صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 286

موضوع: انواع ویزا | ویزای دانشجویی | ویزای غیر دانشجویی | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

Member yekta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic of IAU and MBA of Tehran University

پیش فرض انواع ویزا | ویزای دانشجویی | ویزای غیر دانشجویی | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

با توجه به نبود تاپیک مستقل در این مورد از مدیریت سایت خواهشمند است تاپیک را تایید فرمایند
    و دوستانی که در این مورد سوال و پرسش دارند و یا اطلاعاتی در مورد :

- مدارک مورد نظر
    - هزینه صدور ویزا
    - حد تمکن مالی
    و هر مورد دیگری را که از آن مطلع هستند را به اشتراک بگذارند

با تشکر

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی چین

قبل از اقدام برای ویزا مرحله دیگر باقی می باشد :
    گواهي نامه معاينه بدني
    علاوه بر اين دانشجويان ملزم به ارائه گواهي نامه معاينه بدني مي باشند كه توسط مسئولان قرنطينه جمهوري خلق چين براي دانشجويان خارجي صادر مي گردد.
    ویزای چین
    ویزای تحصیلی: X Visa (Study/Student Visa):
    برای دوره های زبان بالای 6ماه ،کارشناسی ، کارشناسی ارشد صادر می شود.
    مدت زمان اعتبار این ویزا بسته به مدت زمان تحصیل از ۶ ماه تا یک سال می باشد ( بعد از اتمام ویزا امکان تمدید در کشور چین وجود دارد)
    مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی چین
    1. اصل و کپی از گذر نامه دارای حداقل 6ماه اعتبار
    2. تکمیل فرمهای اخذ ویزا(Q1),
    3. 2 قطعه عکس 3در 4 پشت نویسی شده
    4. اصل و کپی از نامه پذیرش از دانشگاه مورد تایید در چین
    5. اصل و فتوکپی از تایید خارجه فرم درخواست روادید دانشجویی (JW201 یا JW202) صادر شده توسط واحد مربوطه دولت چین
    6. گواهی عدم سوء پیشینه ، ترجمه شده به زبان انگلیسی و تائید شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
    7. در صورت ادامه تحصیل بیش از یک سال گواهي نامه معاينه بدني(Physical Examination
    8. مبلغ تومان پول صندوق سفارت
    مدت زمان صدور : 4 تا 7 روزکاری
    ذر کل میشه گفت برای ویزا هیچ مشکلی نخواهید داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط jojo12 نمایش پست ها
    لطفا درباره این مورد کمی توضیح دهید
    برای دوره های زبان بالای 6ماه ،کارشناسی ، کارشناسی ارشد صادر می شود.
    برای کسانی که قصد تحصیل در دوره زبان بیشتر از 6 ماه یا تحصیل در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس دارند،ویزای تحصیلی صادر میشه.فقط برای این دسته افراد!
    بعنوان مثال شما اگه بخوای دوره 3 ماهه زبان بری،چون دوره زبانت کمتر از 6 ماهه بهت ویزای تحصیلی نمیدن و احتمالا باید ویزای توریستی بگیری.
    ویرایش توسط pink_panther : January 14th, 2012 در ساعت 01:32 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط yekta نمایش پست ها
    بسیار سپاسگذار از جواب ی که داداید بفرمایید این گواهی سلامت فرمت خاصی داره چون دیدم دانشگاه ها هم اینرا خواسته اند و مثلا در سایت study in china یک فرم body examination وجود داره که باید تکمیل و مهر و امضا شه می شه لطف کنید که چطوری باید دنبال این فرم رفت آیا گواهی دکترهای داخلی کفایت می کند یا سفارت دکتر خاصی را معرفی می کند و از این قبیل اطلاعات

سپاس دوباره

موفق باشید
    برای پیگیری این موضوع میتونید با خود سفارت چین تماس بگیرید و ازشون بپرسید.من چون هنوز اقدام نکردم اطلاعاتم در این زمینه کافی نیست

Junior Member

سلام. من تابستان امسال برای ویزا اقدام کردم و الان هم در چین هستم. فرم سلامت (معاینات پزشکی) رو از سایت بیشتر دانشگاه ها می شه دانلود کرد. معمولا همه یکسان هستند. کلا خیلی کار پیچیده ای نیست. چند تا مرکز یا بیمارستان هست که این فرم ها رو تایید می کنه البته بعد از معاینه پزشک و انجام آزمایشات.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yekta نمایش پست ها
    با تشکر فرم را دارم فقط می خواهم بدانم چطوری باید تاییدیه گرفت شما کدام بیمارستان رفتید و چه دکتری برای شما آنرا تایید کرد اگر اطلاعات دقیق تر بگذارید سپاسگذار می شوم

من چون محل کارم میدان انقلاب تهران بود رفتم کلینیک دانشگاه تهران. البته وقتی پیگیری کردم تقریبا چند جا هستند که این کار رو انجام می دهند. از نظر سفارت هم فرق نمی کنه کجا برین. فقط باید جایی مثل بیمارستان یا کلینیک فرم ها رو تایید کنه. مراحل کار هم به این صورت هست که ابتدا می روید دفتر یا بخشی که این کار رو انجام می دهند (در کلیینک می گفتن دفتر پایش سلامت) فرم ها رو یک نفر نگاه می کنه بعد به یک پزشک معرفی می کنه. پزشک بعد از معاینات اولیه برایتان آزمایش می نویسد که می باست تشریف ببرید آزمایشگاه و آزمایشات رو انجام داده و جواب آزمایش رو برای پزشک می برید ایشان هم فرم را مهر و تایید می کند. البته قسمت بینایی سنجی و عکس قفسه سینه را هم که باید جداگانه پزشک مربوطه مهر کند. نکته مهم که من تجربه کردم:
    1. جواب آزمایش را حتما نگهدارید. موقع اقامت گرفتن در چین بسیار مفید است.
    2. دقت کنید تاریخ فرم ها و جواب آزمایش میلادی باشد.
    3. گزارش و جواب نوشتاری عکس قفسه سینه report را حتما نگهداری کرده و با خود بیاورید.
    باز هم می گویم بیمارستان یا محل خاصی ندارد. اگر هم کسی بگوید برای جلب مشتری می گوید. از بیمارستان یا درمانگاه نزدیک محل کار یا سکونت خود بخواهید برایتان انجام می دهند. سفارت یا هر جای دیگری فقط مهر پزشک و بیمارستان را می بینند. فرقی ندارد کدام بیمارستان باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jojo12 نمایش پست ها
    امین جان میشه منو در انتخاب پکن و شانگهای راهنمایی کنی؟
    من خودم در یک شهر دیگه هستم. ولی با توجه به اینکه قبلا در مورد چین تحقیق کرده بودم اگر بتونم راهنمایی می کنم. فقط به نظرم اگر سوالات رو موردی بپرسی زودتر به نتیجه می رسی. وگرنه که در کل هردو شهر جای خوبی برای تحصیل هستند و دانشگاه های خوبی هم دارند. البته پکن بیشتر داره. هوا هم واقعا در پکن بس ناجوانمردانه سرد است. یاداوری کنم این تاپیک برای موضوع ویزا باز شده است.

Junior Member

من مشهد به يك كلينيك خوب كه تمامي موارد مورد آزمايش رو يك جا داشت رفتم و ازشون خواستم تمامه موارد رو با مهر و تاريخ انگليسي پر كنند. كار خوبي بود چون يك چكاپ كامل شدم. واسه سفارت حتما برگه آزمايشها هم لازمه و به فرم پزشكي چين اكتفا نكنيد. ولي با اين همه،اينجا اومدين ازتون آزمايش مي گيرن و بدون اون از شما ثبت نام نمي كنند.

Banned

دوستان فرم هایه پزشکی که شما رو چکاپ میکنند فقط 3 ماه معتبر است و بعد از ان باطل میشه و دوباره باید تکرار کنید ...
    اگر جایی که این تست ها رو میدید معروف و بیمارستان هیا دولتی باشه بهتره ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    دوستان فرم هایه پزشکی که شما رو چکاپ میکنند فقط 3 ماه معتبر است و بعد از ان باطل میشه و دوباره باید تکرار کنید ...
    اگر جایی که این تست ها رو میدید معروف و بیمارستان هیا دولتی باشه بهتره ...
    در تمام سایت ها (دانشگاه های چین) مدت اعتبار را 6 ماه ذکر کردند. موقع بررسی مدارک برای صدور اقامت هم برای من فقط 2 هفته تا پایان 6 ماه مانده بود که قبول کردند. در ضمن اگر هم از مهلت تعیین شده بگذرد مشکل خاصی نیست. فقط می بایست آزمایشات را تو کشور چین و در بیمارستانی که دانشگاه تعیین می کند تکرار کنید که نهایت هزینه ای معادل 500 یوآن خواهد داشت و اینکه دولتی باشه یا معروف باشه را هم من جایی ندیدم. دوستان اگر منبع آن را ذکر کنند بهتره.

صفحه 1 از 29 1234567891011 ... آخرینآخرین