صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 63

موضوع: مزایا و معایب درس خواندن و زندگی کردن در شهرهای کوچک آمریکا (زیر 100 هزار نفر)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مزایا و معایب درس خواندن و زندگی کردن در شهرهای کوچک آمریکا (زیر 100 هزار نفر)

خیلی موضوع خوبیه. به عنوان مثال، بین کالج استیشن (تگزاس ای & ام) و واشینگتن دی سی (جورج واشینگتن) در کامپیوتر ساینس شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ (فرض کنید جفت فاند کامل دارن؛ ولی فاند دی سی بیشتره).

پیش فرض پاسخ : مزایا و معایب درس خواندن و زندگی کردن در شهرهای کوچک آمریکا (زیر 100 هزار نفر)

نقل قول نوشته اصلی توسط sisyphus نمایش پست ها
    خیلی موضوع خوبیه. به عنوان مثال، بین کالج استیشن (تگزاس ای & ام) و واشینگتن دی سی (جورج واشینگتن) در کامپیوتر ساینس شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ (فرض کنید جفت فاند کامل دارن؛ ولی فاند دی سی بیشتره).
    اگر از نظر ريسرچ فرقي نميكنن, من باشم حتما واشتينگتن. تگزاس اي , ام دانشگاه خوبيه اما دقت كنيد كه نزديكترين شهرش هوستونه با نزديك 2 ساعت فاصله, خود هوستون هم باز يه منطقه صنعتي خوب نيست. از نظر آب و هوايي هم كه قابل مقايسه نيستن (واشنگتن خيلي بهتره)
    بيشتر بودن فاند اصلا مهم نيست, چون فاند معمولا به اندازه خرج اون منطقه هست. معلومه كه واشنگتن گرونتره از كالج استيشنه.

سلام.
    دوستان در مورد رنك هاي خيلي خيلي پايين تر نظرتون چيه؟ مثلا رنك 100 كامپيوتر ساينس. مثلا يه دانشگاهي مثل SMU توي دالاس يا از اون بدتر CGU نزديك لس آنجلس؟ كه حدود 100-120 كامپيوتر ساينس هستن. اينا بهترن يا رنك هاي 50-60 توي شهرهاي كوچيك؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohghaderi نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان در مورد رنك هاي خيلي خيلي پايين تر نظرتون چيه؟ مثلا رنك 100 كامپيوتر ساينس. مثلا يه دانشگاهي مثل SMU توي دالاس يا از اون بدتر CGU نزديك لس آنجلس؟ كه حدود 100-120 كامپيوتر ساينس هستن. اينا بهترن يا رنك هاي 50-60 توي شهرهاي كوچيك؟
    من SMU رو جزو دانشگاهای خیلی خوب حساب می کنم تعجب می کنم که شما میگید بده!!! تازه جاشم خیلی خوبه. من خودم شخصا شهر برام مهتره. البته باید دقت کنیم بعضی دانشگاهها تو شهرهای کوچیک هستن اما به مناطق صنعتی و شهرای بزرگ نزدیکن من تو این موار د مشکلی نمی بینم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من SMU رو جزو دانشگاهای خیلی خوب حساب می کنم تعجب می کنم که شما میگید بده!!! تازه جاشم خیلی خوبه. من خودم شخصا شهر برام مهتره. البته باید دقت کنیم بعضی دانشگاهها تو شهرهای کوچیک هستن اما به مناطق صنعتی و شهرای بزرگ نزدیکن من تو این موار د مشکلی نمی بینم.
    SMU رو از نظر رنك گفتم چون حدود 110 رشته كامپيوتر ساينس بر اساس usnews هست. اگرنه معلومه كه نسبت به خيلي از دانشگاه ها دانشگاه بهتري هست.

ApplyAbroad Guru

سلام.
    این ها رو باید کیس به کیس بررسی کرد و نمیشه یه رای کلی برای همه صادر کرد. در کل بین رنک های 100-120 تفاوت نسبتا زیادی با 50-60 وجود داره و در اکثر شرایط (بدون در نظر گرفتن شهر) انتخاب دانشگاه بهتر کمی منطقی تر به نظر می رسه.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    این دانشگاه درسته که رنک کلی اش خوبه..62 هست اما رنک مهندسی اش 122 هست و جزو اون آخر و آخر و آخر هاست و رنک مکانیکشم 93 هست و بر اساس NRC هم رنکش تو مکانیک 108 هست....من اصلا در حدو اوندازه های خیلی خوبی که شما گفتین نمی بینم این آمار و ارقام رو......شاید فقظ به شهرش شما نمره میدین
    اما در کل زیادی به نظرم شهر واسه شما مهمه.....بهتره اینم در نظر بگیرین که اونطرف چند سال آینده قرار کار پیدا کنین و با این اوضاع اقتصادی که هست معلوم نیست وضعیت کار چی بشه...پر واضحه که اونطرف نه آشنائی هست نه سیستم پارتی بازی ایرانو داره....فکر نمی کنید که یکم رنک دانشگاه هم میتونه تاثیر گذار باشه روی آینده شغلی؟!!!
    I love you USA

Senior Member

سلام.
    به نظر من اگه احتلاف فاحشی نباشه....مسلما نزدیک به شهرهای بزرگ به مراتب بهتره...مثلا 60 تو شهر بزرگ رو به 50 تو شهر کوچیک ترجیح میدم......البته دانشگاهای زیر رنک 20 متفاوته و تو شهر کوچک هم باشه به نظر من بهتر هستن...البته خیلی دانشگاها کوچیک هستن ولی نزدیک شهرهای بزرگ هستن....در این موارد اصلا مهم نیست که تو شهر کوچیکی هستن و تحت تاثیر اون شهرهای بزرگ هستن و اونا به نظر من بهتر هستن
    ا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    این دانشگاه درسته که رنک کلی اش خوبه..62 هست اما رنک مهندسی اش 122 هست و جزو اون آخر و آخر و آخر هاست و رنک مکانیکشم 93 هست و بر اساس NRC هم رنکش تو مکانیک 108 هست....من اصلا در حدو اوندازه های خیلی خوبی که شما گفتین نمی بینم این آمار و ارقام رو......شاید فقظ به شهرش شما نمره میدین
    اما در کل زیادی به نظرم شهر واسه شما مهمه.....بهتره اینم در نظر بگیرین که اونطرف چند سال آینده قرار کار پیدا کنین و با این اوضاع اقتصادی که هست معلوم نیست وضعیت کار چی بشه...پر واضحه که اونطرف نه آشنائی هست نه سیستم پارتی بازی ایرانو داره....فکر نمی کنید که یکم رنک دانشگاه هم میتونه تاثیر گذار باشه روی آینده شغلی؟!!!
    حالا شاید همیشه درست نباشه اینی که میگم ولی من اعتبار نسبی دانشگاه رو برا رشته های فنی به اعتبار دانشکده ی برقش می سنجم و و اعتبار دانشکده برق رو هم به اعتبار جایی که استاداش مدرک گرفتن ازش!!

من قبلا هم گفتم رنکینگ رو نواری میبینم و هرچی به سمت پایین بریم پهنای نوارها بیشتر میشه. SMU تو برق استادهای خیلی خوبی داره و موقعیتش هم خیلی خوبه. دوست خودم اینجا مکانیک خونده و الانم یه شغل صنعتی خیلی خوب تو دالاس داره.
    البته کلا باید بحث رو جدا کرد: اگه دنبال کار اکادمیک هستی برو رنک بالا ولو شهر کوچیک، اگه دنبال کار صنعتی هستی بهتره بری مراکز صنعتی ولو رنک پایین تر.

البته نه برای اختلاف رنکهای فاحش!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member Kingsalar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETE/ChE

درود بر دوستان عزیز
    این هم لیست بهترین شهر های دانشگاهی College Towns آمریکا از دید روزنامه ی USA Today ؛

1. Ithaca, N.Y.
    2. State College, Pa.
    3. Iowa City
    4. Ames, Iowa
    5. Champaign-Urbana, Ill.
    6. Charlottesville, Va.
    7. Corvallis, Ore.
    8. Bloomington, Ind.
    9. Lawrence, Kan.
    10. Logan, Utah
    Source: American Institute for Economic Research

البته این لیست بندی ها خیلی مهم نیست. در کل به نظر من اگه افراد واسه ادامه ی تحصیل در رشته های مادر ( مهندسی برق، مکانیک، شیمی، عمران و ...) شهر های بزرگ تر یا حداقل شهر های کوچک نزدیک به شهر های بزرگ رو انتخاب کنن به طور قطع شانس بهتری از نظر کاری خواهند داشت اما در مورد دانشگاه های رنک بالا که در شهر های کوچیک قرار داشته باشن قضیه متفاوته. ولی این مورد در تمامی مواقع درست نیست و واسه رشته های دیگه جریان به طور کلی عوض میشه. مثلا در رشته ی معدن ایالت کلورادو و نوادا به همراه آریزونا( البته دانشگاه های این ایالت در شهر های بزرگی هستن، توسان و فینکس) به همراه چند تا ایالت مجاور قطب های معدنی آمریکا به حساب میان که اکثر دانشگاه های معدنی Schools of Mine ایشون در شهر های کوچیک قرار گرفته، از بیوت تو مونتانا بگیرین تا رپید سیتی تو داکوتای جنوبی. یا مثلا واسه رشته ی مهندسی نفت؛ قطب نفتی آمریکا تو ایالت های تگزاس، لوییزیانا، داکوتای شمالی-مونتانا، پنسیلوانیا-ویرجینیا به همراه کالیفرنیاست که همه یا اکثر دانشگاه هاشون در شهر های کوچیک قرار گرفتن( خیلی جالبه بدونین که از 15 دانشگاه نفتی در آمریکا فقط USC و Pittsburgh تو شهر های متروپالیتنی قرار گرفتن و بقیش همگی و یا اکثرا تو شهرهای <100000 نفرین). علت این موضوع هم فیلد کاری خاص این رشته هاست که بیشتر با منابع زیر زمینی سرکار دارن تا امکانات.
    در کل اگه بخوام یه نتیجه گیری کلی کنم،در شرایط برابر شهر های کوچیک نزدیک به شهر های بزرگ بهترین گزینه واسه انتخابن هستن چون که شلوغی و آلودگی شهر های بزرگ رو ندارن و به دلیل نزدیک بودن به شهر های مادر از امکانات بازار کار و... اون شهر ها بهره مندن.

با آرزوی موفقیت و شادکامی واسه همه ی دوستان
    .One cannot reach Paradise by creating Hell for others

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)