صفحه 22 از 29 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 286

موضوع: انواع ویزا | ویزای دانشجویی | ویزای غیر دانشجویی | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد و متالورژی

پیش فرض پاسخ : انواع ویزا | ویزای دانشجویی | ویزای غیر دانشجویی | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

دوستان سلام
    آیا با مبلغی که به عنوان حقوق دانشگاه بهتون میده میشه زندگی کرد یا باید از ایران ساپورت بشی ?
    یه مورد دیگه اینکه آیا واقعا بعد از اتمام تحصیلات نمیشه تو چین موند و باید برگشت ? منظورم اینه نمیشه ویزای کاری یا چیز دیگه ای گرفت ?

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع ویزا | ویزای دانشجویی | ویزای غیر دانشجویی | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

سلام دوستان
    من ٢٨ سالمه
    مترجمي زبان خوندم دانشگاه پيام نور مدركم ليسانس تا يه ماه ديگه اماده ميشه
    پايان خدمت دارم
    مدرك بازرسي جوش
    لوله كشي گاز
    جوشكاري از فني و حرفه ايي دارم
    ولي زياد واسه كار روش حساب نكردم مگه اينكه ناچار باشم
    با نرم افزار هاي
    Aftereffects 3ds max Premier اشنايي دارم الته نه حرفه ايي ولي مبتدي هم نه
    تاحالا تدريس زبان هم نكردم

يكي از دوستام تو اين دانشگاه كه به اين اسم ها معروفه
    Beijing University of Technology
    Beijing Polytechnic University
    Bei Gong Da

مشغول به تحصيل زبان چيني هست كه از طرف كسي با يه مبلغي حدود ١٠ تومن براش كاراشو انجام داده و الان دانشگاش مجاني شده اما هزينه خوابگاهو ميده ك ناچيزهو ٤سال اقامت كه هر سال بايد بره براي تمديدش.

از دوستان اين سوالهارو دارم
    ١-اينده شغلي رشته مترجمي زبان بهتره يا زبان چيني؟(اگه بخوام برم از چين يا بمونم)
    ٢-حين تحصيل ميشه چند ساعت كار كرد؟باتوجه به وضعيت من چه كاري انجام بدم بهتره؟حثوقش چطورياست؟
    ٣-كلا چند سال حق اقامت دارم؟
    ٤-بنظر شما من به شخصه ميتونم خودم اقدام كنم براي اون دانشگاه و اقامت ٤ ساله بگيرم و دانشگاه هم مجاني شه برام؟يا كه كلا كارو بسپرم به طرف
    ٥-ارزششو داره مثلا ١٠ تومن هزينه كني براي اين موارد؟
    ٦-اگه زبان چيني بخونم كجا به دردم ميخوره؟اونقدر ارزششو داره كه ٤ سال وقت بزارم براش؟ كلا تو اروپا يا امريكا بازار كارش خوبه؟
    ٧-تو چه كشوري ميتونم با اين مدرك بهتر اقامت بگيرم و تو چه شغلي ميتونم مشغول بكار شم؟

ببخشيد سوالام زياد شد خيلي هر كي حتي اگه جواب يه مورد رو ميدونه ممنون ميشم راهنماييم كنه.تشكر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد و متالورژی

سلام دوست عزیز
    1- مسلماً زبان چینی آینده بهتری برات داره چه بخوای بمونی و چه بخوای بری توی هر کشوری این زبون به دردت میخوره چون حتماً یه شرکت چینی پیدا میشه
    2- حین تحصیل شما اجازه کار ندارید مگر اینکه بصورت غیر رسمی بیزینس کنید
    3- بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاه داره که رشته شما تو چند سال تحصیل بشه (دقیقاً مدتی که شما دارین تحصیل میکنید)
    4- سیکل گرفتن پذیرش خیلی پیچیده و سخت نیست حداقل 10 تومن نمی ارزه خودت میتونی انجام بدی و از اون دوستی که اونجا داری هم میتونی کمک بگیری
    5- نه از دست خودت برمیاد
    6- ببین این یه نظر شخصیه شاید یکی بگه خوبه یکی بگه نه خوب نیست اما به نظر من حتی اگه بخوای برگردی ایران بعد تحصیل بازم چینی به دردت میخوره زبون پول سازیه
    7- هر کشور و شرکتی که چین اونجا باشه یعنی عملاً همه جای دنیا که البته ویزای کار باز شرایطش فرق میکنه

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در چین و مسائل مرتبط

دوستان عزيز سلام.براي از دانشگاه shenzhen براي كاراي تحقيقاتي دعوتنامه دارم. ماهي ٦هزار يوان هم بهم ميدن.منكه مداركمو بردم سفارت چين براي دريافت ويزا افسر بهم گفت دعوتنامت قبول نيست و بايد دولتي باشه يا باركد داشته باشه. من به هركي ميگم اصلاعي از اين موضوع نداره. به دانشگاه شن رن هم گفتم اونا هم اصلاعي ندارن. ميشه اگه ميدونه بتم كمك كنه؟؟؟ خيلي به اين موضوع احتياج دارم.
    سوال ديگن اينه كه وقتي يكي ويزاي چين رو ميگيره چقدر بهش فرصت ميدن كه از ايران خارج بشه؟؟؟
    ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

با ویزای دانشجویی x1 میشه یکبار از مرز چین رد شد، از تاریخ اعطا ۳ ماه فرصت هست. ۱۰۰ دلار هزینه

Comboy دوست عزيز دستت درد نكنه. فقط ميتوني بگي اين فرمي كه سفارت چين به من گفته كه دعوتنامه دولتي باشه كه باركد داشته باشه رو از كجا بگيرم؟ يه دعوتنامه معمولي هستش كه تمام دانشگاه ها دارن.اين چيه كه ميگن؟ لطفا جواب بدين من زمان زيادي ندارم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

نقل قول نوشته اصلی توسط Shir_jangal نمایش پست ها
    Comboy دوست عزيز دستت درد نكنه. فقط ميتوني بگي اين فرمي كه سفارت چين به من گفته كه دعوتنامه دولتي باشه كه باركد داشته باشه رو از كجا بگيرم؟ يه دعوتنامه معمولي هستش كه تمام دانشگاه ها دارن.اين چيه كه ميگن؟ لطفا جواب بدين من زمان زيادي ندارم
    نمی دونم، کدوم افسر گفته؟ افسر دم در که موبایلتون را می گیره می ذاره تو کشو، یا خود آقای پشت ویترین؟ نامه ای دارین نشون بدین حقوق ماهیانه رو؟ مدت حقوق. به سفارت زنگ بزنین، شاید یه افسر دیگه نظرش فرق داشته باشه یا با هم مشورت کنن و شما برین کشور کمونیستی چین را هم ببینین و بترسین برگردین کلن مودب باشین و ریش گرو بذارین از در نشد از پنجره.

شاید باید ویزای کار برین، نه دانشجویی.

مشکلی از ایرانی بودن شما نیست برای گرفتن ویزا، مرز چین باسه همه بسته است. حتی آنجلا مرکر هم باید بره سفارت چین تو برلین اجازه بگیره بعد سفر کنه. (اینو خالی بستم، خیلی کشورها بدون ویزا می تون برن چین، ولی چینی ها هیج جا نمی تونن برن و مشکلاتی مثل مشکل شما براشون پیش می آد. البته آلمان را جدی گفتم)

ويزايي كه براي من هستش بله ويزاي كاري هستش.چون من دانشجو نيستم.من دكتري رو تموم كردم. فقط براي تحقيقات دارم ميرم.اين افسري كه موبايل رو تحويل ميگيره نه اوني كه پشت ويترين نشسته. توي دعوتنامه من نوشته كه تمام مخارج من به عهده دانشگاه هستش.كلا هزينه اي نباس بدم. اينا با اين چيزا مشكلي ندارن. فقط ميگن دعوتنامه من بايد باركد داشته باشه. من امريكا هم قبلا دانشجويي رفتم ولي همچين چيزي نديدم. كاري هم نكردم كه بگم با من دشمن شدن. حتي يه فرم به من نشون داد كه اونم باركد داشت. فقط ميخوام بدونن اين فرم رو از كجا ميشه گرفت. واقعا گير كردم.زنگ هم ميزنم برنميدارن. منم توي شهرستان هستم و نميتونم برم تهران.

دوباره جملمو تاكيد كنم كه اون افسري كه پشت ويترين نشسته بهم گفت كه دعوتنامه من بايد دولتي باشه يا باركد داشته باشه.درحاليكه دعوتنامه من از دانشگاه هستش و اونم دولتيه

Junior Member

سلام
    دوستان برای ویزای دانشجویی چه مدارکی نیاز هست؟ هزینه چقدر؟ چند روز زمان می‌بره؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.