صفحه 7 از 29 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 286

موضوع: انواع ویزا | ویزای دانشجویی | ویزای غیر دانشجویی | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : انواع ویزا | ویزای دانشجویی | ویزای غیر دانشجویی | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Zeynab.Arch نمایش پست ها
    چه جوری میشه پیگیری کرد؟ چون همون موقع که پاسپورت ها رو دادن گفتن توضیحی نمیدن! آخه جالبه که از 10 نفر به 5 نفر ویزا رو دادن به 5 نفر نه! همه هم شرایط و مدارک مشابه، به جز ملیت.
    به نظرم با کنسول یا سفارت چین در برلین تماس بگیرید و مجدداً ازشون راجع مورد سوال کنید (از طریق ایمیل یا تلفن) به هر حال وضعیتش در سفارت خانه ایران و کشورهای ترکیه ودبی مشکلی نداره. همچنین از دانشگاه مقصد در چین و دانشگاه خودتون موضوع رو پیگیر باشید. ببینم به کدام ملیتها ویزا ندادن؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

پیش فرض پاسخ : انواع ویزا | ویزای دانشجویی | ویزای غیر دانشجویی | نحوه اقدام و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    به نظرم با کنسول یا سفارت چین در برلین تماس بگیرید و مجدداً ازشون راجع مورد سوال کنید (از طریق ایمیل یا تلفن) به هر حال وضعیتش در سفارت خانه ایران و کشورهای ترکیه ودبی مشکلی نداره. همچنین از دانشگاه مقصد در چین و دانشگاه خودتون موضوع رو پیگیر باشید. ببینم به کدام ملیتها ویزا ندادن؟؟
    به 3 تا ایرانی، یه عراقی و یه ترک.جالبه که دو تا ترک تو گروهمون داریم که به یکی دادن و به یکی نه! وضع خود من به خاطر داشتن اقامت دو ساله از همه بهتر بود! ولی...
    حالا امروز قراره دانشگاه پیگیری کنه. اگه دلیلشون رو بدونیم قطعا بهتر میتونیم تصمیم بگیریم که چکار کنیم

Member
    رشته و دانشگاه

به 3 تا ایرانی، یه عراقی و یه ترک.جالبه که دو تا ترک تو گروهمون داریم که به یکی دادن و به یکی نه! وضع خود من به خاطر داشتن اقامت دو ساله از همه بهتر بود! ولی...
    حالا امروز قراره دانشگاه پیگیری کنه. اگه دلیلشون رو بدونیم قطعا بهتر میتونیم تصمیم بگیریم که چکار کنیم
    یه سوال دیگه!
    من اگه برم ایران و از ایران برای ویزای چین اقدام کنم، میتونم برگردم آلمان و با ویزایی که از ایران گرفتم از آلمان به چین وارد بشم؟
    بخاطر اینکه من بلیط فرانکفورت به شانگهای رو خریدم و اگه کنسل کنم ضررش بیشتر از حالتیه که بلیط رفت و برگشت آلمان بگیرم

ApplyAbroad Superstar

یه سوال دیگه!
    من اگه برم ایران و از ایران برای ویزای چین اقدام کنم، میتونم برگردم آلمان و با ویزایی که از ایران گرفتم از آلمان به چین وارد بشم؟
    بخاطر اینکه من بلیط فرانکفورت به شانگهای رو خریدم و اگه کنسل کنم ضررش بیشتر از حالتیه که بلیط رفت و برگشت آلمان بگیرم
    این مورد تنها زمانی اتفاق میوفته که سفارت چین در برلین با این موضوع موافقت کنه. اما میدونم که بخاطر ریجکتتون ممکنه تهران هم ازتون در این خصوص سوال بکنند اما بد نیست با دانشگاه و سفارت چین در برلین تماس بگیرید.

Member
    رشته و دانشگاه

من نهایتا مجبورم برای ویزام بیام ایران اقدام کنم. حالا دوتا سوال دارم.با توجه به محدودیت وقتی که دارم، میدونید آزمایشات پزشکی چقدر طول میکشه تا حاضر بشه؟ با یه آزمایشگاه تقریبا بزرگ تو تهران تماس گرفتیم،گفتن 10 روز!!! یکی هم سفارت برای سال نو چند روز تعطیله؟ یک بار دوهفته پیش خانواده ام تلفنی تونستن با سفارت تماس بگیرن.ولی الان هرچی تلفن میکنن میره روی فکس! سایتشون هم که ماشالا فقط هست که بوده باشه! اطلاعات و خبرهاش مال دو سال پیشه! بخاطر همین نتونستم جواب سوالم رو از سفارت بگیرم.
    ممنون میشم از دوستان کسی اگه اطلاع داره جواب بده.

از دوستان کسی هست که ویزای ترانزیت چین گرفته باشه ؟؟

میدونین هزینه اش چقدر ه و چند روز طول میکشه ؟؟

ممنون از راهنمایی تون

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

دوستان من یه عالمه سوال برام پیش اومده. میتونید کمک کنید؟
    من از یه دانشگاه امریکایی پذیرش گرفتم. دوره با همکاری 2 تا دانشگاه تو چین و هند برگزار میشه. دوره دانشگاه اینطوریه که 5 ماه اول رو تو چین میخونی، 5 ماه دوم رو تو هند و سال دوم میری آمریکا. در واقع پذیرش من از آمریکا هست نه چین ولی برای اون 5 ماه باید ویزای چین رو بگیرم.

1- به نظرتون برای این 5 ماه من ویزای تحصیلی باید بگیرم؟ یا توریستی یا ...؟
    2- برای بخش مدارکش چی کار کنم؟ باید با دانشگاه چینی هماهنگ کنم که یه نامه پذیرش الکی برام بزنه که من بدم سفارت؟ یا باید دعوت نامه بدن؟ من باید ازشون چه چیزهایی بخوام که برام بفرستن (کاغذی یا ایمیل؟)؟
    3- برای مدارک آیا ضمانت مالی واقعا نمیخوان؟ من خوندم که فرم تعهد مالی هم میخواد
    4- توی فرمهای سفارت نوشته شده که الان کارتون چیه؟ من چند ماه برای کارهای اپلای و امتحان و ... سرکار نمیرم ولی تو رزومم که به دانشگاه دادم نوشتم که سر همون کار قبلیم بودم. حالا تو فرم سفارت چی بنویسم؟ بنویسم student هستم یا بنویسم company employee یا بنویسم unempoyed? (در ضمن جایی که کار میکردم کلا ثبت نشده است و به صورت قراردادی کار میکردیم. حالا موندم واسه این 3 تا سفارت چی کار باید بکنم)

5- چه چیزی تو فرم معاینه بدنی اگه باشه باعث میشه ویزا ندن؟ میدونم HIV یا بیماریهای واگیردار رو ویزا نمیدن ولی بقیه چیزها چی؟ مثلا اگه کسی قند یا فشار یا کلسترول یا ... مشکل داشته باشه آیا کاری دارن؟ اگه اینها رو با قرص و دارو کنترل بکنه چی توی آزمایش معلوم میشه یا ایرادی میگیرن؟
    6- تو فرمهای ویزا نوشته بود که آیا شما بیمه دارید یا نه؟ مگه بیمه درمانی رو وقتی رفتید چین و ثبت نام کردید و ... تازه بهتون نمیدن؟ پس این رو چطوری باید پر کرد؟
    7- توی سایت سفارت تو بخش "عکس" یه چیزی نوشته که without head cover این منظورشون حجابه یا منظورشون کلاه و ... است؟ (اگه کسی ویزای بی حجاب بگیره براش مشکلی پیش نمیاد؟)
    8- آیا همه ویزاهای دانشجویی بعدا به multiple entry تبدیل میشه؟ یعنی من درخواست 1 بار ورود بدم برم اونجا مدارک رو به پلیس (یا ؟؟؟) بدم اونها بهم اجازه میدن چندبار برم و بیام؟ (به این هوا میپرسم که شاید به خاطر پروژه کلاس یا حتی تفریحی برم هنگ کنگ. نشه برم دیگه راهم ندن)
    9- "اصل و کپی تایید خارجه فرم فرم درخواست روادید دانشجویی jw202 یا jw201 صادر شده توسط واحد مربوطه دولت چین" این یعنی چی؟ یعنی دانشگاه باید یکی از این فرمها رو صادر کنه بفرسته برای من. من ببرم وزارت خارجه تایید کنم بعد بدم سفارت؟ من متوجهش نمیشم.
    فرق 2 تا فرم JW201 , JW202 چیه؟ اگه توی بورس داشتن و نداشتنه، من که شهریه نمیدم و بورس شهریه دارم، کدوم رو باید بگیرم؟ (اگه فرم مربوط به بورسه باشه، آیا باز میتونم برای ارز دولتی درخواست بدم؟)
    10-"گواهی عدم سوپیشینه، ترجمه شده به انگلیسی، تایید شده توسط وزارت امور خارجه" من خوندم که این رو لازم داره ولی اینجا تو فروم میگید نداره. بالاخره کدومه؟

11- آیا مثل گرفتن ویزای کانادا و آمریکا و ... لازم هست که مدارک تحصیلیم رو هم به سفارت بدم؟ یعنی ریز نمره و دانشنامه لیسانسم و ترجمشون رو؟ آیا تایید هم لازم داره (تایید دادگستری، امور خارجه، سفارت)

اگه کسی تو 2013 ویزا گرفته ممنون میشم بگه. چون یه سری اطلاعاتی که بچه گفتن با چیزی که من پیدا کردم متناقضه (مثل گواهی سو پیشینه و تعهد مالی)
    جواب هرکدوم از سوالهام رو بدید خیلی ممنون میشم. خودم هم که رفتم از سر تا ته پیاز رو میام میگم چطوریه که بقیه استفاده کنن
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی چین

من برای گرفتنه ویزای ستودنت چینه ۲تا سوال دارم
    1. آیا مدرکه اوریجینال ما مثله مدرک لیسانس , دیپلم سرتیفیکبت باید به تاییده سفارت قبل از تحویله مدارک برسه؟ من قبلا ترجمه مدارکامو بردم وزارت خارجه مهر زاده حالا سفارته چینه هم باید تاید کنه یا نیازی نیست ؟

2. فیزیکال اکسامینیشن رپورت قبلا برای بورس به پزشک خانوادگی دادم پر کردن برام و اسکانشو به دانشگاه دادم فاندم ok شد حالا برای سفارت هامون پزشک اکه یا باید حتمن کسی که سفارت تاید میکنه چک اپ کنه ؟
    البته من تهران نیستم

ممنون میشم کمکم کنید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sogand_jam2000 نمایش پست ها
    من برای گرفتنه ویزای ستودنت چینه ۲تا سوال دارم
    1. آیا مدرکه اوریجینال ما مثله مدرک لیسانس , دیپلم سرتیفیکبت باید به تاییده سفارت قبل از تحویله مدارک برسه؟ من قبلا ترجمه مدارکامو بردم وزارت خارجه مهر زاده حالا سفارته چینه هم باید تاید کنه یا نیازی نیست ؟

2. فیزیکال اکسامینیشن رپورت قبلا برای بورس به پزشک خانوادگی دادم پر کردن برام و اسکانشو به دانشگاه دادم فاندم ok شد حالا برای سفارت هامون پزشک اکه یا باید حتمن کسی که سفارت تاید میکنه چک اپ کنه ؟
    البته من تهران نیستم

ممنون میشم کمکم کنید
    1- نیازی به تایید مجدد نیست
    2- همون فرم اولیه گواهی پزشکی کفایت میکنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

دوستانی که بصورت خلاصه مواردی که برای دریافت ویزای تحصیلی چین را جویا هستند:
    1. فرم A و فرم B که روی سایت سفارت قابل دانلود هست را حتما تایپ کرده و بصورت پشت و رو پرینت بگیرید و امضا کنید
    2. فرم چکاپ یا physical Examination form که این رو هم حتما پشت و رو پرینت بگیرین و بدین دکترتون مهرو امضا کنه و حتما روی عکستون هم مهر پزشک متبرک کرده باشه
    3. پاسپورت
    4. 2 تا عکس 48* 33 با فرمت پاسپورتی ( زمینه سفید و....)
    5. دربافت 4 روزه ویزا مبلغ 100$ و دریافت 2 روزه آن 130$ که زمان دریافت ویزا فیششو ازتون میگیرن ولی حتما 24 ساعت قبل دریافت ویزا پولو بحساب ارزی سفارت بریزین که به حسابشون بره
    6. اصل و کپی از نامه پذیرشتون ( پشت و رو)
    7. اصل و کپی از visa application form که دانشگاه براتون میفرسته

امیدوارم موفق و پیروز باشید