو شهرهای کوچیک واقع شدن.
    من خودم تو انتخاب دانشگاه خیلی سر این قضیه دو دل بودم و با اینکه چند تا دانشگاه تو شهرهای کوچیک هم اپلای کردم ولی بازم احساس می کنم سخته برم اونور تو یه شهر 40-50 هزار نفری زندگی کنه. شایدم من دارم اشتباه می کنم. به هر حال خوشحال میشم دوستان با تجربه نظرشون رو در این باره بگن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : مزایا و معایب درس خواندن و زندگی کردن در شهرهای کوچک آمریکا (زیر 100 هزار نفر)

سلام
    از اونجايي كه من اطلاع چنداني نسبت به آمريكا ندارم مي خواستم ببينم مثلا توي يه شهر كوچيك آمريكا همين حدودي كه شما فرموديد زير 100000 نفر...هزينه ي زندگي و دانشگاه يكسال چقدر در مي آد؟!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : مزایا و معایب درس خواندن و زندگی کردن در شهرهای کوچک آمریکا (زیر 100 هزار نفر)

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    سلام
    از اونجايي كه من اطلاع چنداني نسبت به آمريكا ندارم مي خواستم ببينم مثلا توي يه شهر كوچيك آمريكا همين حدودي كه شما فرموديد زير 100000 نفر...هزينه ي زندگي و دانشگاه يكسال چقدر در مي آد؟!
    بستگی به شهر - ایالت و منطقه داره
    ولی به طور کلی در حدود 10 تا 15 هزار دلار کمتر بیفته!

من الان تفاوت New Jersey and Missouri , Rolla رو گفتم
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

رشته و دانشگاه
    EE

پیمان جان به نظر من برای ماها که تو تهران بودیم خوب سخته قاعدتا!
    ولی خوب وقتی میگیم شهرهای کوچیک نباید ذهنمون بره شهرهای کوچیک ایران !!
    خیلی فرق داره!
    بعدش گستردگی امکانات خیلی در آمریکا بیشتر است.یعنی اگه حنی شما در یه روستا هم زندگی کنی خیلی با یه شهر بزرگ فاصله داشته باشی 1 ساعته!!
    ولی خوب اط لحاظ فرهنگی ممکنه برای ماها سخت تر باشه چون خوب مردم اونجا اکثرا تک فرهنگین بر خلاف شهرهایی مثل نیویورک که همه جور آدمو تو خودش جا داده!!
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

دقیقا نکته همینه. من دوستام تو شهرهای کوچیک ماساچوست هستن میگن خیلی ارزونه به نسبت ولی دیگه کوچیکه شما بخوای به معنای واقعی بری شهر باید سوار اتوبوس و مترو شی بری باستن مثلا". یا دورتر نیویورک.

منم همين مشكل رو سر انتخاب داشتم و براي همين سعي كردم تا جاي ممكن شهرهاي بزرگ رو انتخاب كنم. اما يه نكته مهم رو هم در نظر گرفتم كه شايد بعضي بهش فكر نكرده باشن. از شهرهاي كوچيك سعي كردم اونايي رو انتخاب كنم كه فاصله خيلي نزديكي به يه شهر بزرگ داشته باشن (مثلا آرلينگتون) كه در صورت لزوم بشه رفت و آمد كرد. با نظر اين دوستمون هم مخالفم كه شهرهاي كوچيك نهايت يك ساعت با شهرهاي بزرگ فاصله دارن. من يه شهرهايي رو ديدم كه حداقل 3 ساعت تا نزديكترين شهر (اگر ميشد به اونم بگي شهر) فاصله داشتن.
    به نظر من
    مزايا: هزينه كمتر زندگي (براي كسي كه فول فاند بخواد = فاند كمتر), شانس پذيرش بيشتر, عدم نياز به ماشين براي رفت و آمد (كاهش هزينه ماشين)
    معايب: دوري از فضاي چند فرهنگي شهري, دوري از بسياري از امكانات (حالا نه ديگه در حد روستاهاي ايران), شانس كمتر پيدا كردن كار بعد از تحصيل, سختتر پيدا كردن خونه با توجه به محدوديت فضا (البته خوابگاه معمولا راحتتر گير مياد)

ApplyAbroad Hero

بعضی از دانشگاهها مثل وایومینگ تو همچین محیطایی قرار گرفتن. معمولا اینجور شهرها یه Main Street دارن که چندتا مغازه در طرفین این خیابان قرار گرفته و بعد از 10 دقیقه پیاده روی میبینی یهو شهر تموم شد بچه هایی هم که رفتن از قضیه شاکین. به نظرم نکته ی مهمیه که باید بش توجه کرد.
    یکی دیگه از معایبی که به شهرهای کوچیک میشه اضافه کرد: چون کوچیکه هرکاری کنی همه میفهمن. مثلا بخوای یه مغازه بری ممکنه استادت ببینت.

این بحث مغازه واقعا مهمه محمود جان! ;D

من خیلی وقتها تو تقابل رنک و جمعیت شهر به مشکل بر می خورم! مثلا یه دانشگاه رنک 50 تو یه شهر 30 هزار نفری یا یه دانشگاه مثلا رنک 80 تو جایی مثل شیکاگو! اگه هر دو رو فول فاند بدن که بعید هم نیست واقعا انتخاب سخت میشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    منم همين مشكل رو سر انتخاب داشتم و براي همين سعي كردم تا جاي ممكن شهرهاي بزرگ رو انتخاب كنم. اما يه نكته مهم رو هم در نظر گرفتم كه شايد بعضي بهش فكر نكرده باشن. از شهرهاي كوچيك سعي كردم اونايي رو انتخاب كنم كه فاصله خيلي نزديكي به يه شهر بزرگ داشته باشن (مثلا آرلينگتون) كه در صورت لزوم بشه رفت و آمد كرد. با نظر اين دوستمون هم مخالفم كه شهرهاي كوچيك نهايت يك ساعت با شهرهاي بزرگ فاصله دارن. من يه شهرهايي رو ديدم كه حداقل 3 ساعت تا نزديكترين شهر (اگر ميشد به اونم بگي شهر) فاصله داشتن.
    به نظر من
    مزايا: هزينه كمتر زندگي (براي كسي كه فول فاند بخواد = فاند كمتر), شانس پذيرش بيشتر, عدم نياز به ماشين براي رفت و آمد (كاهش هزينه ماشين)
    معايب: دوري از فضاي چند فرهنگي شهري, دوري از بسياري از امكانات (حالا نه ديگه در حد روستاهاي ايران), شانس كمتر پيدا كردن كار بعد از تحصيل, سختتر پيدا كردن خونه با توجه به محدوديت فضا (البته خوابگاه معمولا راحتتر گير مياد)
    فکر کنم ماساچوست یکی از بهترین ایالتهاست از این نظر هم دانشگاه زیاد داره هم به شهرهای بزرگ نزدیکه.

رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    بعضی از دانشگاهها مثل وایومینگ تو همچین محیطایی قرار گرفتن. معمولا اینجور شهرها یه Main Street دارن که چندتا مغازه در طرفین این خیابان قرار گرفته و بعد از 10 دقیقه پیاده روی میبینی یهو شهر تموم شد بچه هایی هم که رفتن از قضیه شاکین. به نظرم نکته ی مهمیه که باید بش توجه کرد.
    یکی دیگه از معایبی که به شهرهای کوچیک میشه اضافه کرد: چون کوچیکه هرکاری کنی همه میفهمن. مثلا بخوای یه مغازه بری ممکنه استادت ببینت.
    فک کنم وایومینگ از غقب افتاده ترین ایالت های آمریکاست
    واقعا دوستان توصیه نمیکنن!
    به قول محمود یه دفعه وسط راه میبینی : ا ، تموم شد شهر!!
    بغدش نیگا کنین فرهنگ برادران سیاه پوست ما کمی با فرهنگ مردم سفید فرق داره
    ما خودمون رو با فرهنگ ادبیاتی آمریکا سازگار کردیم نه فرهنگ suburbs !

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)